2022-01-19   23:37:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aalborg Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 2008-2021 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.61 378 5:24.62
50m: 33.43
100m: 1:11.74
(38.31)
150m: 1:54.14
(42.40)
200m: 2:35.10
(40.96)
250m: 3:20.60
(45.50)
300m: 4:07.86
(47.26)
350m: 4:47.87
(40.01)
400m: 5:24.62
(36.75)
2 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub +0.64 353 5:32.02 +7.40
50m: 33.68
100m: 1:14.36
(40.68)
150m: 1:57.34
(42.98)
200m: 2:38.87
(41.53)
250m: 3:26.18
(47.31)
300m: 4:15.05
(48.87)
350m: 4:54.62
(39.57)
400m: 5:32.02
(37.40)
3 Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.68 241 6:17.25 +52.63
50m: 34.39
100m: 1:17.34
(42.95)
150m: 2:04.74
(47.40)
200m: 2:51.34
(46.60)
250m: 3:46.77
(55.43)
300m: 4:44.22
(57.45)
350m: 5:31.08
(46.86)
400m: 6:17.25
(46.17)
4 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub +0.82 223 6:26.69 +1:02.07
50m: 40.19
100m: 1:29.40
(49.21)
150m: 2:19.33
(49.93)
200m: 3:08.02
(48.69)
250m: 4:02.54
(54.52)
300m: 4:59.26
(56.72)
350m: 5:43.87
(44.61)
400m: 6:26.69
(42.82)
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:34:29
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 2006-2007 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub +0.69 453 5:05.73
50m: 30.18
100m: 1:05.95
(35.77)
150m: 1:45.83
(39.88)
200m: 2:24.76
(38.93)
250m: 3:08.20
(43.44)
300m: 3:52.94
(44.74)
350m: 4:29.87
(36.93)
400m: 5:05.73
(35.86)
2 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 +0.56 414 5:15.04 +9.31
50m: 34.48
100m: 1:15.10
(40.62)
150m: 1:56.28
(41.18)
200m: 2:35.55
(39.27)
250m: 3:16.69
(41.14)
300m: 3:59.20
(42.51)
350m: 4:38.17
(38.97)
400m: 5:15.04
(36.87)
3 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.71 351 5:32.82 +27.09
50m: 36.15
100m: 1:23.00
(46.85)
150m: 2:07.40
(44.40)
200m: 2:50.30
(42.90)
250m: 3:36.45
(46.15)
300m: 4:22.69
(46.24)
350m: 4:58.58
(35.89)
400m: 5:32.82
(34.24)
4 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.68 341 5:36.04 +30.31
50m: 36.21
100m: 1:19.94
(43.73)
150m: 2:01.24
(41.30)
200m: 2:42.14
(40.90)
250m: 3:30.95
(48.81)
300m: 4:20.41
(49.46)
350m: 4:59.43
(39.02)
400m: 5:36.04
(36.61)
5 Christian Guldbrandt 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.73 301 5:50.09 +44.36
50m: 35.11
100m: 1:21.51
(46.40)
150m: 2:06.51
(45.00)
200m: 2:49.67
(43.16)
250m: 3:39.06
(49.39)
300m: 4:30.07
(51.01)
350m: 5:10.81
(40.74)
400m: 5:50.09
(39.28)
- Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub +0.60 DSQ Ej berør V/200m
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:34:29
Løb 10, 400m Medley Herrer Årg. 1900-2005 - Direkte finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolas Blanch 1997 Aalborg Svømmeklub +0.64 628 4:34.13
50m: 28.52
100m: 1:01.18
(32.66)
150m: 1:37.61
(36.43)
200m: 2:12.93
(35.32)
250m: 2:50.86
(37.93)
300m: 3:29.41
(38.55)
350m: 4:02.86
(33.45)
400m: 4:34.13
(31.27)
2 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.71 571 4:42.95 +8.82
50m: 28.49
100m: 1:01.65
(33.16)
150m: 1:38.75
(37.10)
200m: 2:15.28
(36.53)
250m: 2:55.65
(40.37)
300m: 3:37.80
(42.15)
350m: 4:10.55
(32.75)
400m: 4:42.95
(32.40)
3 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.75 559 4:45.04 +10.91
50m: 30.22
100m: 1:05.03
(34.81)
150m: 1:42.64
(37.61)
200m: 2:19.35
(36.71)
250m: 2:58.43
(39.08)
300m: 3:39.17
(40.74)
350m: 4:12.95
(33.78)
400m: 4:45.04
(32.09)
4 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub +0.74 541 4:48.08 +13.95
50m: 30.82
100m: 1:06.57
(35.75)
150m: 1:43.31
(36.74)
200m: 2:19.05
(35.74)
250m: 3:00.56
(41.51)
300m: 3:41.37
(40.81)
350m: 4:15.05
(33.68)
400m: 4:48.08
(33.03)
5 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub +0.69 527 4:50.55 +16.42
50m: 30.44
100m: 1:05.44
(35.00)
150m: 1:43.88
(38.44)
200m: 2:21.77
(37.89)
250m: 3:01.80
(40.03)
300m: 3:43.06
(41.26)
350m: 4:17.51
(34.45)
400m: 4:50.55
(33.04)
6 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.76 301 5:50.15 +1:16.02
50m: 31.72
100m: 1:10.19
(38.47)
150m: 1:57.78
(47.59)
200m: 2:46.55
(48.77)
250m: 3:36.52
(49.97)
300m: 4:26.99
(50.47)
350m: 5:11.06
(44.07)
400m: 5:50.15
(39.09)
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:34:29
27-11-2021 08:31.44 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner