Tulokset Nääs-Uinnit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 9, 2021 to loka 9, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuortane Olympic Training Center |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
177 |
43.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.68 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inari Rahtu |
2011 |
Uinti Tampere |
|
166 |
44.34 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.20 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
|
126 |
48.59 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruut Veihtola |
2011 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
114 |
50.24 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 15.08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 11-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuortane Olympic Training Center |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Awa Laukkanen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
481 |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.90 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
449 |
31.83 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Venla Päivärinta |
2008 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
393 |
33.26 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
357 |
34.34 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janna Saloniemi |
2009 |
TaTu Tampere |
|
357 |
34.36 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
350 |
34.58 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.83 |
285 |
37.04 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
264 |
38.00 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
261 |
38.14 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.16 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
258 |
38.28 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pinja Haapamäki |
2009 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
212 |
40.87 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.72 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
209 |
41.08 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aida Niilekselä |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
202 |
41.51 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.83 |
195 |
41.98 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matilda Ådjers |
2009 |
Uinti Tampere |
|
191 |
42.33 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(-9.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
189 |
42.46 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sini Ylipelkonen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
184 |
42.85 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eveliina Päivärinta |
2008 |
Uinti Tampere |
|
165 |
44.37 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.81 |
(-8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTu Tampere |
+0.84 |
129 |
48.14 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTu Tampere |
|
113 |
50.32 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Hietanen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
51 |
1:05.33 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.68 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sandra Roivas |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 15.08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Perhosuinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuortane Olympic Training Center |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
+0.76 |
646 |
28.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.87 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.43 |
638 |
28.32 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.51 |
599 |
28.92 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Claudia Åvist |
1997 |
TaTu Tampere |
+0.50 |
594 |
28.99 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
593 |
29.01 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heini Hammar |
1999 |
Uinti Tampere |
|
564 |
29.50 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Simberg |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
539 |
29.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Töyrylä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
506 |
30.59 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
|
498 |
30.74 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.25 |
498 |
30.74 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
+0.58 |
484 |
31.04 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Lahtinen |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.70 |
465 |
31.46 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Koivula |
2003 |
Nokian Pyry |
|
455 |
31.69 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nella Kortteinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
451 |
31.77 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saima Peltonen |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.66 |
448 |
31.86 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
+0.76 |
447 |
31.87 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.77 |
439 |
32.06 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.94 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenna Rajahalme |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.46 |
432 |
32.24 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Lähteenmäki |
2004 |
Uinti Tampere |
|
417 |
32.62 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.22 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilja Saarinen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.62 |
413 |
32.72 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.17 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
+0.45 |
399 |
33.11 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Enni Halttunen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
382 |
33.60 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veera Viskari |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
376 |
33.77 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
371 |
33.90 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emmiina Eho |
2007 |
Uinti Tampere |
|
370 |
33.93 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.93 |
350 |
34.57 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
348 |
34.65 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilia Majuri |
2001 |
Uinti Tampere |
|
337 |
35.03 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Päivärinta |
2004 |
Ilmajoen Kisailijat |
|
328 |
35.33 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saana Keskinen |
2005 |
Uinti Tampere |
|
328 |
35.35 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Veera Rantala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
321 |
35.58 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Neea Väkinen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.57 |
284 |
37.05 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kiia Koivisto |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
281 |
37.18 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Helmi Matilainen |
2006 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
277 |
37.36 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Gitta Pekonen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
251 |
38.60 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ilona Salonen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.79 |
226 |
40.01 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Fanni Autio |
2007 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
219 |
40.40 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emmi Lindholm |
2007 |
Uinti Tampere |
|
182 |
42.97 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Rautava |
2003 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 15.08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 15.08.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|