Resultater for Regionalt Stævne Sydsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:19.96 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.22 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.72 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.07 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:28.36 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.54 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:28.70 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:30.44 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.71 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:32.86 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:33.65 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:37.40 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
efb v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
efb v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Svøm på mave v 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
svøm på mave v 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:54:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.77 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.10 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.59 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:36.00 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:36.20 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.89 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:38.88 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:39.16 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:41.72 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:43.15 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:44.21 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:45.47 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:45.67 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:47.91 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:16.80 |
+47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
svøm på mave v 75 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:54:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 11:13.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:19.09 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:20.78 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:22.46 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:23.59 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:23.63 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.82 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:25.05 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:28.61 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
efb v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.93 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.07 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:24.85 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:26.23 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:29.11 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.71 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:31.15 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:31.63 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:31.97 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:32.40 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:33.33 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.50 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:39.12 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:40.18 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:40.81 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:43.46 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:44.83 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:45.58 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 11:13.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.42 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
33.69 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD1 |
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD3 |
|
|
|
|
4 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.88 |
+1.90 |
|
MD2 |
|
|
|
|
7 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
34.25 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
34.55 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.15 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
35.31 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
35.41 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.59 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
35.60 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+4.31 |
|
MD2 |
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
36.29 |
+4.31 |
|
MD1 |
|
|
|
|
18 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.44 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.02 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.18 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
38.58 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD1 |
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD4 |
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD2 |
|
|
|
|
5 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.15 |
+2.31 |
|
MD3 |
|
|
|
|
9 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.60 |
+2.76 |
|
MD1 |
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.60 |
+2.76 |
|
MD2 |
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.07 |
+3.23 |
|
MD 2 |
|
|
|
|
11 |
|
Natacha Steinbach mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.07 |
+3.23 |
|
MD 1 |
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Harding |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+4.19 |
|
MD1 |
|
|
|
|
13 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.03 |
+4.19 |
|
MD2 |
|
|
|
|
15 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
41.13 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.18 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.27 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
43.75 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.71 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
46.23 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.16 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 10:49:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12:35.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
30.93 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
30.97 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
32.18 |
+3.47 |
|
MD2 |
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+3.47 |
|
MD1 |
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.29 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
32.32 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.69 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.77 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.86 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.25 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.50 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
36.03 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.39 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
33.07 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
35.05 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.44 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.13 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.36 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
36.45 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
37.19 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
37.51 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
37.66 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.67 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
37.69 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
37.88 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
37.95 |
+5.35 |
|
MD2 |
|
|
|
|
16 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.95 |
+5.35 |
|
MD1 |
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
38.07 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.68 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.82 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
38.95 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
39.27 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
39.41 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
39.62 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.55 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.11 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.85 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 11:13:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12:42.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.90 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:24.90 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.29 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:25.58 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.96 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:27.06 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:27.31 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:27.69 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:27.97 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.10 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:28.53 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:28.73 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:29.33 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.46 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:29.62 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:30.01 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:31.03 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:32.28 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:33.30 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.72 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:35.32 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:37.45 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:40.70 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:45.04 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
svøm på mave ef 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Medley Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.26 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:36.37 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.76 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:44.42 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:45.42 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:48.79 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:50.60 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
2:09.61 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
fl flyben i bryst ef vendin |
|
|
|
|
- |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
flyben i bryst |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12:38.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:15.88 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:19.95 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:21.62 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.73 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:22.44 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:22.74 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:23.30 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.66 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.31 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:26.18 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:27.36 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.83 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:30.43 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:31.08 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:33.47 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:23.00 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:26.02 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:26.65 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:26.66 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:31.73 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:32.88 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:33.63 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:34.65 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:34.73 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:35.45 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.58 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.65 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.06 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:39.33 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.73 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:39.90 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:41.25 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:41.93 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:44.17 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:44.75 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Afslut ryg på maven |
|
|
|
|
- |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 12:16:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 12:45.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.90 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.91 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
43.23 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.26 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.34 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.86 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.53 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
46.89 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.15 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.58 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
47.81 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.25 |
+5.66 |
|
MD1 |
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
48.25 |
+5.66 |
|
MD2 |
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
48.82 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.11 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
51.16 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
52.05 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.82 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Asyncron ben v 25 |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.23 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.49 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.74 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.87 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.83 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.36 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
52.72 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.82 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
53.02 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
53.75 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Harding |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
54.55 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natacha Steinbach mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
56.58 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
59.45 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:05.97 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:18.08 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:22.85 |
+38.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
ESB v25 og 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Ingen berøring v 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:26.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.23 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
41.90 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
43.29 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.46 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
43.55 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.18 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
46.49 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
46.92 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.19 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
48.60 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
48.87 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
49.57 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.05 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
44.50 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.39 |
+4.32 |
|
MD1 |
|
|
|
|
4 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
47.39 |
+4.32 |
|
MD2 |
|
|
|
|
6 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
50.27 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
51.30 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.35 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
52.32 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
52.35 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
52.96 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
53.02 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
54.26 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
56.26 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
57.58 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
58.32 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Demsitz |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:00.50 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
FL flyben ved start |
|
|
|
|
- |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:24.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:41.47 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:47.13 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:50.06 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:51.23 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:54.57 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:28:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:34.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
2:24.20 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:28.42 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
2:35.71 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:37.03 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:28:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:34.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4x50m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK hajer |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
39.24 |
|
|
|
|
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
|
45.36 |
|
|
|
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
|
38.83 |
|
|
|
|
2:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
31.83 |
|
|
|
|
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's Seje sild |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:39.63 |
+4.37 |
|
|
|
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
1196AH |
|
41.52 |
|
|
|
|
41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
|
42.31 |
|
|
|
|
1:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
41.29 |
|
|
|
|
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
34.51 |
|
|
|
|
2:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kvik piger 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:42.44 |
+7.18 |
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
41.35 |
|
|
|
|
41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
1040AI |
|
48.69 |
|
|
|
|
1:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
37.59 |
|
|
|
|
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
34.81 |
|
|
|
|
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stjerneskud |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:43.20 |
+7.94 |
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
40.17 |
|
|
|
|
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
45.89 |
|
|
|
|
1:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
38.47 |
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
38.67 |
|
|
|
|
2:43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:43.47 |
+8.21 |
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
44.69 |
|
|
|
|
44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
46.98 |
|
|
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
40.90 |
|
|
|
|
2:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
30.90 |
|
|
|
|
2:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK søstjerner |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:50.19 |
+14.93 |
|
|
|
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
1078AP |
|
42.99 |
|
|
|
|
42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
47.53 |
|
|
|
|
1:30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
39.12 |
|
|
|
|
2:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
|
40.55 |
|
|
|
|
2:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Køge pige 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:51.30 |
+16.04 |
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
41.88 |
|
|
|
|
41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
49.47 |
|
|
|
|
1:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
39.98 |
|
|
|
|
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
39.97 |
|
|
|
|
2:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hvidovre |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:02.97 |
+27.71 |
|
|
|
|
Line Birkebæk |
2011 |
1134AE |
|
50.70 |
|
|
|
|
50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
48.50 |
|
|
|
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
45.18 |
|
|
|
|
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
38.59 |
|
|
|
|
3:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kvik piger 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:11.06 |
+35.80 |
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
42.46 |
|
|
|
|
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
|
1:03.75 |
|
|
|
|
1:46.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
45.92 |
|
|
|
|
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
38.93 |
|
|
|
|
3:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Crasy FlamingoKøer Y |
11 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Arme f |
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
45.16 |
|
|
|
|
45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
1126AC |
|
53.21 |
|
|
|
|
1:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
1186AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
1142AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:45:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:56.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4x50m Medley Herrer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Powerpuff drengene |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
37.72 |
|
|
|
|
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
43.76 |
|
|
|
|
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
37.90 |
|
|
|
|
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
32.52 |
|
|
|
|
2:31.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STT Mægtige Mænd |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:33.85 |
+1.95 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
|
37.99 |
|
|
|
|
37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
|
43.64 |
|
|
|
|
1:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
37.51 |
|
|
|
|
1:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
34.71 |
|
|
|
|
2:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSK's Flyvefisk |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:39.22 |
+7.32 |
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
39.35 |
|
|
|
|
39.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
41.52 |
|
|
|
|
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
42.72 |
|
|
|
|
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
35.63 |
|
|
|
|
2:39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hvidovre |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:41.46 |
+9.56 |
|
|
|
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
1075AA |
|
43.96 |
|
|
|
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
52.10 |
|
|
|
|
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
33.27 |
|
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
32.13 |
|
|
|
|
2:41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SvømSK drenge |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:43.48 |
+11.58 |
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
45.30 |
|
|
|
|
45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
|
45.00 |
|
|
|
|
1:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
35.91 |
|
|
|
|
2:06.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
1073AC |
|
37.27 |
|
|
|
|
2:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hajføde |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:44.09 |
+12.19 |
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
43.67 |
|
|
|
|
43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
47.30 |
|
|
|
|
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
37.15 |
|
|
|
|
2:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
35.97 |
|
|
|
|
2:44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bøllerne1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:44.19 |
+12.29 |
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
40.97 |
|
|
|
|
40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
0935AD |
|
49.22 |
|
|
|
|
1:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
40.96 |
|
|
|
|
2:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
33.04 |
|
|
|
|
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vest drenge 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:45.08 |
+13.18 |
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
|
44.96 |
|
|
|
|
44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
46.36 |
|
|
|
|
1:31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
37.45 |
|
|
|
|
2:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
36.31 |
|
|
|
|
2:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teletubbies |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:46.34 |
+14.44 |
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
39.67 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
48.06 |
|
|
|
|
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
45.20 |
|
|
|
|
2:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
33.41 |
|
|
|
|
2:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bøllerne 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
3:06.90 |
+35.00 |
|
|
|
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
1007AE |
|
45.03 |
|
|
|
|
45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
50.90 |
|
|
|
|
1:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
52.54 |
|
|
|
|
2:28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
1041AI |
|
38.43 |
|
|
|
|
3:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK Løver |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
1043AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
1083AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Hertel |
2009 |
0977AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
1053AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paw Patrol |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Træk i |
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurids Agerskov |
2010 |
1065AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2021 13:54:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2021 13:58.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:11.04 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:13.81 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:13.93 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:14.62 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nia Sommer |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:15.78 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:16.01 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.03 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:16.35 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:16.40 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:16.67 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:16.72 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:17.58 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:17.95 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:18.47 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:20.03 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:20.30 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:21.21 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.98 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:22.27 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.03 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:26.43 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:29.00 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.85 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:22.45 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:23.68 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:24.05 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.42 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.87 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:26.31 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.41 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
1:27.80 |
+6.16 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.80 |
+6.16 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:29.29 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:29.52 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:29.95 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:31.62 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Harding |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:35.97 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:36.68 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:39.62 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:39.79 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:40.99 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:42.50 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:05:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:15.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:04.84 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:07.19 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:09.83 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.07 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:11.09 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:11.46 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.91 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:12.14 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:12.16 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:13.07 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:13.82 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:13.97 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:14.26 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:15.08 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:11.82 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:13.76 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:14.86 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:15.56 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:17.69 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:18.84 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:19.08 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.66 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.58 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:21.06 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:21.43 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:21.66 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:21.78 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:22.14 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:22.65 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:23.47 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:23.95 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:24.02 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:24.02 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:24.97 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:27.19 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:27.33 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:29.92 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:30.18 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:30.45 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:36.09 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:37.57 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:17.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
36.75 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.82 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
38.03 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.73 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
39.33 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
39.70 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.89 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
40.25 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.13 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.76 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
ESB v/ 25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.37 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
50.85 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:41.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
34.06 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
35.51 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
35.61 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
35.99 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.84 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
38.12 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.25 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.65 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
40.68 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
42.77 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
47.24 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.15 |
+1.56 |
|
MD1 |
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.15 |
+1.56 |
|
MD2 |
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
41.67 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
42.36 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
42.84 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
43.64 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.82 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
44.96 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
45.61 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
52.38 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:39.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Medley Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
2:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
3:00.27 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:06.28 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
3:09.32 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
3:14.13 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
3:28.21 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:25:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:41.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Medley Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:57.76 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
3:00.63 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 11:25:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11:54.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
38.35 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
38.75 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.82 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
40.50 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.79 |
+3.13 |
|
MD2 |
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
40.79 |
+3.13 |
|
MD1 |
|
|
|
|
8 |
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
40.93 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
40.98 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
41.12 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
41.12 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.17 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.74 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.09 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicoline Svarrer |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
42.13 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.55 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
42.69 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.76 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.79 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
42.85 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.43 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Ej rygl v /25m |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 EFB v/25m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:34:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Kunoy Laugesen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
42.15 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.99 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
44.12 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
44.16 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.28 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
44.87 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.21 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
45.28 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
45.71 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Natacha Steinbach mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
46.99 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.01 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.03 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.25 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
47.51 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.38 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
48.39 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
48.49 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
48.78 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
48.79 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
49.05 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.24 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
49.32 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
49.38 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.36 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
51.35 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
53.84 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
55.00 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Landwirt |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:34:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13:20.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.73 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
37.02 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
37.27 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
38.19 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
39.12 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
40.09 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
40.85 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
37.80 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Schou |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.55 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.29 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.48 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
41.34 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.95 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
42.57 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.22 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
43.33 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
43.53 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
43.92 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
43.99 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
44.77 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
44.90 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
45.07 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
45.52 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.80 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
45.95 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
46.17 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
46.63 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
47.09 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
47.30 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
47.47 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Otto Avril |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
47.84 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
48.01 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
48.94 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
49.60 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viggo Rosenkilde Ebbe |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50.91 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
51.27 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bjørn Olesen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Svøm på maven |
|
|
|
|
- |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 12:52:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13:20.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:33.94 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:36.29 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:37.41 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Hansen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:38.80 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Juul-Andersen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:40.96 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:45.79 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
1:49.85 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
1:50.82 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:12:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:57.83 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:12:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13:18.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Stabell |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:27.67 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:28.21 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:29.27 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Berg Pedersen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
1:32.69 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:34.44 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:34.83 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:36.75 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:37.89 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:38.84 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:38.99 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
1:45.05 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:42.19 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:46.33 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
1:53.14 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurids Agerskov |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.2 Asynk arme v 15 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 13:19.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Damer Årg. 2010-2011 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK hajer |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
|
32.54 |
|
|
|
|
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Naja Koch Heschel |
2010 |
1064AB |
|
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
|
2:15.90 |
|
|
|
|
2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Crasy FlamingoKøer |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:16.66 |
+0.76 |
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
34.49 |
|
|
|
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mie Neergaard |
2010 |
1084AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
1064AD |
|
2:16.66 |
|
|
|
|
2:16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kvik piger 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:16.96 |
+1.06 |
|
|
|
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
1004AI |
|
34.04 |
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
1030AI |
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
1020AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
1046AI |
|
2:16.96 |
|
|
|
|
2:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSK's Seje sild |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:18.13 |
+2.23 |
|
|
|
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
|
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
|
2:18.13 |
|
|
|
|
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stjerneskud |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:24.31 |
+8.41 |
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
35.86 |
|
|
|
|
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
1144AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
2:24.31 |
|
|
|
|
2:24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Køge pige 1 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:25.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
Nia Sommer |
2010 |
1074AA |
|
34.96 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sørensen |
2010 |
1096AH |
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
2:25.20 |
|
|
|
|
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK søstjerner |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:29.53 |
+13.63 |
|
|
|
|
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
|
36.11 |
|
|
|
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
|
36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
|
2:29.53 |
|
|
|
|
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hvidovre |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:30.24 |
+14.34 |
|
|
|
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
1004AE |
|
34.71 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
1072AA |
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
1192AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Harding |
2011 |
1106AE |
|
2:30.24 |
|
|
|
|
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kvik piger 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:41.45 |
+25.55 |
|
|
|
|
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
1006AI |
|
35.35 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Overgaard Pedersen |
2010 |
1002AI |
|
2:41.45 |
|
|
|
|
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
HSK Delfiner |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:47.85 |
+31.95 |
|
|
|
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
|
39.42 |
|
|
|
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
|
39.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zoi Asholt |
2011 |
1122AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
1196AC |
|
2:47.85 |
|
|
|
|
2:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Crasy FlamingoKøer Y |
11 |
|
|
|
|
|
|
2:49.73 |
+33.83 |
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
|
50.44 |
|
|
|
|
50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
1142AF |
|
50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
1126AC |
|
2:49.73 |
|
|
|
|
2:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:30:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-11-2021 20:11.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Tåstrup |
Arrangør |
Region Sjælland |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
30. okt 2021 to 31. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Frisvømning Herrer Årg. 2009-2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Powerpuff drengene |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
|
32.11 |
|
|
|
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
0901BC |
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
|
2:09.42 |
|
|
|
|
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's Flyvefisk |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:13.47 |
+4.05 |
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
35.67 |
|
|
|
|
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
0949AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Schou |
2010 |
1077AB |
|
2:13.47 |
|
|
|
|
2:13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teletubbies |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:15.37 |
+5.95 |
|
|
|
|
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
|
32.93 |
|
|
|
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
0969BB |
|
2:15.37 |
|
|
|
|
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
STT Mægtige Mænd |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:15.88 |
+6.46 |
|
|
|
|
Jakob Hansen |
2009 |
0987AE |
|
32.83 |
|
|
|
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
0959AA |
|
2:15.88 |
|
|
|
|
2:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bøllerne1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:18.13 |
+8.71 |
|
|
|
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
0927AE |
|
36.15 |
|
|
|
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Semih Güven Karaibrahim |
2009 |
0935AD |
|
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Klinge Vølund Tømmerholt |
2010 |
1005AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
0963AB |
|
2:18.13 |
|
|
|
|
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hvidovre |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:21.00 |
+11.58 |
|
|
|
|
Daniel Sabic |
2009 |
0957BG |
|
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ozan Efe Usta |
2010 |
1075AA |
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Engsig-Karup |
2010 |
1039AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vitus Ketscher |
2009 |
0961AA |
|
2:21.00 |
|
|
|
|
2:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hajføde |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:21.95 |
+12.53 |
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
34.67 |
|
|
|
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
34.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
2:21.95 |
|
|
|
|
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SvømSK drenge |
13 |
|
|
|
|
|
|
2:23.02 |
+13.60 |
|
|
|
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
0931AF |
|
35.63 |
|
|
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
1023AD |
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
1083AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
0901AE |
|
2:23.02 |
|
|
|
|
2:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paw Patrol |
12 |
|
|
|
|
|
|
2:41.15 |
+31.73 |
|
|
|
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
1085AK |
|
37.74 |
|
|
|
|
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Avril |
2010 |
1067AL |
|
37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurids Agerskov |
2010 |
1065AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Thomsen |
2010 |
1069AK |
|
2:41.15 |
|
|
|
|
2:41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vest drenge 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
0953AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Jønsson |
2009 |
0963BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Kleis |
2010 |
1025AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bøllerne 2 |
12 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW10 |
|
|
|
Bjørn Olesen |
2010 |
1029AA |
|
40.26 |
|
|
|
|
40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Sødahl-Borres |
2010 |
1045AI |
|
40.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Völkner |
2010 |
1043AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
1001AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 31-10-2021 13:39:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-11-2021 20:11.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|