Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.03 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:13.58 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.10 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:14.82 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.67 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:15.62 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.77 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:17.64 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:20.75 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.33 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
2:20.75 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.86 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:22.10 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.02 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:27.48 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.24 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Lind Petersen |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:27.73 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.68 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:28.78 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.89 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:29.96 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:30.16 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.88 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
2:32.85 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
2:33.91 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.09 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:35.04 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.29 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:35.05 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.40 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:35.29 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.74 |
(-31.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:38.51 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(-9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
2:47.84 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:08:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.22 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
2:21.78 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.29 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
2:21.80 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.94 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:22.51 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.58 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
2:26.25 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.13 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
2:29.07 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.42 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:30.45 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.47 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
|
2:30.82 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.23 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:32.09 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:33.65 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.01 |
(-5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:33.87 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.72 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
2:34.87 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.95 |
(-54.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
2:40.32 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.06 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:47.54 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.62 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:48.85 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.01 |
(-49.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:54.34 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.17 |
(-27.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:57.99 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.94 |
(-12.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
|
3:00.79 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.43 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:04.25 |
+42.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.47 |
(-18.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:10.24 |
+48.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.99 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:17.61 |
+55.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.00 |
(-58.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
|
3:19.40 |
+57.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.25 |
(-55.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:08:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.00 |
(-1:28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:48.31 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.13 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
|
3:08.76 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.62 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:42.29 |
+55.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.00 |
(-33.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.39 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Forsmark |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:08:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:09.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Nationalt Træningscenter |
+0.69 |
|
1:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:58.71 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.58 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:00.39 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.80 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:00.39 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:04.48 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.14 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:05.16 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.34 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:07.37 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.92 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
2:08.41 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.18 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
2:09.03 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.22 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:10.71 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.77 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:10.89 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:20.42 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.60 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:21.47 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.55 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:22.83 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.17 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:35.60 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Nationalt Træningscenter |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:48.19 |
(-1:48.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:09.84 |
(-2:09.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.58 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:10.82 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.39 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
2:12.86 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.09 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
2:13.40 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.25 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:15.16 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.60 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.57 |
|
2:15.79 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.21 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:16.47 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.86 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
2:17.01 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.22 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:18.74 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.69 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
2:20.67 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.19 |
(-13.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:24.75 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.27 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:30.01 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:30.08 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.43 |
(-15.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
2:30.23 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.87 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
2:31.06 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.61 |
(-16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
2:50.69 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:59.30 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.79 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.42 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
2:34.82 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:39.65 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.05 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
2:53.74 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.30 |
(-10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:54.28 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:00.06 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.37 |
(-29.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
3:05.08 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.47 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:07.04 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.27 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
3:18.04 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.71 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
3:18.05 |
+48.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.48 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
3:21.84 |
+52.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.34 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
3:22.87 |
+53.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.12 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
3:38.63 |
+1:09.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.00 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:18.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.00 |
(-29.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.40 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
2:38.18 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(-23.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
2:42.39 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.18 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:43.86 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.00 |
(-1:32.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:43.98 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.90 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
2:55.77 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.59 |
(-23.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:01.40 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-8.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:05.09 |
+31.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.77 |
(-34.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.42 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:27.72 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.12 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:27.97 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:31.61 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.75 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:34.74 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.36 |
(-6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
2:36.86 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.77 |
(-14.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:36.89 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.25 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:37.06 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.21 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
2:37.48 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:41.25 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.72 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:53.91 |
+27.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.03 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:58.55 |
+31.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.32 |
(-32.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
3:02.06 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.30 |
(+13.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:32:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:32.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
|
3:35.60 |
|
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+19.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
4:03.99 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+47.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
4:12.75 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.00 |
(+56.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:26.00 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:40.88 |
(-14.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
2:32.32 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.30 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
2:41.61 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.00 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:51.19 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.69 |
(+7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:51.26 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.60 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lund Warner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
2:58.31 |
+32.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.33 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.58 |
|
3:06.60 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.95 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
- |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:11.41 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 2:06.28 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:17.62 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.95 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:17.69 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.01 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:23.56 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.03 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:50.50 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.16 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:46.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
5:34.70 |
|
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 5:47.90 |
(-13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:39.34 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(-10.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
5:43.64 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.65 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
5:46.20 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:53.90 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.89 |
|
5:49.94 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:56.44 |
(-1:06.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
6:46.07 |
+1:11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:10.33 |
(-24.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:00:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
4:51.74 |
|
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 5:10.00 |
(-18.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiona Jensen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
5:58.99 |
+1:07.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.28 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:00:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 19:01.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.89 |
|
39.21 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
45.07 |
+5.86 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(-14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
47.20 |
+7.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(-16.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
30.15 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
31.60 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
32.07 |
+1.92 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.78 |
+2.63 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.08 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
33.59 |
+3.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.84 |
+3.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
33.88 |
+3.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
35.29 |
+5.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.50 |
+5.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
35.87 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
35.93 |
+5.78 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
36.59 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
36.98 |
+6.83 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 51.04 |
(-14.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
37.20 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.84 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.59 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
38.46 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
39.42 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-24.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
39.47 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
39.68 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.81 |
|
40.83 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-23.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
41.23 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.53 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
41.76 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
42.35 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.93 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.08 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
43.37 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.82 |
|
44.25 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
Nationalt Træningscenter |
+0.69 |
|
25.86 |
|
|
- |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Nationalt Træningscenter |
+0.70 |
|
26.45 |
+0.59 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
27.64 |
+1.78 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.54 |
+3.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
30.26 |
+4.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.54 |
+4.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
30.72 |
+4.86 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.99 |
+5.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.01 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.10 |
+5.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.30 |
+5.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.91 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.55 |
+5.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
31.60 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
31.83 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
31.84 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.60 |
|
32.00 |
+6.14 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
32.13 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.18 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
32.27 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.33 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
32.34 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
32.48 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.01 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Helfelt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.30 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
33.39 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
33.61 |
+7.75 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.90 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
34.13 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
34.41 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
35.23 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
35.29 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
35.54 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.15 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.75 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.30 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Camila Hansen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
|
41.16 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.82 |
|
41.82 |
+15.96 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 40.60 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:15:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 20:29.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
43.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.67 |
|
48.30 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:18:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.15 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
31.42 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.44 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.50 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
33.06 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
33.47 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
34.83 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.10 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
40.86 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:18:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Nationalt Træningscenter |
+0.66 |
|
26.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
27.44 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.64 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.89 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
30.30 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
30.46 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
30.63 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.82 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.85 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
30.94 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
31.91 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:18:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 18:18.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
36.17 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
46.60 |
+10.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
30.72 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
31.15 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.16 |
+0.44 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.17 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.22 |
+1.50 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
32.43 |
+1.71 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
32.49 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
33.18 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
33.21 |
+2.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.77 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.88 |
+3.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
34.54 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
35.81 |
+5.09 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.58 |
|
36.43 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.73 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
41.55 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-34.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(-29.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
27.04 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.55 |
|
27.05 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.17 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
27.50 |
+0.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.54 |
+0.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.93 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
27.60 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
27.80 |
+0.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
27.97 |
+0.93 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
28.01 |
+0.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
28.78 |
+1.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.79 |
+1.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.69 |
|
28.82 |
+1.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
28.87 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
28.92 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.85 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.62 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.12 |
+4.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.43 |
|
31.61 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.09 |
+5.05 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.95 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.31 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(-30.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Knakkergaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:26:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 20:18.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
36.12 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 36.17 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
46.34 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
29.94 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.02 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
31.05 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.90 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
31.96 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
32.05 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
32.68 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
32.96 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
|
33.38 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.57 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
26.72 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.06 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.63 |
|
27.30 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.45 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.01 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.75 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
27.79 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.50 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
28.00 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.69 |
|
28.30 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
29.03 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.78 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
29.13 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:27:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 18:27.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:19.31 |
|
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 3:34.74 |
(-15.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:24.92 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.39 |
(-27.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:37.87 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point in second stroke after start or turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
|
2:48.90 |
|
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:54.88 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:53.37 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.33 |
(-29.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:58.88 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.12 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:03.88 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.90 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:04.99 |
+16.09 |
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 3:38.00 |
(-33.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:05.62 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.67 |
(-1:02.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:06.09 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.98 |
(-26.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
3:08.06 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.74 |
(-44.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:08.46 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.75 |
(-26.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:09.60 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.95 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.88 |
|
3:12.36 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.01 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
3:13.01 |
+24.11 |
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 4:08.76 |
(-55.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:15.39 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.31 |
(-22.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:16.32 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.39 |
(-1:24.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:19.37 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:20.38 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+10.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:22.01 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.13 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:24.15 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:47.47 |
(-23.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
3:28.45 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.08 |
(+13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
|
3:30.30 |
+41.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(-19.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:50.68 |
|
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:44.56 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:52.22 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.27 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:54.80 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
2:56.36 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.53 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:56.69 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
3:04.32 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.75 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
3:05.69 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.87 |
(-7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:11.80 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.05 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.89 |
|
3:13.93 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.22 |
(+9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Møller |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
3:21.64 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.06 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:46:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 19:47.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
3:02.07 |
|
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:02.95 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.00 |
(-1:03.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
|
3:34.70 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.00 |
(-31.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:38.45 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:42.91 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:39.78 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.70 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:55.03 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.84 |
(-32.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:56.20 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.67 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:01.19 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.00 |
(-1:04.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
3:02.83 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.30 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
3:04.58 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
|
3:05.46 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.37 |
(-59.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:26.51 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 2:20.04 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:30.66 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.36 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:36.35 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.30 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:45.32 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.44 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 19:53:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 19:53.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:21.46 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-23.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:24.21 |
+2.75 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.69 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:26.23 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.39 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.07 |
+12.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:40.48 |
+19.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:46.28 |
+24.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.44 |
|
1:47.26 |
+25.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
1:55.87 |
+34.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+10.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:00.57 |
+39.11 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.00 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:12.88 |
+51.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+17.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:10.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.28 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:11.67 |
+1.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:12.10 |
+1.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:14.10 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:15.04 |
+4.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
1:15.46 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:18.18 |
+7.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:22.13 |
+11.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.98 |
(-40.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:25.65 |
+15.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:27.67 |
+17.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:30.94 |
+20.54 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:56.92 |
(-25.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:31.07 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.47 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:34.39 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.27 |
(-28.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:35.80 |
+25.40 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:05.71 |
(-29.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:49.80 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:56.65 |
+46.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.66 |
(-24.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:01.99 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:00.89 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.27 |
+5.28 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:08.42 |
+6.43 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.04 |
+9.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:11.35 |
+9.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:11.90 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:14.43 |
+12.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:15.09 |
+13.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.33 |
+13.34 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:19.77 |
+17.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:21.95 |
+19.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.88 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:23.53 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:23.60 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:24.39 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.46 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:26.24 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:30.18 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:32.66 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:49:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:25.64 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:37.33 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.48 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:40.50 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.07 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:44.87 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.28 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:46.19 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.26 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:57.47 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.87 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
|
2:14.99 |
+52.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.88 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.40 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:09.82 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:10.39 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.38 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.38 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
1:15.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:16.28 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:21.68 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:24.54 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.65 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:26.78 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.67 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:01.92 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.01 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:07.96 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.42 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.80 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:10.09 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.70 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:15.74 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:16.16 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.09 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:18.87 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.70 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:54:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 17:55.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:05.52 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:06.01 |
+0.49 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.20 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
1:07.08 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.44 |
(-20.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:10.04 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
1:10.79 |
+5.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.56 |
|
1:13.04 |
+7.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.43 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
|
1:16.26 |
+10.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
1:16.67 |
+11.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
1:25.69 |
+20.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:53:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.16 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:00.69 |
+0.53 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:00.87 |
+0.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.29 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:01.21 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
1:02.40 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:03.47 |
+3.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:03.58 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:04.64 |
+4.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.74 |
+4.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
1:05.03 |
+4.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.49 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:05.63 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:05.73 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:06.47 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:07.72 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:07.73 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.87 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:07.99 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 09:53:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:03.98 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.01 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:04.71 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:05.35 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
1:10.75 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
1:12.17 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:12.76 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:13.77 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:15.35 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
1:15.63 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
1:21.29 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.69 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:00.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
1:01.12 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:01.13 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:01.31 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:01.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:02.50 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.58 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:02.98 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
1:04.22 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.71 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:04.73 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:10:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:10.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.42 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.23 |
+0.81 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 42.76 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.41 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.74 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.55 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
|
42.20 |
+2.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
42.31 |
+2.89 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 47.33 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
42.37 |
+2.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
42.51 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.89 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
42.75 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.99 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
42.91 |
+3.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.48 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
43.19 |
+3.77 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
|
43.43 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.97 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
45.83 |
+6.41 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-18.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
45.98 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.39 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
47.03 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
|
47.06 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-12.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.93 |
|
47.35 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.41 |
(-7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.73 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
47.89 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.26 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
47.90 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.69 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
48.10 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.56 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
48.96 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.77 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
|
51.13 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
51.70 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
51.94 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.35 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
52.91 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
53.18 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(-12.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marie Gregersen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
53.42 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
53.67 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.96 |
|
54.89 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.14 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
55.27 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
55.68 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-10.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
1:00.51 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:06.79 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-58.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Forsmark |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
32.69 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.08 |
+0.39 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 32.54 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
33.35 |
+0.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.82 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.90 |
+2.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.02 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.16 |
+2.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
35.56 |
+2.87 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
36.15 |
+3.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.44 |
+3.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.65 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.37 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
37.37 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
37.69 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.20 |
+6.51 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 45.86 |
(-6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
39.39 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.72 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
39.97 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
40.17 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
40.45 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.98 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
40.49 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
40.79 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
40.86 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
41.65 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
41.92 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.78 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
42.03 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
42.10 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
|
42.27 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.10 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
42.82 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.35 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.09 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
+0.75 |
|
44.24 |
+11.55 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 48.93 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.85 |
|
44.36 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.90 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
47.15 |
+14.46 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:01.10 |
(-13.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
Nationalt Træningscenter |
+0.61 |
|
26.90 |
|
|
- |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Nationalt Træningscenter |
+0.68 |
|
30.70 |
+3.80 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.62 |
|
31.11 |
+4.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
31.41 |
+4.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.82 |
+4.92 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
|
32.12 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
32.12 |
+5.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
32.21 |
+5.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Lind Petersen |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.41 |
+5.51 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.57 |
+5.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.60 |
+5.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.04 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.64 |
+5.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
|
32.78 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.20 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.35 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.64 |
|
33.35 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.44 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
33.73 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
34.01 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.12 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
|
34.26 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.35 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Helfelt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.49 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
|
|
35.31 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
35.45 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
35.49 |
+8.59 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
35.92 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.27 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.04 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.28 |
+9.38 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 43.59 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.59 |
|
36.47 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.50 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
36.53 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Katrine Mørkeberg |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
|
36.78 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
36.95 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
37.07 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
37.58 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
37.83 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.66 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
38.62 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
39.37 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.31 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viola Søbye |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.77 |
|
39.41 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.62 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.85 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Camila Hansen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
|
40.75 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
42.89 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
43.76 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.84 |
|
45.32 |
+18.42 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(-42.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Møller |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:27:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.26 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 39.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
40.67 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
40.70 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
40.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
|
41.75 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.51 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.99 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
42.09 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.37 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.63 |
|
42.63 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.97 |
|
42.84 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
32.07 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.56 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.21 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.34 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
34.37 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.17 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
35.60 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.92 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.07 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
36.23 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Nationalt Træningscenter |
+0.65 |
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.63 |
|
30.56 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
31.10 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.40 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
32.22 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.47 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
32.68 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
33.19 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.21 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.60 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
|
33.26 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:17:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:17.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.69 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
38.26 |
+3.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
38.34 |
+3.65 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
38.39 |
+3.70 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
38.42 |
+3.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
38.88 |
+4.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.21 |
+4.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
40.04 |
+5.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
41.32 |
+6.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.95 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
41.40 |
+6.71 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
|
41.49 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.01 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
|
41.97 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.46 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.96 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
43.81 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.12 |
(-4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
44.98 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.20 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.42 |
(-7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
46.06 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.09 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
46.16 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
46.40 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.95 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
|
47.00 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.54 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
47.12 |
+12.43 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-11.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
47.24 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.65 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.58 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
48.14 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.63 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
48.71 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.32 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
48.97 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.49 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.96 |
|
49.04 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
49.44 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
49.87 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.84 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
51.40 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.35 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
52.14 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
52.89 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.12 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
53.39 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.17 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
53.70 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.76 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
56.36 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.82 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
57.89 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
59.62 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:04.58 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.93 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Jeremi Shi Da Foo |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Holger Hansen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Not on back when leaving wall |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.09 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.92 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
31.59 |
+1.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
|
32.53 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
32.55 |
+2.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
32.84 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
32.86 |
+2.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
34.04 |
+3.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.05 |
+3.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.35 |
+4.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.42 |
+4.33 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.95 |
|
34.64 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.24 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
35.55 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
|
36.35 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.04 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.92 |
+6.83 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
36.93 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.96 |
|
37.20 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
37.53 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.42 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
40.52 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.79 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.92 |
|
40.64 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
40.78 |
+10.69 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
41.10 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(-42.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
27.55 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
29.00 |
+1.45 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
|
29.34 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.93 |
+2.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.94 |
+2.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
30.04 |
+2.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
30.32 |
+2.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
30.34 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
30.97 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
32.32 |
+4.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.12 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
33.68 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.10 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.19 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
36.13 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.34 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
36.55 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
38.53 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.65 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
38.68 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
39.74 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.88 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
41.45 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.56 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.33 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.00 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
32.26 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.55 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
32.65 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
|
32.86 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.91 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.99 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.06 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
33.44 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.18 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
27.20 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 27.55 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
28.97 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
29.01 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.71 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
|
29.85 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
29.89 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
30.08 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
30.22 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
32.31 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.42 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:24.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 800m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
10:32.67 |
|
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 10:12.33 |
(+20.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
10:39.30 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:00.00 |
(+39.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:56:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 800m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
10:02.35 |
|
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 10:46.00 |
(-43.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
10:06.64 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.00 |
(+21.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
10:09.06 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:10.87 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
10:27.75 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:26.15 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
10:30.43 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:45.00 |
(+45.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
10:31.32 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:45.08 |
(-13.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
10:47.29 |
+44.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:30.00 |
(+17.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.70 |
|
10:47.78 |
+45.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:21.08 |
(+26.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 10:56:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
5:14.82 |
|
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(-15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.57 |
|
5:35.62 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.39 |
(-16.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:49.39 |
+34.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
6:07.78 |
+52.96 |
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(-22.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
6:30.62 |
+1:15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:30.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:19:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
4:36.12 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 4:40.89 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
4:36.62 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.74 |
(-29.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.57 |
|
4:42.75 |
+6.63 |
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 6:09.31 |
(-1:26.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
4:54.44 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.64 |
(-20.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
4:54.49 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.00 |
(-20.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
4:59.93 |
+23.81 |
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 6:51.00 |
(-1:51.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
5:07.13 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:51.00 |
(-1:43.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
5:13.40 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.03 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
5:15.44 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.33 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
5:25.52 |
+49.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.33 |
(+14.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.84 |
|
5:50.12 |
+1:14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:22.83 |
(-32.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:19:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
4:23.67 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 4:40.32 |
(-16.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
4:25.15 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.90 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.62 |
|
4:33.02 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.36 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
4:34.16 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.84 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Munksgaard |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
|
4:38.99 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.25 |
(-33.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 11:19:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:21.02 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:22.94 |
+1.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:23.71 |
+2.69 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.29 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:24.62 |
+3.60 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:31.03 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:25.44 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:27.47 |
+6.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:30.06 |
+9.04 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:30.59 |
+9.57 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:30.93 |
+9.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.28 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:32.97 |
+11.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:34.26 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:33.78 |
+12.76 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:36.37 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
|
1:35.62 |
+14.60 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-54.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:35.76 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.32 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:37.29 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.70 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
|
1:37.38 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.74 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:38.13 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
1:38.60 |
+17.58 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-51.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:39.53 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.39 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:40.54 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.18 |
(-18.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:43.06 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-16.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:43.40 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.90 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:43.61 |
+22.59 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-46.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.96 |
|
1:44.78 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-45.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:44.96 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.05 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.87 |
|
1:46.82 |
+25.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.22 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.99 |
|
1:49.21 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.17 |
(-18.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:55.71 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.57 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:56.76 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.19 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:12:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:10.45 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
1:11.82 |
+1.37 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:14.84 |
+4.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:16.48 |
+6.03 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:16.58 |
+6.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.66 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:17.01 |
+6.56 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:19.37 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:17.13 |
+6.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:17.19 |
+6.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:17.28 |
+6.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.44 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:17.46 |
+7.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:17.54 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:17.60 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.99 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:17.80 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:19.02 |
+8.57 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:19.20 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:19.86 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:20.31 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.06 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.32 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:21.72 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:22.64 |
+12.19 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
1:22.80 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:22.81 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.12 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:23.10 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:25.17 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:25.69 |
+15.24 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:28.23 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:25.95 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.27 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:26.32 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:27.10 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.25 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:27.63 |
+17.18 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:36.10 |
(-8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:27.66 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.37 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
1:27.93 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:28.15 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:28.30 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.08 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:28.69 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:29.24 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:29.41 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.69 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:30.44 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:30.62 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.08 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:31.61 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.89 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:32.09 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.80 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.30 |
+21.85 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:34.25 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
1:34.65 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.50 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:35.07 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:35.31 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:35.48 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.47 |
|
1:36.54 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.91 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:37.36 |
+26.91 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-52.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:37.66 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.06 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:37.87 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.27 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:39.87 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.53 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:12:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:03.90 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:08.82 |
+4.92 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:10.57 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:09.18 |
+5.28 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:09.72 |
+5.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:10.04 |
+6.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:10.72 |
+6.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:11.17 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.62 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:11.18 |
+7.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:11.26 |
+7.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.89 |
+7.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.35 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:11.96 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:12.62 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.85 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
1:12.73 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:12.77 |
+8.87 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
1:14.64 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fiona Jensen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:14.79 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:14.88 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:14.98 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:15.08 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.21 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:15.09 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.10 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.04 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amalie Helfelt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:16.70 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.54 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:17.00 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:17.45 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:17.97 |
+14.07 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
1:18.23 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.73 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:18.52 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.70 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:18.74 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.58 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:19.90 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.22 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:19.94 |
+16.04 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
1:20.01 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.70 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:20.38 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.21 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:20.90 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.51 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
|
1:21.50 |
+17.60 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:21.78 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:22.13 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:26.84 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:27.63 |
+23.73 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:31.38 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Camila Hansen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:28.08 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.96 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:29.08 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Patricia Christensen |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:32.88 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
|
1:39.36 |
+35.46 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-50.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:12:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:19.25 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:22.07 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:23.24 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.94 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:27.23 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.41 |
|
1:29.34 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.59 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:29.61 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:29.71 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:31.27 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.93 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:32.44 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.78 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:35.25 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:09.10 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:11.82 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:09.38 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:14.34 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:15.74 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.79 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.00 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.19 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:17.76 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.10 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.13 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:18.36 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
1:19.10 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:03.18 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:08.51 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:08.70 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.82 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:09.77 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:10.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:10.26 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.72 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:11.22 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:12.19 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:12.72 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.88 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:44:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:44.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.88 |
|
1:18.64 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.62 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:22.35 |
+3.71 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:24.19 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:29.19 |
+10.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.02 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:31.48 |
+12.84 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:14.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.87 |
+14.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:34.87 |
+16.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:40.20 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:36.03 |
+17.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.01 |
(-17.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:36.11 |
+17.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:09.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:36.69 |
+18.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.29 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
|
1:36.70 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:09.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:36.81 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.53 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:37.11 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.83 |
|
1:37.50 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.41 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:40.85 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.74 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:41.78 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.55 |
|
1:45.82 |
+27.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.00 |
(-1:00.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
1:51.55 |
+32.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.00 |
(-55.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:52.41 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.73 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:54.44 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
2:10.27 |
+51.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-34.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(-1:35.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke |
|
|
|
|
- |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 |
|
|
|
|
- |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Packert-Frandsen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.71 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:05.75 |
+0.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.86 |
|
1:05.92 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.41 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:08.73 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.76 |
+4.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
1:11.63 |
+5.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:12.36 |
+6.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
1:12.49 |
+6.78 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:12.60 |
+6.89 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-21.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.44 |
+8.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:15.15 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:17.02 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
1:18.25 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:18.55 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.41 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:18.96 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
1:19.69 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.31 |
(-11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.52 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
1:20.96 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.68 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
1:21.05 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
|
1:21.25 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:21.52 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:28.08 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.51 |
|
1:28.26 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.30 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:28.38 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:34.23 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.24 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.92 |
|
1:35.61 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.18 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Nationalt Træningscenter |
+0.72 |
|
56.80 |
|
|
- |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:02.16 |
+5.36 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.61 |
+5.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.15 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:03.11 |
+6.31 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:03.31 |
+6.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:03.89 |
+7.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
1:04.28 |
+7.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:04.44 |
+7.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:04.91 |
+8.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:05.01 |
+8.21 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.37 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:05.72 |
+8.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.85 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:08.03 |
+11.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:08.32 |
+11.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.67 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:08.85 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.75 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
1:09.84 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:10.56 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.90 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:11.03 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
1:11.30 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.67 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.84 |
+19.04 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:18.46 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:19.25 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:19:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.89 |
|
1:18.41 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:18.64 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
1:22.25 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:23.91 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:28.45 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
1:30.06 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.48 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:33.04 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:33.20 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:35.34 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.03 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:40.06 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.11 |
(+3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
|
1:04.31 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:04.92 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.75 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:05.68 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:09.89 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:11.21 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
1:11.34 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
1:11.39 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:11.84 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:12.24 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.60 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:13.16 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.44 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:02.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:02.53 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
1:03.82 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.03 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
1:04.18 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
1:04.99 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
1:05.14 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.34 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:07.94 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.03 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:08.29 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:57:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:57.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:37.63 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:40.34 |
+2.71 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:45.80 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
1:44.99 |
+7.36 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 3:04.00 |
(-1:19.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
1:49.13 |
+11.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.32 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:56.59 |
+18.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.69 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:03.66 |
+26.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(-27.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:35:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:24.85 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:25.64 |
+0.79 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:27.15 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.85 |
|
1:27.73 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:27.84 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.71 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:27.94 |
+3.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.38 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:28.22 |
+3.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.97 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:30.74 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
1:31.39 |
+6.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:32.09 |
+7.24 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
|
1:33.68 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.39 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:35.45 |
+10.60 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:49.74 |
(-14.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:35.88 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.14 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
1:36.84 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.87 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:38.42 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.28 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
1:39.13 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.24 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
1:40.02 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.86 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
1:45.28 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.93 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:03.29 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.19 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
|
2:05.17 |
+40.32 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(-12.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karine Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:35:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Nationalt Træningscenter |
+0.77 |
|
1:10.33 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:14.07 |
+3.74 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:17.98 |
+7.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.99 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:18.05 |
+7.72 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:18.37 |
+8.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.96 |
+8.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
1:21.84 |
+11.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:23.20 |
+12.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:23.25 |
+12.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.87 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:24.57 |
+14.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.49 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.79 |
|
1:24.79 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:25.22 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:25.84 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:27.39 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.68 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:28.18 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.32 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viola Søbye |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:28.90 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.94 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Risager Strate |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:31.67 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Møller |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:32.39 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:32.58 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.44 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:33.65 |
+23.32 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
1:36.10 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.07 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Hessner |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-1:30.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:35:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:36.39 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:40.34 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:37.48 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
1:44.19 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:45.46 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.13 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:00.44 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.59 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:24.41 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.64 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:24.73 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.15 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.91 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:25.46 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.84 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:27.26 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.73 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:28.70 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.94 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:29.62 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.22 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:30.82 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.74 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
1:32.25 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:33.66 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.09 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Nationalt Træningscenter |
+0.78 |
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.33 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.79 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Juul |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.69 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.98 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.70 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:19.59 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.96 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:19.72 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:22.23 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:23.07 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:23.34 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:26.68 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 18:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:49.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
1:27.77 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:36.06 |
+8.29 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:08.82 |
(-32.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.79 |
|
1:44.52 |
+16.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.00 |
(-33.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:50.72 |
+22.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.64 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
2:05.09 |
+37.32 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.49 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
2:15.79 |
+48.02 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(-15.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
2:44.86 |
+1:17.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+13.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 1:59.20 |
(-1:59.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
1:09.85 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:12.36 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.32 |
+5.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:17.70 |
+7.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.97 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Aunt |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:17.74 |
+7.89 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
1:23.29 |
+13.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:25.55 |
+15.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.81 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:25.73 |
+15.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:25.81 |
+15.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:25.89 |
+16.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:26.09 |
+16.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.15 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:27.78 |
+17.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.65 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:27.96 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:29.54 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.99 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:30.10 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:32.85 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.84 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:08.29 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:08.55 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:09.13 |
+0.84 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:06.39 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:09.30 |
+1.01 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:07.84 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.59 |
+3.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:13.83 |
+5.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:14.87 |
+6.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:15.52 |
+7.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:17.03 |
+8.74 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:19.29 |
+11.00 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.05 |
+11.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 12:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:16.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:41.93 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.80 |
|
1:45.43 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.52 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:49.69 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.72 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
2:39.55 |
+1:10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.86 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:15.49 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:17.05 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
1:22.84 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:24.87 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:26.20 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:26.47 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
1:26.70 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:28.31 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:28.36 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.09 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.96 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
1:08.76 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:09.04 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:09.27 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:11.55 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.59 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:14.76 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.87 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:14.88 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.83 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
1:15.22 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:18.36 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.05 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:01.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
32.06 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 31.77 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.22 |
+1.16 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.23 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
33.37 |
+1.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.25 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.86 |
+1.80 |
|
- |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.01 |
+2.95 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.92 |
|
35.03 |
+2.97 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 45.82 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
35.94 |
+3.88 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
36.06 |
+4.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
36.27 |
+4.21 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
|
36.32 |
+4.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
|
36.76 |
+4.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
37.38 |
+5.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.48 |
+5.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
38.32 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
|
38.34 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.65 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
39.27 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.96 |
|
39.28 |
+7.22 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
39.84 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
|
39.90 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.01 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.26 |
(-8.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
|
40.03 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.22 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
40.21 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
|
40.41 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.33 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
40.66 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.33 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.92 |
|
40.73 |
+8.67 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-31.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
|
42.19 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
42.66 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
43.20 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.83 |
|
43.75 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.29 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
44.54 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.94 |
|
45.16 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.45 |
(-13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
45.18 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.68 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
45.46 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.66 |
(-25.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Gregersen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.59 |
|
45.75 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.47 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
|
45.92 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.95 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Filippa Kristoffersen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
|
46.15 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.55 |
|
46.18 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.29 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
46.73 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.70 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
50.58 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
50.87 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(-26.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.61 |
|
1:07.51 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-15.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-44.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Forsmark |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:12:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
|
29.17 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
29.20 |
+0.03 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
29.47 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
29.61 |
+0.44 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
29.90 |
+0.73 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
30.28 |
+1.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
30.34 |
+1.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
30.62 |
+1.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.07 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.30 |
+2.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.45 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
31.47 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
31.83 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.09 |
+2.92 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.27 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.25 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
32.41 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
32.42 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
32.64 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.77 |
|
32.80 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.94 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
33.00 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
33.03 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
33.60 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.58 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
|
33.69 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
34.12 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
34.13 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
34.16 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.86 |
|
34.38 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
34.53 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.72 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
34.79 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.55 |
|
34.84 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.10 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.10 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
|
35.32 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.47 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
35.62 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.79 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.51 |
|
35.82 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.88 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
+0.77 |
|
35.93 |
+6.76 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
|
36.29 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.68 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.63 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
37.24 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.25 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
37.97 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
|
38.01 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.38 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
38.02 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
38.07 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.89 |
|
38.08 |
+8.91 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 45.54 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Agnes Thøfner |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.36 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
41.59 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.99 |
|
41.63 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.84 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.82 |
|
42.23 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.63 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.96 |
|
43.00 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Karine Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
46.73 |
+17.56 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 49.17 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:12:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.75 |
|
27.47 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Nationalt Træningscenter |
+0.79 |
|
28.16 |
+0.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 27.15 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
28.17 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
28.39 |
+0.92 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
28.67 |
+1.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
28.76 |
+1.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
28.80 |
+1.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
29.03 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.09 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
29.13 |
+1.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fiona Jensen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.24 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.83 |
|
29.38 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
29.56 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
29.68 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
|
29.73 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
29.81 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.83 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Lind Petersen |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.90 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.01 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
30.06 |
+2.59 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.11 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.42 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
30.54 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
|
30.60 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
30.90 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.34 |
+3.87 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
31.35 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
31.41 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Fafner |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
31.47 |
+4.00 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Katrine Mørkeberg |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.53 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.58 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.73 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.91 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
32.00 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.83 |
|
32.16 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.80 |
|
32.22 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
32.49 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
32.67 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
33.69 |
+6.22 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
33.73 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
|
37.17 |
+9.70 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.33 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:12:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:15.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
31.38 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.35 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.76 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.82 |
|
33.56 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
|
33.70 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
34.82 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.25 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.61 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
37.67 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
37.91 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:15:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
29.20 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
29.27 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.39 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
29.67 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.76 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
30.39 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.57 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.34 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.04 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.15 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:15:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
27.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
28.06 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
28.14 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
28.33 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
28.62 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
28.81 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
28.95 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.80 |
|
29.30 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fiona Jensen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
29.31 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
29.36 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:15:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:15.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
29.58 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.91 |
+1.33 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
32.00 |
+2.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
32.44 |
+2.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.92 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.02 |
+3.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
33.21 |
+3.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.29 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
33.75 |
+4.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
34.38 |
+4.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.84 |
|
34.57 |
+4.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
34.85 |
+5.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
34.86 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.47 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.91 |
|
35.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
35.87 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
36.42 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
36.50 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.53 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.15 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
36.60 |
+7.02 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.70 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.75 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
37.39 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
37.82 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
38.00 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
38.22 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
|
38.38 |
+8.80 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
August Spellerberg |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.94 |
|
38.41 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.56 |
|
39.22 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
|
40.21 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.49 |
|
40.51 |
+10.93 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
40.55 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.64 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
40.57 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
40.77 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.86 |
|
41.00 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.86 |
|
41.00 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
41.14 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.90 |
|
41.16 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.14 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.85 |
|
41.16 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.57 |
|
41.89 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.67 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.57 |
|
42.10 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.95 |
|
42.22 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
|
42.83 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.91 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.97 |
+14.39 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-18.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.57 |
|
44.83 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
46.00 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
|
46.06 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
49.32 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.46 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Holger Hansen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:05.87 |
+36.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-35.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Jeremi Shi Da Foo |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.98 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Felix Feng Høstergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Levin Nielsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
25.78 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
26.00 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.08 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
26.50 |
+0.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
27.58 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
28.02 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
28.43 |
+2.65 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
28.62 |
+2.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
28.74 |
+2.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.48 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.77 |
+2.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
28.90 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
28.91 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
29.31 |
+3.53 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
29.60 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.98 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
30.59 |
+4.81 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.77 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
30.78 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
30.95 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.07 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.32 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.62 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
31.77 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
31.85 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
32.38 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.45 |
+6.67 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.71 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.14 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.71 |
|
33.88 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
33.93 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.09 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
35.49 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.91 |
|
36.53 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(-34.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Nationalt Træningscenter |
+0.68 |
|
22.92 |
|
|
- |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 21.95 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
24.38 |
+1.46 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.63 |
|
24.99 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.42 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.61 |
|
25.11 |
+2.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
25.36 |
+2.44 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 25.72 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
25.42 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
25.51 |
+2.59 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.60 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Harald Franck |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
25.54 |
+2.62 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 24.85 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
|
25.73 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.78 |
|
26.18 |
+3.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
26.53 |
+3.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
26.93 |
+4.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.86 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
27.05 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Munksgaard |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.07 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.74 |
|
27.15 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.36 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.59 |
|
27.47 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
27.70 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.18 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.79 |
+4.87 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.84 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
28.27 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
|
28.36 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.03 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.57 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aksel Bryde Jørgensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
29.35 |
+6.43 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
29.39 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
29.45 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
29.47 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.74 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.35 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.66 |
|
32.21 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 13:51:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 14:15.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
29.27 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
30.51 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
31.43 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
32.18 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
32.28 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
32.76 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
|
33.12 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.50 |
|
33.26 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
34.36 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
34.57 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.38 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
25.44 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
25.66 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.78 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
26.20 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.39 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
27.66 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Stoklund |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
|
27.97 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.73 |
|
28.02 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
29.06 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.20 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
24.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
24.73 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
24.97 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
25.02 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.59 |
|
25.06 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.11 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
25.54 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.42 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.73 |
|
25.66 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.81 |
|
25.84 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
26.48 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 19:26:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 19:26.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:06.18 |
|
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 3:23.66 |
(-17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:06.82 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.46 |
(-30.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:15.12 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.69 |
(-10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:15.50 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.68 |
(-18.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:17.91 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.05 |
(-43.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:19.59 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.15 |
(-21.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
3:27.86 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.69 |
(-12.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
3:30.32 |
+24.14 |
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 4:27.42 |
(-57.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
3:34.13 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.14 |
(-35.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.39 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.53 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:35.64 |
|
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 2:37.37 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
2:42.11 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.72 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:47.01 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.37 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:47.03 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.28 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
|
2:47.10 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(-8.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
2:48.50 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.86 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
2:50.30 |
+14.66 |
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 3:07.80 |
(-17.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:51.35 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.73 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
2:53.84 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.59 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:54.12 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.74 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:54.70 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.72 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
3:06.04 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.91 |
(-20.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:08.73 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:09.75 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:08.10 |
(-58.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:13.10 |
+37.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.93 |
(-36.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
|
3:17.09 |
+41.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.66 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
|
3:22.98 |
+47.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.33 |
(-28.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:27.55 |
+51.91 |
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 4:28.00 |
(-1:00.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.94 |
|
3:28.70 |
+53.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.00 |
(-59.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:34.36 |
+58.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.00 |
(-53.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
3:35.75 |
+1:00.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.00 |
(-52.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Medley Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Nationalt Træningscenter |
+0.68 |
|
2:20.61 |
|
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:14.75 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:29.65 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.19 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:34.00 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.91 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:35.33 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.52 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:39.13 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.68 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:39.74 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.69 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:39.94 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.25 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:39.97 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.25 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:44.20 |
+23.59 |
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 2:53.12 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
2:47.86 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.88 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:48.49 |
+27.88 |
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 3:11.74 |
(-23.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:50.07 |
+29.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.64 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Helfelt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:51.81 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.56 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:52.38 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.47 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
2:52.51 |
+31.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.56 |
(-18.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:52.71 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.49 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:53.50 |
+32.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.35 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
2:54.15 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.24 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:55.64 |
+35.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.18 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
2:56.20 |
+35.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.57 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:56.52 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.21 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW6,4 Ej forsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:01:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:25.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:49.69 |
|
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:53.95 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
2:56.59 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.39 |
(-22.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:58.32 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.08 |
(-18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
|
3:06.03 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.58 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.60 |
|
3:06.34 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.04 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:07.55 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.03 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
3:17.33 |
+27.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.79 |
|
3:20.98 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-39.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
3:29.31 |
+39.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.08 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
3:51.69 |
+1:02.00 |
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 3:46.81 |
(-3:46.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:15:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:22.03 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:23.04 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
2:32.70 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.39 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:33.15 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.02 |
(-13.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.59 |
|
2:39.80 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.08 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:40.56 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.20 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:46.65 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.02 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
2:46.66 |
+24.63 |
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 3:14.60 |
(-27.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:49.11 |
+27.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.43 |
(-16.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
2:51.13 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
2:55.53 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.08 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.48 |
|
2:56.64 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.34 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.88 |
|
2:56.72 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.34 |
(-26.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:56.76 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.43 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:15:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Medley Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
2:18.36 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 2:16.97 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:18.45 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.03 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
2:19.73 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:23.02 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.99 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:23.32 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.88 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
2:29.15 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.44 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.80 |
|
2:31.32 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.81 |
(-18.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:33.37 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.38 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:36.01 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.81 |
(-15.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:15:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:25.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
2:42.25 |
|
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 2:41.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
2:58.58 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.33 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
2:59.11 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.33 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:22:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:26.73 |
|
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 2:24.07 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 10:22:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:25.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:13.57 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:14.10 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:16.78 |
+3.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.01 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:20.43 |
+6.86 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:26.04 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:20.45 |
+6.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.12 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:20.52 |
+6.95 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:20.86 |
+7.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
|
1:21.06 |
+7.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:21.58 |
+8.01 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:21.83 |
+8.26 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(-19.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:26.06 |
+12.49 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:48.40 |
(-22.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.93 |
|
1:26.45 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:27.33 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.23 |
(-12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:27.52 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:27.55 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.31 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:27.65 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
1:28.34 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.42 |
(-19.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:28.54 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.87 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:28.75 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:28.84 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:29.31 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:29.40 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gry Ballin |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:29.86 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.18 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:31.05 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.33 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:31.18 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-28.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:35.06 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.59 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:35.45 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.70 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:35.63 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.09 |
(-24.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:36.42 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.94 |
|
1:37.19 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.44 |
(-22.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.80 |
+24.23 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 2:16.14 |
(-38.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:41.50 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.25 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
|
1:41.76 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.23 |
(-28.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:42.82 |
+29.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.62 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.88 |
|
1:45.01 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.80 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:47.38 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.11 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
1:59.85 |
+46.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(-25.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
+0.56 |
|
2:34.73 |
+1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+9.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:11:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
|
1:02.59 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:04.23 |
+1.64 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:05.13 |
+2.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:05.20 |
+2.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
1:05.47 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.90 |
+5.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:08.11 |
+5.52 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.56 |
|
1:08.49 |
+5.90 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.92 |
+7.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.13 |
+7.54 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:12.96 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:10.21 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.69 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:10.22 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:12.14 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.52 |
|
1:13.43 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.80 |
+11.21 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:14.42 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
1:14.04 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
1:15.26 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:16.21 |
+13.62 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
1:16.24 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:16.72 |
+14.13 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:17.55 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:18.36 |
+15.77 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.58 |
+15.99 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.93 |
(-7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.73 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.32 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:18.85 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:18.91 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.76 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
1:19.04 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:19.14 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:19.18 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:19.55 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:19.92 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:20.52 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:20.53 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.97 |
|
1:21.16 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:21.77 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:22.21 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.90 |
|
1:22.83 |
+20.24 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:37.53 |
(-14.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.55 |
|
1:23.37 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:24.31 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(-13.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.95 |
|
1:24.42 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:26.87 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:30.99 |
+28.40 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:38.10 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:32.75 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.16 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
|
1:36.03 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.64 |
(-8.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karine Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:42.21 |
+39.62 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:58.00 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-1:23.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-1:25.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:11:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
56.77 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 56.53 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:02.11 |
+5.34 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:02.24 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:02.22 |
+5.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:02.60 |
+5.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:02.85 |
+6.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.29 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:02.93 |
+6.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:03.31 |
+6.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:03.83 |
+7.06 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:04.93 |
+8.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:06.14 |
+9.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:06.64 |
+9.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:06.78 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.03 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:07.05 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:07.20 |
+10.43 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:10.64 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Kristensen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:07.67 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:07.93 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:08.01 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:08.49 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:08.94 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:08.97 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:09.13 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Katrine Mørkeberg |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.20 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.63 |
|
1:09.54 |
+12.77 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:09.71 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.30 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:10.18 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:10.41 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.23 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.79 |
+14.02 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:11.28 |
+14.51 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:11.67 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.86 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
|
1:11.73 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:11.93 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:12.57 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:12.94 |
+16.17 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.05 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.94 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:14.73 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Camila Hansen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:17.27 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:18.65 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
|
1:23.20 |
+26.43 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Søbye |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:11:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:25.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:11.08 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:11.21 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.57 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:15.71 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
1:18.03 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:20.16 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:20.52 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.83 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:20.68 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.49 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.46 |
|
1:22.54 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.43 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:25.21 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:55:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:01.92 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.20 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:04.75 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
|
1:04.84 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.78 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.13 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:08.06 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:08.55 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.90 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
1:09.79 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:10.02 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:10.62 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:55:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
56.28 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 56.77 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:01.10 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:01.87 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.60 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:02.89 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:03.49 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.11 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:03.51 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:04.93 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.28 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:05.82 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.14 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:05.93 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:55:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 17:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:08.65 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
1:08.87 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:09.28 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:11.35 |
+2.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:11.98 |
+3.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:13.44 |
+4.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.72 |
|
1:14.54 |
+5.89 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:14.71 |
+6.06 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:27.89 |
(-13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:16.59 |
+7.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:17.94 |
+9.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.43 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:18.52 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:18.83 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:20.01 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.98 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
1:20.23 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.48 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.53 |
|
1:20.28 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.51 |
(-12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.82 |
|
1:20.56 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:21.78 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.18 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:22.04 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:22.19 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:23.52 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:24.95 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:25.23 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.37 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:26.60 |
+17.95 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:33.83 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:27.03 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:28.68 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.08 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:28.84 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.20 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
1:29.37 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.53 |
|
1:29.40 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.49 |
(-11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
1:29.82 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.53 |
(-9.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.81 |
|
1:30.55 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
1:31.32 |
+22.67 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:43.47 |
(-12.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
|
1:31.82 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.52 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.53 |
|
1:32.50 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.51 |
(-11.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:34.46 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.02 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:35.18 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.05 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:35.18 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.34 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:35.69 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.48 |
(-10.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:38.20 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.51 |
(-13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:39.17 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.17 |
(-1:00.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:39.71 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.85 |
(-17.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.58 |
|
1:39.85 |
+31.20 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-1:00.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:45.11 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.50 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:45.91 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.75 |
(-29.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.66 |
|
1:46.48 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-53.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
1:53.23 |
+44.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.83 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:57.17 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.69 |
(-17.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Jeremi Shi Da Foo |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:08.34 |
+59.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-31.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:20.99 |
(-1:20.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holger Hansen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-2:40.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:41.50 |
(-1:41.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
57.01 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.64 |
|
57.29 |
+0.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
58.48 |
+1.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
59.10 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.74 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
59.34 |
+2.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 59.53 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:00.03 |
+3.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
1:01.22 |
+4.21 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:03.83 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:02.02 |
+5.01 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:03.04 |
+6.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:03.07 |
+6.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
1:03.73 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:04.53 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:04.90 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:07.28 |
+10.27 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.40 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.90 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.57 |
|
1:07.95 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:07.95 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.69 |
|
1:08.59 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:08.75 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:08.99 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.78 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:09.13 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.51 |
|
1:09.90 |
+12.89 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:11.36 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.69 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
|
1:11.87 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.80 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:11.95 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:14.69 |
+17.68 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.24 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:16.64 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.52 |
|
1:16.79 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:16.87 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.31 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.94 |
|
1:24.34 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.14 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:09.17 |
(-1:09.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
|
53.80 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 55.12 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
54.59 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
54.62 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 54.15 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
54.85 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.61 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.82 |
|
55.26 |
+1.46 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.66 |
|
56.35 |
+2.55 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
56.70 |
+2.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
56.88 |
+3.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 56.79 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
56.97 |
+3.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.55 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
57.16 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
57.25 |
+3.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 57.59 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.76 |
|
57.33 |
+3.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 58.09 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
57.76 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
58.08 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.73 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
58.70 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
59.28 |
+5.48 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
59.51 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Munksgaard |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
59.69 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.64 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
59.69 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:00.14 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:00.56 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:01.01 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.22 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
|
1:01.54 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.49 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:03.32 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:03.55 |
+9.75 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.21 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:04.22 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:05.15 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:09.41 |
+15.61 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:38:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:26.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:06.97 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:07.99 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
1:08.45 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:11.56 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:13.26 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
|
1:13.47 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:14.11 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:14.27 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:15.87 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
1:22.85 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.94 |
(+4.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:08:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
55.97 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 57.01 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.63 |
|
56.77 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
57.14 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
58.78 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.10 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
59.81 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.34 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:01.38 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
1:01.46 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.22 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:02.02 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:02.47 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.04 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Lejbølle |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.88 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:08:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
54.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.85 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
|
54.46 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.80 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
55.54 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.62 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.76 |
|
56.13 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
56.71 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.70 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
56.96 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
57.10 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
57.17 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
58.81 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.25 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:08:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 18:08.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Damer Årg. 2010-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
5:39.00 |
|
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 5:50.39 |
(-11.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Damer Årg. 2008-2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
5:02.12 |
|
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 5:48.72 |
(-46.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
5:02.77 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.68 |
(-22.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.60 |
|
5:10.88 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.43 |
(-34.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.55 |
|
5:11.40 |
+9.28 |
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 6:54.00 |
(-1:42.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
|
5:18.50 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.92 |
(-43.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
5:19.20 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.20 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
5:19.38 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.40 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
5:20.04 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.00 |
(-29.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Fam |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
5:20.49 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.49 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
|
5:22.38 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.78 |
(-28.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vega Deneke Kure |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
5:25.06 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.25 |
(-37.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.60 |
|
5:27.90 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.16 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
5:35.32 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:52.57 |
(-1:17.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Janning |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
5:35.69 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:53.79 |
(-1:18.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
5:42.65 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:54.00 |
(-1:11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Stefansen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
5:51.20 |
+49.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.15 |
(+21.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Damer 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
|
4:43.26 |
|
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 5:04.84 |
(-21.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
4:51.37 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.40 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
5:02.27 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.49 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
|
5:04.21 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.54 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.67 |
|
5:08.95 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.66 |
(+12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fiona Jensen |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.63 |
|
5:11.33 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.72 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:18.87 |
+35.61 |
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 6:21.25 |
(-1:02.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
5:19.14 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.85 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
5:55.39 |
+1:12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:54.00 |
(-58.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.82 |
|
5:55.96 |
+1:12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:54.00 |
(-58.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 11:51:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 11:52.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:16.56 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:20.84 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.96 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:27.33 |
+10.77 |
|
- |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:49.30 |
(-21.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
1:30.40 |
+13.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:31.64 |
+15.08 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.89 |
+16.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:33.00 |
+16.44 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.34 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.55 |
+16.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:39.16 |
(-5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:35.80 |
+19.24 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 2:24.00 |
(-48.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:37.79 |
+21.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-13.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:38.68 |
+22.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:43.15 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
1:39.22 |
+22.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ina Højsteen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.95 |
|
1:40.24 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.78 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:40.95 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.37 |
(-13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:41.29 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.43 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:41.57 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-18.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stacie Jensen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:43.87 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.36 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Damm Nielsen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:45.38 |
+28.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.00 |
(-38.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:45.97 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.38 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:48.40 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.56 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Victoria Collatz |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:53.00 |
+36.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:54.87 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.29 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
+0.92 |
|
2:00.58 |
+44.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.47 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
2:01.68 |
+45.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.37 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Madeline Frederiksen |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:11.29 |
+54.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.00 |
(-12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:38:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:09.03 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
|
1:11.83 |
+2.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:13.31 |
+4.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:14.63 |
+5.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:16.26 |
+7.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.55 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:16.29 |
+7.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:17.02 |
+7.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:17.04 |
+8.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.94 |
|
1:17.25 |
+8.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.27 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.89 |
+9.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:21.29 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.13 |
+15.10 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
1:24.31 |
+15.28 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:30.02 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
1:24.56 |
+15.53 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(-17.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:24.60 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:26.98 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.66 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:27.76 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.36 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:27.77 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.70 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:27.87 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:28.80 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.75 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.86 |
|
1:29.81 |
+20.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.46 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:29.85 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.24 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Pedersen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
1:30.40 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.45 |
(-18.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:30.80 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.66 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:31.27 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.24 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Madeleine Schou |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:31.42 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.52 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:31.81 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:34.13 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:35.32 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.97 |
|
1:37.63 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.28 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:37.66 |
+28.63 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:50.59 |
(-12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
|
1:43.07 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.72 |
(-9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:38:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:06.88 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:06.71 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:08.68 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:09.77 |
+2.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:10.26 |
+3.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:12.68 |
+5.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:13.43 |
+6.55 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.13 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:13.72 |
+6.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.98 |
|
1:14.06 |
+7.18 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
|
1:14.10 |
+7.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.78 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:16.05 |
+9.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Helfelt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:16.51 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Maar |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:17.97 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.90 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
Haslev Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:19.45 |
+12.57 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Lendal |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:20.22 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.44 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
1:20.28 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.54 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Mørkeberg |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:20.61 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:20.79 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:20.99 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.64 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.13 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.29 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:22.61 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
1:30.48 |
+23.60 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen-Sofie Jespersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 12:38:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 13:48.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:15.62 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:19.54 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.84 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
-0.86 |
|
1:30.54 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.00 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Krogdal Holse |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
|
1:30.97 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Holst Krabbe |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:33.10 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.80 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:33.76 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.89 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:37.63 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.22 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.91 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.55 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Nørgaard |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:40.58 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.79 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:41.03 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.68 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:49:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
1:11.64 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:14.04 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:14.08 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:17.08 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.04 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:17.88 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.25 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:18.58 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
1:19.02 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:20.17 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:49:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:05.69 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:08.16 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:08.80 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:09.37 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:11.97 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.61 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Højsteen |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.65 |
|
1:12.94 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.72 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
1:13.58 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:15.02 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:16.40 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 18:49:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 18:50.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:22.91 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:22.46 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:28.53 |
+5.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
1:30.09 |
+7.18 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:38.27 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:30.14 |
+7.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:29.11 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.81 |
|
1:32.58 |
+9.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.81 |
+9.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
1:33.65 |
+10.74 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:41.73 |
(-8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:34.06 |
+11.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:44.65 |
(-10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
1:34.47 |
+11.56 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(-56.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:38.73 |
+15.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:38.96 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:41.16 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.21 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.97 |
|
1:42.66 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.81 |
(-21.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:45.22 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.76 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:46.54 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.24 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:47.03 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.88 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
1:48.35 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.20 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:49.40 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.89 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.91 |
|
1:51.88 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.52 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:52.07 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:56.75 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.67 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:00.57 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+15.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
2:02.75 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.39 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:05.11 |
+42.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peter Bengtsson |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
3:00.09 |
+1:37.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+30.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-1:55.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:09:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:05.28 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:07.33 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
1:08.51 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
1:10.80 |
+5.52 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:10.85 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:12.28 |
+7.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.40 |
+9.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:15.65 |
+10.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:17.26 |
+11.98 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.51 |
(-10.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:18.17 |
+12.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:18.89 |
+13.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:19.16 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.48 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
|
1:20.68 |
+15.40 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:24.63 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:25.32 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.64 |
|
1:26.39 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.48 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.72 |
|
1:26.59 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-1:10.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:09:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
59.77 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.61 |
|
1:02.23 |
+2.46 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:01.66 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:03.23 |
+3.46 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 1:02.15 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:04.45 |
+4.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:04.60 |
+4.83 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.84 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:04.83 |
+5.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:04.84 |
+5.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:05.11 |
+5.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:05.76 |
+5.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Ankersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:06.33 |
+6.56 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:12.35 |
+12.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.29 |
+13.52 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:13.60 |
+13.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:09:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:27.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:19.40 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:27.77 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:28.71 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.14 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.82 |
|
1:29.43 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.58 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:29.58 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.09 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
1:33.53 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.90 |
|
1:35.69 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.65 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.16 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:04.53 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:05.80 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:09.60 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
|
1:10.27 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
1:10.70 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:12.35 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:13.83 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
1:14.05 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.65 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
|
1:17.95 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:19.79 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
59.55 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
|
1:01.64 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:03.64 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:04.68 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.83 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:05.51 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:05.62 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.64 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:07.46 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:11.88 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:03:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 19:03.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
43.27 |
|
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
43.30 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 42.90 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
43.65 |
+0.38 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 48.17 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
44.47 |
+1.20 |
|
- |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(-11.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
45.67 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
45.84 |
+2.57 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
45.87 |
+2.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
46.03 |
+2.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
47.42 |
+4.15 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.50 |
|
47.61 |
+4.34 |
|
Q |
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-11.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
48.78 |
+5.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 49.49 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
49.43 |
+6.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.54 |
|
49.47 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.75 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
|
50.48 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
51.03 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Kristine Ingeborg Anders |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
+0.51 |
|
51.97 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
52.51 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.45 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
|
54.04 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pia Mercado |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
54.76 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.92 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
55.30 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karla Bødiker |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.59 |
|
55.65 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.69 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
57.32 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Gregersen |
2010 |
Værløse Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:00.03 |
+16.76 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:00.58 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:02.40 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.59 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
1:02.82 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-17.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.93 |
|
1:05.34 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.87 |
|
1:09.36 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:13.39 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.09 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick excluding the last single arm stroke prior to touch at turn or finish |
|
|
|
|
- |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) or leg movements not on the same plane |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
35.85 |
|
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
36.30 |
+0.45 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
37.53 |
+1.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.09 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
38.21 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.39 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
39.10 |
+3.25 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
39.13 |
+3.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.12 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
39.14 |
+3.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.92 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
39.43 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
|
39.86 |
+4.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.76 |
|
40.21 |
+4.36 |
|
Q |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
40.77 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
41.22 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.75 |
|
42.08 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.51 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
42.22 |
+6.37 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
43.43 |
+7.58 |
|
- |
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mille Therp |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
43.76 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.88 |
|
43.78 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.58 |
|
43.79 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
43.91 |
+8.06 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Quist Hjortgaard |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
43.99 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
44.84 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.43 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.85 |
|
44.88 |
+9.03 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-44.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.56 |
|
44.96 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.94 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
45.14 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
45.16 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
45.26 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.24 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
45.30 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.76 |
|
46.22 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
46.62 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.74 |
|
46.68 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Badensø |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
|
46.84 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
47.44 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.72 |
|
48.24 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
|
48.36 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-13.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicoline Boesgaard |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
48.41 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(-11.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
48.45 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Lustman Siber |
2009 |
Værløse Svømmeklub |
+0.82 |
|
48.85 |
+13.00 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-40.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mia Kristensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.84 |
|
48.99 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.53 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
49.12 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.46 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.64 |
|
49.36 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
|
51.45 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.51 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.77 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.78 |
|
51.63 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(-6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
|
51.89 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(-9.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Karine Marie værnskjold Hede |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.71 |
|
53.36 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.66 |
|
53.82 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-35.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
55.01 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(-11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
58.46 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-26.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
+0.77 |
|
58.78 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.00 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-48.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lamia Taslicukur |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-47.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.41 |
|
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Nationalt Træningscenter |
+0.77 |
|
32.69 |
+1.28 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.87 |
+2.46 |
|
Q |
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
35.24 |
+3.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.25 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
35.28 |
+3.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.78 |
+4.37 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.81 |
+4.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.84 |
+4.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
36.23 |
+4.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
36.90 |
+5.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
37.11 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.16 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.23 |
+5.82 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
|
37.24 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
37.42 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
37.75 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
37.76 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
37.82 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malene Dithmar |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.37 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.55 |
+7.14 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Harborg Fuchs |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
|
38.73 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.91 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Jørgensen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
|
38.93 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.45 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.70 |
|
39.75 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
39.76 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
40.14 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.23 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viola Søbye |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.74 |
|
40.63 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.85 |
+9.44 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 44.30 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
40.88 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
40.89 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.18 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Shauli Mortensen |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.83 |
|
41.19 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.11 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
41.38 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.86 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
41.47 |
+10.06 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Caroline Møller |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
41.90 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
42.11 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.47 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
42.48 |
+11.07 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 50.16 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sofie K. Eriksen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.70 |
|
42.60 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.11 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victoria Paulsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.65 |
|
42.79 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mette Roat Jørgensen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.60 |
|
42.90 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.27 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Bendtsen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
|
44.56 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.81 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
45.33 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.07 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Viktoria Illemann |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.77 |
|
46.33 |
+14.92 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-12.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.66 |
|
46.92 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.03 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Camila Hansen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
47.11 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.44 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.75 |
|
49.73 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.59 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.77 |
|
55.39 |
+23.98 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-33.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:18:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:29.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
41.89 |
|
|
0 til 12 år |
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
42.00 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
43.11 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
44.33 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.67 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.48 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.03 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
44.53 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
46.13 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.50 |
|
47.75 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.78 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
48.32 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lissie Murphy |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
49.24 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.43 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
34.55 |
|
|
13 til 14 år |
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
35.49 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.64 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
38.39 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
38.62 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
38.84 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
38.96 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.18 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
39.46 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.21 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
39.91 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 50m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
30.95 |
|
|
15 år og æld |
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
33.66 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.70 |
|
34.84 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.91 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nørgaard |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.99 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
35.02 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
35.94 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
36.11 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
36.44 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
37.31 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:30:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 19:30.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
39.50 |
|
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
39.84 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
|
42.73 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.46 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
43.23 |
+3.73 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 45.45 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
44.13 |
+4.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
44.21 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 45.11 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
44.55 |
+5.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 47.77 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.47 |
+6.97 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
|
46.98 |
+7.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.90 |
|
47.58 |
+8.08 |
|
Q |
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
48.69 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.75 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.76 |
|
50.16 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.84 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.54 |
|
50.41 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.37 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
50.67 |
+11.17 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 52.96 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
50.92 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.55 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
|
51.15 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.35 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Oktay Usta-Kølle |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.87 |
|
52.55 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Schou |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
+0.64 |
|
52.59 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.77 |
|
52.79 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.99 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
|
52.82 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.57 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.62 |
|
54.29 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.98 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.71 |
|
54.93 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
55.80 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
58.14 |
+18.64 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(-27.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
58.55 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.46 |
|
1:00.60 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:01.18 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(-14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:03.24 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:09.15 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jeremi Shi Da Foo |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:09.16 |
+29.66 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-21.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.75 |
|
1:09.32 |
+29.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.48 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.54 |
|
1:17.05 |
+37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.36 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(-51.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-55.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holger Hansen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:31.00 |
(-1:31.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
- |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Arm movements not simultaneous or not in the same horizontal plane |
|
|
|
|
- |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
- |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
Kalundborg SK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.67 |
|
31.33 |
|
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
|
33.31 |
+1.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
34.62 |
+3.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.67 |
+3.34 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
35.25 |
+3.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
|
37.69 |
+6.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
38.10 |
+6.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
|
38.63 |
+7.30 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
38.65 |
+7.32 |
|
Q |
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-9.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
38.81 |
+7.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
39.18 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.75 |
|
39.51 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian V. F. Jakobsen |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
|
39.67 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.26 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
39.82 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
40.15 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
40.19 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
40.64 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.68 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.72 |
|
40.98 |
+9.65 |
|
|
14 til 15 år |
|
|
|
Entry time: 48.98 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.74 |
|
42.65 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.56 |
|
42.76 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karl Rosenkilde Ebbe |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.91 |
|
46.66 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.27 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
30.02 |
|
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.56 |
|
30.66 |
+0.64 |
|
Q |
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.37 |
+1.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
31.45 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
31.64 |
+1.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
31.66 |
+1.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
|
31.82 |
+1.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.81 |
|
33.22 |
+3.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
33.31 |
+3.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.68 |
|
33.34 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
33.97 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.95 |
|
34.00 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.90 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
35.03 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.52 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Munksgaard |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.27 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sylvester Wichmann Meisner |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.54 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.88 |
|
37.37 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.99 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
+0.62 |
|
42.82 |
+12.80 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lukas Aagaard Sørensen |
2006 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
42.91 |
+12.89 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 51.89 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 13:33:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 14:30.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
38.42 |
|
|
0 til 13 år |
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
39.02 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
42.36 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.73 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
42.93 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
43.22 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.57 |
|
44.20 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
44.56 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.55 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
+0.76 |
|
46.56 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.98 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.86 |
|
48.16 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
31.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
32.93 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.64 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
34.79 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
34.81 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.25 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
38.47 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Holst Krabbe |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
+0.75 |
|
38.48 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Lykkebo Larsen |
2007 |
Kalundborg SK |
+0.71 |
|
38.56 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
39.26 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
39.46 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.81 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Brystsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.52 |
|
|
16 og ældre |
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
Haslev Svømmeklub |
+0.57 |
|
30.56 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.95 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
31.25 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.60 |
|
31.50 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
31.57 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
31.89 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.66 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.84 |
|
32.75 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
33.04 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
+0.69 |
|
33.05 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 19:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 19:35.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Frisvømning Mix 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hannahs Psykopater |
18 |
|
|
|
|
|
|
1:44.23 |
|
|
|
15 år o |
|
|
|
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
+0.66 |
25.64 |
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
+0.27 |
25.14 |
|
|
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
+0.45 |
25.65 |
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
+0.40 |
27.80 |
|
|
|
|
1:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Næstved MIX 1 |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:46.29 |
+2.06 |
|
|
|
|
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
+0.72 |
25.06 |
|
|
|
|
25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
+0.47 |
28.72 |
|
|
|
|
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
+0.16 |
24.19 |
|
|
|
|
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
+0.34 |
28.32 |
|
|
|
|
1:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalundborg mix 3 |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:47.71 |
+3.48 |
|
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
+0.72 |
25.46 |
|
|
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
0743AG |
+0.34 |
25.27 |
|
|
|
|
50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.47 |
28.40 |
|
|
|
|
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
+0.41 |
28.58 |
|
|
|
|
1:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Som Bruger AK47 |
22 |
|
|
|
|
|
|
1:48.63 |
+4.40 |
|
|
|
|
Simon Hejbroch |
2006 |
0633AE |
+0.69 |
26.49 |
|
|
|
|
26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
+0.50 |
27.81 |
|
|
|
|
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
+0.35 |
28.64 |
|
|
|
|
1:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
+0.28 |
25.69 |
|
|
|
|
1:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Haslev Allstars 1 |
21 |
|
|
|
|
|
|
1:48.65 |
+4.42 |
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
+0.62 |
25.54 |
|
|
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
+0.43 |
25.73 |
|
|
|
|
51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
0742AU |
+0.34 |
30.17 |
|
|
|
|
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
+0.25 |
27.21 |
|
|
|
|
1:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Næstved MIX 2 |
21 |
|
|
|
|
|
|
1:50.39 |
+6.16 |
|
|
|
|
Gustav Nissen |
2001 |
0177AM |
+0.75 |
26.44 |
|
|
|
|
26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
+0.19 |
28.60 |
|
|
|
|
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Aunt |
2007 |
0747AH |
+0.02 |
26.31 |
|
|
|
|
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
+0.11 |
29.04 |
|
|
|
|
1:50.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hovedstadens gopler |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:51.64 |
+7.41 |
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.73 |
26.41 |
|
|
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.34 |
26.81 |
|
|
|
|
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.42 |
29.24 |
|
|
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.23 |
29.18 |
|
|
|
|
1:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalundborg mix 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:52.06 |
+7.83 |
|
|
|
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
0521AP |
+0.77 |
26.22 |
|
|
|
|
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
-0.02 |
26.39 |
|
|
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
+0.25 |
30.58 |
|
|
|
|
1:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
+0.10 |
28.87 |
|
|
|
|
1:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hovedstadens havkatte |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:56.38 |
+12.15 |
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.73 |
27.74 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
+0.26 |
27.13 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
+0.33 |
31.81 |
|
|
|
|
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.15 |
29.70 |
|
|
|
|
1:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hovedstadens søheste |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:58.68 |
+14.45 |
15 år o |
|
|
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
+0.68 |
29.90 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
+0.31 |
28.54 |
|
|
|
|
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.44 |
30.86 |
|
|
|
|
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.57 |
29.38 |
|
|
|
|
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hovedstadens havtasker |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:03.66 |
+19.43 |
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.60 |
27.15 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
+0.28 |
27.20 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
+0.33 |
33.96 |
|
|
|
|
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
+0.39 |
35.35 |
|
|
|
|
2:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Næstved MIX 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
0873AH |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Frisvømning Mix Årg. 2007-9999 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens gopler |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.73 |
26.41 |
|
|
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.34 |
26.81 |
|
|
|
|
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.42 |
29.24 |
|
|
|
|
1:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.23 |
29.18 |
|
|
|
|
1:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hovedstadens havkatte |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:56.38 |
+4.74 |
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.73 |
27.74 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
+0.26 |
27.13 |
|
|
|
|
54.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
+0.33 |
31.81 |
|
|
|
|
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.15 |
29.70 |
|
|
|
|
1:56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hovedstadens søheste |
15 |
|
|
|
|
|
|
1:58.68 |
+7.04 |
15 år o |
|
|
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
+0.68 |
29.90 |
|
|
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
+0.31 |
28.54 |
|
|
|
|
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.44 |
30.86 |
|
|
|
|
1:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.57 |
29.38 |
|
|
|
|
1:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hovedstadens havtasker |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:03.66 |
+12.02 |
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.60 |
27.15 |
|
|
|
|
27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
+0.28 |
27.20 |
|
|
|
|
54.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
+0.33 |
33.96 |
|
|
|
|
1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
+0.39 |
35.35 |
|
|
|
|
2:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalundborg Mix 1 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:05.70 |
+14.06 |
0 til 14 |
|
|
|
David Stoklund |
2008 |
0811AA |
+0.69 |
27.95 |
|
|
|
|
27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
+0.26 |
31.13 |
|
|
|
|
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Reimer Ørsberg |
2008 |
0817AF |
+0.51 |
33.61 |
|
|
|
|
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
+0.06 |
33.01 |
|
|
|
|
2:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Haslev Allstars 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:13.61 |
+21.97 |
|
|
|
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
+0.64 |
30.62 |
|
|
|
|
30.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Kongslev |
2008 |
0863AA |
+0.64 |
32.80 |
|
|
|
|
1:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.63 |
34.02 |
|
|
|
|
1:37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
+0.60 |
36.17 |
|
|
|
|
2:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hovedstadens Ål |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:14.21 |
+22.57 |
|
|
|
|
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
+0.74 |
32.57 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Trærup |
2009 |
0918BE |
|
35.61 |
|
|
|
|
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
+0.37 |
34.33 |
|
|
|
|
1:42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
+0.47 |
31.70 |
|
|
|
|
2:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalundborg mix 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:26.74 |
+35.10 |
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
+0.71 |
33.45 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
+0.19 |
33.65 |
|
|
|
|
1:07.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Matti Mejlby Ditlefsen |
2011 |
1113AD |
+0.13 |
41.08 |
|
|
|
|
1:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
+0.56 |
38.56 |
|
|
|
|
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Haslev Allstars 4 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:27.45 |
+35.81 |
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.74 |
36.39 |
|
|
|
|
36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Schou |
2009 |
0951BA |
+0.15 |
40.46 |
|
|
|
|
1:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milla Engsted Larsen |
2009 |
0998AC |
+0.16 |
35.43 |
|
|
|
|
1:52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
0822AY |
+0.65 |
35.17 |
|
|
|
|
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT Havmænd |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:30.10 |
+38.46 |
|
|
|
|
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
+0.75 |
30.25 |
|
|
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
+0.57 |
40.90 |
|
|
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
+0.72 |
44.41 |
|
|
|
|
1:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
+0.55 |
34.54 |
|
|
|
|
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Guldfisk |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:35.13 |
+43.49 |
|
|
|
|
Johannes Hovmand |
2010 |
1031AM |
+0.87 |
42.96 |
|
|
|
|
42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Neesen |
2010 |
1060AK |
+0.61 |
39.74 |
|
|
|
|
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
+0.48 |
34.27 |
|
|
|
|
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
+0.48 |
38.16 |
|
|
|
|
2:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
STT Svømmefødder |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:40.12 |
+48.48 |
|
|
|
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
1169AG |
+0.80 |
47.46 |
|
|
|
|
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
+0.87 |
31.92 |
|
|
|
|
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aske Ravnø |
2010 |
1007AL |
+0.81 |
44.04 |
|
|
|
|
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
+0.83 |
36.70 |
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Næstved MIX 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
0873AH |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-11-2021 17:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-11-2021 18:11.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 4x50m Medley Mix 2007 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Næstved MIX 1 |
19 |
|
|
|
|
|
|
1:52.90 |
|
|
|
15 år o |
|
|
|
Hjalte Petersen |
2004 |
0443AO |
+0.67 |
26.98 |
|
|
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
+0.14 |
32.75 |
|
|
|
|
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
+0.14 |
29.50 |
|
|
|
|
1:29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
0387AJ |
+0.02 |
23.67 |
|
|
|
|
1:52.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannahs Psykopater |
18 |
|
|
|
|
|
|
1:53.37 |
+0.47 |
|
|
|
|
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
+0.59 |
30.86 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
+0.16 |
30.57 |
|
|
|
|
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Vergmann |
2005 |
0595AH |
+0.32 |
27.23 |
|
|
|
|
1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
0449AD |
+0.26 |
24.71 |
|
|
|
|
1:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalundborg mix 4 |
17 |
|
|
|
|
|
|
1:59.17 |
+6.27 |
|
|
|
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
0583AN |
+0.62 |
28.77 |
|
|
|
|
28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
0743AG |
+0.15 |
30.62 |
|
|
|
|
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.27 |
31.20 |
|
|
|
|
1:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
+0.29 |
28.58 |
|
|
|
|
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Som Bruger AK47 |
22 |
|
|
|
|
|
|
2:03.05 |
+10.15 |
|
|
|
|
Jeppe Kjær |
2004 |
0419AB |
+0.64 |
30.15 |
|
|
|
|
30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Haagen |
2006 |
0676AH |
+0.27 |
36.92 |
|
|
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
+0.22 |
27.39 |
|
|
|
|
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
+0.36 |
28.59 |
|
|
|
|
2:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hovedstadens havkatte |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:03.20 |
+10.30 |
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.67 |
30.12 |
|
|
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.43 |
34.61 |
|
|
|
|
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
+0.28 |
28.99 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.27 |
29.48 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Haslev Allstars 1 |
21 |
|
|
|
|
|
|
2:03.28 |
+10.38 |
|
|
|
|
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
|
34.74 |
|
|
|
|
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Vejlbo Hansen |
2005 |
0581AH |
+0.12 |
30.83 |
|
|
|
|
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
+0.42 |
27.67 |
|
|
|
|
1:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Baad Clausen |
2007 |
0742AU |
+0.16 |
30.04 |
|
|
|
|
2:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hovedstadens havtasker |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.73 |
+17.83 |
|
|
|
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
|
34.56 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.43 |
34.74 |
|
|
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.53 |
32.15 |
|
|
|
|
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.24 |
29.28 |
|
|
|
|
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hovedstadens søheste |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.93 |
+18.03 |
15 år o |
|
|
|
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
+0.71 |
32.92 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
+0.38 |
35.16 |
|
|
|
|
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
+0.38 |
33.14 |
|
|
|
|
1:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.41 |
29.71 |
|
|
|
|
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Næstved MIX 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:12.35 |
+19.45 |
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.75 |
34.35 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
+0.29 |
39.41 |
|
|
|
|
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Petersen |
2008 |
0899AA |
+0.30 |
31.06 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
+0.43 |
27.53 |
|
|
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hovedstadens gopler |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:17.50 |
+24.60 |
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.69 |
31.35 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
+0.52 |
41.47 |
|
|
|
|
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.31 |
30.59 |
|
|
|
|
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
+0.45 |
34.09 |
|
|
|
|
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalundborg mix 3 |
17 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Morten Broni Simonsen |
2005 |
0521AP |
+0.66 |
30.78 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Rask |
2006 |
0605AF |
+0.06 |
32.27 |
|
|
|
|
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
+0.21 |
36.20 |
|
|
|
|
1:39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
-0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:52:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 4x50m Medley Mix Årg. 2007-9999 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Hovedstadens havkatte |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
0717AF |
+0.67 |
30.12 |
|
|
|
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
+0.43 |
34.61 |
|
|
|
|
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Voldmester |
2007 |
0703AB |
+0.28 |
28.99 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
+0.27 |
29.48 |
|
|
|
|
2:03.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hovedstadens havtasker |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.73 |
+7.53 |
|
|
|
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
0795AC |
|
34.56 |
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
0713AB |
+0.43 |
34.74 |
|
|
|
|
1:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
+0.53 |
32.15 |
|
|
|
|
1:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
+0.24 |
29.28 |
|
|
|
|
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hovedstadens søheste |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:10.93 |
+7.73 |
15 år o |
|
|
|
Konradas Juska |
2007 |
0751AC |
+0.71 |
32.92 |
|
|
|
|
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
0727AA |
+0.38 |
35.16 |
|
|
|
|
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
+0.38 |
33.14 |
|
|
|
|
1:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
+0.41 |
29.71 |
|
|
|
|
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Næstved MIX 3 |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:12.35 |
+9.15 |
|
|
|
|
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
+0.75 |
34.35 |
|
|
|
|
34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
+0.29 |
39.41 |
|
|
|
|
1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Petersen |
2008 |
0899AA |
+0.30 |
31.06 |
|
|
|
|
1:44.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Lejbølle |
2007 |
0769AB |
+0.43 |
27.53 |
|
|
|
|
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hovedstadens gopler |
15 |
|
|
|
|
|
|
2:17.50 |
+14.30 |
|
|
|
|
Ib Fang Wang |
2007 |
0771AB |
+0.69 |
31.35 |
|
|
|
|
31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
+0.52 |
41.47 |
|
|
|
|
1:12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
0737AA |
+0.31 |
30.59 |
|
|
|
|
1:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
+0.45 |
34.09 |
|
|
|
|
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalundborg mix 2 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:37.78 |
+34.58 |
0 til 14 |
|
|
|
Sander Y Hansen |
2009 |
0913AC |
+0.82 |
40.07 |
|
|
|
|
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
+0.12 |
45.54 |
|
|
|
|
1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
+0.11 |
37.81 |
|
|
|
|
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Sigmann Dreyer |
2010 |
1031AL |
+0.34 |
34.36 |
|
|
|
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haslev Allstars 3 |
14 |
|
|
|
|
|
|
2:43.35 |
+40.15 |
|
|
|
|
Madeleine Schou |
2008 |
0848AS |
+0.97 |
40.64 |
|
|
|
|
40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
0951AA |
+0.55 |
49.83 |
|
|
|
|
1:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
0893AE |
+0.24 |
35.60 |
|
|
|
|
2:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
+0.78 |
37.28 |
|
|
|
|
2:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
STT Badehætter |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:53.04 |
+49.84 |
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
+0.82 |
41.64 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
+0.31 |
42.10 |
|
|
|
|
1:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aske Ravnø |
2010 |
1007AL |
|
49.25 |
|
|
|
|
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Neesen |
2010 |
1060AK |
+0.42 |
40.05 |
|
|
|
|
2:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hovedstadens Ål |
14 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Swimmer's feet lost touch with starting platform before preceding team-mate touches |
|
|
|
Buster Watkin |
2008 |
0839AE |
+0.62 |
38.81 |
|
|
|
|
38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Rodian Nielsen |
2008 |
0868AX |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
0897AR |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STT Hajerne |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
1011AL |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Bengtsson |
2009 |
0969BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-11-2021 17:52:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-11-2021 17:52.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|