2022-01-20   00:47:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Aalborg Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 1, 200m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Snæfridur Sol 2000 Aalborg Svømmeklub +0.69 790 1:59.41
50m: 28.26
100m: 58.61
(30.35)
150m: 1:29.18
(30.57)
200m: 1:59.41
(30.23)
2 Laura Glerup Jensen 1998 Aalborg Svømmeklub +0.70 737 2:02.25 +2.84
50m: 28.86
100m: 59.91
(31.05)
150m: 1:30.86
(30.95)
200m: 2:02.25
(31.39)
3 Line Jørgensen Bruun 1995 Aalborg Svømmeklub +0.75 717 2:03.36 +3.95
50m: 29.92
100m: 1:01.49
(31.57)
150m: 1:32.82
(31.33)
200m: 2:03.36
(30.54)
4 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.73 717 2:03.37 +3.96
50m: 29.07
100m: 1:00.38
(31.31)
150m: 1:32.06
(31.68)
200m: 2:03.37
(31.31)
5 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub +0.64 655 2:07.11 +7.70
50m: 29.69
100m: 1:02.28
(32.59)
150m: 1:34.74
(32.46)
200m: 2:07.11
(32.37)
6 Emma Kutsko Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.65 649 2:07.50 +8.09
50m: 29.78
100m: 1:01.79
(32.01)
150m: 1:34.71
(32.92)
200m: 2:07.50
(32.79)
7 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.76 635 2:08.42 +9.01
50m: 30.29
100m: 1:02.79
(32.50)
150m: 1:35.66
(32.87)
200m: 2:08.42
(32.76)
8 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.76 628 2:08.92 +9.51
50m: 29.39
100m: 1:01.67
(32.28)
150m: 1:35.07
(33.40)
200m: 2:08.92
(33.85)
9 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.78 626 2:09.08 +9.67
50m: 30.44
100m: 1:03.19
(32.75)
150m: 1:35.80
(32.61)
200m: 2:09.08
(33.28)
10 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 604 2:10.63 +11.22
50m: 30.29
100m: 1:03.58
(33.29)
150m: 1:37.08
(33.50)
200m: 2:10.63
(33.55)
11 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 581 2:12.29 +12.88
50m: 30.32
100m: 1:03.88
(33.56)
150m: 1:38.19
(34.31)
200m: 2:12.29
(34.10)
12 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.74 568 2:13.31 +13.90
50m: 30.84
100m: 1:04.75
(33.91)
150m: 1:39.27
(34.52)
200m: 2:13.31
(34.04)
13 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.72 566 2:13.46 +14.05
50m: 30.88
100m: 1:04.09
(33.21)
150m: 1:38.58
(34.49)
200m: 2:13.46
(34.88)
14 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.74 563 2:13.72 +14.31
50m: 30.81
100m: 1:04.70
(33.89)
150m: 1:39.46
(34.76)
200m: 2:13.72
(34.26)
15 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub +0.72 548 2:14.87 +15.46
50m: 31.60
100m: 1:05.11
(33.51)
150m: 1:39.41
(34.30)
200m: 2:14.87
(35.46)
16 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub +0.73 542 2:15.43 +16.02
50m: 30.91
100m: 1:05.05
(34.14)
150m: 1:39.98
(34.93)
200m: 2:15.43
(35.45)
17 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.74 530 2:16.44 +17.03
50m: 31.05
100m: 1:05.46
(34.41)
150m: 1:41.06
(35.60)
200m: 2:16.44
(35.38)
18 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.72 522 2:17.08 +17.67
50m: 31.62
100m: 1:06.53
(34.91)
150m: 1:42.06
(35.53)
200m: 2:17.08
(35.02)
19 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 519 2:17.39 +17.98
50m: 30.82
100m: 1:05.09
(34.27)
150m: 1:41.34
(36.25)
200m: 2:17.39
(36.05)
20 Tilde Søe Bach 2005 Thisted Svømmeklub +0.76 506 2:18.56 +19.15
50m: 31.13
100m: 1:05.88
(34.75)
150m: 1:41.60
(35.72)
200m: 2:18.56
(36.96)
21 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 495 2:19.57 +20.16
50m: 31.96
100m: 1:07.61
(35.65)
150m: 1:43.95
(36.34)
200m: 2:19.57
(35.62)
22 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.65 492 2:19.81 +20.40
50m: 31.94
100m: 1:08.04
(36.10)
150m: 1:44.62
(36.58)
200m: 2:19.81
(35.19)
23 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.81 490 2:19.98 +20.57
50m: 32.09
100m: 1:07.94
(35.85)
150m: 1:43.75
(35.81)
200m: 2:19.98
(36.23)
24 Liva Lauridsen Vorgod 2005 Svømmeklubben SMUT Terndru +0.81 480 2:21.03 +21.62
50m: 34.06
100m: 1:10.12
(36.06)
150m: 1:46.97
(36.85)
200m: 2:21.03
(34.06)
25 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening +0.46 479 2:21.12 +21.71
50m: 32.44
100m: 1:08.94
(36.50)
150m: 1:46.19
(37.25)
200m: 2:21.12
(34.93)
26 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub +0.69 477 2:21.25 +21.84
50m: 31.80
100m: 1:08.23
(36.43)
150m: 1:45.19
(36.96)
200m: 2:21.25
(36.06)
27 Ida Kold Dalsgaard 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.80 476 2:21.40 +21.99
50m: 32.22
100m: 1:08.10
(35.88)
150m: 1:45.06
(36.96)
200m: 2:21.40
(36.34)
28 Mathilde Hoff Sørensen 2006 Svømmeklubben Nord +0.72 476 2:21.43 +22.02
50m: 33.33
100m: 1:08.73
(35.40)
150m: 1:45.34
(36.61)
200m: 2:21.43
(36.09)
29 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub +0.87 471 2:21.91 +22.50
50m: 32.67
100m: 1:08.56
(35.89)
150m: 1:45.66
(37.10)
200m: 2:21.91
(36.25)
30 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.77 469 2:22.13 +22.72
50m: 32.85
100m: 1:09.95
(37.10)
150m: 1:46.34
(36.39)
200m: 2:22.13
(35.79)
31 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub +0.68 466 2:22.36 +22.95
50m: 32.25
100m: 1:08.84
(36.59)
150m: 1:46.42
(37.58)
200m: 2:22.36
(35.94)
32 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.71 465 2:22.46 +23.05
50m: 32.71
100m: 1:08.74
(36.03)
150m: 1:46.36
(37.62)
200m: 2:22.46
(36.10)
33 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub +0.71 458 2:23.20 +23.79
50m: 32.29
100m: 1:08.98
(36.69)
150m: 1:46.28
(37.30)
200m: 2:23.20
(36.92)
34 Ingrid Kirk Elkjær 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.70 456 2:23.40 +23.99
50m: 32.32
100m: 1:08.34
(36.02)
150m: 1:45.54
(37.20)
200m: 2:23.40
(37.86)
35 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.76 450 2:24.08 +24.67
50m: 32.92
100m: 1:09.02
(36.10)
150m: 1:46.57
(37.55)
200m: 2:24.08
(37.51)
36 Aia Caroline Abel 2006 Svømmeklubben Nord +0.73 447 2:24.37 +24.96
50m: 32.86
100m: 1:09.16
(36.30)
150m: 1:47.06
(37.90)
200m: 2:24.37
(37.31)
37 Ellen Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening +0.77 427 2:26.61 +27.20
50m: 33.64
100m: 1:11.10
(37.46)
150m: 1:49.73
(38.63)
200m: 2:26.61
(36.88)
38 Marie Kromann Møller 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.81 420 2:27.42 +28.01
50m: 34.35
100m: 1:11.58
(37.23)
150m: 1:49.60
(38.02)
200m: 2:27.42
(37.82)
39 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub +0.64 417 2:27.76 +28.35
50m: 33.98
100m: 1:11.98
(38.00)
150m: 1:51.17
(39.19)
200m: 2:27.76
(36.59)
40 Ane Walmar 2007 Swim Team Neptun +0.76 413 2:28.27 +28.86
50m: 33.83
100m: 1:11.46
(37.63)
150m: 1:50.78
(39.32)
200m: 2:28.27
(37.49)
41 Nicoline Aa Høeg 2008 Aalborg Svømmeklub +0.84 407 2:28.98 +29.57
50m: 32.94
100m: 1:10.14
(37.20)
150m: 1:50.26
(40.12)
200m: 2:28.98
(38.72)
42 Anne Iversen 2005 Thisted Svømmeklub +0.61 403 2:29.40 +29.99
50m: 34.64
100m: 1:13.33
(38.69)
150m: 1:52.43
(39.10)
200m: 2:29.40
(36.97)
43 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub +0.75 393 2:30.68 +31.27
50m: 34.91
100m: 1:13.81
(38.90)
150m: 1:52.87
(39.06)
200m: 2:30.68
(37.81)
44 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub +0.69 393 2:30.71 +31.30
50m: 33.85
100m: 1:13.48
(39.63)
150m: 1:53.50
(40.02)
200m: 2:30.71
(37.21)
45 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub +0.83 391 2:31.01 +31.60
50m: 35.48
100m: 1:14.15
(38.67)
150m: 1:53.40
(39.25)
200m: 2:31.01
(37.61)
46 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.67 367 2:34.13 +34.72
50m: 35.59
100m: 1:14.81
(39.22)
150m: 1:54.89
(40.08)
200m: 2:34.13
(39.24)
47 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.79 365 2:34.40 +34.99
50m: 35.84
100m: 1:15.58
(39.74)
150m: 1:56.32
(40.74)
200m: 2:34.40
(38.08)
48 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.95 363 2:34.73 +35.32
50m: 35.58
100m: 1:14.04
(38.46)
150m: 1:54.54
(40.50)
200m: 2:34.73
(40.19)
49 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub +0.66 350 2:36.68 +37.27
50m: 33.71
100m: 1:13.38
(39.67)
150m: 1:55.76
(42.38)
200m: 2:36.68
(40.92)
50 Isabella Bertelsen 2007 Svømmeklubben Nord +0.66 346 2:37.26 +37.85
50m: 35.37
100m: 1:15.79
(40.42)
150m: 1:57.37
(41.58)
200m: 2:37.26
(39.89)
51 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.70 345 2:37.35 +37.94
50m: 34.79
100m: 1:15.43
(40.64)
150m: 1:56.39
(40.96)
200m: 2:37.35
(40.96)
52 Lea Wallén 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 +0.84 341 2:37.92 +38.51
50m: 36.10
100m: 1:16.36
(40.26)
150m: 1:57.62
(41.26)
200m: 2:37.92
(40.30)
53 Ida Gjelstrup 2009 Aalborg Svømmeklub +0.64 335 2:38.94 +39.53
50m: 36.24
100m: 1:16.48
(40.24)
150m: 1:58.15
(41.67)
200m: 2:38.94
(40.79)
54 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.79 335 2:38.96 +39.55
50m: 36.42
100m: 1:17.53
(41.11)
150m: 1:59.63
(42.10)
200m: 2:38.96
(39.33)
55 Alma Nielsen 2005 Aars Svømmeklub +0.71 333 2:39.32 +39.91
50m: 34.14
100m: 1:12.82
(38.68)
150m: 1:55.24
(42.42)
200m: 2:39.32
(44.08)
56 Christina Markussen 2005 Aars Svømmeklub +0.63 331 2:39.60 +40.19
50m: 36.36
100m: 1:16.98
(40.62)
150m: 1:59.23
(42.25)
200m: 2:39.60
(40.37)
57 Maja Bager 2010 Aalborg Svømmeklub +0.78 326 2:40.40 +40.99
50m: 36.11
100m: 1:17.17
(41.06)
150m: 1:59.98
(42.81)
200m: 2:40.40
(40.42)
58 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 +0.77 325 2:40.52 +41.11
50m: 35.40
100m: 1:15.94
(40.54)
150m: 1:58.69
(42.75)
200m: 2:40.52
(41.83)
59 Ida K. Laursen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.70 318 2:41.63 +42.22
50m: 35.30
100m: 1:16.27
(40.97)
150m: 1:59.17
(42.90)
200m: 2:41.63
(42.46)
60 Olga Cermak 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.69 317 2:41.81 +42.40
50m: 35.98
100m: 1:16.23
(40.25)
150m: 1:57.78
(41.55)
200m: 2:41.81
(44.03)
61 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening +0.64 316 2:41.97 +42.56
50m: 35.15
100m: 1:17.47
(42.32)
150m: 2:01.49
(44.02)
200m: 2:41.97
(40.48)
62 Merle Marie Pape 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.64 309 2:43.19 +43.78
50m: 38.26
100m: 1:20.38
(42.12)
150m: 2:03.50
(43.12)
200m: 2:43.19
(39.69)
63 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten +0.76 306 2:43.78 +44.37
50m: 36.63
100m: 1:17.72
(41.09)
150m: 2:01.09
(43.37)
200m: 2:43.78
(42.69)
64 Cecilie Anna Nyborg 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.66 297 2:45.39 +45.98
50m: 35.72
100m: 1:18.31
(42.59)
150m: 2:02.26
(43.95)
200m: 2:45.39
(43.13)
65 Maise Kristensen 2008 Skanderborg Svømmeklub +0.79 296 2:45.62 +46.21
50m: 36.53
100m: 1:18.77
(42.24)
150m: 2:01.96
(43.19)
200m: 2:45.62
(43.66)
66 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 +0.83 284 2:47.93 +48.52
50m: 36.96
100m: 1:19.52
(42.56)
150m: 2:03.79
(44.27)
200m: 2:47.93
(44.14)
67 Astrid Martinez Vestergaard 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.73 279 2:48.91 +49.50
50m: 39.19
100m: 1:22.71
(43.52)
150m: 2:06.05
(43.34)
200m: 2:48.91
(42.86)
68 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun +0.77 254 2:54.27 +54.86
50m: 36.81
100m: 1:21.08
(44.27)
150m: 2:07.07
(45.99)
200m: 2:54.27
(47.20)
69 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.87 249 2:55.33 +55.92
50m: 39.43
100m: 1:24.97
(45.54)
150m: 2:11.20
(46.23)
200m: 2:55.33
(44.13)
70 Freya Tormod 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.75 248 2:55.76 +56.35
50m: 40.09
100m: 1:25.47
(45.38)
150m: 2:11.67
(46.20)
200m: 2:55.76
(44.09)
71 Agnes Seneca 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.78 247 2:55.86 +56.45
50m: 39.97
100m: 1:24.43
(44.46)
150m: 2:11.12
(46.69)
200m: 2:55.86
(44.74)
72 Isabella Fauerholdt 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.78 240 2:57.59 +58.18
50m: 38.95
100m: 1:24.69
(45.74)
150m: 2:12.62
(47.93)
200m: 2:57.59
(44.97)
73 Mathilde Høiberg Jensen 2009 Skanderborg Svømmeklub 239 2:57.72 +58.31
50m: 40.29
100m: 1:25.44
(45.15)
150m: 2:13.29
(47.85)
200m: 2:57.72
(44.43)
74 Ester Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 +0.75 238 2:57.95 +58.54
50m: 37.65
100m: 1:22.24
(44.59)
150m: 2:11.59
(49.35)
200m: 2:57.95
(46.36)
75 Kirstine Dyg Lerup 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.77 234 2:59.19 +59.78
50m: 39.76
100m: 1:26.82
(47.06)
150m: 2:15.05
(48.23)
200m: 2:59.19
(44.14)
76 Agnes Brix Rasmussen 2008 Aabybro Idrætsforening +0.69 228 3:00.75 +1:01.34
50m: 41.10
100m: 1:26.45
(45.35)
150m: 2:14.78
(48.33)
200m: 3:00.75
(45.97)
77 Katrine Krath 2008 Skanderborg Svømmeklub 196 3:09.96 +1:10.55
50m: 39.93
100m: 1:28.73
(48.80)
150m: 2:20.56
(51.83)
200m: 3:09.96
(49.40)
78 Stine Marie Christiansen 2010 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.57 192 3:11.16 +1:11.75
50m: 42.83
100m: 1:32.47
(49.64)
150m: 2:23.91
(51.44)
200m: 3:11.16
(47.25)
79 Emma Zimu Wang 2011 Agfs Svømmeafdeling +0.74 184 3:13.88 +1:14.47
50m: 44.87
100m: 1:34.72
(49.85)
150m: 2:25.82
(51.10)
200m: 3:13.88
(48.06)
80 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.66 181 3:14.90 +1:15.49
50m: 40.96
100m: 1:31.14
(50.18)
150m: 2:23.23
(52.09)
200m: 3:14.90
(51.67)
81 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 162 3:22.26 +1:22.85
50m: 43.31
100m: 1:33.97
(50.66)
150m: 2:29.54
(55.57)
200m: 3:22.26
(52.72)
82 Laura Vejsgaard Lund 2011 Agfs Svømmeafdeling 136 3:34.69 +1:35.28
50m: 43.39
100m: 1:40.90
(57.51)
150m: 2:39.87
(58.97)
200m: 3:34.69
(54.82)
83 Ida Marie Ildal Djørup 2010 Aalborg Svømmeklub +0.85 117 3:45.54 +1:46.13
50m: 49.11
100m: 1:48.36
(59.25)
150m: 2:46.34
(57.98)
200m: 3:45.54
(59.20)
84 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten +0.88 90 4:06.06 +2:06.65
50m: 47.05
100m: 1:39.69
(52.64)
150m: 3:18.57
(1:38.88)
200m: 4:06.06
(47.49)
85 Kamma Gyrup Bisgaard 2011 Agfs Svømmeafdeling 73 4:23.89 +2:24.48
50m: 57.63
100m: 2:06.63
(1:09.00)
150m: 3:15.70
(1:09.07)
200m: 4:23.89
(1:08.19)
- Lea Skjærris Lund 2008 Swim Team Neptun +0.46 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Agnes Mark-Nexø 2011 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Esther Nørmølle Dissing 2008 Aars Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2021 17:22:10
27-11-2021 09:11.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2008-2021 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten +0.68 409 2:13.86
50m: 31.20
100m: 1:05.55
(34.35)
150m: 1:41.21
(35.66)
200m: 2:13.86
(32.65)
2 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.65 397 2:15.19 +1.33
50m: 29.68
100m: 1:04.14
(34.46)
150m: 1:40.75
(36.61)
200m: 2:15.19
(34.44)
3 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub +0.70 356 2:20.08 +6.22
50m: 31.57
100m: 1:07.32
(35.75)
150m: 1:44.50
(37.18)
200m: 2:20.08
(35.58)
4 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.58 347 2:21.40 +7.54
50m: 31.00
100m: 1:06.36
(35.36)
150m: 1:43.86
(37.50)
200m: 2:21.40
(37.54)
5 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub +0.65 328 2:23.98 +10.12
50m: 30.42
100m: 1:06.98
(36.56)
150m: 1:45.99
(39.01)
200m: 2:23.98
(37.99)
6 Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.65 304 2:27.76 +13.90
50m: 30.69
100m: 1:06.95
(36.26)
150m: 1:46.61
(39.66)
200m: 2:27.76
(41.15)
7 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub +0.68 294 2:29.30 +15.44
50m: 33.39
100m: 1:11.63
(38.24)
150m: 1:52.05
(40.42)
200m: 2:29.30
(37.25)
8 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.70 260 2:35.54 +21.68
50m: 33.96
100m: 1:13.08
(39.12)
150m: 1:54.83
(41.75)
200m: 2:35.54
(40.71)
9 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub +0.81 241 2:39.58 +25.72
50m: 35.93
100m: 1:15.58
(39.65)
150m: 1:57.73
(42.15)
200m: 2:39.58
(41.85)
10 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.69 216 2:45.43 +31.57
50m: 36.44
100m: 1:18.72
(42.28)
150m: 2:03.35
(44.63)
200m: 2:45.43
(42.08)
11 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub +0.90 214 2:46.07 +32.21
50m: 37.18
100m: 1:19.56
(42.38)
150m: 2:03.38
(43.82)
200m: 2:46.07
(42.69)
12 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub +0.77 201 2:49.61 +35.75
50m: 37.43
100m: 1:21.27
(43.84)
150m: 2:06.94
(45.67)
200m: 2:49.61
(42.67)
13 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 +0.58 191 2:52.39 +38.53
50m: 38.37
100m: 1:22.43
(44.06)
150m: 2:08.83
(46.40)
200m: 2:52.39
(43.56)
14 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub +0.86 189 2:53.10 +39.24
50m: 39.01
100m: 1:24.03
(45.02)
150m: 2:10.29
(46.26)
200m: 2:53.10
(42.81)
15 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord +0.52 183 2:54.82 +40.96
50m: 38.95
100m: 1:24.20
(45.25)
150m: 2:10.96
(46.76)
200m: 2:54.82
(43.86)
16 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub +0.64 175 2:57.54 +43.68
50m: 39.14
100m: 1:25.43
(46.29)
150m: 2:12.79
(47.36)
200m: 2:57.54
(44.75)
17 Victor Langberg Aakjær 2008 Agfs Svømmeafdeling +0.80 172 2:58.39 +44.53
50m: 37.63
100m: 1:21.65
(44.02)
150m: 2:11.54
(49.89)
200m: 2:58.39
(46.85)
18 Jonas Olsen 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.49 115 3:23.88 +1:10.02
50m: 46.33
100m: 1:40.06
(53.73)
150m: 2:33.70
(53.64)
200m: 3:23.88
(50.18)
19 Asger Wille Di Giuseppe 2009 Agfs Svømmeafdeling +0.73 98 3:35.47 +1:21.61
50m: 45.81
100m: 1:41.62
(55.81)
150m: 2:40.02
(58.40)
200m: 3:35.47
(55.45)
- Hugo Bindslev 2010 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Ivan Shishkin 2011 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2021 17:55:03
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2006-2007 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.68 542 2:01.81
50m: 27.59
100m: 58.62
(31.03)
150m: 1:31.00
(32.38)
200m: 2:01.81
(30.81)
2 Malthe Glent-Thule 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.63 490 2:05.96 +4.15
50m: 28.03
100m: 1:00.32
(32.29)
150m: 1:33.79
(33.47)
200m: 2:05.96
(32.17)
3 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.67 466 2:08.16 +6.35
50m: 27.68
100m: 1:00.69
(33.01)
150m: 1:34.95
(34.26)
200m: 2:08.16
(33.21)
4 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord +0.69 460 2:08.66 +6.85
50m: 29.03
100m: 1:01.25
(32.22)
150m: 1:35.12
(33.87)
200m: 2:08.66
(33.54)
5 Nicolai N. H. Sørensen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.66 442 2:10.38 +8.57
50m: 29.76
100m: 1:02.72
(32.96)
150m: 1:36.97
(34.25)
200m: 2:10.38
(33.41)
6 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.73 442 2:10.45 +8.64
50m: 29.77
100m: 1:02.67
(32.90)
150m: 1:37.00
(34.33)
200m: 2:10.45
(33.45)
7 Christian Andersen 2006 Svømmeklubben Nord +0.67 439 2:10.71 +8.90
50m: 29.57
100m: 1:02.41
(32.84)
150m: 1:36.99
(34.58)
200m: 2:10.71
(33.72)
8 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.66 434 2:11.16 +9.35
50m: 30.48
100m: 1:03.95
(33.47)
150m: 1:38.59
(34.64)
200m: 2:11.16
(32.57)
9 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub +0.78 433 2:11.28 +9.47
50m: 28.94
100m: 1:01.59
(32.65)
150m: 1:36.25
(34.66)
200m: 2:11.28
(35.03)
10 Casper Eriksen 2007 Thisted Svømmeklub +0.82 423 2:12.30 +10.49
50m: 30.53
100m: 1:04.14
(33.61)
150m: 1:39.20
(35.06)
200m: 2:12.30
(33.10)
11 Jonas S. H. Frederiksen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.69 420 2:12.64 +10.83
50m: 29.90
100m: 1:03.12
(33.22)
150m: 1:37.85
(34.73)
200m: 2:12.64
(34.79)
12 Rasmus Olsen 2006 Thisted Svømmeklub +0.72 407 2:14.05 +12.24
50m: 29.68
100m: 1:03.17
(33.49)
150m: 1:38.30
(35.13)
200m: 2:14.05
(35.75)
13 Marcus Juul Jørgensen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.70 406 2:14.09 +12.28
50m: 29.49
100m: 1:02.23
(32.74)
150m: 1:37.40
(35.17)
200m: 2:14.09
(36.69)
14 Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Swim Team Neptun +0.65 404 2:14.36 +12.55
50m: 30.44
100m: 1:04.14
(33.70)
150m: 1:40.37
(36.23)
200m: 2:14.36
(33.99)
15 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub +0.72 391 2:15.84 +14.03
50m: 30.08
100m: 1:04.64
(34.56)
150m: 1:39.91
(35.27)
200m: 2:15.84
(35.93)
16 Christian Christensen 2007 Vejle Svømmeklub +0.65 375 2:17.71 +15.90
50m: 32.42
100m: 1:08.59
(36.17)
150m: 1:44.92
(36.33)
200m: 2:17.71
(32.79)
17 Christian Balslev 2006 Hobro Svømmeklub +0.70 375 2:17.74 +15.93
50m: 31.77
100m: 1:06.69
(34.92)
150m: 1:42.47
(35.78)
200m: 2:17.74
(35.27)
18 Karl B. Jørgensen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.63 365 2:19.02 +17.21
50m: 32.30
100m: 1:07.01
(34.71)
150m: 1:42.96
(35.95)
200m: 2:19.02
(36.06)
19 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub +0.72 364 2:19.13 +17.32
50m: 32.68
100m: 1:08.13
(35.45)
150m: 1:44.70
(36.57)
200m: 2:19.13
(34.43)
20 Håkon Bork Nielsen 2007 Hobro Svømmeklub +0.67 344 2:21.75 +19.94
50m: 32.12
100m: 1:08.06
(35.94)
150m: 1:45.80
(37.74)
200m: 2:21.75
(35.95)
21 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening +0.65 326 2:24.37 +22.56
50m: 32.36
100m: 1:09.64
(37.28)
150m: 1:47.37
(37.73)
200m: 2:24.37
(37.00)
22 Andreas Laursen 2006 Swim Team Neptun +0.64 322 2:24.88 +23.07
50m: 32.36
100m: 1:09.47
(37.11)
150m: 1:47.25
(37.78)
200m: 2:24.88
(37.63)
22 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub +0.71 322 2:24.88 +23.07
50m: 32.11
100m: 1:10.20
(38.09)
150m: 1:49.44
(39.24)
200m: 2:24.88
(35.44)
24 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Idrætsforening +0.75 304 2:27.71 +25.90
50m: 33.80
100m: 1:11.33
(37.53)
150m: 1:50.27
(38.94)
200m: 2:27.71
(37.44)
25 Lucas Skjødt Broe 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.69 295 2:29.22 +27.41
50m: 32.55
100m: 1:10.23
(37.68)
150m: 1:50.04
(39.81)
200m: 2:29.22
(39.18)
26 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub +0.65 271 2:33.45 +31.64
50m: 34.45
100m: 1:13.69
(39.24)
150m: 1:54.40
(40.71)
200m: 2:33.45
(39.05)
- Eskil Bech-Egstrup 2007 Svømmeklubben Nord DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2021 17:55:03
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 1900-2005 - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicolas Blanch 1997 Aalborg Svømmeklub +0.67 704 1:51.69
50m: 26.17
100m: 54.56
(28.39)
150m: 1:23.13
(28.57)
200m: 1:51.69
(28.56)
2 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub +0.65 692 1:52.30 +0.61
50m: 25.86
100m: 55.01
(29.15)
150m: 1:23.96
(28.95)
200m: 1:52.30
(28.34)
3 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.65 659 1:54.18 +2.49
50m: 26.54
100m: 55.38
(28.84)
150m: 1:25.04
(29.66)
200m: 1:54.18
(29.14)
4 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub +0.69 607 1:57.30 +5.61
50m: 27.24
100m: 57.16
(29.92)
150m: 1:27.12
(29.96)
200m: 1:57.30
(30.18)
5 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub +0.68 577 1:59.32 +7.63
50m: 26.93
100m: 56.79
(29.86)
150m: 1:27.62
(30.83)
200m: 1:59.32
(31.70)
6 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 577 1:59.36 +7.67
50m: 27.03
100m: 56.66
(29.63)
150m: 1:28.02
(31.36)
200m: 1:59.36
(31.34)
7 Mads Kloster 2002 Thisted Svømmeklub +0.70 565 2:00.17 +8.48
50m: 27.47
100m: 57.52
(30.05)
150m: 1:28.83
(31.31)
200m: 2:00.17
(31.34)
8 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.62 517 2:03.76 +12.07
50m: 27.57
100m: 58.38
(30.81)
150m: 1:31.00
(32.62)
200m: 2:03.76
(32.76)
9 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub +0.74 501 2:05.05 +13.36
50m: 28.26
100m: 59.76
(31.50)
150m: 1:32.49
(32.73)
200m: 2:05.05
(32.56)
10 Elias Bock Johansen 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.72 481 2:06.76 +15.07
50m: 28.60
100m: 1:00.76
(32.16)
150m: 1:33.45
(32.69)
200m: 2:06.76
(33.31)
11 Kris Jensen 2004 Aars Svømmeklub +0.74 479 2:06.92 +15.23
50m: 28.06
100m: 1:00.54
(32.48)
150m: 1:33.65
(33.11)
200m: 2:06.92
(33.27)
12 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Idrætsforening +0.69 460 2:08.72 +17.03
50m: 29.13
100m: 1:01.99
(32.86)
150m: 1:35.91
(33.92)
200m: 2:08.72
(32.81)
13 Rasmus Thulstrup Lemming 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.75 450 2:09.61 +17.92
50m: 29.06
100m: 1:01.45
(32.39)
150m: 1:36.68
(35.23)
200m: 2:09.61
(32.93)
14 Emil Jaworski 2004 Svømmeklubben Nord +0.60 422 2:12.38 +20.69
50m: 27.52
100m: 59.92
(32.40)
150m: 1:35.12
(35.20)
200m: 2:12.38
(37.26)
15 Valentin Thordal 2005 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.73 413 2:13.36 +21.67
50m: 29.46
100m: 1:02.81
(33.35)
150m: 1:38.04
(35.23)
200m: 2:13.36
(35.32)
16 Frederik Vernersen 2005 Hobro Svømmeklub +0.71 411 2:13.56 +21.87
50m: 30.93
100m: 1:04.92
(33.99)
150m: 1:39.55
(34.63)
200m: 2:13.56
(34.01)
17 Danilo Møller 2004 Svømmeklubben Nord +0.65 411 2:13.63 +21.94
50m: 28.57
100m: 1:01.65
(33.08)
150m: 1:37.12
(35.47)
200m: 2:13.63
(36.51)
18 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub +0.68 398 2:15.08 +23.39
50m: 29.20
100m: 1:02.65
(33.45)
150m: 1:38.62
(35.97)
200m: 2:15.08
(36.46)
19 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten +0.70 383 2:16.80 +25.11
50m: 30.87
100m: 1:04.66
(33.79)
150m: 1:40.63
(35.97)
200m: 2:16.80
(36.17)
20 Gustav Hjerrild-Jensen 2003 Svømmeklubben Nord +0.76 352 2:20.67 +28.98
50m: 32.22
100m: 1:07.77
(35.55)
150m: 1:44.16
(36.39)
200m: 2:20.67
(36.51)
21 William Mikkelsen 2004 Thisted Svømmeklub +0.67 320 2:25.22 +33.53
50m: 33.63
100m: 1:10.31
(36.68)
150m: 1:47.76
(37.45)
200m: 2:25.22
(37.46)
Løb officielt kl.: 26-11-2021 17:55:03
27-11-2021 08:30.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub 646 29.61 QC
2 Laura Glerup Jensen 1998 Aalborg Svømmeklub 643 29.65 +0.04 QC
3 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub 605 30.26 +0.65 QC
4 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub 591 30.50 +0.89 QC
5 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 538 31.46 +1.85 QC
6 Sofia Ingeberg 2002 Agfs Svømmeafdeling 514 31.94 +2.33 -
7 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub 467 32.99 +3.38 QC
8 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub 450 33.39 +3.78 QC
9 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 436 33.75 +4.14
10 Maja Brøndum 2006 Swim Team Neptun 371 35.60 +5.99
11 Therese T. Kallestrup 2006 Agfs Svømmeafdeling 366 35.77 +6.16
12 Nellie Vad Bisgaard 2006 Hobro Svømmeklub +0.11 362 35.89 +6.28
13 Maja Bech Færløv Andersen 2005 Svømmeklubben SMUT Terndru -0.13 331 36.99 +7.38
14 Julie Kvolbæk Hedegaard 2006 Hobro Svømmeklub 320 37.39 +7.78
15 Karoline Nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub 301 38.19 +8.58
16 Maria Sprenger 2005 Odsherred Svømmeklub 243 40.99 +11.38
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 517 31.88 QB
2 Sofie Schmidt-Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub 493 32.39 +0.51 QB
3 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.51 458 33.19 +1.31 QB
4 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub 428 33.95 +2.07 QB
5 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub 405 34.59 +2.71 QB
6 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub 396 34.84 +2.96 QB
7 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling 393 34.93 +3.05 QB
8 Nikoline Hedelund Madsen 2007 Aalborg Svømmeklub 385 35.17 +3.29
9 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub 382 35.28 +3.40
10 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 374 35.51 +3.63
11 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Støvring Svømmeklub Pingvinen 371 35.60 +3.72
12 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub 366 35.78 +3.90
13 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub 364 35.84 +3.96
14 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub 364 35.85 +3.97
15 Alma Munk Haugaard 2007 Hobro Svømmeklub -0.09 356 36.10 +4.22
16 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord 352 36.25 +4.37
17 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening 350 36.32 +4.44
18 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub 347 36.41 +4.53
19 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 +0.36 332 36.96 +5.08
20 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 +0.34 328 37.10 +5.22
21 Sofia Dalsgaard Hansen 2008 Agfs Svømmeafdeling 320 37.41 +5.53
22 Karla Nøhr Rixen 2008 Vejle Svømmeklub 318 37.49 +5.61
23 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub 307 37.91 +6.03
24 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Idrætsforening 306 37.98 +6.10
25 Anna Brogaard Krogh 2008 Agfs Svømmeafdeling 295 38.43 +6.55
26 Cecilie Borkmann 2007 Svømmeklubben Nord 281 39.04 +7.16
27 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening 274 39.41 +7.53
28 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten 263 39.91 +8.03
29 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 247 40.76 +8.88
30 Freja Abildgaard Mikkelsen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 216 42.66 +10.78
31 Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten 203 43.49 +11.61
32 Marie Pagh Jensen 2008 Svømmeklubben Nord 194 44.17 +12.29
33 Tilde Ask Hansen 2007 Swim Team Neptun 188 44.63 +12.75
34 Caroline lund Madsen 2007 Thisted Svømmeklub 153 47.78 +15.90
35 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord 147 48.50 +16.62
36 Mathilde Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.58 130 50.51 +18.63
37 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub 126 51.03 +19.15
- Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Esther Nørmølle Dissing 2008 Aars Svømmeklub DNS
- Ea Juhl Thallaug 2008 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Emma Brogaard Krogh 2007 Agfs Svømmeafdeling DNS
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2021 - Indledende
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub 372 35.59 QA
2 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling 342 36.60 +1.01 QA
3 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling -0.45 320 37.39 +1.80 QA
4 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 314 37.64 +2.05 QA
5 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub 290 38.67 +3.08 QA
6 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub 272 39.48 +3.89 QA
7 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen 269 39.61 +4.02 QA
8 Nova V. Støy Toftegaard 2009 Agfs Svømmeafdeling 267 39.71 +4.12
9 Josefine Lykkegaard Rasmu 2009 Hobro Svømmeklub 263 39.91 +4.32
10 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub 248 40.74 +5.15
11 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 -0.10 227 41.91 +6.32
12 Mathilde Høiberg Jensen 2009 Skanderborg Svømmeklub 215 42.69 +7.10
13 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 206 43.31 +7.72
14 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub 187 44.73 +9.14
15 Liva Mørk Manstrup 2009 Svømmeklubben Søhesten 177 45.51 +9.92
16 Klara Milthers 2010 Aalborg Svømmeklub 162 46.94 +11.35
17 Laura Bertelsen 2011 Agfs Svømmeafdeling 162 46.96 +11.37
18 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 150 48.18 +12.59
19 Filippa Læborg 2010 Aalborg Svømmeklub -0.83 139 49.36 +13.77
20 Maja Theilmann Christensen 2010 Svømmeklubben Søhesten 133 50.12 +14.53
21 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord 129 50.61 +15.02
22 Stella Niss Varga 2010 Aalborg Svømmeklub 123 51.43 +15.84
23 Ida Borg Andersen 2009 Aars Svømmeklub 115 52.55 +16.96
- Linn Van Zanden 2009 Aalborg Svømmeklub +0.14 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 26-11-2021 20:28:30
27-11-2021 08:30.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Glerup Jensen 1998 Aalborg Svømmeklub +0.99 641 29.69
2 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.78 625 29.94 +0.25
3 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.61 621 30.00 +0.31
4 Thea Søe Bach 2002 Aalborg Svømmeklub +0.93 608 30.21 +0.52
5 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 577 30.75 +1.06
6 Louise Bach Andersen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.80 468 32.95 +3.26
7 Katrine Bager 2006 Thisted Svømmeklub +0.66 461 33.13 +3.44
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:24:01
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 +0.79 513 31.96
2 Sofie Schmidt-Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.55 480 32.68 +0.72
3 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.75 471 32.89 +0.93
4 Julie Guldmann Møller 2007 Vejle Svømmeklub +0.93 442 33.59 +1.63
5 Alberte Andersen 2008 Vejle Svømmeklub +0.68 413 34.36 +2.40
6 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub +0.68 413 34.37 +2.41
7 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.69 405 34.58 +2.62
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:24:01
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2009-2021 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.83 395 34.87
2 Alberte Knudsen 2009 Vejle Svømmeklub +0.69 351 36.29 +1.42
3 Julie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.74 341 36.63 +1.76
4 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.79 325 37.22 +2.35
5 Marie Schleimann 2010 Agfs Svømmeafdeling +0.83 308 37.89 +3.02
6 Johanne Øland Frøkjær 2009 Thisted Svømmeklub +0.80 284 38.93 +4.06
7 Sofie Moth Nielsen 2009 Støvring Svømmeklub Pingvinen +0.70 274 39.40 +4.53
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:24:01
28-11-2021 17:30.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
Aalborg Cup 2021
Placering: Haraldslund svømmehal Arrangør Aalborg Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 26. nov  2021 to 28. nov  2021
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008-2021 - Indledende heat
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling 350 31.50 QC
2 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub +0.75 330 32.15 +0.65 QC
3 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub 303 33.07 +1.57 QC
4 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub 273 34.22 +2.72 QC
5 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 259 34.82 +3.32 QC
6 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub +0.50 257 34.94 +3.44 QC
7 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 234 36.03 +4.53 QC
8 Johannes Munk Haugaard 2009 Hobro Svømmeklub +0.99 228 36.33 +4.83
9 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening 216 37.02 +5.52
10 Gustav Ø. Pedersen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen 193 38.42 +6.92
11 Carl Bille 2008 Aalborg Svømmeklub 192 38.45 +6.95
12 Johannes Grud Olsen 2008 Swim Team Neptun -0.25 190 38.61 +7.11
13 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub 182 39.17 +7.67
14 Marcus K. Jespersen 2009 Agfs Svømmeafdeling 180 39.29 +7.79
15 Albert Hoffmeyer 2008 Agfs Svømmeafdeling 160 40.88 +9.38
16 Victor Langberg Aakjær 2008 Agfs Svømmeafdeling 159 40.99 +9.49
17 Storm Mandrup Ozimek 2009 Aalborg Svømmeklub 156 41.26 +9.76
18 Anton Shishkin 2008 Aalborg Svømmeklub 154 41.45 +9.95
19 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub 150 41.75 +10.25
20 Martin Hedegaard Balslev 2008 Hobro Svømmeklub 146 42.13 +10.63
21 Herman Höhle Hjulskov 2009 Aalborg Svømmeklub 133 43.51 +12.01
22 Rasmus Fangel Sørensen 2008 Swim Team Neptun 131 43.67 +12.17
23 Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub 125 44.35 +12.85
24 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub +0.90 116 45.46 +13.96
25 Martin Juul Vedfald 2011 Svømmeklubben Søhesten 99 48.00 +16.50
26 Ethan Clausen Skov