2022-12-07   14:00:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Årgang Kortbane 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Document
Resultater
DMÅ-K
Placering: Kildeskovshallen Arrangør Dansk Svømmeunion
25m Stævne dato: 10. sep  2021 to 12. sep  2021
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub 530 1:08.71
50m: 31.79
100m: 1:08.71
(36.92)
2 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 490 1:10.52 +1.81
50m: 33.01
100m: 1:10.52
(37.51)
3 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg 478 1:11.08 +2.37
50m: 32.58
100m: 1:11.08
(38.50)
4 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 468 1:11.62 +2.91
50m: 34.27
100m: 1:11.62
(37.35)
5 Malthe Glent-Thule 2007 Agfs Svømmeafdeling 462 1:11.90 +3.19
50m: 33.07
100m: 1:11.90
(38.83)
6 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub 443 1:12.91 +4.20
50m: 33.89
100m: 1:12.91
(39.02)
7 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 420 1:14.25 +5.54
50m: 33.48
100m: 1:14.25
(40.77)
8 Mads Røddik Thøgersen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 419 1:14.30 +5.59
50m: 34.17
100m: 1:14.30
(40.13)
9 Marcus Munk 2007 Helsingør Svømmeklub 415 1:14.52 +5.81
50m: 35.10
100m: 1:14.52
(39.42)
10 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 400 1:15.46 +6.75
50m: 34.73
100m: 1:15.46
(40.73)
11 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling 396 1:15.68 +6.97
50m: 35.61
100m: 1:15.68
(40.07)
12 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 395 1:15.77 +7.06
50m: 34.47
100m: 1:15.77
(41.30)
13 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub 395 1:15.79 +7.08
50m: 35.55
100m: 1:15.79
(40.24)
14 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub 393 1:15.89 +7.18
100m: 1:15.89
(1:15.89)
15 Oscar David Morthorst 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 392 1:15.93 +7.22
50m: 35.74
100m: 1:15.93
(40.19)
16 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub 392 1:15.94 +7.23
50m: 35.16
100m: 1:15.94
(40.78)
17 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 392 1:15.98 +7.27
50m: 35.36
100m: 1:15.98
(40.62)
18 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 385 1:16.43 +7.72
50m: 36.91
100m: 1:16.43
(39.52)
19 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 380 1:16.72 +8.01
50m: 35.53
100m: 1:16.72
(41.19)
19 Peter Borg Kristensen 2007 Ringe Svømme Klub 380 1:16.72 +8.01
50m: 35.76
100m: 1:16.72
(40.96)
21 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 377 1:16.96 +8.25
50m: 36.55
100m: 1:16.96
(40.41)
22 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub 370 1:17.45 +8.74
50m: 36.32
100m: 1:17.45
(41.13)
23 Joachim Nyvang Thorngreen 2007 Hillerød Svømmeklub 367 1:17.67 +8.96
50m: 35.78
100m: 1:17.67
(41.89)
24 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 366 1:17.70 +8.99
50m: 35.35
100m: 1:17.70
(42.35)
25 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub 358 1:18.27 +9.56
50m: 35.61
100m: 1:18.27
(42.66)
26 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning 345 1:19.26 +10.55
50m: 37.38
100m: 1:19.26
(41.88)
27 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub 344 1:19.32 +10.61
50m: 37.30
100m: 1:19.32
(42.02)
28 Mathias Larsen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 325 1:20.87 +12.16
50m: 37.12
100m: 1:20.87
(43.75)
29 Christoffer Nonbo Laigaard 2007 Viborg Svømme Klub 319 1:21.32 +12.61
50m: 37.17
100m: 1:21.32
(44.15)
30 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening 307 1:22.38 +13.67
50m: 37.72
100m: 1:22.38
(44.66)
31 Laurits Winter Poulsen 2007 Silkeborg Svømmeklub 303 1:22.75 +14.04
50m: 38.76
100m: 1:22.75
(43.99)
32 Jonas Lykke Hergaard 2007 Swim Team Taastrup 276 1:25.40 +16.69
50m: 39.32
100m: 1:25.40
(46.08)
- Sissu Petersen 2007 Nuuk Svømmeklub DSQ SW44 - Tyvstart
Event official at: 10-09-2021 17:54:36
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød 595 1:06.09
50m: 31.03
100m: 1:06.09
(35.06)
2 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 585 1:06.49 +0.40
50m: 31.06
100m: 1:06.49
(35.43)
3 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning 540 1:08.27 +2.18
50m: 31.78
100m: 1:08.27
(36.49)
4 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub 496 1:10.25 +4.16
50m: 32.17
100m: 1:10.25
(38.08)
5 Simon Hejbroch 2006 Swim Team Taastrup 487 1:10.68 +4.59
50m: 33.61
100m: 1:10.68
(37.07)
6 Kasper Petersen 2006 Agfs Svømmeafdeling 470 1:11.48 +5.39
50m: 33.67
100m: 1:11.48
(37.81)
7 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord 464 1:11.81 +5.72
50m: 33.23
100m: 1:11.81
(38.58)
8 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub 455 1:12.26 +6.17
50m: 34.11
100m: 1:12.26
(38.15)
9 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening 452 1:12.45 +6.36
50m: 34.40
100m: 1:12.45
(38.05)
10 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub 449 1:12.59 +6.50
50m: 33.51
100m: 1:12.59
(39.08)
11 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 446 1:12.78 +6.69
50m: 33.89
100m: 1:12.78
(38.89)
12 Mads Emil Christiansen 2006 Lyngby Svømmeklub 444 1:12.87 +6.78
50m: 34.24
100m: 1:12.87
(38.63)
13 Emil Espinoza 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 438 1:13.21 +7.12
50m: 34.14
100m: 1:13.21
(39.07)
14 Zacharias Houman 2006 Ringsted Svømme Klub 437 1:13.26 +7.17
50m: 33.67
100m: 1:13.26
(39.59)
15 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 435 1:13.34 +7.25
50m: 34.22
100m: 1:13.34
(39.12)
16 Ludvig L. Møller 2006 H2Odense 429 1:13.70 +7.61
50m: 34.72
100m: 1:13.70
(38.98)
17 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 428 1:13.79 +7.70
50m: 34.42
100m: 1:13.79
(39.37)
18 Asbjørn Nybroe 2006 Hvidovre Svømmeklub 426 1:13.86 +7.77
50m: 34.51
100m: 1:13.86
(39.35)
19 Jacob Koch Larsen 2006 Hillerød Svømmeklub 420 1:14.22 +8.13
50m: 34.19
100m: 1:14.22
(40.03)
20 Viktor Kristiansen 2006 Svøm Slagelse Korsør 409 1:14.86 +8.77
50m: 34.80
100m: 1:14.86
(40.06)
21 Tobias Staghøj Andersen 2006 Esbjerg Svømmeklub 405 1:15.15 +9.06
50m: 35.38
100m: 1:15.15
(39.77)
22 Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub 404 1:15.17 +9.08
50m: 33.94
100m: 1:15.17
(41.23)
23 Alexander Hartvigsen 2006 Lyngby Svømmeklub 392 1:15.98 +9.89
50m: 35.27
100m: 1:15.98
(40.71)
24 Jens Christian Koefoed 2006 Helsingør Svømmeklub 390 1:16.11 +10.02
50m: 33.99
100m: 1:16.11
(42.12)
25 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 380 1:16.76 +10.67
50m: 34.83
100m: 1:16.76
(41.93)
26 Esben Frimand 2006 HGF Svømning 372 1:17.30 +11.21
50m: 36.54
100m: 1:17.30
(40.76)
27 Oskar Foss 2006 Esbjerg Svømmeklub 354 1:18.61 +12.52
50m: 36.51
100m: 1:18.61
(42.10)
28 David Hansen Hobolth 2006 Haderslev Svømme Klub 341 1:19.53 +13.44
50m: 37.72
100m: 1:19.53
(41.81)
29 Mads Jeppesen 2006 Herning Svømmeklub 333 1:20.21 +14.12
50m: 36.92
100m: 1:20.21
(43.29)
- Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby DSQ
- Alexander Oxenbøll 2006 Swim Team Taastrup DSQ SW44 - Tyvstart
- Oliver Heuer 2006 Viborg Svømme Klub DNS
Event official at: 10-09-2021 17:54:36
10-09-2021 18:45.14 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Gentofte Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner