Resultater for Gant ÅSK Games 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
loka 9, 2021 to loka 9, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, P-11 Pojat 11 vuotta - Final |
|
|
Sponsori: |
Ortomat Herpola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.81 |
194 |
38.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Uimaseura Kaarina |
+0.74 |
136 |
43.20 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.54 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.82 |
134 |
43.37 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venni Alho |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.98 |
134 |
43.41 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eino Kytöjoki |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.72 |
133 |
43.50 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Marela |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.63 |
132 |
43.55 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Pentamo |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.64 |
124 |
44.48 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.29 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Holma |
2011 |
Loimaan Uimaseura |
+0.79 |
119 |
45.13 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elmer Eepo Mikael Wirth |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
109 |
46.43 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Rantanen |
2010 |
Raision Urheilijat |
+0.82 |
106 |
46.90 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.26 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eikka Laaksonen |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
99 |
47.88 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frans Friman |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.80 |
98 |
48.12 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauri Vuori |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.75 |
93 |
48.97 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.27 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juuso Hurme |
2010 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
92 |
49.09 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.59 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nooa Ansamaa |
2011 |
Åbo Simklubb |
+0.61 |
92 |
49.17 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peetu Oksanen |
2012 |
Raision Urheilijat |
+0.63 |
91 |
49.39 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ola Sipilä |
2011 |
Raision Urheilijat |
+0.79 |
78 |
51.79 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.97 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Toivo Lumiainen |
2012 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.83 |
62 |
55.99 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.81 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Svyatoslav Tsygankov |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Akseli Englund |
2011 |
Raision Urheilijat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 15.03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, P-11 Miehet - Final |
|
|
Sponsori: |
Ortomat Herpola |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.65 |
536 |
27.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaakko Kuusisto |
2000 |
Åbo Simklubb |
+0.61 |
480 |
28.37 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
+0.62 |
439 |
29.22 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.74 |
280 |
33.93 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemeli Arnell |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.76 |
231 |
36.20 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Jokinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.73 |
213 |
37.20 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sisu Tikka |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.67 |
173 |
39.86 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.49 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Ronkainen |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
164 |
40.56 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veikka Kiukkonen |
2009 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.76 |
152 |
41.59 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivan Vasilev |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
143 |
42.41 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.62 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juuso Silfver |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.97 |
142 |
42.50 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.21 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roope Rantanen |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.85 |
142 |
42.53 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.75 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veikko Mikander |
2009 |
Uimaseura Kaarina |
+0.91 |
142 |
42.56 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Verneri Mäkinen |
2009 |
Åbo Simklubb |
|
137 |
43.02 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eliel Lintula |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
+0.80 |
132 |
43.60 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.74 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikke Laine |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.88 |
130 |
43.84 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elmeri Hauninen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.80 |
123 |
44.65 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Samu Veikkola |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.50 |
118 |
45.20 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Snickars |
2008 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
100 |
47.81 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Saari |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
93 |
48.88 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.09 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elian Sainio |
2009 |
Raision Urheilijat |
+0.83 |
56 |
57.92 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.84 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miro Kuosmanen |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.22 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 9.10.2021 15.03.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2021 15.03.30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|