Resultat för Øst junior/senior kortbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag Finale 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Østdanske Junior/Senior kort 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2021 to 10. okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
5/12/2020 |
|
|
|
|
DEN |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
7/12/2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.74 |
707 |
50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.36 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
686 |
50.94 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.13 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
677 |
51.16 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.36 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Tullberg |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
673 |
51.26 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.17 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
664 |
51.50 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.50 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
657 |
51.67 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.08 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
629 |
52.43 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.22 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
624 |
52.57 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.27 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10/10/2021 5:14:40 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
Junior |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus, Danmark |
5/12/2020 |
|
|
|
|
DEN |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow, GBR |
7/12/2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
642 |
52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Løhr |
2001 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
631 |
52.37 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.30 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
618 |
52.75 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.66 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.67 |
609 |
53.01 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
+0.65 |
608 |
53.02 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.62 |
601 |
53.23 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.77 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Ryom |
2002 |
Køge Svømmeklub |
+0.63 |
570 |
54.18 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
419 |
1:00.04 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.87 |
(+7.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10/10/2021 5:14:40 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-10-2021 17:14.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|