Tulokset Martti Ollgren Uinnit 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU Tampere |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
syys 25, 2021 to syys 25, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hippu Rauhala |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
2:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.52 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
TaTu Tampere |
|
|
3:00.26 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wivian Kaarina Orpana |
2010 |
Kankaanpään Uimarit |
+0.82 |
|
3:07.61 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.77 |
(-10.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Tieaho |
2010 |
Nokian Pyry |
|
|
3:11.77 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.69 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisa Välimaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:13.97 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.43 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martta Koponen |
2010 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.74 |
|
3:17.97 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.74 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
+0.72 |
|
3:18.58 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.96 |
(-10.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
Porin Uimaseura |
+0.69 |
|
3:25.55 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.56 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilia Listenmaa |
2010 |
Uinti Tampere |
|
|
3:26.66 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.05 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:27.40 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.78 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sinna Leinonen |
2011 |
Uinti Tampere |
|
|
3:28.77 |
+34.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.72 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Inka Tomula |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:37.71 |
+43.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.83 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Suojakari |
2011 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:53.94 |
+59.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.67 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:56.72 |
+1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 12.17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.33 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saimi Lanki |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.58 |
|
2:38.46 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.97 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Mikkonen |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.63 |
|
2:41.60 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.76 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Hämäläinen |
2008 |
Nokian Pyry |
|
|
2:42.75 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.56 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:44.83 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.65 |
(-40.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lotta Malmelin |
2009 |
Nokian Pyry |
|
|
2:48.83 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.80 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Mäkinen |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
2:49.99 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(-8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ameli Pitrè |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
2:51.30 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.60 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adele Luukkonen |
2009 |
TaTu Tampere |
|
|
2:51.76 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.22 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:51.81 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.47 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Vänni |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:53.69 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.63 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maija Koski |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
2:54.17 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.33 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Chiara Kippola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
2:54.87 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.96 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Linna |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
2:54.92 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.56 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Valtonen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
2:55.28 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.45 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
|
2:55.79 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.53 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nella Kuivanen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
2:56.79 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.91 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martta Mäkinen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
2:57.37 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.22 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelli Savisto |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
|
2:59.35 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.67 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.85 |
|
2:59.86 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.94 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.81 |
|
3:00.10 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.47 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Meea Kinnunen |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.92 |
|
3:00.68 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.20 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iida Pennanen |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:01.58 |
+28.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.33 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Ådjers |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
3:01.87 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.03 |
(-13.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Venla Rajala |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:02.05 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.62 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Pihla Lehtivuori |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.51 |
|
3:08.00 |
+35.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.68 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
3:08.21 |
+35.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.55 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alina Kärki |
2009 |
Porin Uimaseura |
|
|
3:10.05 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.27 |
(-10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kaisla Paalanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:13.13 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.18 |
(-12.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jasmin Salo |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.99 |
|
3:14.09 |
+41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Hamilton |
2008 |
TaTu Tampere |
|
|
3:25.09 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Juuli Pulkkinen |
2009 |
Uinti Tampere |
|
|
3:26.15 |
+53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
|
3:26.91 |
+54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iiris Tuukkanen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:28.43 |
+55.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.33 |
(-27.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
Porin Uimaseura |
+0.59 |
|
3:35.97 |
+1:03.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.02 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ia Vesterlund |
2008 |
Porin Uimaseura |
+0.80 |
|
3:44.56 |
+1:11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ada Tuurna |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.30 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carola Lehtonen |
2009 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aljean Kippola |
2009 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 12.17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Välimaa |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.53 |
|
2:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.82 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanni Koski |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.75 |
|
2:30.13 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.75 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.76 |
|
2:33.48 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.16 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petra Soini |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
2:34.36 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.26 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Frusti |
2007 |
Nokian Pyry |
+0.52 |
|
2:34.81 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.55 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ines Pälviranta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:36.64 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.48 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Ruottinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:37.78 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.18 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.99 |
|
2:39.49 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.25 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Nokian Pyry |
|
|
2:39.61 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.46 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vieno Tikkanen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
2:40.47 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.33 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
piia lahtinen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.70 |
|
2:40.78 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.33 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elli Kenttälä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
2:42.90 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.78 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joanna Kivelä |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:47.14 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.09 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:48.90 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.63 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Nurmikolu |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
2:48.92 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.85 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Gylden |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
2:50.34 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.04 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Azzola |
2007 |
Porin Uimaseura |
+0.73 |
|
2:52.89 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.03 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Joseph |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
2:57.88 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.59 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelli Hietala |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
3:04.81 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.13 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Netta Halttunen |
2007 |
TaTu Tampere |
|
|
3:07.61 |
+41.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.53 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Nokikuru |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
3:18.86 |
+52.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.59 |
(-8.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 12.17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Sekauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Gschwentner |
1997 |
Uinti Tampere |
+0.74 |
|
2:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.46 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
|
|
2:27.16 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.25 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.50 |
|
2:29.57 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.76 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janina Ollikainen |
2000 |
Porin Uimaseura |
+0.51 |
|
2:30.08 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.25 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noora Kylmämetsä |
2004 |
Uinti Tampere |
|
|
2:32.15 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.06 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
|
2:34.14 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.58 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Ruponen |
2005 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:47.82 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.73 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
|
2:47.87 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tytti Soininen |
2005 |
TaTu Tampere |
|
|
3:08.15 |
+43.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.32 |
(+8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.9.2021 12.17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2021 12.17.59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|