2022-01-25   18:20:59
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Aluekilpailu Tampere

Below are all results from the competition shown by session.

Jakso 1

Document
Tulokset
Aluekilpailu Tampere
Paikka: Järjestäjä:
Allas: 50m kesä 18, 2021 to kesä 20, 2021
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 10 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Inari Rahtu 2011 Uinti Tampere 49.20
2 Lumi Kotiniitty 2011 Uinti Tampere +0.91 1:01.44 +12.24
- Seela Ruponen 2011 Riihimäen Uimaseura DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 11 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Hippu Rauhala 2010 Nokian Pyry 35.99
Entry time: 36.64 (-0.65)
2 Siiri Raunio 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.82 37.27 +1.28
Entry time: 40.65 (-3.38)
3 Anni Sorsa 2010 Nokian Pyry 38.33 +2.34
Entry time: 41.00 (-2.67)
4 Roosa Teho 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu 40.52 +4.53
Entry time: 44.91 (-4.39)
5 Anni Lappalainen 2010 TaTu Tampere 40.57 +4.58
6 Iina Tieaho 2010 Nokian Pyry 41.58 +5.59
Entry time: 45.39 (-3.81)
7 Emmi Lehtonen 2010 Uinti Tampere +0.53 44.79 +8.80
Entry time: 55.21 (-10.42)
8 Lilia Listenmaa 2010 Uinti Tampere 45.78 +9.79
Entry time: 53.07 (-7.29)
9 Martta Koponen 2010 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.80 46.17 +10.18
Entry time: 46.57 (-0.40)
10 Elisa Leinonen 2010 Uinti Tampere +0.92 49.45 +13.46
- Tilda Somervuori 2010 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Kiia Väänänen 2010 Uinti Tampere DSQ
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
- Sina Huvila 2010 TaTu Tampere +0.95 DSQ
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 12 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura 32.07
Entry time: 35.23 (-3.16)
2 Helmi Hinkka 2009 TaTu Tampere 33.87 +1.80
Entry time: 34.24 (-0.37)
3 Maija Koski 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.62 35.84 +3.77
Entry time: 36.84 (-1.00)
4 Lotta Malmelin 2009 Nokian Pyry 36.61 +4.54
Entry time: 36.32 (+0.29)
5 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura 36.92 +4.85
Entry time: 39.73 (-2.81)
6 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere 37.07 +5.00
Entry time: 36.61 (+0.46)
7 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura 38.02 +5.95
Entry time: 37.78 (+0.24)
8 Noora Ekman 2009 TaTu Tampere +0.52 38.26 +6.19
Entry time: 46.16 (-7.90)
9 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.79 38.86 +6.79
Entry time: 39.95 (-1.09)
10 Minea Moisio 2009 TaTu Tampere +0.87 38.96 +6.89
Entry time: 46.31 (-7.35)
11 Adele Luukkonen 2009 TaTu Tampere 39.55 +7.48
Entry time: 39.60 (-0.05)
12 Carola Lehtonen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 39.93 +7.86
13 Emilia Piiparinen 2009 Uimaseura Kangasalan Kuohu 40.29 +8.22
14 Olivia Saukko 2009 TaTu Tampere 40.91 +8.84
Entry time: 43.42 (-2.51)
15 Unna Timonen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 43.42 +11.35
Entry time: 48.38 (-4.96)
16 Sofia Viitanen 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 45.71 +13.64
Entry time: 44.45 (+1.26)
17 Emmi Oksanen 2009 TaTu Tampere 47.55 +15.48
Entry time: 54.62 (-7.07)
18 Ekaterina Burnevskaya 2009 TaTu Tampere 49.00 +16.93
Entry time: 49.37 (-0.37)
19 Sanni Korhonen 2009 TaTu Tampere +0.85 54.91 +22.84
- Venla Eronkoski 2009 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 DSQ
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike
- Juuli Pulkkinen 2009 Uinti Tampere +0.94 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Aida Niilekselä 2009 Hämeenlinnan Uimaseura DSQ
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura 31.90
Entry time: 35.86 (-3.96)
2 Sofia Hämäläinen 2008 Nokian Pyry +0.71 32.48 +0.58
Entry time: 35.97 (-3.49)
3 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura 33.69 +1.79
Entry time: 37.57 (-3.88)
4 Hanna Zautasvili 2008 Uinti Tampere +0.84 34.12 +2.22
Entry time: 34.80 (-0.68)
5 Maija Mikkonen 2008 TaTu Tampere +0.73 34.62 +2.72
Entry time: 34.87 (-0.25)
6 Oona Valtonen 2008 TaTu Tampere +0.70 35.83 +3.93
Entry time: 36.38 (-0.55)
7 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.67 36.15 +4.25
Entry time: 36.51 (-0.36)
8 Iiris Myllymäki 2008 TaTu Tampere +0.81 36.29 +4.39
Entry time: 41.52 (-5.23)
9 Martta Mäkinen 2008 TaTu Tampere +0.74 38.52 +6.62
Entry time: 39.05 (-0.53)
10 Netta Kivelä 2008 Loimaan Uimaseura 41.38 +9.48
Entry time: 49.32 (-7.94)
11 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura 42.18 +10.28
Entry time: 43.34 (-1.16)
12 Kaisla Paalanen 2008 Riihimäen Uimaseura 42.51 +10.61
Entry time: 41.49 (+1.02)
13 Pihla Lehtivuori 2008 TaTu Tampere +0.75 43.27 +11.37
Entry time: 48.46 (-5.19)
14 Iida Pennanen 2008 TaTu Tampere 43.47 +11.57
Entry time: 43.49 (-0.02)
15 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 44.53 +12.63
Entry time: 47.81 (-3.28)
16 Kiira Rasilahti 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 45.11 +13.21
17 Sini Ylipelkonen 2008 Uinti Tampere 45.92 +14.02
Entry time: 46.68 (-0.76)
18 Lilja Malkavaara 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 47.03 +15.13
19 Ida Hamilton 2008 TaTu Tampere 50.19 +18.29
Entry time: 1:01.49 (-11.30)
20 Siiri Mäkelä 2008 Uimaseura Kangasalan Kuohu 50.89 +18.99
21 Eveliina Salo 2008 Loimaan Uimaseura 52.04 +20.14
Entry time: 50.34 (+1.70)
- Venla Rajala 2008 TaTu Tampere DNS
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 14 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Veera Malmelin 2007 Nokian Pyry 30.67
Entry time: 30.73 (-0.06)
2 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.71 32.83 +2.16
Entry time: 32.65 (+0.18)
3 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere +0.79 33.35 +2.68
Entry time: 33.47 (-0.12)
4 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 33.51 +2.84
Entry time: 33.37 (+0.14)
5 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 33.97 +3.30
Entry time: 32.83 (+1.14)
6 Iines Kuvaja 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu 33.98 +3.31
Entry time: 34.24 (-0.26)
7 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere +0.56 35.16 +4.49
Entry time: 35.73 (-0.57)
8 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 36.53 +5.86
Entry time: 36.24 (+0.29)
9 Milja Juvonen 2007 Nokian Pyry 37.08 +6.41
Entry time: 39.82 (-2.74)
10 Elsa Joseph 2007 TaTu Tampere +0.53 38.61 +7.94
Entry time: 38.77 (-0.16)
11 Nelli Hietala 2007 TaTu Tampere 38.97 +8.30
Entry time: 36.75 (+2.22)
12 Vilhelmiina Lindholm 2007 Riihimäen Uimaseura 39.03 +8.36
Entry time: 46.59 (-7.56)
13 Sara Sadiqi 2007 TaTu Tampere 47.21 +16.54
Entry time: 45.68 (+1.53)
14 Lila Reiman 2007 TaTu Tampere 50.80 +20.13
Entry time: 50.57 (+0.23)
- Kiti Jernström 2007 TaTu Tampere +0.86 DSQ
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 15 vuotiaat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi 34.20
Entry time: 33.82 (+0.38)
2 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere +0.72 34.23 +0.03
Entry time: 32.68 (+1.55)
3 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere +0.79 35.33 +1.13
Entry time: 37.14 (-1.81)
4 Aino Jääskeläinen 2006 Uinti Tampere +0.93 36.41 +2.21
Entry time: 38.81 (-2.40)
5 Riia Pietilä 2006 Uinti Tampere +0.41 37.90 +3.70
Entry time: 38.61 (-0.71)
6 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 38.81 +4.61
Entry time: 41.18 (-2.37)
7 Helmi Heinonen 2006 Hämeenlinnan Uimaseura 41.93 +7.73
Entry time: 40.81 (+1.12)
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 16 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.78 29.79
Entry time: 29.77 (+0.02)
2 Mona Vahteristo 2005 Valkeakosken Uimaseura 32.17 +2.38
Entry time: 32.34 (-0.17)
3 Anni Koivula 2003 Nokian Pyry +0.68 32.29 +2.50
Entry time: 32.07 (+0.22)
4 Essi Turkki 2004 Uinti Tampere +0.61 32.78 +2.99
Entry time: 32.33 (+0.45)
5 Nelli Lehmijoki 2005 Nokian Pyry 33.24 +3.45
Entry time: 32.86 (+0.38)
6 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura 35.12 +5.33
Entry time: 36.30 (-1.18)
7 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 35.18 +5.39
Entry time: 36.54 (-1.36)
8 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 35.60 +5.81
Entry time: 32.74 (+2.86)
9 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere 35.62 +5.83
Entry time: 34.15 (+1.47)
10 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere +0.81 35.71 +5.92
Entry time: 35.91 (-0.20)
11 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry 35.85 +6.06
Entry time: 36.09 (-0.24)
12 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere 36.16 +6.37
Entry time: 34.98 (+1.18)
13 Siiri Toiva 2002 Nokian Pyry +0.84 36.25 +6.46
Entry time: 33.72 (+2.53)
14 Viivi Nieminen 2002 Uinti Tampere 38.49 +8.70
Entry time: 39.07 (-0.58)
15 Saga Peltolehto 2003 Uinti Tampere +0.80 47.31 +17.52
Entry time: 44.78 (+2.53)
- Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere +0.74 DSQ
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 18.6.2021 11.41.15
18-06-2021 16.43.56 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner