Resultater for Regionsstævne Sjælland Nord
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt børnestævne Nordsjæl | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2021 |
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:18.84 | 1:18.84 | |||||
2 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.00 | 1:20.00 | |||||
3 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.57 | 1:21.57 | |||||
4 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:22.12 | 1:22.12 | |||||
5 | Siri Egholm Høgh | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:25.56 | 1:25.56 | |||||
6 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.10 | 1:26.10 | |||||
7 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:27.79 | 1:27.79 | |||||
8 | Amanda Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.23 | 1:28.23 | |||||
9 | Victoria Nørgaard | 2010 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.13 | 1:29.13 | |||||
10 | Aleksandra Dragieva | 2010 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.66 | 1:29.66 | |||||
11 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.33 | 1:30.33 | |||||
12 | Sophia Scheel Orloff | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.52 | 1:30.52 | |||||
13 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim Allerød | 1:30.75 | 1:30.75 | |||||
14 | Elin Ingemann Hansen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.84 | 1:30.84 | |||||
15 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.68 | 1:31.68 | |||||
16 | Emilia Hartvigsen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.80 | 1:32.80 | |||||
17 | Mathilde Drescher | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.42 | 1:33.42 | |||||
18 | Freya H. Rasmussen | 2010 | Herlev Svømning | 1:37.12 | 1:37.12 | |||||
- | Ella Lindum Andersen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Josephine Esther Glad | 2010 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:27.01 | 1:27.01 | |||||
2 | Caroline Møllebro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.63 | 1:27.63 | |||||
3 | Camilla Vastrup | 2011 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.36 | 1:29.36 | |||||
4 | Sofie Holstein Grynnerup | 2011 | A6 Slangerup Svømmeklub | 1:30.47 | 1:30.47 | |||||
5 | Elvera Teilmann | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.64 | 1:32.64 | |||||
6 | Sarah Marie Andersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.83 | 1:35.83 | |||||
7 | Dagmar Mulipola | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:38.55 | 1:38.55 | |||||
8 | Vigga Lou Holte Hansen | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.82 | 1:39.82 | |||||
9 | Lea Pedersen | 2011 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.10 | 1:41.10 | |||||
10 | Katixa Gudme | 2011 | Helsingør Svømmeklub | 1:41.66 | 1:41.66 | |||||
11 | Magda Fosbøl | 2011 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:48.18 | 1:48.18 | |||||
12 | Clara Nymark Føge | 2011 | Herlev Svømning | 1:49.29 | 1:49.29 | |||||
13 | Karla Bjerre Pedersen | 2011 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.54 | 1:49.54 | |||||
14 | Irma-Elvira Hempel | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 1:50.11 | 1:50.11 | |||||
15 | Clara Weng Lind-Christensen | 2011 | Sigma Swim Allerød | 1:54.18 | 1:54.18 | |||||
- | Emily Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev 50 m | |||||
- | Teresa Novak Bro | 2011 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Ej fortsat bev. 75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 oktober 2021 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:32 |