2024-07-25   13:03:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Aluekilpailu Oulu

Below are all results from the competition shown by session.

Jakso 4

Document
Tulokset
Aluekilpalut
Paikka: Raksilan Uimahalli Järjestäjä: Oulun Uinti
Allas: 50m heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 1:37.85
Entry time: 1:45.21 (-7.36)
50m: 48.42
100m: 1:37.85
(49.43)
2 Anni Viramo 2011 Oulun Uinti 1906 1:40.96 +3.11
Entry time: 1:45.00 (-4.04)
50m: 49.65
100m: 1:40.96
(51.31)
3 Hilma Tiri 2011 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:42.98 +5.13
50m: 50.81
100m: 1:42.98
(52.17)
4 Minka Adeleine Torvikoski 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:44.17 +6.32
Entry time: 2:05.11 (-20.94)
50m: 49.52
100m: 1:44.17
(54.65)
5 Stella Manninen 2011 Oulun Lohet 1:52.78 +14.93
Entry time: 1:55.19 (-2.41)
50m: 54.54
100m: 1:52.78
(58.24)
6 MINKA NÄTYNKI 2011 Swimming Club Rovaniemi 1:52.80 +14.95
50m: 55.50
100m: 1:52.80
(57.30)
7 Anna Tavi 2011 Kemin Työväen Uimarit 1:54.01 +16.16
50m: 55.18
100m: 1:54.01
(58.83)
8 Alva Liimatta 2011 Oulun Uinti 1906 2:03.47 +25.62
50m: 1:00.18
100m: 2:03.47
(1:03.29)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Saana Runtti 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:29.71
Entry time: 1:32.48 (-2.77)
50m: 43.66
100m: 1:29.71
(46.05)
2 Ronja Räsänen 2010 Oulun Lohet 1:30.67 +0.96
Entry time: 1:34.43 (-3.76)
50m: 44.19
100m: 1:30.67
(46.48)
3 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:33.55 +3.84
50m: 45.12
100m: 1:33.55
(48.43)
4 Kirsti Ryynänen 2010 Oulun Lohet 1:39.31 +9.60
Entry time: 1:41.99 (-2.68)
50m: 49.09
100m: 1:39.31
(50.22)
5 Reeta Hyry 2010 Oulun Uinti 1906 1:40.93 +11.22
Entry time: 1:48.03 (-7.10)
50m: 47.95
100m: 1:40.93
(52.98)
6 Olivia Moilanen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:44.02 +14.31
Entry time: 1:46.38 (-2.36)
50m: 50.45
100m: 1:44.02
(53.57)
7 Melina Kokko 2010 Oulun Uinti 1906 1:45.37 +15.66
Entry time: 1:52.98 (-7.61)
50m: 51.04
100m: 1:45.37
(54.33)
8 Nella Sauvola 2010 Oulun Uinti 1906 1:50.02 +20.31
50m: 52.45
100m: 1:50.02
(57.57)
9 Inka Kantojärvi 2010 Oulun Uinti 1906 1:50.59 +20.88
Entry time: 1:59.93 (-9.34)
50m: 51.66
100m: 1:50.59
(58.93)
10 Elisa Bolszak 2010 Oulun Uinti 1906 1:56.66 +26.95
Entry time: 1:55.46 (+1.20)
50m: 56.19
100m: 1:56.66
(1:00.47)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:18.09
Entry time: 1:20.38 (-2.29)
50m: 37.90
100m: 1:18.09
(40.19)
2 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 1:21.93 +3.84
Entry time: 1:23.60 (-1.67)
50m: 40.04
100m: 1:21.93
(41.89)
3 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 1:22.26 +4.17
Entry time: 1:28.53 (-6.27)
50m: 40.89
100m: 1:22.26
(41.37)
4 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 1:24.86 +6.77
Entry time: 1:29.04 (-4.18)
50m: 41.31
100m: 1:24.86
(43.55)
5 Heini Kela 2009 Kemin Uimaseura 1:25.40 +7.31
Entry time: 1:35.62 (-10.22)
50m: 41.25
100m: 1:25.40
(44.15)
6 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:28.04 +9.95
Entry time: 1:28.41 (-0.37)
50m: 43.06
100m: 1:28.04
(44.98)
7 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 1:29.46 +11.37
Entry time: 1:36.06 (-6.60)
50m: 42.71
100m: 1:29.46
(46.75)
8 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 1:32.44 +14.35
Entry time: 1:44.93 (-12.49)
50m: 44.75
100m: 1:32.44
(47.69)
9 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:32.64 +14.55
Entry time: 1:38.24 (-5.60)
50m: 43.25
100m: 1:32.64
(49.39)
10 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:32.74 +14.65
Entry time: 1:32.43 (+0.31)
50m: 44.68
100m: 1:32.74
(48.06)
11 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:32.88 +14.79
Entry time: 1:34.68 (-1.80)
50m: 45.46
100m: 1:32.88
(47.42)
12 Milla Säkkinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:33.04 +14.95
50m: 45.33
100m: 1:33.04
(47.71)
13 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 1:36.19 +18.10
Entry time: 1:36.04 (+0.15)
50m: 46.57
100m: 1:36.19
(49.62)
14 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:40.04 +21.95
Entry time: 1:39.22 (+0.82)
50m: 48.76
100m: 1:40.04
(51.28)
15 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 1:44.95 +26.86
Entry time: 1:51.98 (-7.03)
50m: 50.70
100m: 1:44.95
(54.25)
16 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 1:48.03 +29.94
Entry time: 1:43.76 (+4.27)
50m: 53.64
100m: 1:48.03
(54.39)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:12.76
Entry time: 1:14.58 (-1.82)
50m: 34.62
100m: 1:12.76
(38.14)
2 Anna Emilia Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 1:15.60 +2.84
Entry time: 1:18.59 (-2.99)
50m: 36.69
100m: 1:15.60
(38.91)
3 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 1:18.99 +6.23
Entry time: 1:22.80 (-3.81)
50m: 38.11
100m: 1:18.99
(40.88)
4 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:23.85 +11.09
Entry time: 1:21.29 (+2.56)
50m: 40.10
100m: 1:23.85
(43.75)
5 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 1:24.15 +11.39
Entry time: 1:24.56 (-0.41)
50m: 39.02
100m: 1:24.15
(45.13)
6 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 1:24.94 +12.18
Entry time: 1:41.54 (-16.60)
50m: 41.61
100m: 1:24.94
(43.33)
7 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Lohet 1:25.31 +12.55
Entry time: 1:25.48 (-0.17)
50m: 41.30
100m: 1:25.31
(44.01)
8 Helmi Pekkala 2008 Oulun Lohet 1:27.30 +14.54
Entry time: 1:31.15 (-3.85)
50m: 42.60
100m: 1:27.30
(44.70)
9 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:27.50 +14.74
Entry time: 1:26.33 (+1.17)
50m: 42.99
100m: 1:27.50
(44.51)
10 Carolina Lilly Maria Isomaa 2008 Kemin Työväen Uimarit 1:34.02 +21.26
50m: 44.29
100m: 1:34.02
(49.73)
11 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 1:34.88 +22.12
Entry time: 1:37.52 (-2.64)
50m: 47.57
100m: 1:34.88
(47.31)
12 Erika Eronen 2008 Tornion Uimaseura 1:41.85 +29.09
50m: 48.25
100m: 1:41.85
(53.60)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:13.73
Entry time: 1:13.78 (-0.05)
50m: 36.52
100m: 1:13.73
(37.21)
2 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:14.53 +0.80
Entry time: 1:14.28 (+0.25)
50m: 36.88
100m: 1:14.53
(37.65)
3 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:15.15 +1.42
Entry time: 1:14.29 (+0.86)
50m: 36.95
100m: 1:15.15
(38.20)
4 Silja Sipovaara 2007 Oulun Lohet 1:15.44 +1.71
Entry time: 1:16.72 (-1.28)
50m: 36.58
100m: 1:15.44
(38.86)
5 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 1:16.04 +2.31
Entry time: 1:17.23 (-1.19)
50m: 37.05
100m: 1:16.04
(38.99)
6 Ruut Salmi 2007 Oulun Lohet 1:17.69 +3.96
Entry time: 1:11.96 (+5.73)
50m: 36.93
100m: 1:17.69
(40.76)
7 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 1:19.29 +5.56
Entry time: 1:14.50 (+4.79)
50m: 39.13
100m: 1:19.29
(40.16)
8 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 1:19.94 +6.21
Entry time: 1:19.12 (+0.82)
50m: 39.07
100m: 1:19.94
(40.87)
9 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 1:21.64 +7.91
Entry time: 1:22.74 (-1.10)
50m: 40.78
100m: 1:21.64
(40.86)
10 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:22.81 +9.08
Entry time: 1:30.61 (-7.80)
50m: 40.74
100m: 1:22.81
(42.07)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 1:06.35
Entry time: 1:06.10 (+0.25)
50m: 31.99
100m: 1:06.35
(34.36)
2 Angelica Helena Kristiina Kärki 2006 Kempeleen Pyrintö 1:20.94 +14.59
Entry time: 1:19.37 (+1.57)
50m: 40.51
100m: 1:20.94
(40.43)
3 Elli Hakola 2006 Kempeleen Pyrintö 1:21.26 +14.91
Entry time: 1:18.84 (+2.42)
50m: 39.71
100m: 1:21.26
(41.55)
4 Maria Issakainen 2006 Oulun Uinti 1906 1:22.72 +16.37
Entry time: 1:24.74 (-2.02)
50m: 40.41
100m: 1:22.72
(42.31)
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
Laji 20, 100m Selkäuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:24.27
Entry time: 1:22.46 (+1.81)
50m: 40.58
100m: 1:24.27
(43.69)
2 Emma Pajuluoma 2001 Oulun Lohet 1:27.42 +3.15
Entry time: 1:12.92 (+14.50)
50m: 42.04
100m: 1:27.42
(45.38)
- Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi DNS
Laji virallinen: 3.7.2021 16:45:04
03-07-2021 16:45:16 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Oulun Uinti 1906

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner