Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Katariinan uimahalli |
Järjestäjä: |
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 16, 2021 to loka 16, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Vapaauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
344 |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
276 |
1:17.12 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
274 |
1:17.30 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
263 |
1:18.40 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
253 |
1:19.37 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
246 |
1:20.19 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.33 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
238 |
1:20.98 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
221 |
1:23.02 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
219 |
1:23.30 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.53 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
188 |
1:27.65 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
164 |
1:31.67 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.19 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
155 |
1:33.51 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
150 |
1:34.53 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
147 |
1:35.10 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.29 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
123 |
1:41.02 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.70 |
(-8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Bohm |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
110 |
1:44.60 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
110 |
1:44.87 |
+33.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
103 |
1:46.99 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.37 |
(-9.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
102 |
1:47.49 |
+35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
85 |
1:53.91 |
+42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
-.-- |
71 |
2:01.32 |
+49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 14:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Vapaauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
-.-- |
403 |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
375 |
1:09.63 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.51 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tiiu Pohjamo |
2008 |
Uinti Imatra |
-.-- |
358 |
1:10.75 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.97 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
339 |
1:12.04 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taimi Tynkkynen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
309 |
1:14.29 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Virtanen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
307 |
1:14.44 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Tikkanen |
2008 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
302 |
1:14.88 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Stolt |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
300 |
1:15.02 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.79 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanja Joensuu |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
290 |
1:15.87 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
265 |
1:18.15 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
253 |
1:19.43 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.98 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
240 |
1:20.75 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Karjalainen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
213 |
1:24.02 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.71 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelly Hoikkala |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
196 |
1:26.47 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 14:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Vapaauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Konnu |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
515 |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.57 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oona Kokko |
2003 |
Uinti Imatra |
-.-- |
495 |
1:03.52 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.12 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
465 |
1:04.86 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
430 |
1:06.53 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
409 |
1:07.67 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
405 |
1:07.91 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.12 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilona Luukinen |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
388 |
1:08.89 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Punkkinen |
2005 |
Voikkaan Viesti |
-.-- |
327 |
1:12.87 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
298 |
1:15.21 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.26 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sari Sipari |
1975 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
292 |
1:15.73 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Karhu |
2005 |
Uinti Imatra |
-.-- |
159 |
1:32.62 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 16.10.2021 14:02:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-10-2021 14:20:44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|