2022-07-02   06:53:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Jöns Svanbergsimmet 25m 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 11/9 kl. 9.00 (insim 8.00-8.50)

Document
Resultat
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
Plats: Arrangör: Upsala Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap +0.74 205 1:21.48
50m: 38.25
100m: 1:21.48
(43.23)
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.70 180 1:25.00 +3.52
50m: 38.63
100m: 1:25.00
(46.37)
3 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap +0.75 144 1:31.53 +10.05
50m: 42.07
100m: 1:31.53
(49.46)
4 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 +0.83 140 1:32.46 +10.98
50m: 41.69
100m: 1:32.46
(50.77)
5 Matheo Bakos 2010 Upsala Simsällskap +0.71 137 1:33.11 +11.63
50m: 44.15
100m: 1:33.11
(48.96)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:03:32
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 William Lagerlöf 2007 Täby Sim +0.70 430 1:03.68
50m: 29.38
100m: 1:03.68
(34.30)
2 Tage Helin 2007 Upsala Simsällskap +0.66 426 1:03.85 +0.17
50m: 29.99
100m: 1:03.85
(33.86)
3 Oliver Munn 2007 Upsala Simsällskap +0.74 408 1:04.82 +1.14
50m: 30.50
100m: 1:04.82
(34.32)
4 Erik Rizell 2008 Väsby Simsällskap +0.69 357 1:07.75 +4.07
50m: 31.81
100m: 1:07.75
(35.94)
5 Albin Svärd 2007 Simklubben Ägir +0.68 342 1:08.75 +5.07
50m: 31.40
100m: 1:08.75
(37.35)
6 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.82 328 1:09.67 +5.99
50m: 32.14
100m: 1:09.67
(37.53)
7 Malte Franzén 2007 Upsala Simsällskap +0.70 304 1:11.47 +7.79
50m: 32.91
100m: 1:11.47
(38.56)
8 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.66 298 1:11.97 +8.29
50m: 33.10
100m: 1:11.97
(38.87)
9 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb +0.71 275 1:13.86 +10.18
50m: 34.63
100m: 1:13.86
(39.23)
10 Elliot Ekman 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.56 240 1:17.31 +13.63
50m: 34.91
100m: 1:17.31
(42.40)
11 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.66 239 1:17.41 +13.73
50m: 34.27
100m: 1:17.41
(43.14)
12 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap +0.65 228 1:18.63 +14.95
50m: 36.88
100m: 1:18.63
(41.75)
13 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim +0.53 221 1:19.45 +15.77
50m: 36.59
100m: 1:19.45
(42.86)
14 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.80 203 1:21.73 +18.05
50m: 37.25
100m: 1:21.73
(44.48)
15 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap +0.77 203 1:21.75 +18.07
50m: 37.21
100m: 1:21.75
(44.54)
16 Filip Jaworski Lindström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.79 202 1:21.87 +18.19
50m: 36.98
100m: 1:21.87
(44.89)
17 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 173 1:26.26 +22.58
50m: 39.42
100m: 1:26.26
(46.84)
18 Emanuel Liljestedt 2008 Ösmo Simsällskap +0.75 168 1:27.10 +23.42
50m: 40.00
100m: 1:27.10
(47.10)
19 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.65 167 1:27.22 +23.54
50m: 38.68
100m: 1:27.22
(48.54)
20 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.76 163 1:27.95 +24.27
50m: 41.58
100m: 1:27.95
(46.37)
21 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.59 162 1:28.16 +24.48
50m: 39.23
100m: 1:28.16
(48.93)
22 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.69 148 1:30.85 +27.17
50m: 42.21
100m: 1:30.85
(48.64)
23 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.86 138 1:32.95 +29.27
50m: 42.09
100m: 1:32.95
(50.86)
- Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb +0.80 DSQ
- Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.17 DSQ
- Hugo Zuhr 2007 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2021-09-11 11:03:32
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.76 504 1:00.41
50m: 28.42
100m: 1:00.41
(31.99)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.77 435 1:03.41 +3.00
50m: 29.56
100m: 1:03.41
(33.85)
3 Gabriel Leijon 2006 Upsala Simsällskap +0.73 428 1:03.79 +3.38
50m: 29.70
100m: 1:03.79
(34.09)
4 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.67 416 1:04.39 +3.98
50m: 29.88
100m: 1:04.39
(34.51)
5 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap +0.72 414 1:04.47 +4.06
50m: 29.88
100m: 1:04.47
(34.59)
6 Ludvig Glantz 2006 Upsala Simsällskap +0.72 408 1:04.78 +4.37
50m: 30.31
100m: 1:04.78
(34.47)
7 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir +0.78 395 1:05.48 +5.07
50m: 30.17
100m: 1:05.48
(35.31)
8 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 382 1:06.24 +5.83
50m: 29.92
100m: 1:06.24
(36.32)
9 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.70 378 1:06.49 +6.08
50m: 31.35
100m: 1:06.49
(35.14)
10 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb +0.70 360 1:07.57 +7.16
50m: 31.22
100m: 1:07.57
(36.35)
11 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.72 360 1:07.58 +7.17
50m: 31.21
100m: 1:07.58
(36.37)
12 Lukas Nilsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.72 334 1:09.23 +8.82
50m: 32.36
100m: 1:09.23
(36.87)
13 Sebastian  Stolt 2006 Gävle Simsällskap +0.71 302 1:11.59 +11.18
50m: 32.16
100m: 1:11.59
(39.43)
14 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 288 1:12.74 +12.33
50m: 33.64
100m: 1:12.74
(39.10)
15 Daniel Bebenek 2006 Väsby Simsällskap +0.70 275 1:13.89 +13.48
50m: 33.59
100m: 1:13.89
(40.30)
16 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.76 271 1:14.27 +13.86
50m: 33.70
100m: 1:14.27
(40.57)
17 Karen Voskanyn 2005 Hedemora Simsällskap +0.78 168 1:27.08 +26.67
50m: 33.00
100m: 1:27.08
(54.08)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:03:32
Gren 7, 100m Fjärilsim Pojkar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb +0.64 622 56.32
50m: 25.47
100m: 56.32
(30.85)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.57 605 56.84 +0.52
50m: 26.15
100m: 56.84
(30.69)
3 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 525 59.57 +3.25
50m: 27.69
100m: 59.57
(31.88)
4 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 524 59.61 +3.29
50m: 28.34
100m: 59.61
(31.27)
5 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.72 513 1:00.05 +3.73
50m: 27.68
100m: 1:00.05
(32.37)
6 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.71 490 1:00.95 +4.63
50m: 28.07
100m: 1:00.95
(32.88)
7 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 477 1:01.53 +5.21
50m: 28.62
100m: 1:01.53
(32.91)
8 Linus Thörn 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 464 1:02.10 +5.78
50m: 28.93
100m: 1:02.10
(33.17)
9 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.66 431 1:03.61 +7.29
50m: 28.83
100m: 1:03.61
(34.78)
10 Reijk Rombouts 2004 Härnösands Simsällskap +0.80 292 1:12.41 +16.09
50m: 31.01
100m: 1:12.41
(41.40)
Grenen officiell:  2021-09-11 11:03:32
2021-09-11 11:03:37 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Upsala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner