Tulokset Madwave Challenge Ringsted Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 18 september 2021 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 september 2021 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1923-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Svøm Slagelse Korsør | 27.92 | ||||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 28.05 | ||||||
3 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 28.29 | ||||||
4 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 28.30 | ||||||
5 | Annika Køhn | 2005 | Swim Team Taastrup | 28.67 | ||||||
5 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.67 | ||||||
7 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Taastrup | 28.90 | ||||||
8 | Josephine N. Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.00 | ||||||
9 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 29.15 | ||||||
10 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 29.19 | ||||||
11 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 29.24 | ||||||
12 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 29.36 | ||||||
13 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 29.61 | ||||||
14 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 29.62 | ||||||
15 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 29.71 | ||||||
16 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup | 29.94 | ||||||
17 | Anna Baad Clausen | 2007 | Haslev Svømmeklub | 30.41 | ||||||
18 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Svøm Slagelse Korsør | 30.77 | ||||||
19 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved Svømmeklub | 30.84 | ||||||
20 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | Svøm Slagelse Korsør | 30.85 | ||||||
21 | Leonora Franck | 2006 | Næstved Svømmeklub | 30.94 | ||||||
22 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Svøm Slagelse Korsør | 31.06 | ||||||
23 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 31.39 | ||||||
24 | Dicte Maar | 2006 | Næstved Svømmeklub | 31.43 | ||||||
25 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup | 31.60 | ||||||
26 | Alberte Rosenstand | 2007 | Svøm Slagelse Korsør | 31.61 | ||||||
27 | Caroline Risager Strate | 2007 | Næstved Svømmeklub | 32.08 | ||||||
28 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Taastrup | 32.45 | ||||||
29 | Maila Anker | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 32.50 | ||||||
30 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 32.66 | ||||||
31 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup | 33.61 | ||||||
32 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.71 | ||||||
33 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 34.19 | ||||||
34 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved Svømmeklub | 34.56 | ||||||
35 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 35.07 | ||||||
36 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | Kalundborg SK | 35.19 | ||||||
37 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 35.31 | ||||||
38 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 35.55 | ||||||
39 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 36.94 | ||||||
40 | Nina Caroline Nielsen | 2007 | Kalundborg SK | 38.97 | ||||||
- | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Taastrup | DNS | ||||||
- | Sara Rygaard Kaiser | 2007 | Næstved Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Taastrup | DSQ | sw 44 | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Næstved Svømmeklub | 29.62 | ||||||
2 | Emilia Pico | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 29.86 | ||||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup | 30.16 | ||||||
4 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 30.39 | ||||||
5 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 30.50 | ||||||
6 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup | 30.63 | ||||||
7 | Freya Runoberg Lind | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 30.95 | ||||||
8 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved Svømmeklub | 31.23 | ||||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.42 | ||||||
10 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved Svømmeklub | 31.63 | ||||||
11 | Laura Storm Frimann | 2009 | Svøm Slagelse Korsør | 31.77 | ||||||
12 | Kristine Porsborg Blach | 2009 | Kalundborg SK | 31.95 | ||||||
13 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Svøm Slagelse Korsør | 32.15 | ||||||
14 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | ||||||
15 | Mikala Valentin Eggertsen | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 32.76 | ||||||
16 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 33.32 | ||||||
17 | Clara Johansen | 2008 | Rønne Svømme Klub | 33.45 | ||||||
18 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | ||||||
19 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 34.52 | ||||||
20 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 34.80 | ||||||
21 | Victoria Andersen | 2009 | Svømmeklubben Syd | 34.86 | ||||||
22 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Næstved Svømmeklub | 35.27 | ||||||
23 | Olivia Køltoft | 2009 | Svømmeklubben Syd | 35.57 | ||||||
24 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Taastrup | 35.66 | ||||||
25 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 35.95 | ||||||
26 | Rosa Winther Gregersen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 36.31 | ||||||
27 | Jóhanna Johansen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 36.34 | ||||||
27 | Nanna Bøchman Pheiffer | 2009 | Næstved Svømmeklub | 36.34 | ||||||
29 | Mathilde Lykke Butzbacker | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.77 | ||||||
30 | Klara Christiansen | 2009 | Kalundborg SK | 36.91 | ||||||
31 | Anna Müller | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.25 | ||||||
32 | Emilie Petersen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 37.32 | ||||||
33 | Anja Munkebjerg | 2009 | Næstved Svømmeklub | 37.68 | ||||||
34 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 37.76 | ||||||
35 | Agnes Thøfner | 2009 | Haslev Svømmeklub | 38.18 | ||||||
36 | Alesia Gabriela Taraboi | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 38.24 | ||||||
37 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 38.64 | ||||||
38 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup | 38.98 | ||||||
39 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 39.31 | ||||||
40 | Amalie Badensø | 2009 | Haslev Svømmeklub | 39.38 | ||||||
41 | Ellen Huus Møller | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.61 | ||||||
42 | Freja Schou Rybka | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | 40.13 | ||||||
43 | Emma Valeur Ladegaard | 2009 | Haslev Svømmeklub | 40.63 | ||||||
44 | Ida Hartz Johnsen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 42.63 | ||||||
45 | Karen Marie Værnskjold Hedegaard | 2009 | Haslev Svømmeklub | 48.02 | ||||||
46 | Sophia Sørensen | 2009 | Næstved Svømmeklub | 49.16 | ||||||
47 | Emilia Vivian Guldbæk Granno | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 50.36 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Jakobsen | 2010 | Næstved Svømmeklub | 33.90 | ||||||
2 | Emilie Villadsen | 2010 | Næstved Svømmeklub | 36.75 | ||||||
3 | Emeli Eggertsen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 38.14 | ||||||
4 | Filippa Stolholm Würfel | 2010 | Næstved Svømmeklub | 38.45 | ||||||
5 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 38.56 | ||||||
6 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved Svømmeklub | 39.48 | ||||||
7 | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup | 39.95 | ||||||
8 | Emma Dejløw Sonne | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 40.12 | ||||||
9 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svømmeklub | 40.22 | ||||||
10 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.75 | ||||||
11 | Alma C. Thaysen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 41.48 | ||||||
12 | Line Silleborg | 2010 | Næstved Svømmeklub | 42.55 | ||||||
13 | Janesse Dickow | 2010 | Næstved Svømmeklub | 42.76 | ||||||
14 | Rosa Pico | 2010 | Svøm Slagelse Korsør | 42.82 | ||||||
15 | Maja Victoria Collatz | 2011 | Haslev Svømmeklub | 43.29 | ||||||
16 | Alicia Dupont Larsen | 2010 | Swim Team Taastrup | 43.69 | ||||||
17 | Sofia Lind Petersen | 2011 | Haslev Svømmeklub | 46.98 | ||||||
18 | Maja Oggesen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 53.08 | ||||||
19 | Gudrun Johansen | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 56.64 | ||||||
20 | Josefine Thielsen | 2012 | Ringsted Svømme Klub | 58.17 | ||||||
21 | Dagmar Starcke Mortensen | 2013 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.42 | ||||||
22 | Patricia Isadora Guldbæk Granno | 2011 | Ringsted Svømme Klub | 1:21.59 | ||||||
- | Adele Svendsen | 2011 | Swim Team Taastrup | DNS | ||||||
- | Alde Linnea Bruun Rasmussen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Ana Luisa Boas | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine Wesselhoff | 2010 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Selma Linde Petersen | 2010 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Sophia Erdmann Thiel | 2010 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:25 |