Results for Sydbank Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Næstved Svømmehal |
Arrangør |
Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2022 to 9. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 17-52 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
|
536 |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine N. Østergaard |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
488 |
30.95 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke B. Hansen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
478 |
31.18 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda F. Christiansen |
2005 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
477 |
31.19 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
|
446 |
31.89 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
357 |
34.36 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:58:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
457 |
31.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.18 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
445 |
31.91 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.27 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Pries Hansen |
2007 |
Nakskov Svømme Klub |
|
413 |
32.72 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Stoklund |
2006 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
405 |
32.95 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille-Mai Krog |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
337 |
35.00 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
336 |
35.05 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
330 |
35.27 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
299 |
36.43 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Rud Pedersen |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
|
286 |
36.97 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maila Anker |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
276 |
37.44 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
264 |
38.00 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Chili Fløe Jensen |
2006 |
Ringsted Svømme Klub |
|
217 |
40.56 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Burø Redke |
2007 |
Ringsted Svømme Klub |
|
216 |
40.62 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.80 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
175 |
43.53 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
152 |
45.67 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.56 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:58:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
431 |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
430 |
32.29 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Runoberg Lind |
2008 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
404 |
32.96 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
356 |
34.37 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
342 |
34.85 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
325 |
35.46 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.87 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
283 |
37.11 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Thomsen |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
261 |
38.13 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
257 |
38.34 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
255 |
38.43 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
254 |
38.49 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
244 |
38.98 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.98 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
233 |
39.60 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.31 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
202 |
41.52 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Shaya Mortensen |
2008 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
179 |
43.20 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.06 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Müller |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
173 |
43.75 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
152 |
45.64 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Klara Christiansen |
2009 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
122 |
49.03 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.19 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Jacobsen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
92 |
53.91 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.05 |
(+6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Sørensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
72 |
58.40 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.80 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:58:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
208 |
41.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.55 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
|
181 |
43.09 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
174 |
43.64 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-9.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
159 |
44.91 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
134 |
47.55 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
Kalundborg Svømmeklub |
|
127 |
48.44 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.32 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
125 |
48.70 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.63 |
(-7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
112 |
50.50 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.61 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
112 |
50.53 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
107 |
51.24 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Johansson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
96 |
53.09 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.22 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lærke Stengaard |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
96 |
53.13 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
86 |
55.20 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:58:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
147 |
46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2022 13:58:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2022 14:06.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Næstved Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|