Resultater for Hillerød Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 616 | 1:05.94 | 2:18.01 | 3:28.24 | 4:34.87 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:26.40 | |||||||||
2 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 527 | 1:10.57 | 2:25.09 | 3:38.35 | 4:49.43 | |||
Herlev Svømning | 5:12.36 | |||||||||
3 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 488 | 1:10.51 | 2:26.16 | 3:41.86 | 4:57.01 | |||
Herlev Svømning | 5:27.65 | |||||||||
4 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 432 | 1:14.17 | 2:33.83 | 3:53.20 | 5:09.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:09.00 | |||||||||
5 | Yasmin Thomsen | 2007 | 431 | 1:13.92 | 2:34.48 | 3:53.80 | 5:09.57 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:19.63 | |||||||||
6 | Eleonora Marsner | 2009 | 406 | 1:14.20 | 2:35.14 | 3:57.44 | 5:15.69 | |||
Herlev Svømning | 6:32.49 | |||||||||
7 | Naja Kammann | 2008 | 396 | 1:12.68 | 2:32.40 | 3:53.35 | 5:18.52 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Luna Larsson | 2006 | 385 | 1:15.28 | 2:36.18 | 3:59.12 | 5:21.40 | |||
Herlev Svømning | 5:05.32 | |||||||||
9 | Carla Uhl | 2008 | 383 | 1:12.90 | 2:36.98 | 4:00.82 | 5:22.09 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | Line Appel | 2007 | 354 | 5:30.57 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 5:25.01 | |||||||||
11 | Malisha Poynton | 2006 | 345 | 1:20.06 | 2:45.80 | 4:12.97 | 5:33.44 | |||
Helsinge Svømmeklub | 6:52.12 | |||||||||
12 | Melani Jesse | 2008 | 297 | 1:19.78 | 2:49.96 | 4:21.11 | 5:50.60 | |||
Helsinge Svømmeklub | 6:09.59 | |||||||||
13 | Filippa Ravn Thomsen | 2010 | 114 | 1:45.08 | 3:50.30 | 5:56.44 | 8:01.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | 9:55.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 570 | 59.82 | 2:04.70 | 3:10.13 | 4:15.93 | |||
Herlev Svømning | 4:10.73 | |||||||||
2 | Tobias Frederiksen | 2006 | 512 | 1:03.28 | 2:11.26 | 3:18.49 | 4:25.31 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:22.81 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 490 | 1:02.95 | 2:12.07 | 3:20.06 | 4:29.13 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 4:35.50 | |||||||||
4 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 481 | 1:03.43 | 2:12.11 | 3:21.19 | 4:30.85 | |||
Helsinge Svømmeklub | 4:33.44 | |||||||||
5 | Loui Krag | 2007 | 450 | 1:05.05 | 2:16.47 | 3:27.19 | 4:36.79 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 4:45.00 | |||||||||
6 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 437 | 1:03.31 | 2:14.38 | 3:26.76 | 4:39.61 | |||
Herlev Svømning | 4:43.78 | |||||||||
7 | Emil Gram Peters | 2005 | 437 | 1:03.52 | 2:15.03 | 3:27.42 | 4:39.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | 5:25.56 | |||||||||
8 | Johan Klitten | 2006 | 434 | 1:05.12 | 2:17.74 | 3:29.56 | 4:40.25 | |||
Hillerød Svømmeklub | 5:00.06 | |||||||||
9 | August Juel Bragge | 2005 | 415 | 1:06.58 | 2:20.71 | 3:34.66 | 4:44.36 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 4:58.40 | |||||||||
10 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 406 | 1:07.09 | 2:20.82 | 3:33.91 | 4:46.48 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:54.92 | |||||||||
11 | Gustav Midtgaard | 2008 | 294 | 1:13.85 | 2:37.13 | 4:01.87 | 5:19.11 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 288 | 1:15.58 | 2:36.85 | 4:00.27 | 5:21.28 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 231 | 1:20.59 | 2:48.09 | 4:17.29 | 5:45.45 | |||
Herlev Svømning | 6:59.53 | |||||||||
14 | Scott Halfdan Hausne Stevenson | 2010 | 122 | 1:37.01 | 3:30.74 | 6:20.52 | 7:07.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | 8:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 551 | 34.82 | ||||||
Herlev Svømning | 33.02 | |||||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | 527 | 35.34 | ||||||
Herlev Svømning | 34.43 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 516 | 35.60 | ||||||
Kalundborg SK | 36.49 | |||||||||
2 | Alma Møller-Ern | 2006 | 446 | 37.37 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 36.39 | |||||||||
3 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 422 | 38.07 | ||||||
Kalundborg SK | 37.63 | |||||||||
4 | Fiona Jensen | 2006 | 409 | 38.46 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | 398 | 38.82 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.39 | |||||||||
6 | Julie Sonne | 2005 | 367 | 39.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
7 | Maria Stoklund | 2006 | 350 | 40.51 | ||||||
Kalundborg SK | 40.26 | |||||||||
8 | Sofija Rønne | 2006 | 329 | 41.34 | ||||||
Herlev Svømning | 41.89 | |||||||||
9 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 329 | 41.37 | ||||||
Herlev Svømning | 42.23 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 650 | 32.96 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.24 | |||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 447 | 37.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 37.52 | |||||||||
3 | Anna Powers | 2007 | 436 | 37.64 | ||||||
Herlev Svømning | 42.17 | |||||||||
4 | Caroline Lindberg | 2007 | 424 | 38.00 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
5 | Helena Honore | 2007 | 418 | 38.19 | ||||||
Herlev Svømning | 39.71 | |||||||||
6 | Iben Karlsmark | 2007 | 406 | 38.55 | ||||||
Herlev Svømning | 38.35 | |||||||||
7 | Kristine Dupont | 2007 | 390 | 39.06 | ||||||
Herlev Svømning | 39.34 | |||||||||
8 | Liya Arnholtz | 2007 | 373 | 39.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.12 | |||||||||
9 | Nanna Hessner | 2007 | 336 | 41.05 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 48.82 | |||||||||
10 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 316 | 41.91 | ||||||
Kalundborg SK | 44.95 | |||||||||
11 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 315 | 41.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 51.44 | |||||||||
12 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 299 | 42.67 | ||||||
Herlev Svømning | 46.41 | |||||||||
13 | Thilde Thomsen | 2008 | 293 | 42.97 | ||||||
Kalundborg SK | 44.95 | |||||||||
14 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 267 | 44.33 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 47.33 | |||||||||
15 | Shaya Mortensen | 2008 | 210 | 48.02 | ||||||
Kalundborg SK | 51.59 | |||||||||
16 | Amalie Lærke Nielsen | 2008 | 163 | 52.18 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.48 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 323 | 41.60 | ||||||
Herlev Svømning | 45.15 | |||||||||
2 | Nicoline Svarrer | 2010 | 248 | 45.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.33 | |||||||||
3 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 232 | 46.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.17 | |||||||||
4 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 206 | 48.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.75 | |||||||||
5 | Andrea Christoffersen | 2010 | 201 | 48.70 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.67 | |||||||||
6 | Mille Lai Byberg | 2010 | 191 | 49.51 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 51.36 | |||||||||
7 | Mia Kristensen | 2009 | 178 | 50.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.63 | |||||||||
8 | Wilma Fortun | 2009 | 177 | 50.79 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
9 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 170 | 51.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.24 | |||||||||
10 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 165 | 51.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
11 | Lissie Murphy | 2010 | 164 | 52.08 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:01.61 | |||||||||
12 | Amalie Damm Nielsen | 2010 | 161 | 52.42 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 158 | 52.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.89 | |||||||||
14 | Freja Skyum Wexøe | 2010 | 158 | 52.82 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 58.03 | |||||||||
15 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | 148 | 53.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Johanne Stigel | 2009 | 140 | 54.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:11.91 | |||||||||
17 | Lucca Lundemoes | 2009 | 134 | 55.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.57 | |||||||||
18 | Sofie Forsmark | 2010 | 122 | 57.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Ina Højsteen | 2010 | 120 | 57.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:04.01 | |||||||||
20 | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | 112 | 59.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.89 | |||||||||
21 | Malena Vágsheyg Sigurdsson | 2009 | 106 | 1:00.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Emmy Mynster | 2010 | 97 | 1:02.12 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Ella Maj | 2010 | 88 | 1:04.19 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
24 | Tilde Jensen | 2010 | 79 | 1:06.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
25 | Filippa Kristoffersen | 2010 | 63 | 1:11.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Sofia Alichkina | 2010 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Olivia Jee Gringer | 2010 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.66 | |||||||||
- | Sarah Jac | 2010 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Nymark Føge | 2011 | 163 | 52.27 | ||||||
Herlev Svømning | 1:00.49 | |||||||||
2 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 157 | 52.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.39 | |||||||||
3 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 150 | 53.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.62 | |||||||||
4 | Sofie Kirkedal | 2011 | 141 | 54.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.70 | |||||||||
5 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 101 | 1:01.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.40 | |||||||||
6 | Norma Fortun | 2011 | 97 | 1:02.13 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
7 | Zoi Asholt | 2011 | 86 | 1:04.59 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.44 | |||||||||
8 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 81 | 1:05.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 531 | 31.17 | ||||||
Herlev Svømning | 30.99 | |||||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | 458 | 32.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.70 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 520 | 31.38 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 462 | 32.64 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | |||||||||
3 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 447 | 33.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
4 | Scott Foged | 2005 | 439 | 33.22 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 421 | 33.67 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 49.95 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 479 | 32.26 | ||||||
Kalundborg SK | 36.07 | |||||||||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 419 | 33.73 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
3 | Jonas Rask | 2006 | 415 | 33.85 | ||||||
Kalundborg SK | 36.66 | |||||||||
4 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 403 | 34.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
5 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 384 | 34.71 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
6 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 378 | 34.91 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.91 | |||||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | 334 | 36.39 | ||||||
Herlev Svømning | 40.25 | |||||||||
8 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 318 | 36.96 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.83 | |||||||||
9 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 281 | 38.55 | ||||||
Kalundborg SK | 41.33 | |||||||||
10 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 259 | 39.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
11 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 240 | 40.62 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 43.03 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 280 | 38.58 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.33 | |||||||||
2 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 267 | 39.19 | ||||||
Herlev Svømning | 48.90 | |||||||||
3 | Mehmet Fener | 2009 | 167 | 45.84 | ||||||
Herlev Svømning | 48.53 | |||||||||
4 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 164 | 46.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.17 | |||||||||
5 | Anton Jønsson | 2009 | 146 | 47.87 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Louie Moes Blom | 2009 | 144 | 48.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.58 | |||||||||
7 | Noah Nygaard | 2008 | 138 | 48.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 50.07 | |||||||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 133 | 49.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.87 | |||||||||
9 | Hampus de Neergaard | 2009 | 125 | 50.49 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
10 | August Spellerberg | 2009 | 121 | 50.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.28 | |||||||||
11 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 108 | 52.96 | ||||||
Vest-Brøndby | 58.46 | |||||||||
12 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 98 | 54.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 59.17 | |||||||||
13 | Emil Hung-Møller | 2009 | 44 | 1:11.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Jonathan Hornbech | 2009 | DSQ | ESB SW 7.6 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Niklas Dresler Aleksic | 2009 | DSQ | Crawl ben i bryst | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalle Parker French | 2010 | 147 | 47.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
2 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 118 | 51.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.88 | |||||||||
3 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 110 | 52.63 | ||||||
Herlev Svømning | 55.77 | |||||||||
4 | Magnus Kleis | 2010 | 102 | 53.98 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:05.58 | |||||||||
5 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 97 | 54.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Immanuel Tuxen | 2010 | 86 | 56.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
7 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 74 | 1:00.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Tobias Kristensen | 2011 | 68 | 1:01.67 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:12.85 | |||||||||
9 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 68 | 1:01.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 61 | 1:04.07 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.39 | |||||||||
- | Jakob Johns | 2011 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.87 | |||||||||
- | Ludvig Rasmussen | 2010 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 47.27 | |||||||||
- | Markus Tordrup | 2010 | DSQ | Flyarme v start | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 557 | 29.13 | 1:01.05 | |||||
H2Odense | 1:01.23 | |||||||||
2 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 384 | 32.97 | 1:09.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.09 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 635 | 28.26 | 58.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.55 | |||||||||
2 | Signe Eie | 2005 | 541 | 29.70 | 1:01.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.35 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 503 | 30.52 | 1:03.18 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.87 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 475 | 30.94 | 1:04.36 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.71 | |||||||||
5 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 450 | 31.27 | 1:05.55 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.78 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 420 | 32.03 | 1:07.08 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.80 | |||||||||
7 | Amalie Helfelt | 2006 | 404 | 32.32 | 1:07.94 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
8 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 401 | 32.79 | 1:08.10 | |||||
Herlev Svømning | 1:09.80 | |||||||||
9 | Maria Stoklund | 2006 | 387 | 32.23 | 1:08.92 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.02 | |||||||||
10 | Julie Sonne | 2005 | 376 | 33.03 | 1:09.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.95 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 627 | 28.27 | 58.71 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.10 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 615 | 28.59 | 59.07 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.77 | |||||||||
3 | Frida Gram Peters | 2007 | 535 | 29.27 | 1:01.88 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.06 | |||||||||
4 | Anna Powers | 2007 | 505 | 30.85 | 1:03.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.75 | |||||||||
5 | Naja Kammann | 2008 | 476 | 31.11 | 1:04.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.14 | |||||||||
6 | Yasmin Thomsen | 2007 | 463 | 31.71 | 1:04.92 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.99 | |||||||||
7 | Iben Karlsmark | 2007 | 436 | 31.56 | 1:06.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.83 | |||||||||
8 | Carla Uhl | 2008 | 426 | 32.08 | 1:06.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.91 | |||||||||
9 | Sally Emilie Bill | 2007 | 418 | 32.38 | 1:07.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.83 | |||||||||
10 | Julie Truelsen | 2008 | 411 | 32.43 | 1:07.55 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.63 | |||||||||
11 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 410 | 32.53 | 1:07.61 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.51 | |||||||||
12 | Lilja Skov | 2007 | 407 | 32.25 | 1:07.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
13 | Lara Ghizzaui | 2007 | 403 | 33.32 | 1:08.01 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.99 | |||||||||
14 | Liya Arnholtz | 2007 | 379 | 33.13 | 1:09.43 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.35 | |||||||||
15 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 362 | 33.21 | 1:10.48 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
16 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 350 | 34.04 | 1:11.30 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:12.65 | |||||||||
17 | Ana Bogdanovic | 2008 | 318 | 34.09 | 1:13.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.54 | |||||||||
18 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 315 | 36.14 | 1:13.83 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.43 | |||||||||
19 | Clara Aamann | 2007 | 309 | 34.66 | 1:14.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.71 | |||||||||
20 | Mie Bysand | 2007 | 286 | 35.12 | 1:16.19 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.44 | |||||||||
21 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 275 | 36.35 | 1:17.24 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
22 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 272 | 35.65 | 1:17.53 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.47 | |||||||||
23 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 263 | 36.78 | 1:18.41 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.42 | |||||||||
24 | Emma Friis Laursen | 2007 | 246 | 37.10 | 1:20.12 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.80 | |||||||||
25 | Shaya Mortensen | 2008 | 206 | 40.12 | 1:25.05 | |||||
Kalundborg SK | 1:32.32 | |||||||||
- | Flora Rebecca Profeta | 2008 | DSQ | tyvstart sw4.4 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.21 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Lukowski | 2010 | 348 | 32.87 | 1:11.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.45 | |||||||||
2 | Ingrid Zeller | 2010 | 281 | 35.81 | 1:16.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.36 | |||||||||
3 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 270 | 36.82 | 1:17.72 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.73 | |||||||||
4 | Louisa Kjerulf | 2009 | 266 | 36.59 | 1:18.11 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.46 | |||||||||
5 | Victoria Mainz | 2009 | 257 | 37.01 | 1:19.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.87 | |||||||||
6 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 253 | 37.58 | 1:19.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.95 | |||||||||
7 | Lucca Lundemoes | 2009 | 250 | 37.42 | 1:19.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.21 | |||||||||
8 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 249 | 36.99 | 1:19.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.24 | |||||||||
9 | Naja Koch Heschel | 2010 | 246 | 37.81 | 1:20.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.50 | |||||||||
10 | Alba Kunak | 2010 | 245 | 37.04 | 1:20.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:29.13 | |||||||||
11 | Elisabeth Thastum | 2010 | 236 | 37.90 | 1:21.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.95 | |||||||||
12 | Ida Hansen | 2010 | 233 | 38.56 | 1:21.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.19 | |||||||||
13 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | 232 | 37.69 | 1:21.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.29 | |||||||||
14 | Mia Kristensen | 2009 | 227 | 40.45 | 1:22.26 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.13 | |||||||||
15 | Caysa Fortun | 2009 | 216 | 39.85 | 1:23.75 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.61 | |||||||||
16 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 207 | 39.88 | 1:24.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.52 | |||||||||
17 | Amalie Witt | 2010 | 205 | 1:25.17 | ||||||
Herlev Svømning | 1:49.60 | |||||||||
18 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 201 | 42.88 | 1:25.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
19 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | 200 | 1:25.82 | 1:25.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.15 | |||||||||
20 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 183 | 41.89 | 1:28.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
21 | Lissie Murphy | 2010 | 183 | 42.34 | 1:28.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.28 | |||||||||
22 | Ina Højsteen | 2010 | 170 | 43.37 | 1:30.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.39 | |||||||||
23 | Victoria Kryshtalova | 2009 | 165 | 42.85 | 1:31.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:37.88 | |||||||||
24 | Caroline Sterup | 2009 | 160 | 42.17 | 1:32.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
25 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 159 | 46.13 | 1:32.58 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.69 | |||||||||
26 | Anabel Greve | 2010 | 149 | 45.56 | 1:34.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:41.00 | |||||||||
27 | Frederikke Schrøder | 2010 | 137 | 43.17 | 1:37.35 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.79 | |||||||||
28 | Mira Jensen | 2010 | 135 | 43.82 | 1:37.86 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.35 | |||||||||
29 | Filippa Kristoffersen | 2010 | 132 | 46.06 | 1:38.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:50.90 | |||||||||
30 | Lucca Hegested | 2010 | 123 | 46.01 | 1:40.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:44.12 | |||||||||
31 | Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 123 | 46.47 | 1:40.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
32 | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | 114 | 46.01 | 1:43.43 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
33 | Sofia Alichkina | 2010 | 112 | 46.40 | 1:44.02 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:03.54 | |||||||||
34 | Anna Brendstrup Andersen | 2010 | 90 | 49.75 | 1:52.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:12.00 | |||||||||
35 | Sofie Forsmark | 2010 | 83 | 51.55 | 1:54.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:57.40 | |||||||||
36 | Tilde Jensen | 2010 | 81 | 52.80 | 1:55.79 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
37 | Ella Maj | 2010 | 54 | 55.94 | 2:12.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.21 | |||||||||
- | Emma Østergaard | 2009 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:09.69 | |||||||||
- | Clara Dalgaard | 2010 | DNF | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:57.01 | |||||||||
- | Emmy Mynster | 2010 | DNF | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | DSQ | tyvstart sw4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.35 | |||||||||
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Miriam Bjørnholt | 2011 | 236 | 38.22 | 1:21.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.86 | |||||||||
2 | Marina Lund | 2012 | 186 | 40.24 | 1:28.01 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:44.52 | |||||||||
3 | Sofie Kirkedal | 2011 | 160 | 44.04 | 1:32.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.74 | |||||||||
4 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 146 | 45.06 | 1:35.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.68 | |||||||||
5 | Ingrid Høygaard Egebjerg | 2011 | 140 | 45.78 | 1:36.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:41.44 | |||||||||
6 | Lucca Skov | 2012 | 131 | 43.62 | 1:38.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:49.69 | |||||||||
7 | Edith Hildebrand | 2011 | 130 | 44.54 | 1:39.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:53.41 | |||||||||
8 | Sofia Scharff Knudsen | 2011 | 123 | 45.60 | 1:40.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.00 | |||||||||
9 | Zoi Asholt | 2011 | 121 | 48.63 | 1:41.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.29 | |||||||||
10 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 113 | 48.95 | 1:43.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:11.68 | |||||||||
11 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 110 | 48.87 | 1:44.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.85 | |||||||||
12 | Norma Fortun | 2011 | 100 | 49.96 | 1:48.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:50.82 | |||||||||
13 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | 92 | 46.81 | 1:51.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mille Lykke | 2012 | 92 | 49.65 | 1:51.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:06.80 | |||||||||
15 | Alba Sauer | 2012 | 80 | 52.12 | 1:56.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.48 | |||||||||
16 | Asta Abildgaard Michaelsen | 2011 | 79 | 51.28 | 1:56.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
17 | Ghita Work Brodersen | 2011 | 76 | 54.09 | 1:58.50 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
18 | Alba Fillipa Verup | 2011 | 75 | 54.85 | 1:59.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:14.00 | |||||||||
19 | Auna Vestergaard Frandsen | 2012 | 73 | 57.46 | 1:59.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:01.63 | |||||||||
20 | Sophia Wordenskjold Nørregaard | 2011 | 62 | 53.29 | 2:06.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
21 | Isabel Kecia Solvig | 2012 | 52 | 1:01.31 | 2:13.85 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:11.00 | |||||||||
22 | Viola Xenia Randall Hansen | 2011 | 46 | 1:04.84 | 2:19.31 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:19.00 | |||||||||
23 | Sofia Scharlé | 2012 | 46 | 1:02.45 | 2:19.88 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
24 | Nikoline Mols Lindor | 2011 | 31 | 1:09.64 | 2:38.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
- | Alice Legarth Schmidt | 2011 | DSQ | tyvstart SW4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 614 | 25.46 | 52.87 | |||||
Herlev Svømning | 52.39 | |||||||||
2 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 579 | 25.83 | 53.89 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 54.08 | |||||||||
3 | Johan Hofgaard | 1998 | 433 | 27.80 | 59.39 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:00.21 | |||||||||
4 | William S. Michaelsen | 2001 | 432 | 28.39 | 59.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.52 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | 509 | 26.23 | 56.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.01 | |||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 509 | 26.64 | 56.28 | |||||
Herlev Svømning | 56.06 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 508 | 26.81 | 56.29 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 56.19 | |||||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | 488 | 27.75 | 57.07 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 56.40 | |||||||||
5 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 437 | 28.69 | 59.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.47 | |||||||||
6 | Lucas Nielsen | 2004 | 427 | 28.16 | 59.64 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.48 | |||||||||
7 | August Juel Bragge | 2005 | 405 | 29.66 | 1:00.71 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.55 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 596 | 25.71 | 53.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 52.60 | |||||||||
2 | Anders Gaard | 2006 | 562 | 25.77 | 54.43 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.64 | |||||||||
3 | Alexander Kühnell | 2006 | 499 | 27.41 | 56.63 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 57.96 | |||||||||
4 | Tobias Frederiksen | 2006 | 487 | 28.06 | 57.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 57.00 | |||||||||
5 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 483 | 27.74 | 57.25 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.05 | |||||||||
6 | Frederik Vestergaard | 2006 | 463 | 27.75 | 58.06 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.62 | |||||||||
7 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 463 | 27.82 | 58.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:01.25 | |||||||||
8 | Magnus Dreyer | 2007 | 462 | 27.24 | 58.10 | |||||
Kalundborg SK | 59.96 | |||||||||
9 | Jonathan Kristensen | 2006 | 460 | 27.91 | 58.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.32 | |||||||||
10 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 442 | 28.34 | 58.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
11 | Mathias Johansen | 2007 | 428 | 28.56 | 59.60 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.44 | |||||||||
12 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 416 | 29.26 | 1:00.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.26 | |||||||||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 414 | 28.87 | 1:00.27 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.61 | |||||||||
14 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 396 | 29.80 | 1:01.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.54 | |||||||||
15 | Rasmus Nyland | 2007 | 394 | 28.80 | 1:01.27 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.52 | |||||||||
16 | Jonas Rask | 2006 | 390 | 29.16 | 1:01.49 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.71 | |||||||||
17 | Marinus Leisvig | 2007 | 389 | 29.44 | 1:01.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.32 | |||||||||
18 | Johan Klitten | 2006 | 389 | 29.33 | 1:01.55 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
19 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 386 | 28.46 | 1:01.67 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.55 | |||||||||
20 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 381 | 29.80 | 1:01.99 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.36 | |||||||||
21 | Noah Lester | 2006 | 377 | 29.16 | 1:02.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
22 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 373 | 29.49 | 1:02.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.46 | |||||||||
23 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 363 | 30.04 | 1:02.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:03.86 | |||||||||
24 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 344 | 30.52 | 1:04.09 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
25 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 342 | 30.08 | 1:04.22 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
26 | William Hvid | 2007 | 332 | 30.99 | 1:04.85 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.24 | |||||||||
27 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 279 | 32.34 | 1:08.75 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.29 | |||||||||
28 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 267 | 1:09.78 | 1:09.78 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:13.16 | |||||||||
29 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 265 | 32.62 | 1:09.96 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 258 | 32.03 | 1:10.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.71 | |||||||||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.20 | |||||||||
- | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.77 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rio Halawi | 2008 | 479 | 27.95 | 57.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.27 | |||||||||
2 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 335 | 31.10 | 1:04.69 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.34 | |||||||||
3 | William Foged | 2008 | 334 | 30.30 | 1:04.73 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
4 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 302 | 31.99 | 1:06.98 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.13 | |||||||||
5 | Alexander Groth | 2008 | 295 | 31.14 | 1:07.44 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:22.15 | |||||||||
6 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 284 | 32.42 | 1:08.30 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.79 | |||||||||
7 | Eran Akar | 2008 | 279 | 32.11 | 1:08.73 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:10.97 | |||||||||
8 | Emil Harpøth | 2008 | 278 | 32.83 | 1:08.80 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.81 | |||||||||
9 | Holger Larsen | 2008 | 237 | 34.18 | 1:12.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:14.90 | |||||||||
10 | Bertram Thorning | 2009 | 230 | 34.88 | 1:13.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:18.74 | |||||||||
11 | Victor Kühl | 2009 | 230 | 36.24 | 1:13.31 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:18.91 | |||||||||
12 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 228 | 35.31 | 1:13.46 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:16.14 | |||||||||
13 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 226 | 35.65 | 1:13.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.39 | |||||||||
14 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 219 | 35.10 | 1:14.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.54 | |||||||||
15 | Carl Hertel | 2009 | 209 | 35.77 | 1:15.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.39 | |||||||||
16 | Sander Y Hansen | 2009 | 206 | 35.74 | 1:15.99 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.66 | |||||||||
17 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 192 | 38.13 | 1:17.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.77 | |||||||||
18 | Thomas Rønne | 2009 | 191 | 39.44 | 1:17.90 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.24 | |||||||||
19 | Christian Nyborg Nielsen | 2008 | 178 | 37.66 | 1:19.88 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Thias Roland Zimling | 2009 | 167 | 37.20 | 1:21.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.76 | |||||||||
21 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 163 | 38.47 | 1:22.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
22 | Noah Nygaard | 2008 | 156 | 39.09 | 1:23.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.85 | |||||||||
23 | Anton Jønsson | 2009 | 156 | 40.71 | 1:23.48 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.17 | |||||||||
24 | Lucas Kristiansen | 2009 | 143 | 39.07 | 1:25.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:34.57 | |||||||||
25 | August Spellerberg | 2009 | 137 | 40.59 | 1:27.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.32 | |||||||||
26 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 135 | 41.83 | 1:27.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.48 | |||||||||
27 | Oskar Julius Krogh Bill | 2009 | 125 | 40.12 | 1:29.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.62 | |||||||||
28 | Hampus de Neergaard | 2009 | 124 | 40.05 | 1:30.08 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.96 | |||||||||
29 | Gustav Schønemann-Lund | 2009 | 119 | 41.52 | 1:31.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:36.34 | |||||||||
30 | Jonathan Hornbech | 2009 | 107 | 43.24 | 1:34.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.08 | |||||||||
31 | Bastian Eggert | 2009 | 94 | 47.76 | 1:38.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:39.85 | |||||||||
32 | Zakariah Hessellund | 2009 | 67 | 50.01 | 1:50.21 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:01.73 | |||||||||
33 | Emil Hung-Møller | 2009 | 63 | 49.34 | 1:52.50 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Thore Uhre Hansen | 2009 | DSQ | tyvstart sw4.4. | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:39.41 | |||||||||
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Arnholtz | 2010 | 248 | 33.68 | 1:11.51 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
2 | Kalle Parker French | 2010 | 188 | 37.17 | 1:18.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.74 | |||||||||
3 | Markus Tordrup | 2010 | 159 | 39.53 | 1:22.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.43 | |||||||||
4 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 154 | 39.71 | 1:23.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.48 | |||||||||
5 | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 145 | 38.58 | 1:25.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
6 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | 138 | 37.94 | 1:26.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.52 | |||||||||
7 | Magnus Kleis | 2010 | 135 | 43.38 | 1:27.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.41 | |||||||||
8 | Tobias Kristensen | 2011 | 124 | 42.88 | 1:29.93 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.18 | |||||||||
9 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 110 | 44.95 | 1:33.79 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Immanuel Tuxen | 2010 | 109 | 45.44 | 1:33.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.48 | |||||||||
11 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 104 | 46.99 | 1:35.37 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.05 | |||||||||
12 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 103 | 42.16 | 1:35.59 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Christoffer Midtgaard | 2010 | 103 | 44.20 | 1:35.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Villads Grove Sørensen | 2010 | 102 | 44.80 | 1:36.13 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.73 | |||||||||
15 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | 93 | 45.21 | 1:39.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.37 | |||||||||
16 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | 90 | 47.54 | 1:39.95 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.21 | |||||||||
17 | Theodor Ortmann | 2010 | 90 | 47.30 | 1:40.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.11 | |||||||||
18 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 87 | 46.87 | 1:41.26 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.53 | |||||||||
19 | Constantin Ortmann | 2012 | 81 | 46.64 | 1:43.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:58.86 | |||||||||
20 | Alfred Høygaard Egebjerg | 2011 | 79 | 47.56 | 1:44.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.43 | |||||||||
21 | Oscar Hardy | 2010 | 76 | 49.70 | 1:45.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:52.37 | |||||||||
22 | Willum Bech | 2011 | 74 | 50.19 | 1:46.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:55.96 | |||||||||
23 | Tjalfe Claridge | 2012 | 70 | 51.23 | 1:48.65 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 2:13.67 | |||||||||
24 | Julius Kijne | 2010 | 67 | 55.42 | 1:50.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:09.00 | |||||||||
25 | Noa Deren | 2012 | 56 | 51.77 | 1:57.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:15.94 | |||||||||
26 | Jamal Hessellund | 2012 | 55 | 51.43 | 1:57.96 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
27 | Sander Kijne | 2012 | 36 | 1:01.96 | 2:15.78 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
- | Jakob Johns | 2011 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.02 | |||||||||
- | Mihajlo Kuzmanovic | 2012 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:32.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 463 | 36.50 | 1:15.24 | 1:54.90 | 2:34.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:29.51 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 591 | 23.16 | 1:08.94 | 1:46.24 | 2:22.07 | |||
Herlev Svømning | 2:44.71 | |||||||||
2 | Emma Mølholm | 2005 | 426 | 36.61 | 1:16.82 | 1:57.84 | 2:38.37 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:29.99 | |||||||||
3 | Sofija Rønne | 2006 | 380 | 38.56 | 1:20.12 | 2:03.22 | 2:44.47 | |||
Herlev Svømning | 2:44.55 | |||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 400 | 36.29 | 1:16.98 | 1:59.50 | 2:41.71 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:48.26 | |||||||||
2 | Helena Honore | 2007 | 379 | 40.22 | 1:23.00 | 2:04.98 | 2:44.72 | |||
Herlev Svømning | 2:43.63 | |||||||||
3 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 370 | 37.71 | 1:20.19 | 2:03.89 | 2:45.94 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:03.69 | |||||||||
4 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 346 | 39.87 | 1:23.50 | 2:07.97 | 2:49.83 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
5 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 341 | 39.19 | 1:22.68 | 2:06.90 | 2:50.63 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:14.58 | |||||||||
6 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 309 | 42.70 | 1:27.35 | 2:13.45 | 2:56.31 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:50.11 | |||||||||
7 | Mie Bysand | 2007 | 259 | 41.73 | 1:28.44 | 2:17.94 | 3:06.81 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:37.88 | |||||||||
8 | Liva Poulsen | 2007 | 235 | 45.47 | 1:33.86 | 2:23.80 | 3:13.20 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:21.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 418 | 32.80 | 1:08.90 | 1:45.49 | 2:21.23 | |||
Herlev Svømning | 2:23.41 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 436 | 31.48 | 1:06.96 | 1:43.65 | 2:19.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:21.87 | |||||||||
2 | Mathias Johansen | 2007 | 400 | 32.37 | 1:08.92 | 1:46.31 | 2:23.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:30.81 | |||||||||
3 | William Hvid | 2007 | 357 | 34.62 | 1:12.66 | 1:50.86 | 2:28.80 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.55 | |||||||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | 338 | 35.11 | 1:13.81 | 1:53.28 | 2:31.60 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.50 | |||||||||
5 | Aksel Kirkelund | 2007 | 309 | 36.99 | 1:16.33 | 1:57.02 | 2:36.20 | |||
Herlev Svømning | 3:00.96 | |||||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | 291 | 36.36 | 1:15.94 | 1:58.19 | 2:39.23 | |||
Herlev Svømning | 2:42.32 | |||||||||
7 | Oliver Deren | 2007 | 231 | 40.43 | 1:24.11 | 2:08.39 | 2:52.04 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
8 | Kaare Asskildt | 2006 | 230 | 40.96 | 1:24.88 | 2:09.85 | 2:52.16 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nuoyan Jiang | 2007 | 230 | 40.14 | 1:23.36 | 2:08.45 | 2:52.29 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:08.00 | |||||||||
10 | Mads Nissen | 2007 | 206 | 40.92 | 1:25.96 | 2:13.28 | 2:58.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
11 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 198 | 40.72 | 1:25.33 | 2:13.37 | 3:00.96 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:04.00 | |||||||||
12 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 198 | 42.23 | 1:28.23 | 2:15.30 | 3:01.15 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:12.00 | |||||||||
13 | Emil Nissen | 2006 | 189 | 43.35 | 1:30.27 | 2:18.15 | 3:03.87 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:08.96 | |||||||||
14 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 166 | 46.71 | 1:36.16 | 2:25.21 | 3:12.14 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:21.95 | |||||||||
15 | Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 158 | 41.26 | 1:32.54 | 2:25.97 | 3:15.24 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:18.00 | |||||||||
16 | Malik Hessellund | 2007 | 126 | 47.28 | 1:40.44 | 2:35.43 | 3:30.53 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 342 | 35.22 | 1:13.58 | 1:52.94 | 2:31.04 | |||
Herlev Svømning | 2:50.18 | |||||||||
2 | Gustav Kammer | 2008 | 238 | 39.33 | 1:23.68 | 2:09.05 | 2:50.38 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:03.00 | |||||||||
3 | Holger Larsen | 2008 | 198 | 42.36 | 1:28.98 | 2:15.69 | 3:01.06 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:11.00 | |||||||||
4 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 189 | 42.24 | 1:30.00 | 2:18.72 | 3:03.81 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:14.71 | |||||||||
5 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 127 | 49.97 | 1:44.67 | 2:40.35 | 3:29.81 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:54.74 | |||||||||
- | Niels Andreasen | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:14.00 | |||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Eggert | 2011 | 94 | 50.27 | 1:48.78 | 2:50.76 | 3:51.64 | |||
Hillerød Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 516 | 31.58 | 1:11.74 | 1:55.70 | 2:31.85 | |||
Herlev Svømning | 2:34.51 | |||||||||
2 | Fiona Jensen | 2006 | 413 | 33.89 | 1:15.25 | 2:04.76 | 2:43.60 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:42.16 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | 383 | 34.23 | 1:18.01 | 2:08.19 | 2:47.66 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:46.01 | |||||||||
2 | Sally Emilie Bill | 2007 | 359 | 36.09 | 1:18.56 | 2:11.31 | 2:51.35 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:58.44 | |||||||||
3 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 346 | 35.36 | 1:22.02 | 2:14.57 | 2:53.46 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:04.20 | |||||||||
4 | Lilja Skov | 2007 | 337 | 37.04 | 1:22.77 | 2:16.66 | 2:55.03 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:18.26 | |||||||||
5 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 312 | 40.29 | 1:26.27 | 2:18.81 | 2:59.66 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:01.41 | |||||||||
6 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 311 | 42.58 | 1:27.43 | 2:20.93 | 2:59.78 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:20.25 | |||||||||
7 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 309 | 1:27.41 | 2:19.42 | 3:00.17 | 3:00.17 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:03.58 | |||||||||
8 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 305 | 39.22 | 1:24.48 | 2:18.18 | 3:00.91 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:11.64 | |||||||||
9 | Caroline Lindberg | 2007 | 284 | 40.46 | 1:28.68 | 2:19.20 | 3:05.19 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara Aamann | 2007 | 273 | 42.52 | 1:29.10 | 2:24.87 | 3:07.63 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
11 | Liva Poulsen | 2007 | 254 | 45.36 | 1:35.13 | 2:28.20 | 3:12.34 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:18.47 | |||||||||
12 | Melani Jesse | 2008 | 232 | 46.58 | 1:35.78 | 2:36.41 | 3:18.26 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:37.68 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 343 | 38.19 | 1:21.32 | 2:13.43 | 2:53.93 | |||
Herlev Svømning | 3:21.31 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 315 | 39.65 | 1:26.05 | 2:17.77 | 2:58.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:08.29 | |||||||||
3 | Naja Koch Heschel | 2010 | 247 | 43.35 | 1:33.95 | 2:32.19 | 3:14.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:38.11 | |||||||||
4 | Ida Hansen | 2010 | 245 | 43.54 | 1:33.32 | 2:27.75 | 3:14.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:51.34 | |||||||||
5 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 224 | 43.74 | 1:36.77 | 2:36.15 | 3:20.51 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 168 | 3:40.69 | 3:40.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:50.89 | |||||||||
- | Ingrid Zeller | 2010 | DNF | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.25 | |||||||||
- | Elisabeth Thastum | 2010 | DSQ | svøm på mave 80m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.68 | |||||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Nymark Føge | 2011 | 127 | 57.91 | 2:00.93 | 3:09.79 | 4:01.89 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 553 | 28.55 | 1:03.04 | 1:40.32 | 2:13.51 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:14.97 | |||||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | 424 | 29.28 | 1:08.28 | 1:50.36 | 2:25.85 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:20.49 | |||||||||
3 | Johan Hofgaard | 1998 | 383 | 30.89 | 1:11.75 | 1:54.37 | 2:30.86 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 2:37.40 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 495 | 28.82 | 1:06.30 | 1:44.11 | 2:18.54 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:28.15 | |||||||||
2 | Scott Foged | 2005 | 396 | 32.09 | 1:12.33 | 1:54.58 | 2:29.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:34.28 | |||||||||
3 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 393 | 28.71 | 1:08.01 | 1:53.12 | 2:29.56 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:40.17 | |||||||||
4 | August Juel Bragge | 2005 | 371 | 31.18 | 1:11.72 | 1:58.62 | 2:32.51 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.71 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nyland | 2007 | 332 | 34.94 | 1:15.00 | 2:01.45 | 2:38.24 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 286 | 35.07 | 1:20.02 | 2:08.34 | 2:46.34 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:53.03 | |||||||||
3 | Oliver Deren | 2007 | 283 | 33.21 | 1:17.49 | 2:09.49 | 2:46.80 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:09.13 | |||||||||
4 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 261 | 35.24 | 1:22.69 | 2:13.36 | 2:51.37 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:15.21 | |||||||||
5 | Emil Nissen | 2006 | 238 | 38.70 | 1:26.23 | 2:16.22 | 2:56.68 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:23.81 | |||||||||
6 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 236 | 36.56 | 1:24.05 | 2:16.51 | 2:57.20 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:59.69 | |||||||||
7 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 205 | 42.91 | 1:30.46 | 2:21.05 | 3:05.65 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:59.00 | |||||||||
8 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 204 | 40.38 | 1:29.12 | 2:22.65 | 3:06.01 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:31.78 | |||||||||
9 | Mads Nissen | 2007 | 194 | 40.66 | 1:28.02 | 2:27.97 | 3:09.30 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:05.00 | |||||||||
10 | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | 173 | 43.59 | 1:36.67 | 2:34.98 | 3:16.60 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:08.00 | |||||||||
11 | Malik Hessellund | 2007 | 167 | 43.05 | 1:37.87 | 2:33.76 | 3:18.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:06.00 | |||||||||
- | Johan Klitten | 2006 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:46.36 | |||||||||
- | Lauritz Viborg Husum | 2007 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:28.51 | |||||||||
- | Nuoyan Jiang | 2007 | DSQ | ESB v 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:01.47 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Midtgaard | 2008 | 260 | 37.46 | 1:21.01 | 2:11.86 | 2:51.58 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:57.53 | |||||||||
2 | Emil Harpøth | 2008 | 259 | 36.77 | 1:20.43 | 2:11.47 | 2:51.95 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:13.92 | |||||||||
3 | Gustav Kammer | 2008 | 243 | 36.37 | 1:21.72 | 2:16.75 | 2:55.56 | |||
Hillerød Svømmeklub | 2:58.00 | |||||||||
4 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 225 | 38.93 | 1:27.93 | 2:19.94 | 3:00.00 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:04.70 | |||||||||
5 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 220 | 37.05 | 1:24.93 | 2:19.32 | 3:01.46 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:11.96 | |||||||||
6 | Carl Hertel | 2009 | 204 | 40.95 | 1:28.03 | 2:22.81 | 3:06.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.46 | |||||||||
7 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 166 | 43.86 | 1:33.75 | 2:32.35 | 3:19.34 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:41.78 | |||||||||
- | Niels Andreasen | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:11.00 | |||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | Ryg afsl på mave100m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Arnholtz | 2010 | 212 | 40.10 | 1:26.74 | 2:23.45 | 3:03.76 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:12.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Katharina Zobel | 2007 | 379 | 1:15.86 | 2:37.77 | 4:00.26 | 5:24.20 | 11:02.18 | ||
Herlev Svømning | 11:41.44 | 6:48.72 | 8:13.44 | 9:39.04 | ||||||
2 | Line Appel | 2007 | 347 | 1:18.46 | 2:45.44 | 4:12.17 | 5:39.09 | 11:21.89 | ||
Frederikssund Svømmeklub | 12:22.64 | 7:04.70 | 8:32.17 | 9:58.98 | ||||||
3 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 342 | 1:16.05 | 2:42.93 | 4:10.87 | 5:39.47 | 11:25.11 | ||
Frederikssund Svømmeklub | 7:08.05 | 8:36.29 | 10:04.46 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Hofgaard | 1998 | 341 | 34.10 | 1:14.11 | 1:55.08 | 2:34.89 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 2:40.11 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 407 | 32.11 | 1:10.73 | 1:48.88 | 2:26.03 | |||
Herlev Svømning | 2:22.98 | |||||||||
2 | Lucas Nielsen | 2004 | 372 | 32.60 | 1:10.25 | 1:49.92 | 2:30.49 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:24.93 | |||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 579 | 29.09 | 1:01.87 | 1:35.69 | 2:09.85 | |||
Herlev Svømning | 2:13.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 447 | 34.48 | 1:13.78 | 1:54.87 | 2:36.42 | |||
Herlev Svømning | 2:39.11 | |||||||||
2 | Luna Larsson | 2006 | 372 | 34.69 | 1:16.66 | 2:02.06 | 2:46.21 | |||
Herlev Svømning | 3:20.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 636 | 30.38 | 1:04.65 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.48 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 516 | 32.18 | 1:09.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.12 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 510 | 32.45 | 1:09.58 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.36 | |||||||||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | 498 | 32.82 | 1:10.14 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.69 | |||||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | 472 | 33.49 | 1:11.39 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:10.58 | |||||||||
4 | Scott Foged | 2005 | 428 | 34.49 | 1:13.78 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.30 | |||||||||
5 | Louie Uldall | 2005 | 426 | 33.92 | 1:13.87 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.74 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | 453 | 33.03 | 1:12.36 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.45 | |||||||||
2 | Jonas Rask | 2006 | 406 | 34.14 | 1:15.10 | |||||
Kalundborg SK | 1:21.87 | |||||||||
3 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 399 | 35.22 | 1:15.48 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 367 | 35.66 | 1:17.67 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:17.44 | |||||||||
5 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 365 | 35.05 | 1:17.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.56 | |||||||||
6 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 327 | 36.88 | 1:20.71 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
7 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 312 | 38.06 | 1:21.94 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.85 | |||||||||
8 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 304 | 38.46 | 1:22.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.60 | |||||||||
9 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 299 | 38.65 | 1:23.09 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.08 | |||||||||
10 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 248 | 41.91 | 1:28.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.53 | |||||||||
11 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 238 | 41.59 | 1:29.64 | |||||
Herlev Svømning | 1:44.96 | |||||||||
12 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 205 | 43.36 | 1:34.16 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:52.46 | |||||||||
- | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | DSQ | Mangl berøring 25m | ||||||
Kalundborg SK | 1:34.99 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rio Halawi | 2008 | 461 | 33.61 | 1:11.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.85 | |||||||||
2 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 276 | 41.06 | 1:25.31 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:31.79 | |||||||||
3 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 259 | 40.99 | 1:27.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:50.32 | |||||||||
4 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 258 | 41.50 | 1:27.33 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 238 | 42.14 | 1:29.67 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.48 | |||||||||
6 | Alexander Groth | 2008 | 198 | 44.09 | 1:35.35 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:47.38 | |||||||||
7 | Gustav Midtgaard | 2008 | 197 | 45.28 | 1:35.44 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.89 | |||||||||
8 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 188 | 45.35 | 1:36.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:43.73 | |||||||||
9 | Victor Kühl | 2009 | 186 | 46.79 | 1:37.33 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:43.01 | |||||||||
10 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 181 | 46.50 | 1:38.17 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.05 | |||||||||
11 | Oskar Julius Krogh Bill | 2009 | 160 | 46.27 | 1:42.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.47 | |||||||||
12 | Louie Moes Blom | 2009 | 141 | 50.43 | 1:46.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
- | Thomas Rønne | 2009 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:52.50 | |||||||||
- | Eran Akar | 2008 | DSQ | Flere flyben eft 50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.05 | |||||||||
- | Sander Y Hansen | 2009 | DSQ | Flere flyben v start | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ludvig Rasmussen | 2010 | 155 | 49.13 | 1:43.37 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:42.73 | |||||||||
2 | Alfred Høygaard Egebjerg | 2011 | 109 | 53.94 | 1:56.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:33.96 | |||||||||
3 | Oscar Hardy | 2010 | 98 | 56.65 | 2:00.40 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:14.66 | |||||||||
4 | Theodor Ortmann | 2010 | 78 | 1:01.20 | 2:09.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:22.00 | |||||||||
5 | Noa Deren | 2012 | 47 | 1:12.69 | 2:33.76 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
- | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | DSQ | tyvstart sw 4.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:39.33 | |||||||||
- | Willum Bech | 2011 | DSQ | Asynkrone ben v 51m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:35 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 511 | 36.68 | 1:17.99 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.74 | |||||||||
2 | Anja Xin Andersen | 2004 | 496 | 36.75 | 1:18.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.78 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 485 | 37.56 | 1:19.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.82 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 482 | 37.86 | 1:19.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:25.39 | |||||||||
3 | Julie Sonne | 2005 | 350 | 41.39 | 1:28.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:26.28 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Karlsmark | 2007 | 432 | 38.85 | 1:22.48 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.06 | |||||||||
2 | Helena Honore | 2007 | 423 | 40.32 | 1:23.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.91 | |||||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | 419 | 38.87 | 1:23.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.26 | |||||||||
4 | Anna Powers | 2007 | 406 | 39.88 | 1:24.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.83 | |||||||||
5 | Liya Arnholtz | 2007 | 393 | 40.38 | 1:25.07 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
6 | Caroline Lindberg | 2007 | 358 | 41.28 | 1:27.78 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:31.03 | |||||||||
7 | Naja Kammann | 2008 | 357 | 42.17 | 1:27.83 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.25 | |||||||||
8 | Sally Emilie Bill | 2007 | 352 | 41.68 | 1:28.30 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:28.93 | |||||||||
9 | Carla Uhl | 2008 | 328 | 43.26 | 1:30.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:33.67 | |||||||||
10 | Nanna Hessner | 2007 | 327 | 43.06 | 1:30.50 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:35.28 | |||||||||
11 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 281 | 44.05 | 1:35.15 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:56.60 | |||||||||
12 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | 281 | 44.62 | 1:35.17 | |||||
Kalundborg SK | 1:40.35 | |||||||||
13 | Thilde Thomsen | 2008 | 273 | 43.99 | 1:36.12 | |||||
Kalundborg SK | 1:36.81 | |||||||||
14 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 270 | 45.00 | 1:36.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.14 | |||||||||
15 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 239 | 47.06 | 1:40.40 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:39.39 | |||||||||
16 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 234 | 47.74 | 1:41.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.13 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Witt | 2010 | 248 | 46.62 | 1:39.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.54 | |||||||||
2 | Louisa Kjerulf | 2009 | 232 | 48.00 | 1:41.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:45.38 | |||||||||
3 | Caroline Sterup | 2009 | 210 | 49.60 | 1:44.80 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.45 | |||||||||
4 | Andrea Christoffersen | 2010 | 208 | 1:45.11 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:57.16 | |||||||||
5 | Victoria Mainz | 2009 | 203 | 49.26 | 1:45.94 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mille Lai Byberg | 2010 | 187 | 51.95 | 1:48.90 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:50.90 | |||||||||
7 | Wilma Fortun | 2009 | 183 | 52.17 | 1:49.75 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:51.49 | |||||||||
8 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 178 | 52.30 | 1:50.67 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:56.45 | |||||||||
9 | Frederikke Schrøder | 2010 | 167 | 53.32 | 1:53.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.64 | |||||||||
10 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 166 | 53.57 | 1:53.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:56.22 | |||||||||
11 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | 166 | 51.83 | 1:53.41 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:55.25 | |||||||||
12 | Clara Dalgaard | 2010 | 148 | 55.74 | 1:57.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:24.00 | |||||||||
13 | Filippa Ravn Thomsen | 2010 | 94 | 1:05.82 | 2:16.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:29.00 | |||||||||
- | Emma Østergaard | 2009 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Miriam Bjørnholt | 2011 | 179 | 51.69 | 1:50.56 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
2 | Sofia Scharff Knudsen | 2011 | 148 | 54.68 | 1:57.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:40.00 | |||||||||
3 | Mille Lykke | 2012 | 134 | 57.82 | 2:01.61 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.62 | |||||||||
4 | Ingrid Høygaard Egebjerg | 2011 | 130 | 58.71 | 2:02.88 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:14.73 | |||||||||
5 | Auna Vestergaard Frandsen | 2012 | 54 | 1:04.79 | 2:44.18 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:35 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:47 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 491 | 28.16 | ||||||
Herlev Svømning | 28.26 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 365 | 31.08 | ||||||
Herlev Svømning | 31.45 | |||||||||
2 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 346 | 31.63 | ||||||
Herlev Svømning | 31.42 | |||||||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | 340 | 31.82 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
4 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 326 | 32.27 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | 474 | 28.48 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 427 | 29.50 | ||||||
Herlev Svømning | 31.94 | |||||||||
3 | Loui Krag | 2007 | 407 | 29.97 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.74 | |||||||||
4 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 405 | 30.01 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 34.38 | |||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 2006 | 371 | 30.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
6 | Noah Lester | 2006 | 336 | 31.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
7 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 328 | 32.19 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.28 | |||||||||
8 | Rasmus Nyland | 2007 | 283 | 33.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 279 | 33.98 | ||||||
Herlev Svømning | 35.67 | |||||||||
10 | Aksel Kirkelund | 2007 | 260 | 34.80 | ||||||
Herlev Svømning | 36.92 | |||||||||
11 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 248 | 35.34 | ||||||
Herlev Svømning | 34.86 | |||||||||
12 | Jonas Rask | 2006 | 237 | 35.88 | ||||||
Kalundborg SK | 40.65 | |||||||||
13 | Kaare Asskildt | 2006 | 219 | 36.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.06 | |||||||||
14 | Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 175 | 39.69 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.57 | |||||||||
15 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 174 | 39.80 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
16 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 156 | 41.25 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.25 | |||||||||
- | Jonathan Kristensen | 2006 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rio Halawi | 2008 | 357 | 31.32 | ||||||
Herlev Svømning | 36.00 | |||||||||
2 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 217 | 36.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.08 | |||||||||
3 | William Foged | 2008 | 214 | 37.10 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.91 | |||||||||
4 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 213 | 37.15 | ||||||
Herlev Svømning | 38.79 | |||||||||
5 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 207 | 37.56 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
6 | Emil Harpøth | 2008 | 195 | 38.28 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.03 | |||||||||
7 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | 186 | 38.87 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.13 | |||||||||
8 | Eran Akar | 2008 | 169 | 40.17 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 40.99 | |||||||||
9 | Bertram Thorning | 2009 | 165 | 40.44 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.45 | |||||||||
10 | Sander Y Hansen | 2009 | 159 | 41.01 | ||||||
Kalundborg SK | 44.36 | |||||||||
11 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 152 | 41.57 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
12 | Carl Hertel | 2009 | 141 | 42.60 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
13 | Christian Nyborg Nielsen | 2008 | 141 | 42.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 54.12 | |||||||||
14 | Thias Roland Zimling | 2009 | 129 | 43.94 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.36 | |||||||||
15 | Thore Uhre Hansen | 2009 | 120 | 45.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 52.01 | |||||||||
16 | Lucas Kristiansen | 2009 | 113 | 45.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.57 | |||||||||
17 | Bastian Eggert | 2009 | 110 | 46.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.64 | |||||||||
18 | Niklas Dresler Aleksic | 2009 | 99 | 47.94 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Gustav Schønemann-Lund | 2009 | 92 | 49.10 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 43.00 | |||||||||
20 | Jonathan Hornbech | 2009 | 83 | 50.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 58.53 | |||||||||
21 | Emil Hung-Møller | 2009 | 82 | 51.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Hampus de Neergaard | 2009 | 80 | 51.40 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.80 | |||||||||
23 | Zakariah Hessellund | 2009 | 56 | 58.02 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 38.55 | |||||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kalle Parker French | 2010 | 159 | 40.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.78 | |||||||||
2 | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 127 | 44.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 45.87 | |||||||||
3 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 112 | 46.04 | ||||||
Herlev Svømning | 53.76 | |||||||||
4 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 106 | 46.95 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.71 | |||||||||
5 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | 97 | 48.28 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 51.31 | |||||||||
6 | Tobias Eggert | 2011 | 92 | 49.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 59.00 | |||||||||
6 | Villads Grove Sørensen | 2010 | 92 | 49.20 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.05 | |||||||||
8 | Immanuel Tuxen | 2010 | 90 | 49.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
9 | Tobias Kristensen | 2011 | 90 | 49.54 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:00.03 | |||||||||
10 | Scott Halfdan Hausne Stevenson | 2010 | 88 | 49.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:02.39 | |||||||||
11 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | 84 | 50.67 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 49.65 | |||||||||
12 | Christoffer Midtgaard | 2010 | 79 | 51.72 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 52.06 | |||||||||
13 | Constantin Ortmann | 2012 | 63 | 55.60 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
14 | Jamal Hessellund | 2012 | 61 | 56.19 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
15 | Tjalfe Claridge | 2012 | 60 | 56.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Julius Kijne | 2010 | 45 | 1:02.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
17 | Sander Kijne | 2012 | 42 | 1:03.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
- | Jakob Johns | 2011 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.06 | |||||||||
- | Mihajlo Kuzmanovic | 2012 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
- | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | DSQ | svøm på mave eft 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:47 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 430 | 33.99 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 571 | 30.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.03 | |||||||||
2 | Signe Eie | 2005 | 544 | 31.43 | ||||||
Herlev Svømning | 30.21 | |||||||||
3 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 465 | 33.12 | ||||||
Kalundborg SK | 33.64 | |||||||||
4 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 446 | 33.59 | ||||||
Kalundborg SK | 32.56 | |||||||||
5 | Emma Mølholm | 2005 | 381 | 35.40 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.48 | |||||||||
6 | Maria Stoklund | 2006 | 379 | 35.47 | ||||||
Kalundborg SK | 36.70 | |||||||||
7 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 378 | 35.50 | ||||||
Herlev Svømning | 35.48 | |||||||||
8 | Sofija Rønne | 2006 | 353 | 36.29 | ||||||
Herlev Svømning | 35.89 | |||||||||
9 | Malisha Poynton | 2006 | 258 | 40.31 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.43 | |||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 468 | 33.05 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
2 | Yasmin Thomsen | 2007 | 380 | 35.43 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 36.21 | |||||||||
3 | Lilja Skov | 2007 | 375 | 35.59 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.23 | |||||||||
4 | Julie Truelsen | 2008 | 374 | 35.60 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.25 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 363 | 35.98 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
6 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 355 | 36.23 | ||||||
Herlev Svømning | 35.96 | |||||||||
7 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 312 | 37.82 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 40.37 | |||||||||
8 | Ana Bogdanovic | 2008 | 300 | 38.33 | ||||||
Herlev Svømning | 39.48 | |||||||||
9 | Mie Bysand | 2007 | 295 | 38.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.14 | |||||||||
10 | Clara Aamann | 2007 | 293 | 38.62 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 50.25 | |||||||||
11 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 292 | 38.69 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.94 | |||||||||
12 | Thilde Thomsen | 2008 | 291 | 38.72 | ||||||
Kalundborg SK | 39.85 | |||||||||
13 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 290 | 38.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.45 | |||||||||
14 | Katharina Zobel | 2007 | 285 | 38.98 | ||||||
Herlev Svømning | 39.20 | |||||||||
15 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 285 | 39.00 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.81 | |||||||||
16 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 280 | 39.21 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
17 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 264 | 39.98 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 41.98 | |||||||||
18 | Emma Friis Laursen | 2007 | 235 | 41.56 | ||||||
Kalundborg SK | 42.97 | |||||||||
19 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 200 | 43.84 | ||||||
Herlev Svømning | 42.69 | |||||||||
20 | Shaya Mortensen | 2008 | 182 | 45.25 | ||||||
Kalundborg SK | 45.85 | |||||||||
21 | Amalie Lærke Nielsen | 2008 | 181 | 45.30 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 58.46 | |||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | 418 | 34.31 | ||||||
Herlev Svømning | 37.82 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 359 | 36.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.51 | |||||||||
3 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 307 | 38.02 | ||||||
Herlev Svømning | 38.50 | |||||||||
4 | Ingrid Zeller | 2010 | 268 | 39.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.35 | |||||||||
5 | Alba Kunak | 2010 | 237 | 41.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.95 | |||||||||
6 | Ida Hansen | 2010 | 231 | 41.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.60 | |||||||||
7 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 230 | 41.84 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.41 | |||||||||
8 | Elisabeth Thastum | 2010 | 223 | 42.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.07 | |||||||||
9 | Nicoline Svarrer | 2010 | 222 | 42.39 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 46.12 | |||||||||
10 | Naja Koch Heschel | 2010 | 210 | 43.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 48.21 | |||||||||
11 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 204 | 43.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.83 | |||||||||
12 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 202 | 43.74 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
13 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 192 | 44.48 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.21 | |||||||||
14 | Johanne Stigel | 2009 | 189 | 44.69 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.02 | |||||||||
15 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 172 | 46.08 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.64 | |||||||||
16 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 170 | 46.28 | ||||||
Herlev Svømning | 54.19 | |||||||||
17 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 168 | 46.45 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
18 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 161 | 47.11 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 53.58 | |||||||||
19 | Sarah Jac | 2010 | 161 | 47.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Victoria Kryshtalova | 2009 | 154 | 47.80 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 55.22 | |||||||||
21 | Caysa Fortun | 2009 | 148 | 48.49 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
22 | Anabel Greve | 2010 | 139 | 49.45 | ||||||
Herlev Svømning | 49.54 | |||||||||
23 | Mira Jensen | 2010 | 139 | 49.52 | ||||||
Herlev Svømning | 50.91 | |||||||||
24 | Amalie Damm Nielsen | 2010 | 137 | 49.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
25 | Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 128 | 50.83 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emmy Mynster | 2010 | 119 | 52.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
27 | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | 115 | 52.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.83 | |||||||||
28 | Lucca Hegested | 2010 | 113 | 53.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.35 | |||||||||
29 | Ella Maj | 2010 | 106 | 54.09 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
30 | Tilde Jensen | 2010 | 100 | 55.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
31 | Anna Brendstrup Andersen | 2010 | 90 | 57.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
32 | Freja Skyum Wexøe | 2010 | 57 | 1:06.43 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 50.01 | |||||||||
- | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 50.49 | |||||||||
- | Malena Vágsheyg Sigurdsson | 2009 | DSQ | EFB 25m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.84 | |||||||||
- | Olivia Jee Gringer | 2010 | DSQ | svøm på maven 25m | ||||||
Herlev Svømning | 52.90 | |||||||||
- | Sofia Alichkina | 2010 | DSQ | Afsl på maven 50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 59.47 | |||||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 187 | 44.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.23 | |||||||||
2 | Marina Lund | 2012 | 187 | 44.85 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 49.52 | |||||||||
3 | Sofie Kirkedal | 2011 | 161 | 47.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
4 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 134 | 50.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
5 | Zoi Asholt | 2011 | 134 | 50.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
6 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 114 | 52.80 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
7 | Lucca Skov | 2012 | 114 | 52.93 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 55.63 | |||||||||
8 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | 111 | 53.41 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Sophia Wordenskjold Nørregaard | 2011 | 110 | 53.47 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
10 | Norma Fortun | 2011 | 110 | 53.48 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 57.86 | |||||||||
11 | Asta Abildgaard Michaelsen | 2011 | 101 | 54.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
12 | Isabel Kecia Solvig | 2012 | 98 | 55.50 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:03.00 | |||||||||
13 | Edith Hildebrand | 2011 | 97 | 55.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.39 | |||||||||
14 | Alba Fillipa Verup | 2011 | 85 | 58.22 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
15 | Sofia Scharlé | 2012 | 85 | 58.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
16 | Viola Xenia Randall Hansen | 2011 | 72 | 1:01.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
17 | Alba Sauer | 2012 | 69 | 1:02.35 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:04.00 | |||||||||
18 | Nikoline Mols Lindor | 2011 | 51 | 1:08.83 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
- | Ghita Work Brodersen | 2011 | DSQ | EFB 25m SW6.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 18, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hils 1 | 2002 | 2:00.86 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:59.02 | |||||||||
Emma Mølholm | 2005 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 31.39 | 1:07.45 | |||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 25.83 | 1:33.28 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 27.58 | 2:00.86 | |||||||
2 | Kalundborg Mix 1 | 2005 | 2:02.80 | |||||||
Kalundborg SK | 2:11.26 | |||||||||
Beatrice Buhr Müller | 2006 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 32.37 | 1:05.27 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 28.75 | 1:34.02 | |||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 28.78 | 2:02.80 | |||||||
3 | Fr.sund Mix 1 | 2004 | 2:04.29 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:05.01 | |||||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Caroline Lindberg | 2007 | 38.82 | 1:11.85 | |||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 27.75 | 1:39.60 | |||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 24.69 | 2:04.29 | |||||||
4 | Fr.sund Mix 2 | 2004 | 2:04.83 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:07.80 | |||||||||
Loui Krag | 2007 | 30.50 | 30.50 | |||||||
William S. Michaelsen | 2001 | 32.22 | 1:02.72 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 32.00 | 1:34.72 | |||||||
Line Appel | 2007 | 30.11 | 2:04.83 | |||||||
5 | Fr.sund Mix 3 | 2003 | 2:13.72 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:13.77 | |||||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Julie Sonne | 2005 | 40.66 | 1:11.67 | |||||||
Julie Truelsen | 2008 | 34.72 | 1:46.39 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 27.33 | 2:13.72 | |||||||
6 | Fr.sund Mix 4 | 2004 | 2:19.64 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:19.36 | |||||||||
Lilja Skov | 2007 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 36.32 | 1:13.93 | |||||||
Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 33.88 | 1:47.81 | |||||||
Liv Emilie Ryberg | 2007 | 31.83 | 2:19.64 | |||||||
7 | Hils 1 Hajer | 2004 | 2:23.79 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:13.24 | |||||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 42.83 | 1:14.62 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 42.37 | 1:56.99 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 26.80 | 2:23.79 | |||||||
8 | Kalundborg Mix 2 | 2007 | 2:27.08 | |||||||
Kalundborg SK | 2:33.54 | |||||||||
Maria Stoklund | 2006 | 36.18 | 36.18 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 39.77 | 1:15.95 | |||||||
Emma Friis Laursen | 2007 | 36.97 | 1:52.92 | |||||||
Sander Y Hansen | 2009 | 34.16 | 2:27.08 | |||||||
9 | Fr.sund Mix 5 | 2007 | 2:28.37 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:30.79 | |||||||||
Gustav Midtgaard | 2008 | 37.76 | 37.76 | |||||||
Mads Dencher Nielsen | 2007 | 36.75 | 1:14.51 | |||||||
Alba Kunak | 2010 | 41.72 | 1:56.23 | |||||||
Clara Aamann | 2007 | 32.14 | 2:28.37 | |||||||
10 | Fr.sund Mix 6 | 2007 | 2:29.34 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:36.57 | |||||||||
Lauritz Viborg Husum | 2007 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 46.09 | 1:23.06 | |||||||
Rasmus Nyland | 2007 | 31.59 | 1:54.65 | |||||||
Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 34.69 | 2:29.34 | |||||||
11 | Fr.sund Mix 7 | 2009 | 3:01.64 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:40.79 | |||||||||
Malthe Enemark Cruse | 2010 | 54.59 | 54.59 | |||||||
Amalie Lærke Nielsen | 2008 | 52.66 | 1:47.25 | |||||||
Emil Bantz Nielsen | 2007 | 36.45 | 2:23.70 | |||||||
Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 37.94 | 3:01.64 | |||||||
- | Hils 2 Mix | 2006 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:29.29 | |||||||||
Liva Poulsen | 2007 | |||||||||
Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | |||||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | |||||||||
Sigrid Pharsen | 2007 | DNS | ||||||||
- | Hils 2,5 Mix | 2006 | DSQ | Forkert rkfølge | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:50.50 | |||||||||
Caroline Sterup | 2009 | 49.89 | 49.89 | |||||||
- | Hils 2,8 Mix | 2007 | DSQ | Forkert rkfølge | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 3:00.65 | |||||||||
Miriam Bjørnholt | 2011 | 47.45 | 47.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 20, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 500 | 30.16 | 1:46.41 | 3:05.08 | 4:56.62 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:04.65 | |||||||||
2 | Loui Krag | 2007 | 447 | 1:09.85 | 2:25.58 | 3:55.11 | 5:07.82 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 5:15.02 | |||||||||
3 | Rio Halawi | 2008 | 416 | 1:06.73 | 2:28.93 | 3:59.38 | 5:15.38 | |||
Herlev Svømning | 5:20.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:02 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 565 | 1:13.57 | 2:29.38 | 4:00.73 | 5:13.17 | |||
Herlev Svømning | 5:13.21 | |||||||||
2 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 514 | 1:11.19 | 2:35.20 | 4:05.82 | 5:23.09 | |||
Herlev Svømning | 5:13.41 | |||||||||
3 | Luna Larsson | 2006 | 436 | 1:15.54 | 2:46.44 | 4:20.56 | 5:41.39 | |||
Herlev Svømning | 5:35.75 | |||||||||
4 | Katharina Zobel | 2007 | 366 | 1:21.49 | 2:53.04 | 4:38.87 | 6:01.79 | |||
Herlev Svømning | 6:17.27 | |||||||||
5 | Melani Jesse | 2008 | 223 | 1:48.51 | 3:32.18 | 5:37.26 | 7:06.88 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:06 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Ohrt | 1997 | 545 | 24.79 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 25.00 | |||||||||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | 528 | 25.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.34 | |||||||||
3 | Marcus Appel | 2003 | 419 | 27.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.71 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | 520 | 25.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 25.40 | |||||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | 492 | 25.65 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.68 | |||||||||
3 | Lukas Frederiksen | 2004 | 455 | 26.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.38 | |||||||||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 451 | 26.41 | ||||||
Herlev Svømning | 26.52 | |||||||||
5 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 409 | 27.28 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 541 | 24.85 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.68 | |||||||||
2 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 472 | 26.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.75 | |||||||||
3 | Frederik Vestergaard | 2006 | 469 | 26.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.59 | |||||||||
4 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 467 | 26.10 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 26.79 | |||||||||
5 | Alexander Kühnell | 2006 | 459 | 26.25 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.29 | |||||||||
6 | Tobias Frederiksen | 2006 | 456 | 26.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 26.54 | |||||||||
7 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 439 | 26.64 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.98 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2007 | 415 | 27.16 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.25 | |||||||||
9 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 407 | 27.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.74 | |||||||||
10 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 402 | 27.43 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 28.04 | |||||||||
11 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 398 | 27.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 27.73 | |||||||||
12 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 393 | 27.64 | ||||||
Herlev Svømning | 28.46 | |||||||||
13 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 380 | 27.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.38 | |||||||||
14 | Johan Klitten | 2006 | 378 | 28.00 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 29.13 | |||||||||
15 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 366 | 28.32 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
16 | Aksel Kirkelund | 2007 | 338 | 29.08 | ||||||
Herlev Svømning | 30.29 | |||||||||
17 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 337 | 29.09 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
18 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 322 | 29.55 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
19 | Storm Bargmann | 2007 | 317 | 29.69 | ||||||
Herlev Svømning | 31.55 | |||||||||
20 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 301 | 30.22 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
21 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 281 | 30.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.11 | |||||||||
22 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 277 | 31.07 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
23 | Kaare Asskildt | 2006 | 265 | 31.51 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
24 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 254 | 31.96 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.43 | |||||||||
- | Rasmus Nyland | 2007 | DSQ | tyvstart sv4.4 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Groth | 2008 | 332 | 29.24 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.67 | |||||||||
2 | Eran Akar | 2008 | 315 | 29.77 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.58 | |||||||||
3 | Emil Harpøth | 2008 | 288 | 30.67 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.23 | |||||||||
4 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 284 | 30.80 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 275 | 31.15 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
6 | Gustav Midtgaard | 2008 | 269 | 31.38 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
7 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | 253 | 32.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.62 | |||||||||
8 | Bertram Thorning | 2009 | 249 | 32.18 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.76 | |||||||||
9 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 242 | 32.49 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
10 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 238 | 32.65 | ||||||
Herlev Svømning | 33.63 | |||||||||
11 | Holger Larsen | 2008 | 235 | 32.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.35 | |||||||||
12 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 226 | 33.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.17 | |||||||||
13 | Victor Kühl | 2009 | 224 | 33.34 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.25 | |||||||||
14 | Mehmet Fener | 2009 | 212 | 33.95 | ||||||
Herlev Svømning | 34.92 | |||||||||
15 | Carl Hertel | 2009 | 203 | 34.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
16 | Christian Nyborg Nielsen | 2008 | 198 | 34.71 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 43.58 | |||||||||
17 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 190 | 35.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.29 | |||||||||
18 | Noah Nygaard | 2008 | 180 | 35.85 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.01 | |||||||||
19 | Niklas Dresler Aleksic | 2009 | 170 | 36.51 | ||||||
Herlev Svømning | 40.23 | |||||||||
20 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 166 | 36.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.88 | |||||||||
21 | Anton Jønsson | 2009 | 162 | 37.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.41 | |||||||||
22 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 161 | 37.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.25 | |||||||||
23 | Thias Roland Zimling | 2009 | 160 | 37.27 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.52 | |||||||||
24 | August Spellerberg | 2009 | 153 | 37.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.41 | |||||||||
25 | Lucas Kristiansen | 2009 | 149 | 38.14 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.56 | |||||||||
26 | Oskar Julius Krogh Bill | 2009 | 148 | 38.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 45.57 | |||||||||
27 | Gustav Schønemann-Lund | 2009 | 144 | 38.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
28 | Jonathan Hornbech | 2009 | 137 | 39.23 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 47.70 | |||||||||
29 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 115 | 41.60 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.14 | |||||||||
30 | Louie Moes Blom | 2009 | 109 | 42.37 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 51.57 | |||||||||
31 | Emil Hung-Møller | 2009 | 87 | 45.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 34.14 | |||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Arnholtz | 2010 | 260 | 31.71 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 32.54 | |||||||||
2 | Leif Evald Larsen | 2010 | 235 | 32.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.22 | |||||||||
3 | Kalle Parker French | 2010 | 194 | 34.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.10 | |||||||||
4 | Markus Tordrup | 2010 | 168 | 36.67 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.72 | |||||||||
5 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 161 | 37.20 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.50 | |||||||||
6 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | 146 | 38.44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.04 | |||||||||
7 | Magnus Kleis | 2010 | 138 | 39.15 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.71 | |||||||||
7 | Tobias Kristensen | 2011 | 138 | 39.15 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.71 | |||||||||
9 | Immanuel Tuxen | 2010 | 131 | 39.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 49.53 | |||||||||
10 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 129 | 40.01 | ||||||
Vest-Brøndby | 49.02 | |||||||||
11 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 121 | 40.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.26 | |||||||||
12 | Christoffer Midtgaard | 2010 | 118 | 41.25 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.34 | |||||||||
13 | Villads Grove Sørensen | 2010 | 111 | 42.09 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
14 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 109 | 42.36 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.24 | |||||||||
15 | Ludvig Rasmussen | 2010 | 104 | 43.07 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
16 | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | 93 | 44.58 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 54.69 | |||||||||
17 | Tjalfe Claridge | 2012 | 82 | 46.60 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 56.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:06 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:38 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 499 | 28.90 | ||||||
Herlev Svømning | 29.16 | |||||||||
2 | Stefania Gallone | 1998 | 492 | 29.03 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 31.00 | |||||||||
3 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 368 | 31.97 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 608 | 27.06 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.83 | |||||||||
2 | Signe Eie | 2005 | 593 | 27.28 | ||||||
Herlev Svømning | 27.84 | |||||||||
3 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 499 | 28.90 | ||||||
Herlev Svømning | 29.13 | |||||||||
4 | Fiona Jensen | 2006 | 498 | 28.91 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.99 | |||||||||
5 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 467 | 29.54 | ||||||
Herlev Svømning | 29.99 | |||||||||
6 | Alma Møller-Ern | 2006 | 460 | 29.70 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | |||||||||
7 | Sofija Rønne | 2006 | 395 | 31.24 | ||||||
Herlev Svømning | 33.03 | |||||||||
8 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 386 | 31.49 | ||||||
Herlev Svømning | 33.17 | |||||||||
9 | Malisha Poynton | 2006 | 338 | 32.90 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 619 | 26.90 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.74 | |||||||||
2 | Sarah Gudme | 2007 | 583 | 27.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 27.71 | |||||||||
3 | Yasmin Thomsen | 2007 | 454 | 29.82 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 30.64 | |||||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | 441 | 30.11 | ||||||
Herlev Svømning | 29.65 | |||||||||
5 | Carla Uhl | 2008 | 427 | 30.44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 31.93 | |||||||||
6 | Lara Ghizzaui | 2007 | 418 | 30.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 31.24 | |||||||||
7 | Line Appel | 2007 | 412 | 30.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.74 | |||||||||
8 | Helena Honore | 2007 | 404 | 31.00 | ||||||
Herlev Svømning | 32.54 | |||||||||
9 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 402 | 31.06 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
10 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 385 | 31.51 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.76 | |||||||||
11 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 384 | 31.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 32.63 | |||||||||
12 | Liya Arnholtz | 2007 | 384 | 31.53 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
12 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 384 | 31.53 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
14 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 378 | 31.69 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.22 | |||||||||
15 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 378 | 31.70 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
16 | Ana Bogdanovic | 2008 | 367 | 32.01 | ||||||
Herlev Svømning | 32.96 | |||||||||
17 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 345 | 32.69 | ||||||
Herlev Svømning | 32.71 | |||||||||
18 | Caroline Lindberg | 2007 | 343 | 32.75 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
19 | Clara Aamann | 2007 | 341 | 32.80 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.43 | |||||||||
20 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 332 | 33.10 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.81 | |||||||||
21 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 323 | 33.41 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 33.29 | |||||||||
22 | Mie Bysand | 2007 | 310 | 33.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.12 | |||||||||
23 | Kornelia Eg | 2008 | 298 | 34.31 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.89 | |||||||||
24 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 283 | 34.89 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | 463 | 29.63 | ||||||
Herlev Svømning | 31.35 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 375 | 31.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.44 | |||||||||
3 | Alba Kunak | 2010 | 302 | 34.17 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.80 | |||||||||
4 | Nicoline Svarrer | 2010 | 291 | 34.57 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 39.93 | |||||||||
5 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 284 | 34.88 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
6 | Ingrid Zeller | 2010 | 283 | 34.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.24 | |||||||||
7 | Victoria Mainz | 2009 | 279 | 35.05 | ||||||
Herlev Svømning | 36.08 | |||||||||
8 | Lucca Lundemoes | 2009 | 268 | 35.56 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.76 | |||||||||
9 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 265 | 35.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.22 | |||||||||
10 | Elisabeth Thastum | 2010 | 263 | 35.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.46 | |||||||||
11 | Naja Koch Heschel | 2010 | 259 | 35.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 47.69 | |||||||||
12 | Louisa Kjerulf | 2009 | 252 | 36.29 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.13 | |||||||||
13 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 249 | 36.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
14 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | 240 | 36.89 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.85 | |||||||||
15 | Mia Kristensen | 2009 | 232 | 37.29 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.87 | |||||||||
16 | Caysa Fortun | 2009 | 227 | 37.57 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
17 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 226 | 37.59 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.49 | |||||||||
18 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 217 | 38.15 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.19 | |||||||||
18 | Wilma Fortun | 2009 | 217 | 38.15 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
20 | Mille Lai Byberg | 2010 | 213 | 38.36 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
21 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 205 | 38.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.99 | |||||||||
22 | Johanne Stigel | 2009 | 202 | 39.07 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 42.79 | |||||||||
23 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 198 | 39.33 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.00 | |||||||||
24 | Ina Højsteen | 2010 | 190 | 39.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.65 | |||||||||
25 | Lissie Murphy | 2010 | 189 | 39.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.57 | |||||||||
26 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 184 | 40.30 | ||||||
Herlev Svømning | 46.31 | |||||||||
27 | Caroline Sterup | 2009 | 182 | 40.43 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.00 | |||||||||
28 | Sarah Jac | 2010 | 175 | 40.99 | ||||||
Herlev Svømning | 45.29 | |||||||||
29 | Anabel Greve | 2010 | 171 | 41.26 | ||||||
Herlev Svømning | 46.43 | |||||||||
30 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 169 | 41.41 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.92 | |||||||||
31 | Malena Vágsheyg Sigurdsson | 2009 | 164 | 41.86 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.59 | |||||||||
32 | Amalie Damm Nielsen | 2010 | 158 | 42.33 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 46.78 | |||||||||
33 | Sofia Alichkina | 2010 | 151 | 43.06 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 52.54 | |||||||||
34 | Lucca Hegested | 2010 | 139 | 44.23 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.66 | |||||||||
35 | Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 138 | 44.33 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 47.68 | |||||||||
36 | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | 127 | 45.53 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 50.34 | |||||||||
37 | Tilde Jensen | 2010 | 117 | 46.75 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
38 | Emmy Mynster | 2010 | 113 | 47.33 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
39 | Andrea Christoffersen | 2010 | 102 | 48.92 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 56.68 | |||||||||
40 | Ella Maj | 2010 | 82 | 52.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 39.95 | |||||||||
- | Emma Østergaard | 2009 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.79 | |||||||||
Løb 23, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Miriam Bjørnholt | 2011 | 260 | 35.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 40.65 | |||||||||
2 | Marina Lund | 2012 | 224 | 37.74 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 40.47 | |||||||||
3 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 216 | 38.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.72 | |||||||||
4 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 197 | 39.39 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.09 | |||||||||
5 | Caroline M. Baustert | 2011 | 196 | 39.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.96 | |||||||||
6 | Sofie Kirkedal | 2011 | 177 | 40.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
7 | Zoi Asholt | 2011 | 145 | 43.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.97 | |||||||||
8 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | 136 | 44.55 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 132 | 44.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.15 | |||||||||
10 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 131 | 45.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.61 | |||||||||
11 | Norma Fortun | 2011 | 122 | 46.18 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 48.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:38 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 633 | 25.85 | 55.97 | |||||
Herlev Svømning | 55.20 | |||||||||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | 530 | 27.61 | 59.39 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 59.09 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 505 | 28.18 | 1:00.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.53 | |||||||||
2 | Victor Dyrhauge | 2004 | 458 | 28.95 | 1:02.36 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.94 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 456 | 28.35 | 1:02.46 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.44 | |||||||||
4 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 426 | 29.14 | 1:03.85 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:04.88 | |||||||||
5 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 424 | 29.28 | 1:03.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.77 | |||||||||
6 | Lucas Nielsen | 2004 | 393 | 29.59 | 1:05.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:03.72 | |||||||||
7 | August Juel Bragge | 2005 | 389 | 30.86 | 1:05.86 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:06.91 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 537 | 27.54 | 59.12 | |||||
Herlev Svømning | 58.72 | |||||||||
2 | Noah Lester | 2006 | 422 | 29.64 | 1:04.06 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 351 | 31.20 | 1:08.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.93 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 2006 | 345 | 31.93 | 1:08.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.48 | |||||||||
5 | Frederik Vestergaard | 2006 | 343 | 31.34 | 1:08.64 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:09.39 | |||||||||
6 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 330 | 31.92 | 1:09.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
7 | Marinus Leisvig | 2007 | 297 | 33.14 | 1:12.04 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.92 | |||||||||
8 | William Hvid | 2007 | 272 | 33.64 | 1:14.12 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.67 | |||||||||
9 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 263 | 33.10 | 1:14.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.21 | |||||||||
- | Anders Gaard | 2006 | DSQ | ESB 25m | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.09 | |||||||||
- | Johan Klitten | 2006 | DSQ | Tyvstrt sw 4.4 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.01 | |||||||||
Løb 24, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 313 | 32.47 | 1:10.78 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.16 | |||||||||
2 | William Foged | 2008 | 287 | 32.96 | 1:12.81 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:25.63 | |||||||||
3 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 246 | 35.70 | 1:16.70 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.63 | |||||||||
4 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 171 | 39.08 | 1:26.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 623 | 29.52 | 1:03.91 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.75 | |||||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 403 | 33.37 | 1:13.91 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | 466 | 32.50 | 1:10.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.86 | |||||||||
2 | Luna Larsson | 2006 | 440 | 32.79 | 1:11.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.34 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Andersen | 2007 | 541 | 31.14 | 1:06.99 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.40 | |||||||||
2 | Anna Powers | 2007 | 438 | 33.34 | 1:11.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.77 | |||||||||
3 | Julie Truelsen | 2008 | 362 | 34.05 | 1:16.56 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
4 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 328 | 35.52 | 1:19.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.94 | |||||||||
5 | Sally Emilie Bill | 2007 | 291 | 36.90 | 1:22.32 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.87 | |||||||||
6 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 226 | 41.41 | 1:29.63 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:47.82 | |||||||||
7 | Andrea Jørgensen | 2008 | 211 | 40.10 | 1:31.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 284 | 38.68 | 1:23.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.99 | |||||||||
2 | Amalie Witt | 2010 | 106 | 52.80 | 1:55.39 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 622 | 31.54 | 1:07.03 | 1:43.39 | 2:20.74 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:17.48 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 477 | 33.44 | 1:12.66 | 1:53.50 | 2:33.73 | |||
Herlev Svømning | 2:28.58 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Scott Foged | 2005 | 410 | 34.46 | 1:14.65 | 1:57.48 | 2:41.69 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:46.71 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 484 | 34.24 | 1:13.65 | 1:53.33 | 2:32.97 | |||
Herlev Svømning | 2:31.02 | |||||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 347 | 37.01 | 1:20.03 | 2:05.61 | 2:50.92 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.08 | |||||||||
3 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 284 | 40.58 | 1:26.33 | 2:13.79 | 3:02.76 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 242 | 42.65 | 1:31.39 | 2:20.76 | 3:12.82 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:12.85 | |||||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rio Halawi | 2008 | 431 | 35.17 | 1:15.00 | 1:55.75 | 2:38.96 | |||
Herlev Svømning | 2:40.00 | |||||||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 242 | 44.45 | 1:35.60 | 2:25.94 | 3:12.71 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:26.22 | |||||||||
3 | Victor Kühl | 2009 | 188 | 48.51 | 1:43.19 | 2:38.12 | 3:29.54 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:42.86 | |||||||||
4 | Louie Moes Blom | 2009 | 156 | 51.17 | 1:49.06 | 2:46.93 | 3:42.82 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:49 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 505 | 38.77 | 1:21.53 | 2:05.23 | 2:48.95 | |||
Herlev Svømning | 3:00.38 | |||||||||
2 | Viola Søbye | 2006 | 317 | 41.61 | 1:31.03 | 2:23.95 | 3:17.32 | |||
Værløse Svømmeklub | 3:14.34 | |||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 647 | 34.65 | 1:14.09 | 1:54.48 | 2:35.52 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.92 | |||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 494 | 38.73 | 1:21.31 | 2:05.22 | 2:50.22 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.85 | |||||||||
3 | Iben Karlsmark | 2007 | 436 | 39.10 | 1:24.10 | 2:10.27 | 2:57.45 | |||
Herlev Svømning | 2:55.99 | |||||||||
4 | Caroline Lindberg | 2007 | 316 | 43.47 | 1:33.32 | 2:26.25 | 3:17.38 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:51.41 | |||||||||
5 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 291 | 44.73 | 1:36.25 | 2:29.31 | 3:22.88 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Lai Byberg | 2010 | 189 | 53.03 | 1:53.54 | 2:54.61 | 3:54.23 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:56.94 | |||||||||
2 | Wilma Fortun | 2009 | 188 | 53.88 | 1:53.94 | 2:55.77 | 3:54.65 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:59.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 391 | 32.31 | 1:06.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.18 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Kühnell | 2006 | 503 | 29.98 | 1:01.45 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
2 | Loui Krag | 2007 | 435 | 30.97 | 1:04.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:07.59 | |||||||||
3 | Mathias Johansen | 2007 | 432 | 30.97 | 1:04.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.64 | |||||||||
4 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 381 | 32.07 | 1:07.39 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.33 | |||||||||
5 | Marinus Leisvig | 2007 | 344 | 34.40 | 1:09.75 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.17 | |||||||||
6 | William Hvid | 2007 | 341 | 33.50 | 1:09.96 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.50 | |||||||||
7 | Rasmus Nyland | 2007 | 300 | 34.73 | 1:13.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
8 | Storm Bargmann | 2007 | 279 | 36.10 | 1:14.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.23 | |||||||||
9 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 239 | 37.91 | 1:18.66 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.54 | |||||||||
10 | Nuoyan Jiang | 2007 | 236 | 38.88 | 1:19.06 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.69 | |||||||||
11 | Oliver Deren | 2007 | 230 | 39.63 | 1:19.73 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
12 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 200 | 40.65 | 1:23.46 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.13 | |||||||||
13 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 196 | 40.66 | 1:24.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.38 | |||||||||
14 | Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 159 | 42.36 | 1:30.11 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
15 | Malik Hessellund | 2007 | 132 | 45.97 | 1:35.82 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.00 | |||||||||
- | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:33.26 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 329 | 34.68 | 1:10.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.01 | |||||||||
2 | Gustav Kammer | 2008 | 234 | 38.12 | 1:19.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
3 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 232 | 39.03 | 1:19.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.98 | |||||||||
4 | Emil Harpøth | 2008 | 226 | 39.39 | 1:20.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.15 | |||||||||
5 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 219 | 39.93 | 1:21.07 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.25 | |||||||||
6 | Holger Larsen | 2008 | 192 | 40.58 | 1:24.65 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:26.77 | |||||||||
7 | Carl Hertel | 2009 | 192 | 42.25 | 1:24.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
8 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 191 | 41.98 | 1:24.84 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:32.99 | |||||||||
9 | Eran Akar | 2008 | 186 | 41.31 | 1:25.61 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.85 | |||||||||
10 | Niels Andreasen | 2009 | 184 | 40.90 | 1:25.83 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:39.40 | |||||||||
11 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 183 | 41.98 | 1:26.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:38.43 | |||||||||
12 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 174 | 42.51 | 1:27.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.31 | |||||||||
13 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 166 | 43.02 | 1:28.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.11 | |||||||||
14 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 164 | 43.05 | 1:29.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.60 | |||||||||
15 | Thomas Rønne | 2009 | 162 | 43.63 | 1:29.59 | |||||
Herlev Svømning | 1:38.41 | |||||||||
16 | Noah Nygaard | 2008 | 161 | 43.44 | 1:29.79 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.62 | |||||||||
17 | August Spellerberg | 2009 | 148 | 44.17 | 1:32.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.53 | |||||||||
18 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 128 | 1:36.77 | 1:36.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.00 | |||||||||
19 | Anton Jønsson | 2009 | 120 | 49.64 | 1:38.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.42 | |||||||||
20 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 110 | 49.23 | 1:41.73 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.64 | |||||||||
21 | Hampus de Neergaard | 2009 | 88 | 52.41 | 1:49.56 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Emil Hung-Møller | 2009 | 87 | 51.38 | 1:50.03 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
23 | Jonathan Hornbech | 2009 | 83 | 54.68 | 1:52.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.93 | |||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:25.79 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leif Evald Larsen | 2010 | 184 | 41.10 | 1:25.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.25 | |||||||||
2 | Kalle Parker French | 2010 | 175 | 42.52 | 1:27.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.34 | |||||||||
3 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 154 | 43.71 | 1:31.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.05 | |||||||||
4 | Markus Tordrup | 2010 | 145 | 44.36 | 1:32.83 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.60 | |||||||||
5 | Magnus Kleis | 2010 | 141 | 46.50 | 1:33.80 | |||||
Vest-Brøndby | 1:49.72 | |||||||||
6 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 123 | 46.22 | 1:38.20 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.52 | |||||||||
7 | Immanuel Tuxen | 2010 | 120 | 47.87 | 1:38.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.90 | |||||||||
8 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 118 | 48.52 | 1:39.49 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.74 | |||||||||
9 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 113 | 48.73 | 1:40.81 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 106 | 49.78 | 1:43.11 | |||||
Vest-Brøndby | 2:00.92 | |||||||||
11 | Christoffer Midtgaard | 2010 | 101 | 49.87 | 1:44.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 97 | 51.89 | 1:46.24 | |||||
Vest-Brøndby | 2:02.33 | |||||||||
13 | Tjalfe Claridge | 2012 | 64 | 59.32 | 2:01.77 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
- | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | DSQ | Sv på mave 25m +75m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 734 | 29.39 | 1:00.99 | |||||
Herlev Svømning | 58.96 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 556 | 32.23 | 1:06.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.44 | |||||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | 276 | 40.20 | 1:24.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.41 | |||||||||
- | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 567 | 32.33 | 1:06.48 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.25 | |||||||||
2 | Emma Mølholm | 2005 | 406 | 35.50 | 1:14.28 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
3 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 396 | 36.27 | 1:14.93 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.95 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Fris Ottosen | 2007 | 431 | 34.79 | 1:12.84 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
2 | Naja Kammann | 2008 | 402 | 36.00 | 1:14.55 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.94 | |||||||||
3 | Carla Uhl | 2008 | 385 | 35.83 | 1:15.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.54 | |||||||||
4 | Sally Emilie Bill | 2007 | 381 | 36.13 | 1:15.85 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:29.74 | |||||||||
5 | Helena Honore | 2007 | 362 | 37.83 | 1:17.15 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.41 | |||||||||
6 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 319 | 39.61 | 1:20.48 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
7 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 319 | 39.06 | 1:20.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.75 | |||||||||
8 | Andrea Jørgensen | 2008 | 294 | 40.14 | 1:22.72 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.68 | |||||||||
9 | Ana Bogdanovic | 2008 | 293 | 38.79 | 1:22.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.36 | |||||||||
10 | Clara Aamann | 2007 | 289 | 41.12 | 1:23.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
11 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 278 | 41.21 | 1:24.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.06 | |||||||||
12 | Mie Bysand | 2007 | 276 | 40.34 | 1:24.48 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:23.12 | |||||||||
13 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 272 | 41.14 | 1:24.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.76 | |||||||||
14 | Kornelia Eg | 2008 | 269 | 40.58 | 1:25.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.22 | |||||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | 220 | 44.94 | 1:31.02 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:46.63 | |||||||||
16 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 214 | 44.14 | 1:31.93 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:45.42 | |||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | 403 | 37.10 | 1:14.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.01 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 348 | 20.61 | 1:18.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
3 | Ingrid Zeller | 2010 | 290 | 40.96 | 1:23.12 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.22 | |||||||||
4 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | 228 | 42.11 | 1:30.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.97 | |||||||||
5 | Elisabeth Thastum | 2010 | 223 | 43.81 | 1:30.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.58 | |||||||||
6 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 222 | 44.23 | 1:30.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
7 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 215 | 44.86 | 1:31.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.63 | |||||||||
8 | Mia Kristensen | 2009 | 210 | 45.97 | 1:32.46 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.08 | |||||||||
9 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 209 | 45.03 | 1:32.69 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Naja Koch Heschel | 2010 | 204 | 45.87 | 1:33.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.24 | |||||||||
11 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 199 | 28.52 | 1:34.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.54 | |||||||||
12 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 194 | 45.51 | 1:34.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.84 | |||||||||
13 | Lucca Lundemoes | 2009 | 192 | 46.60 | 1:35.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.06 | |||||||||
14 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 189 | 47.37 | 1:35.87 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.56 | |||||||||
15 | Anna Dencher Nielsen | 2010 | 180 | 47.02 | 1:37.30 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:36.21 | |||||||||
16 | Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 170 | 47.88 | 1:39.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:59.22 | |||||||||
17 | Ina Højsteen | 2010 | 167 | 48.87 | 1:39.78 | |||||
Vest-Brøndby | 1:51.67 | |||||||||
18 | Lissie Murphy | 2010 | 163 | 48.41 | 1:40.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:54.68 | |||||||||
19 | Adrianna Isabel Romero | 2010 | 145 | 49.72 | 1:44.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:01.91 | |||||||||
20 | Mille Klæbel Blomsterberg | 2010 | 142 | 50.41 | 1:45.37 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:48.41 | |||||||||
21 | Victoria Kryshtalova | 2009 | 136 | 51.12 | 1:46.93 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:40.00 | |||||||||
22 | Mira Jensen | 2010 | 125 | 54.28 | 1:49.79 | |||||
Herlev Svømning | 2:20.62 | |||||||||
23 | Malena Vágsheyg Sigurdsson | 2009 | 123 | 52.96 | 1:50.57 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
24 | Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 121 | 53.88 | 1:51.04 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andrea Christoffersen | 2010 | 105 | 56.59 | 1:56.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:55.00 | |||||||||
26 | Sofia Alichkina | 2010 | 104 | 54.66 | 1:56.94 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:17.97 | |||||||||
27 | Ella Maj | 2010 | 87 | 56.69 | 2:03.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Emmy Mynster | 2010 | DSQ | mgl berør v 50 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Johanne Stigel | 2009 | DSQ | forkert bane v.50 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.08 | |||||||||
- | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | DSQ | EFB 75 m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.72 | |||||||||
- | Tilde Jensen | 2010 | DSQ | sv mave v. 50m | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 29, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 160 | 49.31 | 1:41.28 | |||||
Vest-Brøndby | 1:59.66 | |||||||||
2 | Sofie Kirkedal | 2011 | 150 | 49.37 | 1:43.49 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.00 | |||||||||
3 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 146 | 50.15 | 1:44.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.92 | |||||||||
4 | Zoi Asholt | 2011 | 142 | 51.36 | 1:45.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.74 | |||||||||
5 | Caroline M. Baustert | 2011 | 142 | 52.19 | 1:45.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:09.41 | |||||||||
6 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 114 | 55.45 | 1:53.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.36 | |||||||||
- | Alice Legarth Schmidt | 2011 | DSQ | EFB 75 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:51.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 30, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 613 | 1:03.92 | 2:10.68 | 3:16.97 | 4:23.39 | 8:41.81 | ||
Herlev Svømning | 8:40.00 | 5:28.05 | 6:33.69 | 7:38.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stefania Gallone | 1998 | 505 | 30.60 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 33.00 | |||||||||
2 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 449 | 31.83 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.06 | |||||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Eie | 2005 | 543 | 29.87 | ||||||
Herlev Svømning | 29.21 | |||||||||
2 | Fiona Jensen | 2006 | 438 | 32.09 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 31.34 | |||||||||
3 | Viola Søbye | 2006 | 212 | 40.86 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 39.20 | |||||||||
4 | Malisha Poynton | 2006 | 209 | 41.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
- | Luna Larsson | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 32.67 | |||||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 434 | 32.18 | ||||||
Herlev Svømning | 31.65 | |||||||||
2 | Anna Powers | 2007 | 430 | 32.30 | ||||||
Herlev Svømning | 32.32 | |||||||||
3 | Julie Truelsen | 2008 | 406 | 32.92 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
4 | Naja Kammann | 2008 | 400 | 33.08 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 34.12 | |||||||||
5 | Yasmin Thomsen | 2007 | 370 | 33.93 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
6 | Helena Honore | 2007 | 348 | 34.64 | ||||||
Herlev Svømning | 37.41 | |||||||||
7 | Iben Karlsmark | 2007 | 337 | 35.02 | ||||||
Herlev Svømning | 36.41 | |||||||||
8 | Sofie K. Eriksen | 2007 | 267 | 37.85 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 37.24 | |||||||||
9 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 219 | 40.43 | ||||||
Herlev Svømning | 50.48 | |||||||||
10 | Mie Bysand | 2007 | 208 | 41.13 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 44.35 | |||||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 298 | 36.47 | ||||||
Herlev Svømning | 35.65 | |||||||||
2 | Victoria Mainz | 2009 | 236 | 39.40 | ||||||
Herlev Svømning | 45.35 | |||||||||
3 | Alba Kunak | 2010 | 209 | 41.02 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.04 | |||||||||
4 | Louisa Kjerulf | 2009 | 205 | 41.31 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Olivia Jee Gringer | 2010 | 119 | 49.46 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | DSQ | tyvstart sw44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 46.39 | |||||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marina Lund | 2012 | 139 | 47.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 48.71 | |||||||||
2 | Clara Nymark Føge | 2011 | 123 | 49.00 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laurits Kenskov | 2001 | 603 | 25.74 | ||||||
Herlev Svømning | 25.14 | |||||||||
2 | Carl Kirchhoff | 2002 | 563 | 26.33 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | 553 | 26.49 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 28.00 | |||||||||
4 | Marcus Appel | 2003 | 443 | 28.52 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
- | Harald Wiehe Struberg | 2003 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 31.24 | |||||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | 497 | 27.44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | 483 | 27.72 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
2 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 483 | 27.72 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 27.25 | |||||||||
4 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 449 | 28.40 | ||||||
Herlev Svømning | 28.27 | |||||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 425 | 28.92 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 30.76 | |||||||||
2 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 424 | 28.93 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 31.90 | |||||||||
3 | Noah Lester | 2006 | 416 | 29.12 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
4 | Jonathan Kristensen | 2006 | 397 | 29.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
5 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 359 | 30.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
6 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 341 | 31.12 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
7 | Johan Klitten | 2006 | 320 | 31.79 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
8 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 242 | 34.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.99 | |||||||||
9 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 187 | 38.03 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rio Halawi | 2008 | 406 | 29.36 | ||||||
Herlev Svømning | 30.99 | |||||||||
2 | Alexander Groth | 2008 | 271 | 33.59 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 34.63 | |||||||||
3 | Gustav Midtgaard | 2008 | 267 | 33.77 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
4 | Emil Harpøth | 2008 | 235 | 35.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 38.50 | |||||||||
5 | Mehmet Fener | 2009 | 149 | 40.95 | ||||||
Herlev Svømning | 51.75 | |||||||||
6 | Hampus de Neergaard | 2009 | 85 | 49.34 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Thore Uhre Hansen | 2009 | 74 | 51.63 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:06.11 | |||||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Arnholtz | 2010 | 214 | 36.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 37.68 | |||||||||
2 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 76 | 51.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
3 | Ludvig Rasmussen | 2010 | 71 | 52.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tobias Kristensen | 2011 | 57 | 56.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 50.99 | |||||||||
5 | Malthe Enemark Cruse | 2010 | 56 | 56.73 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 53.92 | |||||||||
6 | Wille Ask Bargmann | 2010 | 37 | 1:04.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 409 | 34.53 | 1:12.48 | 1:51.07 | 2:28.75 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:26.67 | |||||||||
- | Ane Andersen | 1990 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 2:22.74 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 538 | 31.58 | 1:06.20 | 1:41.49 | 2:15.73 | |||
Herlev Svømning | 2:26.91 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 480 | 32.55 | 1:07.89 | 1:44.49 | 2:20.97 | |||
Herlev Svømning | 2:24.34 | |||||||||
3 | Sofija Rønne | 2006 | 378 | 34.67 | 1:13.75 | 1:54.30 | 2:32.61 | |||
Herlev Svømning | 2:35.70 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Dupont | 2007 | 451 | 32.62 | 1:08.50 | 1:46.37 | 2:23.99 | |||
Herlev Svømning | 2:25.20 | |||||||||
2 | Sally Emilie Bill | 2007 | 421 | 33.27 | 1:10.55 | 1:50.02 | 2:27.32 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:47.55 | |||||||||
3 | Emily Amalie Jensen | 2007 | 382 | 34.37 | 1:12.71 | 1:52.57 | 2:32.18 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:31.19 | |||||||||
4 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | 367 | 35.16 | 1:13.74 | 1:54.37 | 2:34.12 | |||
Værløse Svømmeklub | 2:53.11 | |||||||||
5 | Line Appel | 2007 | 364 | 34.72 | 1:14.76 | 1:55.68 | 2:34.57 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:00.29 | |||||||||
6 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 360 | 35.15 | 1:13.53 | 1:53.98 | 2:35.14 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.53 | |||||||||
7 | Liv Emilie Ryberg | 2007 | 347 | 35.11 | 1:15.41 | 1:56.66 | 2:37.07 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:00.94 | |||||||||
8 | Melani Jesse | 2008 | 307 | 36.47 | 1:18.13 | 2:01.14 | 2:43.56 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:01.21 | |||||||||
9 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | 302 | 38.00 | 1:20.90 | 2:03.81 | 2:44.54 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.35 | |||||||||
10 | Clara Aamann | 2007 | 263 | 38.89 | 1:22.82 | 2:08.49 | 2:52.26 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:59.06 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caysa Fortun | 2009 | 205 | 40.76 | 1:27.66 | 2:15.01 | 3:07.20 | |||
Helsinge Svømmeklub | 3:29.98 | |||||||||
2 | Victoria Kryshtalova | 2009 | 175 | 43.00 | 1:34.23 | 2:28.25 | 3:17.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:41.13 | |||||||||
Løb 33, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | 170 | 44.12 | 1:35.75 | 2:28.73 | 3:19.02 | |||
Vest-Brøndby | 3:54.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Frederiksen | 2004 | 555 | 28.26 | 58.55 | 1:29.70 | 2:00.91 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:00.85 | |||||||||
2 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 432 | 29.76 | 1:02.96 | 1:38.34 | 2:11.36 | |||
Herlev Svømning | 2:10.16 | |||||||||
3 | Lucas Nielsen | 2004 | 425 | 29.86 | 1:03.43 | 1:38.17 | 2:12.13 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:08.70 | |||||||||
4 | August Juel Bragge | 2005 | 415 | 31.19 | 1:05.39 | 1:39.37 | 2:13.21 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:19.28 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 624 | 26.69 | 56.19 | 1:26.28 | 1:56.28 | |||
Herlev Svømning | 1:54.27 | |||||||||
2 | Tobias Frederiksen | 2006 | 525 | 28.61 | 59.91 | 1:31.64 | 2:03.15 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:02.72 | |||||||||
3 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 452 | 29.31 | 1:01.53 | 1:35.23 | 2:09.42 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:09.32 | |||||||||
4 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 372 | 31.78 | 1:05.80 | 1:37.64 | 2:18.06 | |||
Herlev Svømning | 2:23.27 | |||||||||
5 | Aksel Kirkelund | 2007 | 372 | 31.56 | 1:07.55 | 1:43.75 | 2:18.07 | |||
Herlev Svømning | 2:50.85 | |||||||||
6 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 290 | 33.00 | 1:11.64 | 1:51.72 | 2:30.03 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:42.56 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 340 | 32.70 | 1:10.65 | 1:47.14 | 2:22.27 | |||
Herlev Svømning | 3:10.46 | |||||||||
2 | Arn Byrge Hovmand | 2009 | 297 | 33.44 | 1:12.38 | 1:52.58 | 2:28.93 | |||
Helsinge Svømmeklub | 2:48.31 | |||||||||
3 | Holger Larsen | 2008 | 225 | 37.64 | 1:20.02 | 2:02.91 | 2:43.19 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | 3:07.14 | |||||||||
4 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 194 | 40.53 | 1:25.04 | 2:09.40 | 2:51.52 | |||
Vest-Brøndby | 3:11.92 | |||||||||
5 | Thomas Rønne | 2009 | 194 | 40.43 | 1:25.40 | 2:11.80 | 2:51.54 | |||
Herlev Svømning | 3:40.66 | |||||||||
6 | Anton Jønsson | 2009 | 153 | 41.93 | 1:31.24 | 2:21.74 | 3:05.47 | |||
Vest-Brøndby | 4:03.99 | |||||||||
7 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | 146 | 43.06 | 1:32.50 | 2:22.58 | 3:08.36 | |||
Vest-Brøndby | 3:26.01 | |||||||||
8 | Gustav Schønemann-Lund | 2009 | 111 | 42.71 | 1:33.38 | 2:29.17 | 3:26.35 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:01.00 | |||||||||
9 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | 111 | 48.63 | 1:41.64 | 2:35.18 | 3:26.48 | |||
Vest-Brøndby | 3:36.23 | |||||||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:47.71 | |||||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Tordrup | 2010 | 156 | 44.00 | 1:31.52 | 2:20.45 | 3:04.30 | |||
Vest-Brøndby | 3:27.26 | |||||||||
2 | Magnus Kleis | 2010 | 156 | 43.46 | 1:31.90 | 2:20.29 | 3:04.47 | |||
Vest-Brøndby | 3:32.46 | |||||||||
3 | Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 145 | 42.12 | 1:29.72 | 2:19.31 | 3:09.04 | |||
Hillerød Svømmeklub | 3:10.00 | |||||||||
4 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | 109 | 46.03 | 1:40.57 | 2:34.47 | 3:27.89 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Rasmus Valentin Bayer | 2010 | 106 | 47.95 | 1:43.25 | 2:39.91 | 3:29.37 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 93 | 48.67 | 1:45.22 | 2:43.80 | 3:38.71 | |||
Vest-Brøndby | 4:04.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 651 | 29.08 | 1:05.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.26 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 572 | 31.39 | 1:08.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.22 | |||||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 503 | 32.81 | 1:11.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.30 | |||||||||
4 | Stefania Gallone | 1998 | 478 | 33.44 | 1:12.25 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:20.00 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Eie | 2005 | 497 | 31.70 | 1:11.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.05 | |||||||||
2 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 489 | 32.92 | 1:11.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.91 | |||||||||
3 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 376 | 35.30 | 1:18.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.19 | |||||||||
4 | Malisha Poynton | 2006 | 296 | 39.51 | 1:24.74 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Powers | 2007 | 449 | 35.69 | 1:13.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.03 | |||||||||
2 | Naja Kammann | 2008 | 427 | 33.80 | 1:15.01 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.39 | |||||||||
3 | Iben Karlsmark | 2007 | 402 | 37.11 | 1:16.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.13 | |||||||||
4 | Liya Arnholtz | 2007 | 383 | 37.72 | 1:17.78 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:20.82 | |||||||||
5 | Carla Uhl | 2008 | 375 | 35.99 | 1:18.35 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.32 | |||||||||
6 | Rosa Marie Sjøberg | 2008 | 360 | 35.65 | 1:19.37 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.69 | |||||||||
7 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 353 | 36.89 | 1:19.89 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.22 | |||||||||
8 | Line Appel | 2007 | 353 | 35.75 | 1:19.92 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.08 | |||||||||
9 | Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 349 | 37.89 | 1:20.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
10 | Caroline Lindberg | 2007 | 333 | 39.61 | 1:21.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.50 | |||||||||
11 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 307 | 39.56 | 1:23.75 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.10 | |||||||||
12 | Andrea Jørgensen | 2008 | 303 | 38.04 | 1:24.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.22 | |||||||||
13 | Frida Fly Haastrup | 2008 | 301 | 37.77 | 1:24.31 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:43.15 | |||||||||
14 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 259 | 42.78 | 1:28.54 | |||||
Herlev Svømning | 1:26.52 | |||||||||
15 | Liva Poulsen | 2007 | 258 | 43.21 | 1:28.68 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:33.77 | |||||||||
16 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 246 | 43.62 | 1:30.16 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:37.61 | |||||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | DSQ | Tyvstart sw44 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
- | Kristine Dupont | 2007 | DSQ | ej berøing v 75m | ||||||
Herlev Svømning | 1:16.72 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eleonora Marsner | 2009 | 399 | 34.46 | 1:16.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.88 | |||||||||
2 | Asta Lukowski | 2010 | 329 | 37.43 | 1:21.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.19 | |||||||||
3 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 315 | 38.23 | 1:23.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.41 | |||||||||
4 | Ingrid Zeller | 2010 | 275 | 40.86 | 1:26.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.78 | |||||||||
5 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 259 | 41.39 | 1:28.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.88 | |||||||||
6 | Naja Koch Heschel | 2010 | 255 | 42.55 | 1:29.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.43 | |||||||||
7 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 234 | 42.19 | 1:31.60 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.61 | |||||||||
8 | Maya Victoria Hornbeck | 2009 | 232 | 40.91 | 1:31.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.83 | |||||||||
9 | Nicoline Svarrer | 2010 | 229 | 43.33 | 1:32.36 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:36.89 | |||||||||
10 | Elisabeth Thastum | 2010 | 222 | 42.26 | 1:33.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.71 | |||||||||
11 | Mia Kristensen | 2009 | 219 | 45.55 | 1:33.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.64 | |||||||||
12 | Laura Krak Hjorth | 2009 | 205 | 43.89 | 1:35.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.30 | |||||||||
13 | Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 199 | 44.88 | 1:36.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.58 | |||||||||
14 | Lucca Lundemoes | 2009 | 194 | 43.93 | 1:37.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.91 | |||||||||
15 | Amalie Witt | 2010 | 185 | 46.71 | 1:39.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.71 | |||||||||
16 | Freya H. Rasmussen | 2010 | 181 | 45.35 | 1:39.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:48.88 | |||||||||
17 | Lissie Murphy | 2010 | 178 | 47.06 | 1:40.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.15 | |||||||||
18 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 176 | 44.49 | 1:40.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.36 | |||||||||
19 | Ina Højsteen | 2010 | 171 | 47.20 | 1:41.74 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 169 | 47.61 | 1:42.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.43 | |||||||||
21 | Andrea Glasius Tischer | 2010 | 152 | 52.36 | 1:45.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.61 | |||||||||
22 | Anabel Greve | 2010 | 149 | 50.43 | 1:46.38 | |||||
Herlev Svømning | 1:51.21 | |||||||||
23 | Lucca Hegested | 2010 | 141 | 51.36 | 1:48.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:03.58 | |||||||||
24 | Mira Jensen | 2010 | 132 | 55.34 | 1:50.74 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Sarah Jac | 2010 | 130 | 51.21 | 1:51.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Olivia Jee Gringer | 2010 | 115 | 53.88 | 1:56.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Emilie Stengel Vindekilde | 2009 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.66 | |||||||||
- | Emma Østergaard | 2009 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:54.58 | |||||||||
- | Anna Dencher Nielsen | 2010 | DSQ | afslut på maven v50m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Sterup | 2009 | DSQ | ryg på mave v. 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:47.79 | |||||||||
- | Katrine Barslund Ellehauge | 2010 | DSQ | tyvstart sw 44 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:00.78 | |||||||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2011-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Miriam Bjørnholt | 2011 | 206 | 46.60 | 1:35.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.05 | |||||||||
2 | Caroline M. Baustert | 2011 | 168 | 49.34 | 1:42.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.05 | |||||||||
3 | Alice Legarth Schmidt | 2011 | 158 | 52.66 | 1:44.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:53.22 | |||||||||
4 | Marina Lund | 2012 | 146 | 50.09 | 1:47.11 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:52.10 | |||||||||
5 | Clara Nymark Føge | 2011 | 144 | 50.95 | 1:47.77 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 131 | 53.04 | 1:51.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.61 | |||||||||
7 | Norma Fortun | 2011 | 105 | 55.93 | 1:59.56 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 2:15.08 | |||||||||
8 | Olivia Mai Stigsnaes | 2011 | 100 | 55.75 | 2:01.51 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Zoi Asholt | 2011 | 98 | 56.42 | 2:02.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.61 | |||||||||
10 | Signe Ewald Riecke | 2011 | 97 | 58.40 | 2:02.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.10 | |||||||||
- | Sofie Kirkedal | 2011 | DSQ | crawl ben i fly | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 583 | 27.99 | 1:00.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.05 | |||||||||
2 | Marcus Appel | 2003 | 409 | 30.73 | 1:07.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:08.70 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Dyrhauge | 2004 | 535 | 28.88 | 1:01.91 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.25 | |||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 521 | 29.13 | 1:02.43 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.14 | |||||||||
3 | Louie Uldall | 2005 | 494 | 29.83 | 1:03.54 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.39 | |||||||||
4 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 419 | 30.53 | 1:07.16 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.89 | |||||||||
5 | Scott Foged | 2005 | 392 | 33.70 | 1:08.62 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
6 | August Juel Bragge | 2005 | 365 | 32.23 | 1:10.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:21.21 | |||||||||
- | Thor Majvig Mogensen | 2004 | DSQ | afs. ryg på mave 50m | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.03 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Krag | 2007 | 447 | 30.33 | 1:05.72 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
2 | Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 440 | 30.26 | 1:06.07 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.90 | |||||||||
3 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 434 | 30.31 | 1:06.37 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
4 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 418 | 32.26 | 1:07.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
5 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 415 | 32.31 | 1:07.35 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
6 | Elias Jensen | 2006 | 409 | 30.53 | 1:07.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:07.21 | |||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 2006 | 403 | 31.13 | 1:08.00 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:11.69 | |||||||||
8 | Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 375 | 32.86 | 1:09.68 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
9 | Noah Lester | 2006 | 356 | 30.70 | 1:10.86 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
10 | Jacob Michael Madsen | 2006 | 346 | 31.45 | 1:11.54 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
11 | Rasmus Nyland | 2007 | 338 | 32.23 | 1:12.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:30.51 | |||||||||
12 | Storm Bargmann | 2007 | 321 | 34.84 | 1:13.39 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.64 | |||||||||
13 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 310 | 34.91 | 1:14.23 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:15.99 | |||||||||
14 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 307 | 34.71 | 1:14.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.70 | |||||||||
15 | Oliver Deren | 2007 | 272 | 35.20 | 1:17.51 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
16 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 270 | 36.70 | 1:17.76 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
17 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 254 | 36.04 | 1:19.28 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
18 | Kaare Asskildt | 2006 | 250 | 35.75 | 1:19.71 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.02 | |||||||||
19 | Nuoyan Jiang | 2007 | 241 | 38.90 | 1:20.67 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:28.34 | |||||||||
20 | Mikkel Rasmussen | 2007 | 215 | 41.17 | 1:23.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
21 | Julius Holst Krabbe | 2007 | 209 | 40.82 | 1:24.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.11 | |||||||||
22 | Nicolai Preben-Andersen | 2007 | 203 | 40.82 | 1:25.44 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:26.47 | |||||||||
23 | Otto Holbøll Danquart | 2007 | 189 | 40.45 | 1:27.57 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.21 | |||||||||
24 | Malik Hessellund | 2007 | 187 | 41.95 | 1:27.74 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:33.21 | |||||||||
25 | Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 183 | 41.06 | 1:28.52 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:42.16 | |||||||||
- | Sebastian Kjær Sørensen | 2007 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:32.19 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Foged | 2008 | 307 | 35.74 | 1:14.50 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:23.40 | |||||||||
2 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 273 | 35.95 | 1:17.44 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:19.97 | |||||||||
3 | Gustav Midtgaard | 2008 | 266 | 36.47 | 1:18.13 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.13 | |||||||||
4 | Eran Akar | 2008 | 258 | 36.43 | 1:18.87 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:25.07 | |||||||||
5 | Gustav Kammer | 2008 | 238 | 36.08 | 1:21.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:25.87 | |||||||||
6 | Kasper Kempel Laursen | 2008 | 233 | 39.53 | 1:21.60 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:26.01 | |||||||||
7 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 223 | 38.21 | 1:22.77 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.54 | |||||||||
8 | Sebastian S. Sørensen | 2008 | 218 | 38.80 | 1:23.44 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:30.01 | |||||||||
9 | Alexander Groth | 2008 | 215 | 38.07 | 1:23.77 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:29.79 | |||||||||
10 | Sebastian Øster Boisen | 2008 | 208 | 39.03 | 1:24.81 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:25.65 | |||||||||
11 | Malte Scott Jensen | 2009 | 206 | 40.93 | 1:25.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:27.83 | |||||||||
12 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 204 | 39.40 | 1:25.33 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.04 | |||||||||
13 | Carl Hertel | 2009 | 201 | 39.48 | 1:25.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.00 | |||||||||
14 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 196 | 39.59 | 1:26.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.24 | |||||||||
15 | Niels Andreasen | 2009 | 179 | 41.85 | 1:29.05 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
16 | Victor Kühl | 2009 | 174 | 44.38 | 1:29.96 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:39.06 | |||||||||
17 | Noah Nygaard | 2008 | 161 | 42.71 | 1:32.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.89 | |||||||||
18 | Julius Karl Johannsson | 2009 | 155 | 42.53 | 1:33.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.28 | |||||||||
19 | Oskar Julius Krogh Bill | 2009 | 144 | 42.71 | 1:35.83 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:41.16 | |||||||||
20 | August Spellerberg | 2009 | 133 | 46.39 | 1:38.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.94 | |||||||||
21 | Thias Roland Zimling | 2009 | 122 | 50.22 | 1:41.14 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:51.75 | |||||||||
22 | Niklas Dresler Aleksic | 2009 | 119 | 47.36 | 1:41.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Hampus de Neergaard | 2009 | 117 | 50.34 | 1:42.68 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
24 | Lucas Kristiansen | 2009 | 112 | 48.37 | 1:44.09 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:50.45 | |||||||||
25 | Jonathan Hornbech | 2009 | 101 | 50.07 | 1:47.65 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
26 | Thore Uhre Hansen | 2009 | 97 | 52.31 | 1:49.23 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Loui Arnholtz | 2010 | 204 | 38.26 | 1:25.34 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:27.16 | |||||||||
2 | Leif Evald Larsen | 2010 | 187 | 40.80 | 1:27.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.13 | |||||||||
3 | Kalle Parker French | 2010 | 165 | 41.33 | 1:31.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:49.06 | |||||||||
4 | Sixten Blicher Retpen | 2010 | 99 | 50.06 | 1:48.47 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Immanuel Tuxen | 2010 | 98 | 51.58 | 1:48.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:06.08 | |||||||||
6 | Tobias Kristensen | 2011 | 91 | 54.20 | 1:51.55 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:55.08 | |||||||||
7 | Carlos Nicolas Jensen | 2010 | 73 | 49.05 | 1:59.88 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.74 | |||||||||
- | Aksel Otto Duelund-Hansen | 2010 | DSQ | afs. ryg på mave | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:08.00 | |||||||||
- | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | DSQ | mave efter 25m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.01 | |||||||||
- | Villads Grove Sørensen | 2010 | DSQ | crawl ved start | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:07.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 37, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hils 1 | 2004 | 526 | 1:56.29 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:54.86 | |||||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 31.74 | 59.84 | |||||||
Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | 28.43 | 1:28.27 | |||||||
Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 28.02 | 1:56.29 | |||||||
2 | Helsinge 1 | 2002 | 440 | 2:03.41 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:06.02 | |||||||||
Yasmin Thomsen | 2007 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Pernille Møller Leisted | 2002 | 31.75 | 1:01.26 | |||||||
Liya Arnholtz | 2007 | 30.79 | 1:32.05 | |||||||
Emily Amalie Jensen | 2007 | 31.36 | 2:03.41 | |||||||
3 | Fr.sund 1 | 2004 | 436 | 2:03.81 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:05.92 | |||||||||
Line Appel | 2007 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Klara Fris Ottosen | 2007 | 31.19 | 1:02.91 | |||||||
Julie Truelsen | 2008 | 31.47 | 1:34.38 | |||||||
Emilie Pyndt Hansen | 2004 | 29.43 | 2:03.81 | |||||||
4 | Fr.sund 2 | 2007 | 353 | 2:12.86 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:20.58 | |||||||||
Liv Emilie Ryberg | 2007 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Clara Aamann | 2007 | 32.63 | 1:05.79 | |||||||
Kornelia Eg | 2008 | 34.63 | 1:40.42 | |||||||
Caroline Lindberg | 2007 | 32.44 | 2:12.86 | |||||||
5 | Hils 2 Piger | 2007 | 352 | 2:12.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:14.15 | |||||||||
Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | 32.97 | 32.97 | |||||||
Andrea Jørgensen | 2008 | 33.25 | 1:06.22 | |||||||
Liva Poulsen | 2007 | 35.68 | 1:41.90 | |||||||
Anna Gregers Jørgensen | 2007 | 31.01 | 2:12.91 | |||||||
6 | Hsk 1 | 2009 | 318 | 2:17.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:09.07 | |||||||||
Asta Lukowski | 2010 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Ingrid Zeller | 2010 | 35.92 | 1:07.80 | |||||||
Naja Koch Heschel | 2010 | 35.05 | 1:42.85 | |||||||
Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 34.65 | 2:17.50 | |||||||
7 | Helsinge 2 | 2006 | 267 | 2:25.83 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:27.69 | |||||||||
Malisha Poynton | 2006 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Mille Lai Byberg | 2010 | 39.90 | 1:13.28 | |||||||
Melani Jesse | 2008 | 34.19 | 1:47.47 | |||||||
Wilma Fortun | 2009 | 38.36 | 2:25.83 | |||||||
8 | Fr.sund 1 | 2008 | 265 | 2:26.11 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:21.52 | |||||||||
Alba Kunak | 2010 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Ellen Johanne Skovsgaard | 2010 | 38.95 | 1:14.87 | |||||||
Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 35.84 | 1:50.71 | |||||||
Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 35.40 | 2:26.11 | |||||||
9 | Hsk 2 Piger | 2010 | 209 | 2:38.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:27.20 | |||||||||
Alice Legarth Schmidt | 2011 | |||||||||
Sofie Kirkedal | 2011 | |||||||||
Elisabeth Thastum | 2010 | |||||||||
Caroline M. Baustert | 2011 | 2:38.16 | 2:38.16 | |||||||
10 | Hils 3 Piger | 2009 | 185 | 2:44.68 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Caroline Sterup | 2009 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Lucca Hegested | 2010 | 48.52 | 1:28.83 | |||||||
Miriam Bjørnholt | 2011 | 35.10 | 2:03.93 | |||||||
Victoria Kryshtalova | 2009 | 40.75 | 2:44.68 | |||||||
11 | Hsk 3 Piger | 2010 | 181 | 2:45.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:11.92 | |||||||||
Andrea Glasius Tischer | 2010 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Emma Biering-Sørensen | 2009 | 38.44 | 1:19.07 | |||||||
Josefine Rodriguez Andersen | 2010 | 40.79 | 1:59.86 | |||||||
Ella Marie B. Jakobsen | 2011 | 46.01 | 2:45.87 | |||||||
12 | Helsinge 3 | 2009 | 151 | 2:56.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:57.83 | |||||||||
Marina Lund | 2012 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Caysa Fortun | 2009 | 38.70 | 1:17.46 | |||||||
Ingrid Marije Bjerre van der Veen | 2009 | 51.95 | 2:09.41 | |||||||
Norma Fortun | 2011 | 46.70 | 2:56.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-2021 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helsinge 1 | 2000 | 524 | 1:41.45 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:42.74 | |||||||||
Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Mads Sten Pedersen | 1997 | 24.45 | 49.91 | |||||||
Louie Uldall | 2005 | 25.13 | 1:15.04 | |||||||
Lukas Frederiksen | 2004 | 26.41 | 1:41.45 | |||||||
2 | Hils 1 | 2002 | 511 | 1:42.26 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:44.24 | |||||||||
Carl Kirchhoff | 2002 | 25.41 | 25.41 | |||||||
Jacob Koch Larsen | 2006 | 26.73 | 52.14 | |||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | 26.02 | 1:18.16 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 24.10 | 1:42.26 | |||||||
3 | Fr.sund 1 | 2003 | 477 | 1:44.64 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:49.01 | |||||||||
Victor Dyrhauge | 2004 | 25.39 | 25.39 | |||||||
Lucas Nielsen | 2004 | 27.02 | 52.41 | |||||||
Jonathan Kristensen | 2006 | 26.03 | 1:18.44 | |||||||
Loui Krag | 2007 | 26.20 | 1:44.64 | |||||||
4 | Helsinge 2 | 2006 | 471 | 1:45.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
Alexander Kühnell | 2006 | 26.10 | 26.10 | |||||||
Tobias Frederiksen | 2006 | 26.10 | 52.20 | |||||||
Lasse S. Frederiksen | 2006 | 27.31 | 1:19.51 | |||||||
Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 25.60 | 1:45.11 | |||||||
5 | Fr.sund 2 | 2004 | 426 | 1:48.67 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:56.59 | |||||||||
Mads Bantz Nielsen | 2004 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Emil Schønberg Grølsted | 2007 | 26.63 | 54.12 | |||||||
Rasmus Nyland | 2007 | 27.71 | 1:21.83 | |||||||
Marcus Appel | 2003 | 26.84 | 1:48.67 | |||||||
6 | Helsinge 3 | 2005 | 365 | 1:54.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:58.82 | |||||||||
Scott Foged | 2005 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 29.74 | 56.98 | |||||||
Victor Møller Klitgaard | 2006 | 27.93 | 1:24.91 | |||||||
William Foged | 2008 | 29.55 | 1:54.46 | |||||||
7 | Hils 1 Hajer | 2006 | 359 | 1:55.03 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:01.91 | |||||||||
Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Gustav Kammer | 2008 | 31.86 | 1:00.21 | |||||||
Johan Klitten | 2006 | 28.26 | 1:28.47 | |||||||
Sebastian Roesen Larsen | 2006 | 26.56 | 1:55.03 | |||||||
8 | Hillerød Masters | 1966 | 301 | 2:01.95 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:03.00 | |||||||||
Martin Paulsen | 1987 | 28.21 | 28.21 | |||||||
Kurt Aaholst | 1966 | 36.04 | 1:04.25 | |||||||
Rune Juhl | 1984 | 29.34 | 1:33.59 | |||||||
Peter Houghton-Larsen | 1972 | 28.36 | 2:01.95 | |||||||
9 | Hils 2 Drenge 1 | 2006 | 266 | 2:07.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:10.32 | |||||||||
Oliver Deren | 2007 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Mikkel Rasmussen | 2007 | 32.43 | 1:04.10 | |||||||
Sebastian S. Sørensen | 2008 | 33.48 | 1:37.58 | |||||||
Nuoyan Jiang | 2007 | 29.46 | 2:07.04 | |||||||
10 | Fr.sund 3 | 2007 | 238 | 2:11.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:04.82 | |||||||||
Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 28.94 | 28.94 | |||||||
Gustav Midtgaard | 2008 | 32.31 | 1:01.25 | |||||||
Mads Dencher Nielsen | 2007 | 30.88 | 1:32.13 | |||||||
Malthe Enemark Cruse | 2010 | 39.82 | 2:11.95 | |||||||
11 | Helsinge 4 | 2009 | 212 | 2:17.14 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 2:18.19 | |||||||||
Loui Arnholtz | 2010 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Arn Byrge Hovmand | 2009 | 30.44 | 1:02.41 | |||||||
Victor Kühl | 2009 | 35.25 | 1:37.66 | |||||||
Tobias Kristensen | 2011 | 39.48 | 2:17.14 | |||||||
12 | Hils 2 Drenge 2 | 2007 | 203 | 2:18.99 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:18.27 | |||||||||
Christopher Perplies Nielsen | 2007 | 34.53 | 34.53 | |||||||
Niels Andreasen | 2009 | 34.94 | 1:09.47 | |||||||
Malik Hessellund | 2007 | 34.18 | 1:43.65 | |||||||
Otto Holbøll Danquart | 2007 | 35.34 | 2:18.99 | |||||||
13 | Hsk 1 | 2009 | 179 | 2:24.90 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.82 | |||||||||
Kalle Parker French | 2010 | 40.55 | 40.55 | |||||||
August Spellerberg | 2009 | 33.19 | 1:13.74 | |||||||
Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 37.42 | 1:51.16 | |||||||
Carl Hertel | 2009 | 33.74 | 2:24.90 | |||||||
14 | Hils 3 Drenge | 2009 | 126 | 2:42.84 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:42.92 | |||||||||
Silas Bindslev Albrektsen | 2010 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Lucas Kristiansen | 2009 | 41.05 | 1:20.86 | |||||||
Gustav Schønemann-Lund | 2009 | 39.63 | 2:00.49 | |||||||
Thore Uhre Hansen | 2009 | 42.35 | 2:42.84 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:02 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 102, 400m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 450 | 1:05.38 | 2:15.27 | 3:26.58 | 4:36.89 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 4:40.00 | |||||||||
2 | Torben Marott Klint | 1974 | 375 | 1:10.91 | 2:25.16 | 3:40.34 | 4:54.19 | |||
Swim Team Taastrup | 5:00.00 | |||||||||
3 | Dan Ole Johansen | 1960 | 360 | 1:12.54 | 2:29.69 | 3:46.31 | 4:58.26 | DK Rekord | ||
Swim Team Taastrup | 4:57.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 103, 50m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pia Thulstrup | 1961 | 425 | 37.97 | Eur Rekord | |||||
Swim Team Taastrup | 36.59 | |||||||||
2 | Karen Mikkelsen | 1986 | 366 | 39.92 | ||||||
H2Odense | 38.89 | |||||||||
3 | Berit Marx Pedersen | 1950 | 201 | 48.69 | ||||||
Swim Team Taastrup | 45.27 | |||||||||
4 | Sinne Lundgaard | 1966 | 145 | 54.29 | ||||||
Swim Team Taastrup | 52.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 104, 50m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | 370 | 35.17 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.00 | |||||||||
2 | Martin Paulsen | 1987 | 366 | 35.27 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.53 | |||||||||
3 | Lars Kruse Byron | 1960 | 291 | 38.07 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 37.00 | |||||||||
4 | Morten Pedersen | 1964 | 285 | 38.34 | ||||||
H2Odense | 38.18 | |||||||||
5 | Morten Harning | 1966 | 203 | 42.93 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 40.42 | |||||||||
6 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | 179 | 44.80 | ||||||
KU Svømning og Vandpolo | 43.80 | |||||||||
7 | Kurt Aaholst | 1966 | 160 | 46.51 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 105, 100m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma F. Nyström | 1996 | 522 | 29.72 | 1:02.40 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:02.91 | |||||||||
2 | Tilde Juul | 1974 | 398 | 32.42 | 1:08.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.55 | |||||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | 384 | 32.18 | 1:09.10 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.11 | |||||||||
4 | Kirsten Jensen | 1971 | 357 | 32.32 | 1:10.82 | |||||
H2Odense | 1:02.95 | |||||||||
5 | Ulla Olin | 1963 | 302 | 36.36 | 1:14.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.44 | |||||||||
6 | Karen Mikkelsen | 1986 | 301 | 34.81 | 1:14.95 | |||||
H2Odense | 1:09.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 106, 100m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | 509 | 27.38 | 56.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 54.16 | |||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 463 | 27.64 | 58.07 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 55.00 | |||||||||
3 | Torben Marott Klint | 1974 | 418 | 28.96 | 1:00.06 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:00.55 | |||||||||
4 | Kurt Aaholst | 1966 | 138 | 39.80 | 1:26.84 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:22.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 108, 200m Ryg Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | 145 | 49.61 | 1:41.16 | 2:33.10 | 3:20.62 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 3:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 109, 200m Medley Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma F. Nyström | 1996 | 516 | 31.75 | 1:11.74 | 1:54.81 | 2:31.93 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 2:37.00 | |||||||||
2 | Ane Andersen | 1990 | 296 | 36.96 | 1:25.87 | 2:20.48 | 3:02.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:10 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 110, 200m Medley Herrer Master, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 391 | 31.02 | 1:10.91 | 1:55.87 | 2:29.89 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 2:40.00 | |||||||||
2 | Torben Marott Klint | 1974 | 308 | 33.25 | 1:16.81 | 2:05.29 | 2:42.23 | |||
Swim Team Taastrup | 2:45.00 | |||||||||
3 | Morten Pedersen | 1964 | 253 | 37.22 | 1:22.69 | 2:12.89 | 2:53.30 | |||
H2Odense | 2:55.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:10 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 111, 800m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Maja Biering-Sørensen | 1952 | 170 | 1:46.26 | 3:36.56 | 5:25.85 | 7:15.06 | 14:23.62 | ||
KU Svømning og Vandpolo | 16:00.00 | 9:04.65 | 10:53.19 | 12:41.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 114, 100m Bryst Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Paulsen | 1987 | 366 | 36.85 | 1:17.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.83 | |||||||||
2 | Morten Pedersen | 1964 | 267 | 41.96 | 1:26.32 | |||||
H2Odense | 1:25.65 | |||||||||
3 | Lars Kruse Byron | 1960 | 255 | 41.62 | 1:27.64 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:25.00 | |||||||||
4 | Morten Harning | 1966 | 208 | 44.15 | 1:33.82 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:29.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:35 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 115, 100m Bryst Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma F. Nyström | 1996 | 496 | 36.68 | 1:18.77 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:19.00 | |||||||||
2 | Karen Mikkelsen | 1986 | 333 | 42.27 | 1:29.90 | |||||
H2Odense | 1:25.39 | |||||||||
3 | Sinne Lundgaard | 1966 | 136 | 56.21 | 2:01.26 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:57.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 116, 50m Ryg Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | 319 | 32.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.22 | |||||||||
2 | Mads Gjerløv | 1972 | 312 | 32.74 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 117, 50m Ryg Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kirsten Jensen | 1971 | 393 | 35.02 | ||||||
H2Odense | 33.49 | |||||||||
2 | Ane Andersen | 1990 | 266 | 39.90 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 25 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 118, 4X50m Medley Mix Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Masters D Mix | 1963 | 2:08.04 | |||||||
Sigma Swim | 2:12.99 | |||||||||
Henrik Pedersen | 1965 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Caroline Suhr | 1971 | 36.69 | 1:09.22 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 28.27 | 1:37.49 | |||||||
Tilde Juul | 1974 | 30.55 | 2:08.04 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 122, 50m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | 472 | 26.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 25.33 | |||||||||
2 | Henrik Pedersen | 1965 | 436 | 26.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.37 | |||||||||
3 | Peter Houghton-Larsen | 1972 | 344 | 28.91 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 32.00 | |||||||||
4 | Rune Juhl | 1984 | 323 | 29.52 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 30.00 | |||||||||
5 | Kurt Aaholst | 1966 | 171 | 36.48 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 123, 50m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Berit Marx Pedersen | 1950 | 163 | 41.92 | ||||||
Swim Team Taastrup | 40.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 124, 100m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Bo Pedersen | 1981 | 465 | 28.18 | 1:02.05 | |||||
Frem Odense | 57.19 | |||||||||
2 | Mathias Hvid | 1994 | 346 | 31.23 | 1:08.45 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:02.00 | |||||||||
3 | Erik Nørgaard | 1974 | 269 | 33.72 | 1:14.46 | |||||
KU Svømning og Vandpolo | 1:11.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 125, 100m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Suhr | 1971 | 406 | 35.88 | 1:13.75 | DK rekord | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:09.36 | |||||||||
2 | Anne-Sofie Pii | 1970 | 249 | 40.29 | 1:26.80 | |||||
Frem Odense | 1:22.82 | |||||||||
3 | Ulla Olin | 1963 | 231 | 41.39 | 1:28.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.64 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 130, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Erik Nørgaard | 1974 | 331 | 1:10.32 | 2:29.93 | 3:51.20 | 5:14.43 | 10:40.38 | ||
KU Svømning og Vandpolo | 10:35.00 | 6:36.45 | 7:59.81 | 9:21.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 131, 50m Fly Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Suhr | 1971 | 409 | 32.82 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.92 | |||||||||
2 | Ulla Olin | 1963 | 290 | 36.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 132, 50m Fly Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | 432 | 28.77 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.99 | |||||||||
2 | Henrik Pedersen | 1965 | 386 | 29.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 133, 200m Fri Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ane Andersen | 1990 | 366 | 34.39 | 1:13.74 | 1:54.56 | 2:34.25 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.41 | |||||||||
2 | Ulla Olin | 1963 | 298 | 38.88 | 1:21.24 | 2:04.29 | 2:45.16 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.87 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 134, 200m Fri Herrer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Hvid | 1994 | 465 | 28.59 | 1:00.46 | 1:34.20 | 2:08.25 | |||
KU Svømning og Vandpolo | 2:15.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 135, 100m Medley Damer Masters, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ane Andersen | 1990 | 331 | 37.91 | 1:21.62 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.87 | |||||||||
2 | Anne-Sofie Pii | 1970 | 308 | 39.65 | 1:23.64 | |||||
Frem Odense | 1:21.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2021 | Udskriftsdato | 26 september 2021 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 september 2021 |
Løb 136, 100m Medley Herrer Master, Finaler Årg. 1900-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Bo Pedersen | 1981 | 448 | 29.46 | 1:05.67 | |||||
Frem Odense | 59.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 september 2021 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |