Resultat för Madwave Challenge Ringsted Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 18 september 2021 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2021 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Svøm Slagelse Korsør | 23.88 | ||||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved Svømmeklub | 23.91 | ||||||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 25.00 | ||||||
4 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 25.09 | ||||||
5 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Svøm Slagelse Korsør | 25.20 | ||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved Svømmeklub | 25.40 | ||||||
7 | Harald Franck | 2003 | Næstved Svømmeklub | 25.53 | ||||||
8 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 25.57 | ||||||
9 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 25.76 | ||||||
10 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 25.91 | ||||||
11 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 25.96 | ||||||
12 | Gustav Nissen | 2001 | Næstved Svømmeklub | 25.97 | ||||||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Næstved Svømmeklub | 26.11 | ||||||
14 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 26.13 | ||||||
15 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 26.25 | ||||||
16 | Elias Rought | 2003 | Svøm Slagelse Korsør | 26.73 | ||||||
17 | Jannik Jørgensen | 2004 | Svøm Slagelse Korsør | 26.74 | ||||||
18 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 26.77 | ||||||
19 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 27.18 | ||||||
20 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup | 27.32 | ||||||
21 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 27.33 | ||||||
22 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 27.41 | ||||||
23 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup | 27.65 | ||||||
24 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved Svømmeklub | 27.66 | ||||||
25 | Viktor Kristiansen | 2006 | Svøm Slagelse Korsør | 27.72 | ||||||
26 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.81 | ||||||
27 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 27.92 | ||||||
28 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 27.99 | ||||||
29 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup | 28.00 | ||||||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.06 | ||||||
31 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 28.21 | ||||||
32 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 28.26 | ||||||
33 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 28.37 | ||||||
34 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup | 28.85 | ||||||
35 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 28.96 | ||||||
36 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Næstved Svømmeklub | 29.21 | ||||||
37 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 29.75 | ||||||
38 | Tobias Gundelach | 2002 | Swim Team Taastrup | 29.80 | ||||||
39 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.41 | ||||||
40 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 31.30 | ||||||
41 | David Warberg Ploug | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Sigmann Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 26.08 | ||||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Næstved Svømmeklub | 27.85 | ||||||
3 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup | 28.19 | ||||||
4 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 28.46 | ||||||
5 | Tristan Houman | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 28.63 | ||||||
6 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Næstved Svømmeklub | 29.12 | ||||||
7 | Laurits Erichsen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 29.44 | ||||||
8 | Oliver Petersen | 2008 | Næstved Svømmeklub | 29.66 | ||||||
9 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 29.81 | ||||||
10 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 30.20 | ||||||
11 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup | 30.70 | ||||||
12 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 31.23 | ||||||
13 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 31.38 | ||||||
14 | Lukas Hansen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 32.36 | ||||||
15 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup | 32.51 | ||||||
16 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 32.89 | ||||||
17 | Sebastian Kørup | 2007 | Svømmeklubben Syd | 33.02 | ||||||
18 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 33.91 | ||||||
19 | Christoffer Andersen | 2007 | Rønne Svømme Klub | 34.62 | ||||||
20 | Johan Reimer Ørsberg | 2008 | Kalundborg SK | 35.09 | ||||||
21 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 35.70 | ||||||
22 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 37.16 | ||||||
23 | Karl Rosenkilde Ebbe | 2007 | Svømmeklubben Syd | 37.57 | ||||||
24 | Wiliam Kabat | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 43.82 | ||||||
25 | Mathias William Bjerre | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 58.47 | ||||||
- | Emil Lejbølle | 2007 | Næstved Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Stabell | 2009 | Svømmeklubben Syd | 29.67 | ||||||
2 | Jarl Bjerregaard Abrahamsen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 30.54 | ||||||
3 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 30.81 | ||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.96 | ||||||
5 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | Næstved Svømmeklub | 32.65 | ||||||
6 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 32.96 | ||||||
7 | Vitus L. Vilsholm | 2009 | Rønne Svømme Klub | 34.35 | ||||||
8 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 35.16 | ||||||
9 | Benjamin K Olesen | 2011 | Hvidovre Svømmeklub | 35.47 | ||||||
10 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | ||||||
11 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup | 35.73 | ||||||
12 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 35.87 | ||||||
13 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup | 36.03 | ||||||
14 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 37.76 | ||||||
15 | Villads Westen Tingsted | 2011 | Svømmeklubben Syd | 37.96 | ||||||
16 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 37.97 | ||||||
17 | Villads Sigmann Dreyer | 2010 | Kalundborg SK | 38.10 | ||||||
18 | Hubert Nissen | 2011 | Næstved Svømmeklub | 38.28 | ||||||
19 | Bertram Hallberg | 2009 | Rønne Svømme Klub | 38.29 | ||||||
20 | Kristoffer Slente | 2010 | Svømmeklubben Syd | 38.46 | ||||||
21 | Lucas Madsen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 38.52 | ||||||
22 | Filip Nielsen | 2010 | Rønne Svømme Klub | 38.73 | ||||||
23 | Mikkel Skytte Nielsen | 2010 | Svømmeklubben Syd | 39.84 | ||||||
24 | William Schou | 2009 | Haslev Svømmeklub | 40.46 | ||||||
25 | Viggo Rosenkilde Ebbe | 2010 | Svømmeklubben Syd | 40.93 | ||||||
26 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved Svømmeklub | 41.97 | ||||||
27 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup | 41.98 | ||||||
28 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | Kalundborg SK | 43.46 | ||||||
29 | Magnus Lykke Christensen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 44.71 | ||||||
30 | Linus Paustian | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 50.16 | ||||||
31 | Aksel Holdt Christensen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 53.88 | ||||||
32 | Nikolaj Lynge Paysen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.98 | ||||||
33 | Mikkel Panzio | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.48 | ||||||
34 | Albert Grøn-Henriksen | 2013 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.08 | ||||||
35 | Noah Sukkot | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.45 | ||||||
- | Albert Pych | 2011 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Benjamin Svenningsen | 2009 | Næstved Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |