Resultat för Øst junior/senior kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
Junior |
2:11.33 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
25/11/2011 |
|
|
|
|
DEN |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18/04/2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
695 |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.16 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
684 |
2:18.25 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.36 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.79 |
636 |
2:21.67 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.66 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
604 |
2:24.12 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.09 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
594 |
2:24.90 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.16 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
590 |
2:25.25 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.15 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Hovmand |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
571 |
2:26.82 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.15 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Severs |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
552 |
2:28.53 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.82 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10/10/2021 6:24:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
Junior |
2:11.33 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted, Danmark |
25/11/2011 |
|
|
|
|
DEN |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup, Danmark |
18/04/2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.73 |
539 |
2:29.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.55 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
537 |
2:29.90 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.65 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
526 |
2:30.96 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.11 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
514 |
2:32.07 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.27 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
511 |
2:32.40 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.51 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Reuter |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
503 |
2:33.22 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.09 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
+0.77 |
494 |
2:34.10 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.25 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10/10/2021 6:24:36 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 18:24.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|