Results for STT Efterårsstævne 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2021 to 28. nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 2006 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Nationalt Træningscenter |
+0.69 |
|
1:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:58.71 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.58 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:00.39 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.80 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:00.39 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.87 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:04.48 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.14 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:05.16 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.34 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:07.37 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.92 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
2:08.41 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.18 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
2:09.03 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.22 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:10.71 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.77 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:10.89 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.23 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:20.42 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.60 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Svenningsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:21.47 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.55 |
(-5.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:22.83 |
+32.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.17 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:35.60 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.50 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Nationalt Træningscenter |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 1:48.19 |
(-1:48.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:09.84 |
(-2:09.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otto Cairo |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.75 |
|
2:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.58 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:10.82 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.39 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
2:12.86 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.09 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Riis |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
2:13.40 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.25 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:15.16 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.60 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.57 |
|
2:15.79 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.21 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:16.47 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.86 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
2:17.01 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.22 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:18.74 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.69 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Bilberg Lund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
|
2:20.67 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.19 |
(-13.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:24.75 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.27 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelius K. Andreassen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:30.01 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(-7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Buster Watkin |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:30.08 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.43 |
(-15.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
2:30.23 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.87 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
2:31.06 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.61 |
(-16.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
2:50.69 |
+44.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:59.30 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.79 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2021 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.42 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.74 |
|
2:34.82 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:39.65 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.05 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.68 |
|
2:53.74 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.30 |
(-10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:54.28 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.33 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:00.06 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.37 |
(-29.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.82 |
|
3:05.08 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.47 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
3:07.04 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.27 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.69 |
|
3:18.04 |
+48.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.71 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
+0.73 |
|
3:18.05 |
+48.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.48 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.67 |
|
3:21.84 |
+52.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.34 |
(-7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
Vest-Brøndby |
+0.80 |
|
3:22.87 |
+53.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.12 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
+0.78 |
|
3:38.63 |
+1:09.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.00 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2021 18:17:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2021 18:18.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|