Results for Gant ÅSK Games 2021
Below are all results from the competition shown by session.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 9, 2021 to loka 9, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, P-13 Pojat 13 vuotta - Final |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Honkanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
324 |
1:13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milo Kallio |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.61 |
303 |
1:14.76 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Korin |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.78 |
243 |
1:20.49 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Rauhala |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.63 |
226 |
1:22.49 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilho Haikonen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.75 |
215 |
1:23.79 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.63 |
(-10.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Topi Heinonen |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
|
188 |
1:27.72 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.01 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
176 |
1:29.63 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.05 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.68 |
175 |
1:29.84 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.88 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eloi Norrman |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
172 |
1:30.34 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.84 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leevi Suna |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
160 |
1:32.53 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.56 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Miska Pajunen |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
159 |
1:32.66 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemeli Havia |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.55 |
153 |
1:33.87 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.29 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tuomas Lumme |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
|
152 |
1:34.17 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
147 |
1:35.09 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matias Holma |
2011 |
Loimaan Uimaseura |
+0.63 |
134 |
1:38.17 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.01 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veikko Mikander |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.75 |
133 |
1:38.45 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.72 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Kulmala |
2008 |
Uimaseura Kaarina |
+0.79 |
129 |
1:39.46 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.76 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Rantanen |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.92 |
119 |
1:41.92 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.99 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Voitto Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
116 |
1:42.88 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.17 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eemeli Eloranta |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.84 |
114 |
1:43.60 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
+0.90 |
96 |
1:49.74 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
83 |
1:55.13 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.75 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
70 |
2:01.69 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venuel Suvila-Anton |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti su |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anto Loukine |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisest su |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti su |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Sekauinti Miehet, P-13 Miehet - Final |
|
|
Sponsori: |
Turun Satama Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaakko Kuusisto |
2000 |
Åbo Simklubb |
+0.60 |
566 |
1:00.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.71 |
513 |
1:02.75 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Kinnunen |
2003 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
511 |
1:02.83 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.64 |
481 |
1:04.13 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasper Oikarainen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.74 |
462 |
1:04.97 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.68 |
398 |
1:08.32 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.92 |
379 |
1:09.41 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Kainonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
347 |
1:11.47 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Leppähaara |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
343 |
1:11.74 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.70 |
321 |
1:13.39 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.78 |
320 |
1:13.43 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
277 |
1:17.02 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Korin |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
273 |
1:17.41 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.49 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.76 |
270 |
1:17.69 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.05 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ilari Linderborg |
2006 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
258 |
1:18.93 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Sahla |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.54 |
150 |
1:34.50 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.15 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mico Liljeblad |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
122 |
1:41.08 |
+40.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.45 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 13.47.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 13.47.35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|