Results for Regionalt Stævne Sydsjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Afsnit 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.42 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD1 |
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD3 |
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD2 |
|
|
|
|
7 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.25 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.55 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.15 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
35.31 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
35.41 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.59 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
35.60 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+4.31 |
|
MD2 |
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+4.31 |
|
MD1 |
|
|
|
|
18 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.44 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.02 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.18 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
38.58 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD1 |
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD4 |
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD2 |
|
|
|
|
5 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD3 |
|
|
|
|
9 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.60 |
+2.76 |
|
MD1 |
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.60 |
+2.76 |
|
MD2 |
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.07 |
+3.23 |
|
MD 2 |
|
|
|
|
11 |
|
Natacha Steinbach mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.07 |
+3.23 |
|
MD 1 |
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Harding |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+4.19 |
|
MD1 |
|
|
|
|
13 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.03 |
+4.19 |
|
MD2 |
|
|
|
|
15 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.13 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.18 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.27 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.75 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.71 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
46.23 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.16 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12:35.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|