Resultater for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2010-11-05
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vestkyst Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
05 november 2010 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
19:14 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-11-05 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: BHM Tryk |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Smidt Bonnesen |
1993 |
|
558 |
1:02.77 |
2:06.64 |
3:11.30 |
|
4:18.38 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esben Brigsted |
1993 |
|
346 |
1:08.67 |
2:25.34 |
3:43.89 |
|
5:03.00 |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikkel Asmussen |
1993 |
|
326 |
1:13.99 |
2:33.44 |
3:52.59 |
|
5:09.02 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: BHM Tryk |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Christensen |
1994 |
|
591 |
1:00.41 |
2:06.24 |
3:10.45 |
|
4:13.61 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
|
520 |
1:03.71 |
2:09.92 |
3:17.07 |
|
4:24.51 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Lindeman Holm |
1994 |
|
462 |
1:05.07 |
2:14.57 |
3:25.53 |
|
4:35.16 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Kornmaaler |
1995 |
|
420 |
1:06.13 |
2:18.88 |
3:31.58 |
|
4:44.22 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Lund Hansen |
1994 |
|
397 |
1:09.31 |
2:23.15 |
3:36.93 |
|
4:49.48 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Tørring |
1995 |
|
385 |
1:09.60 |
2:24.74 |
3:39.90 |
|
4:52.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Patrick S Terp |
1994 |
|
385 |
1:08.98 |
2:24.04 |
3:39.84 |
|
4:52.50 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ian Cumming |
1995 |
|
385 |
1:09.24 |
2:25.19 |
3:41.16 |
|
4:52.60 |
|
|
Swim Team Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Sørensen |
1995 |
|
359 |
1:10.00 |
2:26.71 |
3:42.38 |
|
4:59.37 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristian Broløs |
1995 |
|
355 |
1:10.89 |
2:27.34 |
3:44.33 |
|
5:00.46 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Kristensen |
1995 |
|
348 |
1:11.12 |
2:29.14 |
3:46.02 |
|
5:02.44 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nikolaj Ljørring |
1995 |
|
321 |
1:10.89 |
2:29.18 |
3:49.27 |
|
5:10.62 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Michael Sørensen |
1995 |
|
307 |
1:11.67 |
2:34.05 |
3:55.55 |
|
5:15.43 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joachim Helsing |
1995 |
|
261 |
1:14.43 |
2:42.59 |
4:08.27 |
|
5:32.75 |
|
|
Delta Svøm |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Shulman |
1995 |
|
|
1:05.81 |
2:18.20 |
3:32.56 |
|
4:48.58 |
EXTRA |
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Rohde |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Tempo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: BHM Tryk |
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: BHM Tryk |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
|
348 |
1:11.26 |
2:28.53 |
3:45.54 |
|
5:02.54 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
339 |
1:11.16 |
2:29.68 |
3:47.80 |
|
5:05.00 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toke Cramer |
1998 |
|
224 |
1:22.66 |
2:52.77 |
4:23.22 |
|
5:50.27 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Kaul |
1998 |
|
219 |
1:22.42 |
2:54.46 |
4:25.43 |
|
5:52.97 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eik Panduro |
1998 |
|
152 |
1:34.58 |
3:16.75 |
5:00.52 |
|
6:38.92 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
05 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
19:14 |
|