2024-07-25   12:57:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sydpoolen Knatte Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 2/10 Klockan 09.00 (Insim kl. 08.00)

Document
Resultat
Sydpoolen Knatte Cup 2021
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021
Gren 2, 50m Frisim Mixed 9 år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 39.60
2 Torsten Ruder 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 42.87 +3.27
3 Oscar Robertsson Gottfriedz 2013 Södertälje Simsällskap 43.76 +4.16
4 Robin Meller 2012 Väsby Simsällskap 44.37 +4.77
5 Beata Jacobsson Katz 2012 Södertälje Simsällskap 44.45 +4.85
6 Cassandra Edwards 2013 Väsby Simsällskap 44.80 +5.20
7 Joris Vanlandewyck 2012 Väsby Simsällskap 45.65 +6.05
8 Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim 46.26 +6.66
9 Josef Almayahi 2013 Väsby Simsällskap 46.30 +6.70
10 Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap 46.43 +6.83
11 Ingrid Käller 2012 Väsby Simsällskap 47.60 +8.00
12 Joni Liljequist 2012 Väsby Simsällskap 48.27 +8.67
13 Rebecca Klinga 2013 Täby Sim 49.83 +10.23
14 Ella Aronsson 2012 Turebergs Simklubb 50.19 +10.59
15 Cleo Tidey 2012 Väsby Simsällskap 50.94 +11.34
16 Sigrid Lindfors Bach 2012 Ösmo Simsällskap 51.66 +12.06
17 Emilie Swärdsén 2012 Ösmo Simsällskap 52.10 +12.50
18 Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 52.52 +12.92
19 Selma Ouaha 2012 Södertälje Simsällskap 52.95 +13.35
20 Celeste Wiklund 2012 Stockholms Kappsimningsklubb 53.37 +13.77
21 Naya Ndure 2012 Turebergs Simklubb 55.27 +15.67
22 George Suberkli 2013 Södertälje Simsällskap 55.98 +16.38
23 Jonathan Lindoff 2012 Väsby Simsällskap 56.91 +17.31
24 Alva Östblom 2013 Väsby Simsällskap 58.59 +18.99
25 Malte Kröger Nygren 2012 Väsby Simsällskap 59.61 +20.01
26 Alexander George 2013 Södertälje Simsällskap 1:04.54 +24.94
27 Yagmur Aytac 2012 Väsby Simsällskap 1:05.63 +26.03
28 Emanuel Behtiyar 2012 Södertälje Simsällskap 1:06.36 +26.76
29 Frank Aaltonen 2013 Väsby Simsällskap 1:06.46 +26.86
30 Aron Karström 2012 Väsby Simsällskap 1:07.24 +27.64
31 Alba Rausch 2014 Södertälje Simsällskap 1:09.11 +29.51
- Artemij Fissoun 2012 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Julian Flores 2012 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Linn Wahlstedt 2014 Södertälje Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-02 09:21:24
2021-10-02 09:51:26 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner