Resultater for MM Telekom 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plavalni miting Telekom Slovenije 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Bazen pod Oblo Gorico |
Organizer: |
PK Radovljica |
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jul 10, 2021 to Jul 11, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Butterfly Women - A Final |
|
|
|
2:33.75 |
|
|
|
Nika Karlina Petrič |
1992 |
(SLO) |
Maribor (SLO) |
|
|
|
|
|
|
2:07.05 |
|
|
|
Sara Isaković |
1988 |
(SLO) |
Rim/Rome (ITA) |
6. 06. 2008 |
|
|
|
|
Mladinke |
2:13.93 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
5. 08. 2003 |
|
|
|
|
Kadetinje |
2:13.93 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
5. 08. 2003 |
|
|
|
|
Deklice |
2:22.87 |
|
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Košice (SVK) |
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hana Sekuti |
2006 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
576 |
2:26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clementína Franková |
2005 |
KomBr |
|
548 |
2:28.77 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Chiara Stepancich |
2006 |
Triestina |
|
533 |
2:30.18 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lena Fortuna |
2007 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
471 |
2:36.52 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
VITTORIA COLAPRISCO |
2007 |
Fondazione Bentegodi Verona |
|
457 |
2:38.07 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maša Arnež |
2005 |
Plavalni klub Radovljica |
|
454 |
2:38.42 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Czerná |
2007 |
PKBoh |
|
433 |
2:40.92 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julija Merkač |
2006 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
409 |
2:43.97 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11. 07. 2021 18:49:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Butterfly Women - B Final |
|
|
|
2:33.75 |
|
|
|
Nika Karlina Petrič |
1992 |
(SLO) |
Maribor (SLO) |
|
|
|
|
|
|
2:07.05 |
|
|
|
Sara Isaković |
1988 |
(SLO) |
Rim/Rome (ITA) |
6. 06. 2008 |
|
|
|
|
Mladinke |
2:13.93 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
5. 08. 2003 |
|
|
|
|
Kadetinje |
2:13.93 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
5. 08. 2003 |
|
|
|
|
Deklice |
2:22.87 |
|
|
|
Maja Lotrič |
2003 |
(SLO) |
Košice (SVK) |
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Margherita Sajeva |
2008 |
UISP Nuoto Cordenons |
|
433 |
2:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beatrice Rossi |
2008 |
Triestina |
|
380 |
2:48.10 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Sorini |
2007 |
Triestina |
|
336 |
2:55.11 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ina Sekne |
2009 |
Plavalni klub Radovljica |
|
271 |
3:08.04 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11. 07. 2021 18:49:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-11 18:50:16 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licensed to: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|