Results for DM Årgang Kortbane 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2021 to 12. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
|
590 |
25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
524 |
26.97 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Bendtsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
523 |
26.98 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møhring Madsen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
497 |
27.44 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
488 |
27.61 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Peacock |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
486 |
27.66 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Nuuk Svømmeklub |
|
475 |
27.86 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
468 |
28.00 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
468 |
28.01 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
467 |
28.03 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
450 |
28.38 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
443 |
28.53 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
439 |
28.61 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
428 |
28.86 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
426 |
28.89 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moritz Hartmann |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
423 |
28.97 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
417 |
29.09 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
417 |
29.10 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Lildballe Møller |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
405 |
29.38 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
405 |
29.39 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Kalundborg SK |
|
400 |
29.50 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
397 |
29.57 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
397 |
29.59 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian R. Bjerg |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
395 |
29.62 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
388 |
29.80 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victor Buck |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
388 |
29.82 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonathan Nyegaard |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
377 |
30.09 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
377 |
30.10 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oscar Vinge-Maigaard |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
371 |
30.26 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
370 |
30.29 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
William Diness Vindeløv |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
30.44 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
361 |
30.53 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
355 |
30.69 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Victor Rønne |
2007 |
Herlev Svømning |
|
355 |
30.70 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Magnus Gimsing Åhman |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
348 |
30.91 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
August Due |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
347 |
30.93 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Idrætsforening |
|
344 |
31.03 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Malte Neuber |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
318 |
31.86 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
33.39 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
239 |
35.03 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-09-2021 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Butterfly Herrer Årg. 2006 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
|
608 |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
603 |
25.74 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Heinrichsen |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
556 |
26.45 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
530 |
26.86 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Petar Trkulja |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
|
521 |
27.02 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
516 |
27.11 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
505 |
27.31 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
504 |
27.32 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
497 |
27.44 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Rasmussen |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
494 |
27.51 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
486 |
27.65 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Bønsøe |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
486 |
27.65 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
467 |
28.03 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
|
463 |
28.10 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
455 |
28.26 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
455 |
28.26 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
452 |
28.32 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Heuer |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
|
452 |
28.34 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathias Ø. Barslev |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
451 |
28.35 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Mølgaard |
2006 |
Aabybro Idrætsforening |
|
447 |
28.43 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
445 |
28.47 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
444 |
28.51 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
443 |
28.52 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
434 |
28.72 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Noah Lester |
2006 |
Værløse Svømmeklub |
|
428 |
28.86 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
427 |
28.88 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
426 |
28.90 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elias Jensen |
2006 |
Hillerød Svømmeklub |
|
426 |
28.90 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hjalte Nederby Staun |
2006 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. |
|
425 |
28.91 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alexander Hartvigsen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
423 |
28.96 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
421 |
29.00 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
421 |
29.02 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
417 |
29.09 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
414 |
29.16 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jens Christian Koefoed |
2006 |
Helsingør Svømmeklub |
|
414 |
29.18 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
409 |
29.29 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
399 |
29.54 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
395 |
29.62 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
29.64 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
385 |
29.88 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
385 |
29.89 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
383 |
29.94 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
373 |
30.21 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
368 |
30.34 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Marcus Juul Jørgensen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
366 |
30.38 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Dehli |
2006 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-09-2021 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-09-2021 11:46.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|