Resultat för STT Klubmesterskab
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Del 1 28-09-2021
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
28. sep 2021 to 14. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer J/S, ÅÆ, ÅY, S - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.42 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:15.60 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:19.74 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:26.29 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.86 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:27.15 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.13 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:27.86 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.09 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.36 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.57 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:31.87 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.13 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.10 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.22 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.19 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.44 |
(+10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:32.64 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.41 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.94 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:33.88 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.16 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:34.18 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:35.40 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.44 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:36.09 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.80 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:36.94 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.67 |
(-19.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:38.63 |
+29.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:39.55 |
+30.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.43 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:49.43 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:56.34 |
+47.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.42 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:13.10 |
+1:04.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.94 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 28-09-2021 22:19:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-09-2021 22:19.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|