Resultater for Vantaan Pärskeet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai aamu klo 10
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Myyrmäki |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
|
syys 4, 2021 to syys 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
157 |
1:28.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.50 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.75 |
143 |
1:31.86 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
141 |
1:32.25 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
+0.73 |
115 |
1:38.75 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.9.2021 12.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
452 |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
+0.66 |
386 |
1:06.00 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
+0.83 |
271 |
1:14.24 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.51 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.76 |
217 |
1:19.91 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.30 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
+0.74 |
211 |
1:20.73 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.99 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
158 |
1:28.86 |
+26.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
143 |
1:31.78 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.62 |
(+7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
+0.71 |
132 |
1:34.21 |
+31.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.13 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.9.2021 12.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Emil Robert Helseth Dahl |
2005 |
Simmis Grani |
+0.68 |
455 |
1:02.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
434 |
1:03.46 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.74 |
393 |
1:05.61 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
275 |
1:13.91 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Böckerman |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.9.2021 12.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 100m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuomas Kiviluoma |
1993 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
697 |
54.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.76 |
424 |
1:03.96 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
400 |
1:05.24 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
363 |
1:07.38 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mihail Khanoukaev |
2002 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 4.9.2021 12.19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-09-2021 11.43.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|