Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 27 nov Insim 7.45 Start 9.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Brylski |
|
Kristianstads SLS |
+0.60 |
398 |
2:28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.75 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Björk |
|
Simklubben Lödde |
+0.72 |
379 |
2:31.48 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.30 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Hoffmann |
|
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
370 |
2:32.69 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.51 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Frank |
|
Ystads Simsällskap |
+0.55 |
354 |
2:34.90 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.16 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cristian Stefan Nicoara |
|
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
335 |
2:37.74 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.37 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lennartsson |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.39 |
323 |
2:39.64 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.63 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maxx Broberg |
|
Helsingborgs Simsällskap |
+0.73 |
312 |
2:41.61 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Finn Nillund |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
284 |
2:46.78 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.70 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dag Bäckerud |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
279 |
2:47.63 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.05 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zack Östman |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
276 |
2:48.31 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.51 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Eriksson |
|
Simklubben Lödde |
+0.49 |
263 |
2:51.08 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.31 |
(-11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Andersson |
|
Karlskrona Simsällskap |
+0.80 |
255 |
2:52.73 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.18 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Riccardo Byggeth |
|
Karlskrona Simsällskap |
+0.68 |
253 |
2:53.29 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.71 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Zhang |
|
Simklubben Poseidon |
-.-- |
252 |
2:53.42 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.44 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Kjellander Hansen |
|
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
240 |
2:56.31 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.46 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Melvin Falk |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
237 |
2:57.05 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.76 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Olofsson |
|
Karlskrona Simsällskap |
+0.61 |
226 |
2:59.97 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Albin Hedvall |
|
Simsällskapet Delfin |
-.-- |
200 |
3:07.42 |
+38.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.37 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melvin Delfin |
|
Simklubben Lödde |
-.-- |
187 |
3:11.40 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.80 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Samberg |
|
Simklubben Sydsim |
+0.96 |
185 |
3:12.27 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.61 |
(-7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hugo Jeppsson |
|
Karlskrona Simsällskap |
-.-- |
183 |
3:13.08 |
+44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alfred Freijs |
|
Simklubben Sydsim |
+0.60 |
157 |
3:23.09 |
+54.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.81 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Tsiparis |
|
SK Triton |
+0.50 |
146 |
3:28.13 |
+59.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.91 |
(-8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Kruse |
|
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Helski |
|
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arthur Ekman |
|
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edvin Yngvesson |
|
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Tallbäck |
|
Värnamo Simsällskap |
-.-- |
451 |
2:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.52 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
|
SK Triton |
+0.66 |
436 |
2:24.47 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.22 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Losvall |
|
Helsingborgs Simsällskap |
+0.63 |
433 |
2:24.81 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.96 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Bååth |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
418 |
2:26.62 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Carlius |
|
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
386 |
2:30.50 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.64 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Prössel |
|
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.88 |
322 |
2:39.84 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.97 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Bergstedt |
|
Karlshamns Simklubb |
+0.71 |
287 |
2:46.12 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mårtensson |
|
SK Triton |
+0.67 |
275 |
2:48.39 |
+25.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.35 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Komstedt |
|
Simklubben Sydsim |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriel Ekelund |
|
Kristianstads SLS |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Bäckman |
|
Värnamo Simsällskap |
+0.79 |
466 |
2:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.50 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvard Levau |
|
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
358 |
2:34.33 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.38 |
(+7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville Nordqvist |
|
S 71 |
+0.74 |
354 |
2:34.86 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.95 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentin Alberge |
|
Klippans Simsällskap |
+0.63 |
467 |
2:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.31 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-11-27 11:20:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 11:20:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|