2022-07-02   08:13:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Jöns Svanbergsimmet 25m 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/9 kl. 9.00 (insim 8.00-8.50)

Document
Resultat
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021
Gren 8, 200m Medley Flickor 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap +0.87 337 2:54.98
50m: 38.76
100m: 1:25.22
(46.46)
150m: 2:16.57
(51.35)
200m: 2:54.98
(38.41)
2 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap +0.82 257 3:11.58 +16.60
50m: 41.65
100m: 1:32.22
(50.57)
150m: 2:29.10
(56.88)
200m: 3:11.58
(42.48)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:24:53
Gren 8, 200m Medley Flickor 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap +0.70 533 2:30.23
50m: 33.01
100m: 1:11.47
(38.46)
150m: 1:56.10
(44.63)
200m: 2:30.23
(34.13)
2 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap +0.75 486 2:34.94 +4.71
50m: 33.17
100m: 1:13.61
(40.44)
150m: 1:59.16
(45.55)
200m: 2:34.94
(35.78)
3 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.74 476 2:36.04 +5.81
50m: 33.03
100m: 1:13.47
(40.44)
150m: 1:59.32
(45.85)
200m: 2:36.04
(36.72)
4 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 421 2:42.57 +12.34
50m: 34.00
100m: 1:15.70
(41.70)
150m: 2:04.11
(48.41)
200m: 2:42.57
(38.46)
5 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 418 2:42.95 +12.72
50m: 32.59
100m: 1:16.57
(43.98)
150m: 2:06.37
(49.80)
200m: 2:42.95
(36.58)
6 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.81 407 2:44.37 +14.14
50m: 36.27
100m: 1:19.75
(43.48)
150m: 2:07.18
(47.43)
200m: 2:44.37
(37.19)
7 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap +0.87 381 2:48.07 +17.84
50m: 35.77
100m: 1:19.26
(43.49)
150m: 2:11.12
(51.86)
200m: 2:48.07
(36.95)
8 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap +0.75 379 2:48.34 +18.11
50m: 36.27
100m: 1:18.99
(42.72)
150m: 2:12.65
(53.66)
200m: 2:48.34
(35.69)
9 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.77 375 2:48.97 +18.74
50m: 37.96
100m: 1:22.85
(44.89)
150m: 2:11.51
(48.66)
200m: 2:48.97
(37.46)
10 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.88 372 2:49.31 +19.08
50m: 34.81
100m: 1:16.94
(42.13)
150m: 2:09.95
(53.01)
200m: 2:49.31
(39.36)
11 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.78 364 2:50.65 +20.42
50m: 35.65
100m: 1:20.34
(44.69)
150m: 2:10.08
(49.74)
200m: 2:50.65
(40.57)
12 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.68 362 2:50.96 +20.73
50m: 37.28
100m: 1:21.88
(44.60)
150m: 2:10.57
(48.69)
200m: 2:50.96
(40.39)
13 Fanny Karls 2007 Väsby Simsällskap +0.75 355 2:52.03 +21.80
50m: 36.71
100m: 1:21.31
(44.60)
150m: 2:11.56
(50.25)
200m: 2:52.03
(40.47)
14 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap +0.77 353 2:52.27 +22.04
50m: 37.17
100m: 1:21.67
(44.50)
150m: 2:13.52
(51.85)
200m: 2:52.27
(38.75)
15 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.75 314 2:59.22 +28.99
50m: 40.32
100m: 1:25.35
(45.03)
150m: 2:19.12
(53.77)
200m: 2:59.22
(40.10)
16 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.86 312 2:59.62 +29.39
50m: 39.16
100m: 1:25.42
(46.26)
150m: 2:18.10
(52.68)
200m: 2:59.62
(41.52)
17 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.62 295 3:02.95 +32.72
50m: 43.97
100m: 1:30.98
(47.01)
150m: 2:20.34
(49.36)
200m: 3:02.95
(42.61)
18 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap +0.87 283 3:05.42 +35.19
50m: 40.31
100m: 1:30.84
(50.53)
150m: 2:23.04
(52.20)
200m: 3:05.42
(42.38)
19 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb +0.65 254 3:12.38 +42.15
50m: 41.28
100m: 1:31.85
(50.57)
150m: 2:29.01
(57.16)
200m: 3:12.38
(43.37)
20 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap +0.80 251 3:13.11 +42.88
50m: 42.49
100m: 1:31.31
(48.82)
150m: 2:29.03
(57.72)
200m: 3:13.11
(44.08)
- Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.82 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-11 11:24:53
Gren 8, 200m Medley Flickor 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb +0.70 601 2:24.35
50m: 29.67
100m: 1:07.85
(38.18)
150m: 1:50.29
(42.44)
200m: 2:24.35
(34.06)
2 Sara Strömsöe 2006 Gävle Simsällskap +0.68 527 2:30.81 +6.46
50m: 32.04
100m: 1:13.20
(41.16)
150m: 1:57.04
(43.84)
200m: 2:30.81
(33.77)
3 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.71 522 2:31.34 +6.99
50m: 34.75
100m: 1:12.08
(37.33)
150m: 1:56.08
(44.00)
200m: 2:31.34
(35.26)
4 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.69 457 2:38.10 +13.75
50m: 34.02
100m: 1:15.74
(41.72)
150m: 2:01.56
(45.82)
200m: 2:38.10
(36.54)
5 Agnes Jakobsson 2005 Simklubben Ägir +0.78 454 2:38.49 +14.14
50m: 34.04
100m: 1:17.53
(43.49)
150m: 2:03.74
(46.21)
200m: 2:38.49
(34.75)
6 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.63 445 2:39.54 +15.19
50m: 32.98
100m: 1:15.61
(42.63)
150m: 2:00.77
(45.16)
200m: 2:39.54
(38.77)
7 Linnea Sjöström 2005 Norrtälje Simklubb +0.74 440 2:40.20 +15.85
50m: 33.81
100m: 1:13.47
(39.66)
150m: 2:02.24
(48.77)
200m: 2:40.20
(37.96)
8 Arwen Wikström 2006 Simklubben Ägir +0.68 408 2:44.25 +19.90
50m: 33.07
100m: 1:17.45
(44.38)
150m: 2:05.26
(47.81)
200m: 2:44.25
(38.99)
9 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap +0.72 402 2:45.08 +20.73
50m: 35.42
100m: 1:19.24
(43.82)
150m: 2:07.97
(48.73)
200m: 2:45.08
(37.11)
10 Saga Andersson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.72 389 2:46.86 +22.51
50m: 33.40
100m: 1:17.02
(43.62)
150m: 2:07.25
(50.23)
200m: 2:46.86
(39.61)
11 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.83 362 2:50.98 +26.63
50m: 35.44
100m: 1:22.25
(46.81)
150m: 2:10.77
(48.52)
200m: 2:50.98
(40.21)
12 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap +0.80 358 2:51.53 +27.18
50m: 38.35
100m: 1:23.34
(44.99)
150m: 2:12.15
(48.81)
200m: 2:51.53
(39.38)
13 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.80 355 2:52.07 +27.72
50m: 39.35
100m: 1:26.37
(47.02)
150m: 2:14.10
(47.73)
200m: 2:52.07
(37.97)
14 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.73 348 2:53.20 +28.85
50m: 38.22
100m: 1:21.65
(43.43)
150m: 2:15.00
(53.35)
200m: 2:53.20
(38.20)
15 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap +0.89 296 3:02.85 +38.50
50m: 39.70
100m: 1:27.35
(47.65)
150m: 2:20.29
(52.94)
200m: 3:02.85
(42.56)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:24:53
Gren 8, 200m Medley Flickor 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.80 531 2:30.44
50m: 33.18
100m: 1:12.33
(39.15)
150m: 1:57.51
(45.18)
200m: 2:30.44
(32.93)
2 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 441 2:40.07 +9.63
50m: 31.99
100m: 1:15.94
(43.95)
150m: 2:00.40
(44.46)
200m: 2:40.07
(39.67)
3 Linnea Kroon 2003 Upsala Simsällskap +0.64 430 2:41.40 +10.96
50m: 34.04
100m: 1:16.98
(42.94)
150m: 2:05.08
(48.10)
200m: 2:41.40
(36.32)
4 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap +0.87 411 2:43.78 +13.34
50m: 33.17
100m: 1:15.51
(42.34)
150m: 2:05.31
(49.80)
200m: 2:43.78
(38.47)
5 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.95 391 2:46.64 +16.20
50m: 36.52
100m: 1:20.00
(43.48)
150m: 2:07.01
(47.01)
200m: 2:46.64
(39.63)
6 Alva Olsson 2002 Upsala Simsällskap +0.57 375 2:48.93 +18.49
50m: 36.49
100m: 1:20.71
(44.22)
150m: 2:08.98
(48.27)
200m: 2:48.93
(39.95)
7 Edith Lindhagen 2004 Upsala Simsällskap +0.80 329 2:56.50 +26.06
50m: 37.98
100m: 1:24.38
(46.40)
150m: 2:16.99
(52.61)
200m: 2:56.50
(39.51)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:24:53
2021-09-11 11:26:36 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner