Results for Aluekilpailu Oulu
Below are all results from the competition shown by session.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Raksilan Uimahalli |
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
heinä 2, 2021 to heinä 4, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 11 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Pörhölä |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eelis Illikainen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.80 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.21 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Maakanen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.93 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
38.63 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.97 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.54 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Reko Härkönen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
41.83 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Hyvärinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
45.45 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Gröhn |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
46.54 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.78 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.28 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.33 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.69 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.09 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
35.18 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
36.19 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
37.07 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
38.20 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.59 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
39.42 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aatu Riskilä |
2009 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
39.51 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Pajala |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
28.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.12 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kim Salonen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.28 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.29 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.57 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.61 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
34.14 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Paavo Kilpeläinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.13 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
35.31 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veeti Polojärvi |
2008 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
35.39 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Touko Hukkanen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
35.87 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
36.18 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Rannanpää |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
36.50 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sami Kummu |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.18 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Okko-Pekka Häkkinen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.22 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.72 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
29.22 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
29.44 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.42 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.43 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 15 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
27.98 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
28.30 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.12 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.80 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
31.21 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.98 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
26.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
31.08 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
27.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
27.65 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
28.24 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 2.7.2021 12:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2021 12:22:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|