2022-01-19   23:48:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 7, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:16.43
50m: 35.67
100m: 1:16.43
(40.76)
2 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 1:18.12 +1.69
50m: 37.37
100m: 1:18.12
(40.75)
3 Ella Winqvist 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:18.18 +1.75
50m: 35.27
100m: 1:18.18
(42.91)
4 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:19.98 +3.55
50m: 36.44
100m: 1:19.98
(43.54)
5 Tuva Veiström 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:22.05 +5.62
50m: 37.41
100m: 1:22.05
(44.64)
6 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:22.20 +5.77
50m: 37.77
100m: 1:22.20
(44.43)
7 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:22.47 +6.04
50m: 38.59
100m: 1:22.47
(43.88)
8 Siri Karlsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:23.20 +6.77
50m: 37.75
100m: 1:23.20
(45.45)
9 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap -.-- 1:23.84 +7.41
50m: 38.70
100m: 1:23.84
(45.14)
9 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:23.84 +7.41
50m: 36.76
100m: 1:23.84
(47.08)
11 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.12 +8.69
50m: 39.79
100m: 1:25.12
(45.33)
12 Alice Stang 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:25.50 +9.07
50m: 37.65
100m: 1:25.50
(47.85)
13 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:27.96 +11.53
50m: 41.92
100m: 1:27.96
(46.04)
14 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:35.51 +19.08
50m: 44.23
100m: 1:35.51
(51.28)
15 Nelly Karlsson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:39.56 +23.13
50m: 45.94
100m: 1:39.56
(53.62)
16 Moa Börjesson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:44.27 +27.84
50m: 50.28
100m: 1:44.27
(53.99)
- Tova Robertsdotter 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Izabella Andersson 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 10:23:47
Gren 7, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:13.91
50m: 33.19
100m: 1:13.91
(40.72)
2 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:18.03 +4.12
50m: 35.84
100m: 1:18.03
(42.19)
3 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:19.10 +5.19
50m: 36.61
100m: 1:19.10
(42.49)
4 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:21.67 +7.76
50m: 39.37
100m: 1:21.67
(42.30)
5 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.77 +7.86
50m: 39.27
100m: 1:21.77
(42.50)
6 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.84 +7.93
50m: 38.47
100m: 1:21.84
(43.37)
7 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:22.27 +8.36
50m: 38.01
100m: 1:22.27
(44.26)
8 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:23.61 +9.70
50m: 38.85
100m: 1:23.61
(44.76)
9 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:25.68 +11.77
50m: 37.54
100m: 1:25.68
(48.14)
10 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:26.50 +12.59
50m: 41.80
100m: 1:26.50
(44.70)
11 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:26.77 +12.86
50m: 40.80
100m: 1:26.77
(45.97)
12 Nova Gaede 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:27.00 +13.09
50m: 36.92
100m: 1:27.00
(50.08)
13 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:27.97 +14.06
50m: 41.00
100m: 1:27.97
(46.97)
14 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:28.68 +14.77
50m: 43.04
100m: 1:28.68
(45.64)
15 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:28.83 +14.92
50m: 42.00
100m: 1:28.83
(46.83)
16 Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:28.97 +15.06
50m: 40.73
100m: 1:28.97
(48.24)
17 Emelia Jönsson 2009 Åsundens Simsällskap -.-- 1:29.20 +15.29
50m: 40.81
100m: 1:29.20
(48.39)
18 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:29.55 +15.64
50m: 41.22
100m: 1:29.55
(48.33)
19 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:30.19 +16.28
50m: 41.00
100m: 1:30.19
(49.19)
20 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:30.56 +16.65
50m: 43.71
100m: 1:30.56
(46.85)
21 Alicia Nyberg 2009 Falköpings Simsällskap -.-- 1:30.84 +16.93
50m: 41.90
100m: 1:30.84
(48.94)
22 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:31.07 +17.16
50m: 43.01
100m: 1:31.07
(48.06)
23 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:31.10 +17.19
50m: 42.61
100m: 1:31.10
(48.49)
24 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:31.48 +17.57
50m: 43.69
100m: 1:31.48
(47.79)
25 Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:32.14 +18.23
50m: 42.14
100m: 1:32.14
(50.00)
26 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:32.33 +18.42
50m: 43.36
100m: 1:32.33
(48.97)
27 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:32.73 +18.82
50m: 44.52
100m: 1:32.73
(48.21)
28 Sara Karlsson 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:32.81 +18.90
50m: 42.33
100m: 1:32.81
(50.48)
29 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:34.11 +20.20
50m: 43.75
100m: 1:34.11
(50.36)
30 Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 -.-- 1:35.66 +21.75
50m: 44.71
100m: 1:35.66
(50.95)
31 Fatima Atac 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:36.31 +22.40
50m: 44.10
100m: 1:36.31
(52.21)
32 Tuva-Li Hammar 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:36.62 +22.71
50m: 46.22
100m: 1:36.62
(50.40)
33 Moa Walo 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:37.29 +23.38
50m: 46.27
100m: 1:37.29
(51.02)
34 Katelin Chan 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:37.90 +23.99
50m: 44.70
100m: 1:37.90
(53.20)
35 Elly Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:38.21 +24.30
50m: 46.87
100m: 1:38.21
(51.34)
36 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:38.31 +24.40
50m: 45.95
100m: 1:38.31
(52.36)
37 Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:38.42 +24.51
50m: 47.50
100m: 1:38.42
(50.92)
38 Felicia Claesson 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:40.24 +26.33
50m: 46.13
100m: 1:40.24
(54.11)
39 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:41.48 +27.57
50m: 46.40
100m: 1:41.48
(55.08)
40 Irma Thång 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:41.97 +28.06
50m: 46.85
100m: 1:41.97
(55.12)
41 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:44.54 +30.63
50m: 51.12
100m: 1:44.54
(53.42)
42 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:45.30 +31.39
50m: 48.43
100m: 1:45.30
(56.87)
43 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:46.83 +32.92
50m: 49.31
100m: 1:46.83
(57.52)
44 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:47.57 +33.66
50m: 52.50
100m: 1:47.57
(55.07)
45 Lilly Thorell 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:57.28 +43.37
50m: 53.82
100m: 1:57.28
(1:03.46)
- Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Sophie Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Lova Engelbrektsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Petronella Persson 2009 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
- Isabell Månsson 2010 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
- Vera Malm 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
- Mirja Seiller 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DNS
- Ebba Andersson Hjelm 2009 S 77 Stenungsund -.-- DNS
- Tyra Secund 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 10:23:47
2021-11-07 10:24:23 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner