2022-12-07   14:08:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Arena Lyngby Open 2022 Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indledende

Document
Resultater
Arena Lyngby Open Trongården
Placering: Trongårdsskolens svømmehal Arrangør Lyngby Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 21. jan  2022 to 23. jan  2022
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 2009 og yngre - Indledende heat
Sponsor Home Lyngby
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bertil West 2009 Helsingør Svømmeklub 39.51 Q
2 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 40.64 +1.13 Q
3 Lauritz Klint Poulsen 2009 Helsingør Svømmeklub 41.79 +2.28 Q
4 Ozan Efe Usta 2010 Hvidovre Svømmeklub 44.67 +5.16 Q
5 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 46.26 +6.75 Q
6 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 47.10 +7.59 Q
7 Mathias Bendtsen 2010 Helsingør Svømmeklub 50.84 +11.33
8 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 51.26 +11.75
9 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 51.94 +12.43
10 Elliott Bjørn La Cour-Mosholt 2010 Hvidovre Svømmeklub 54.28 +14.77
11 Julius Kanstrup-Clausen 2009 Helsingør Svømmeklub 55.04 +15.53
12 Ludvig Kragh 2011 Lyngby Svømmeklub 57.87 +18.36
13 Oliver Demsitz 2010 Hvidovre Svømmeklub 57.92 +18.41
14 Hjalte Håkansson 2011 Lyngby Svømmeklub 1:00.62 +21.11
15 Elias Hoe Bertelsen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:02.32 +22.81
16 Jonas Xiaoyan Liu 2012 Lyngby Svømmeklub 1:02.38 +22.87
17 Jakob Bay 2011 Lyngby Svømmeklub 1:05.89 +26.38
- Max Guldberg-Magnusson 2012 Lyngby Svømmeklub DSQ butterfly armtag eft
Løb officielt kl.: 21-01-2022 19:28:56
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende heat
Sponsor Home Lyngby
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 32.75 Q
2 Marcus Munk 2007 Helsingør Svømmeklub 33.53 +0.78 Q
3 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 33.98 +1.23 Q
4 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning 35.71 +2.96 DI
5 Benjamin Krohn Markussen 2008 Farum Svømmeklub 35.85 +3.10 DI
6 Asger Hvilsom 2007 Helsingør Svømmeklub 36.01 +3.26 DI
7 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 38.11 +5.36 Q
8 Kasper Kempel Laursen 2008 Værløse Svømmeklub 39.80 +7.05 Q
9 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 42.72 +9.97 Q
10 Otto Rud Wiberg 2008 Helsingør Svømmeklub 44.02 +11.27
- Jonathan Nyegaard 2007 Roskilde Svømning DNS
Løb officielt kl.: 21-01-2022 19:28:56
21-01-2022 21:18.45 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Lyngby Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner