Resultat för Øst Børnemedley
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 522 | 33.26 | 1:07.68 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.28 | |||||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | 457 | 33.65 | 1:10.73 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.28 | |||||||||
3 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 442 | 33.02 | 1:11.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
4 | Asta Lukowski | 2010 | 408 | 34.71 | 1:13.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 391 | 35.86 | 1:14.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
6 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 354 | 36.49 | 1:17.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.88 | |||||||||
7 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 354 | 36.17 | 1:17.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
8 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 352 | 36.23 | 1:17.17 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.95 | |||||||||
9 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 345 | 38.30 | 1:17.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.34 | |||||||||
10 | Victoria Dolling | 2010 | 340 | 36.76 | 1:18.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.75 | |||||||||
11 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 334 | 36.80 | 1:18.56 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
12 | Nia Sommer | 2010 | 334 | 37.36 | 1:18.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
13 | Josephine Esther Glad | 2010 | 327 | 36.67 | 1:19.07 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.07 | |||||||||
14 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 325 | 37.12 | 1:19.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:25.44 | |||||||||
15 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 323 | 38.81 | 1:19.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.13 | |||||||||
16 | Nora Stølsgård | 2010 | 316 | 36.98 | 1:20.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.28 | |||||||||
17 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 314 | 36.87 | 1:20.13 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
18 | Emilie Jakobsen | 2010 | 310 | 37.49 | 1:20.55 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
19 | Silke Holtz | 2010 | 308 | 37.31 | 1:20.70 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.25 | |||||||||
20 | Madicken Markussen | 2010 | 300 | 38.98 | 1:21.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.07 | |||||||||
21 | Annika Skovgren | 2010 | 298 | 38.88 | 1:21.57 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.74 | |||||||||
22 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 294 | 38.15 | 1:21.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.52 | |||||||||
23 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 289 | 37.44 | 1:22.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
24 | Victoria Nørgaard | 2010 | 287 | 38.56 | 1:22.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.76 | |||||||||
25 | Kristina Dragieva | 2010 | 282 | 39.09 | 1:23.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.88 | |||||||||
26 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 273 | 40.04 | 1:23.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
27 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 270 | 39.55 | 1:24.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.53 | |||||||||
28 | Cecilie Grave | 2010 | 264 | 39.94 | 1:24.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.06 | |||||||||
29 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 259 | 39.78 | 1:25.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.43 | |||||||||
30 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 245 | 40.18 | 1:27.02 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.79 | |||||||||
31 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 242 | 39.81 | 1:27.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.38 | |||||||||
32 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 229 | 42.13 | 1:29.05 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 467 | 37.77 | 1:19.94 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.62 | |||||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 406 | 36.38 | 1:23.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.27 | |||||||||
3 | Asta Lukowski | 2010 | 399 | 38.01 | 1:24.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.47 | |||||||||
4 | Ida Langseth | 2010 | 399 | 39.84 | 1:24.25 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.72 | |||||||||
5 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 393 | 38.67 | 1:24.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
6 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 373 | 38.07 | 1:26.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.33 | |||||||||
7 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 364 | 40.91 | 1:26.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
8 | Victoria Dolling | 2010 | 359 | 39.80 | 1:27.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.76 | |||||||||
9 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 339 | 42.62 | 1:28.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.57 | |||||||||
10 | Annika Skovgren | 2010 | 338 | 41.26 | 1:29.03 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:31.79 | |||||||||
11 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 309 | 43.71 | 1:31.66 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:33.36 | |||||||||
12 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 309 | 42.95 | 1:31.73 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.51 | |||||||||
13 | Emilie Jakobsen | 2010 | 305 | 41.28 | 1:32.14 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:33.67 | |||||||||
14 | Madicken Markussen | 2010 | 297 | 42.40 | 1:32.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.05 | |||||||||
15 | Nia Sommer | 2010 | 297 | 43.14 | 1:32.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.46 | |||||||||
16 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 293 | 45.01 | 1:33.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.60 | |||||||||
17 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 292 | 41.82 | 1:33.43 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.55 | |||||||||
17 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 292 | 41.58 | 1:33.43 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.30 | |||||||||
19 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 292 | 42.95 | 1:33.44 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:33.26 | |||||||||
20 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 289 | 42.71 | 1:33.81 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.75 | |||||||||
21 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 278 | 43.82 | 1:34.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.17 | |||||||||
22 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 277 | 43.68 | 1:35.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:34.17 | |||||||||
23 | Kristina Dragieva | 2010 | 276 | 45.63 | 1:35.23 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
24 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 270 | 45.38 | 1:35.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.49 | |||||||||
25 | Josephine Esther Glad | 2010 | 269 | 44.49 | 1:36.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.76 | |||||||||
26 | Victoria Nørgaard | 2010 | 264 | 44.88 | 1:36.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.79 | |||||||||
27 | Nora Stølsgård | 2010 | 263 | 42.63 | 1:36.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
28 | Silke Holtz | 2010 | 262 | 45.09 | 1:36.90 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:35.87 | |||||||||
29 | Cecilie Grave | 2010 | 260 | 44.92 | 1:37.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.97 | |||||||||
30 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 253 | 45.71 | 1:38.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.60 | |||||||||
31 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 230 | 45.48 | 1:41.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.21 | |||||||||
32 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 211 | 47.06 | 1:44.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 482 | 33.90 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 36.32 | |||||||||
2 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 433 | 35.12 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
3 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 350 | 37.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.96 | |||||||||
4 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | 350 | 37.70 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
5 | Asta Lukowski | 2010 | 336 | 38.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 40.18 | |||||||||
6 | Madicken Markussen | 2010 | 286 | 40.32 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 38.43 | |||||||||
7 | Kristina Dragieva | 2010 | 280 | 40.62 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.60 | |||||||||
8 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 277 | 40.77 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 44.86 | |||||||||
9 | Victoria Dolling | 2010 | 270 | 41.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.26 | |||||||||
10 | Emilie Jakobsen | 2010 | 265 | 41.37 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 43.17 | |||||||||
11 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 259 | 41.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.85 | |||||||||
12 | Nia Sommer | 2010 | 257 | 41.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
13 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 255 | 41.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.13 | |||||||||
14 | Ida Langseth | 2010 | 241 | 42.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 39.99 | |||||||||
15 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | 234 | 43.13 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.38 | |||||||||
16 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 231 | 43.26 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.68 | |||||||||
17 | Annika Skovgren | 2010 | 231 | 43.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 44.98 | |||||||||
18 | Victoria Nørgaard | 2010 | 228 | 43.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 47.50 | |||||||||
19 | Nora Stølsgård | 2010 | 221 | 43.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
20 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 219 | 44.09 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.62 | |||||||||
21 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 216 | 44.28 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.85 | |||||||||
22 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 207 | 44.88 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 48.97 | |||||||||
23 | Josephine Esther Glad | 2010 | 205 | 45.07 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.06 | |||||||||
24 | Silke Holtz | 2010 | 199 | 45.51 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 44.73 | |||||||||
25 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 195 | 45.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 42.93 | |||||||||
26 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 191 | 46.13 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 45.91 | |||||||||
27 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 182 | 46.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.18 | |||||||||
28 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 172 | 47.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.43 | |||||||||
29 | Cecilie Grave | 2010 | 170 | 47.96 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 50.42 | |||||||||
30 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 153 | 49.69 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 47.18 | |||||||||
- | Aleksandra Dragieva | 2010 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 39.34 | |||||||||
- | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | DSQ | crawlben v/20 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 4, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 541 | 31.67 | 1:06.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | 538 | 31.60 | 1:07.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | 511 | 32.25 | 1:08.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
4 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 510 | 32.28 | 1:08.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.32 | |||||||||
5 | Esther Bang Laursen | 2009 | 477 | 32.58 | 1:09.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.98 | |||||||||
6 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 465 | 33.15 | 1:10.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
7 | Emma Mcpherran | 2009 | 459 | 34.24 | 1:10.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.93 | |||||||||
8 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 457 | 33.73 | 1:10.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.32 | |||||||||
9 | Anna Staal | 2009 | 456 | 33.05 | 1:10.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.17 | |||||||||
10 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 455 | 34.54 | 1:10.84 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
11 | Vega Deneke Kure | 2009 | 433 | 34.68 | 1:12.05 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.14 | |||||||||
12 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 427 | 34.67 | 1:12.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.38 | |||||||||
13 | Andrea Lage | 2009 | 422 | 34.95 | 1:12.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.21 | |||||||||
14 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 415 | 34.68 | 1:13.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.10 | |||||||||
15 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 414 | 35.38 | 1:13.13 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:15.59 | |||||||||
16 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 413 | 34.92 | 1:13.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.84 | |||||||||
17 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 411 | 34.73 | 1:13.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
18 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 401 | 34.83 | 1:13.93 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.46 | |||||||||
19 | Ella Strange | 2009 | 395 | 34.96 | 1:14.26 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
20 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 379 | 35.85 | 1:15.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.06 | |||||||||
21 | Emma Mollerup | 2009 | 375 | 35.39 | 1:15.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
22 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 372 | 34.95 | 1:15.80 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.05 | |||||||||
23 | Rosa Toft | 2009 | 370 | 35.96 | 1:15.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.47 | |||||||||
24 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 364 | 35.58 | 1:16.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.44 | |||||||||
25 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 362 | 35.84 | 1:16.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
26 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 359 | 37.63 | 1:16.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
27 | Alberte Hansen | 2009 | 336 | 37.20 | 1:18.41 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.32 | |||||||||
28 | Signe Grynnerup | 2009 | 332 | 36.42 | 1:18.73 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
29 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 315 | 36.36 | 1:20.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.96 | |||||||||
30 | Caroline Stefansen | 2009 | 295 | 37.43 | 1:21.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.61 | |||||||||
31 | Josephine S. Christensen | 2009 | 276 | 38.74 | 1:23.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Halskov | 2009 | 500 | 36.74 | 1:18.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.79 | |||||||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | 490 | 35.23 | 1:18.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
3 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 474 | 37.70 | 1:19.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.81 | |||||||||
4 | Augusta Bollmann | 2009 | 473 | 35.53 | 1:19.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.61 | |||||||||
5 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 466 | 36.57 | 1:20.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.54 | |||||||||
6 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 456 | 36.80 | 1:20.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.22 | |||||||||
7 | Anna Staal | 2009 | 430 | 38.89 | 1:22.17 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.90 | |||||||||
8 | Emma Mollerup | 2009 | 422 | 38.89 | 1:22.67 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.61 | |||||||||
9 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 409 | 36.91 | 1:23.56 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
10 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 402 | 40.01 | 1:24.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.81 | |||||||||
11 | Emma Mcpherran | 2009 | 399 | 40.07 | 1:24.21 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.45 | |||||||||
12 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 396 | 40.18 | 1:24.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:25.40 | |||||||||
13 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 390 | 39.68 | 1:24.84 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:25.22 | |||||||||
14 | Andrea Lage | 2009 | 389 | 37.65 | 1:24.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.94 | |||||||||
15 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 389 | 39.15 | 1:24.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.28 | |||||||||
16 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 387 | 39.38 | 1:25.11 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:25.80 | |||||||||
17 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 381 | 39.33 | 1:25.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.83 | |||||||||
18 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 381 | 39.71 | 1:25.51 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.92 | |||||||||
19 | Ella Strange | 2009 | 359 | 39.55 | 1:27.26 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:30.08 | |||||||||
20 | Esther Bang Laursen | 2009 | 358 | 41.20 | 1:27.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.58 | |||||||||
21 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 353 | 42.42 | 1:27.73 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
22 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 349 | 41.28 | 1:28.04 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.93 | |||||||||
22 | Vega Deneke Kure | 2009 | 349 | 41.06 | 1:28.04 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.86 | |||||||||
24 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 348 | 42.28 | 1:28.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.52 | |||||||||
25 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 343 | 38.29 | 1:28.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.40 | |||||||||
26 | Rosa Toft | 2009 | 339 | 40.15 | 1:28.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.08 | |||||||||
27 | Alberte Hansen | 2009 | 333 | 40.94 | 1:29.49 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.72 | |||||||||
28 | Signe Grynnerup | 2009 | 332 | 41.17 | 1:29.57 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
29 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 315 | 39.82 | 1:31.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.65 | |||||||||
30 | Josephine S. Christensen | 2009 | 300 | 44.59 | 1:32.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.42 | |||||||||
31 | Caroline Stefansen | 2009 | 291 | 43.42 | 1:33.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 519 | 33.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 35.43 | |||||||||
2 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 442 | 34.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.13 | |||||||||
3 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 435 | 35.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.18 | |||||||||
4 | Mia Halskov | 2009 | 425 | 35.33 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
5 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 414 | 35.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
6 | Andrea Lage | 2009 | 414 | 35.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.71 | |||||||||
7 | Augusta Bollmann | 2009 | 408 | 35.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
8 | Emma Mollerup | 2009 | 373 | 36.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
9 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 369 | 37.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
10 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 365 | 37.16 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
11 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 365 | 37.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.87 | |||||||||
11 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 365 | 37.17 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
13 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 356 | 37.48 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 37.99 | |||||||||
14 | Esther Bang Laursen | 2009 | 345 | 37.87 | ||||||
Vest-Brøndby | 39.57 | |||||||||
15 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 344 | 37.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.15 | |||||||||
16 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 337 | 38.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.86 | |||||||||
17 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 336 | 38.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.58 | |||||||||
18 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 335 | 38.26 | ||||||
A6 JGI-Swim | 39.96 | |||||||||
19 | Anna Staal | 2009 | 332 | 38.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.51 | |||||||||
20 | Ella Strange | 2009 | 330 | 38.43 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.12 | |||||||||
21 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 319 | 38.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
22 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 317 | 38.96 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.40 | |||||||||
23 | Emma Mcpherran | 2009 | 312 | 39.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 38.82 | |||||||||
24 | Signe Grynnerup | 2009 | 295 | 39.91 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 47.06 | |||||||||
25 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 292 | 40.05 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.17 | |||||||||
26 | Rosa Toft | 2009 | 256 | 41.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.98 | |||||||||
27 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 240 | 42.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 42.37 | |||||||||
28 | Alberte Hansen | 2009 | 232 | 43.25 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.02 | |||||||||
29 | Caroline Stefansen | 2009 | 230 | 43.34 | ||||||
Vest-Brøndby | 43.92 | |||||||||
30 | Vega Deneke Kure | 2009 | 230 | 43.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.53 | |||||||||
31 | Josephine S. Christensen | 2009 | 202 | 45.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 7, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl August Scheel | 2009 | 374 | 32.12 | 1:07.12 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.91 | |||||||||
2 | Frederik Salling | 2009 | 368 | 32.36 | 1:07.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.56 | |||||||||
3 | Conrad Buhl | 2009 | 327 | 33.72 | 1:10.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.13 | |||||||||
4 | Oliver Ogstrup | 2009 | 318 | 34.12 | 1:10.80 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
5 | Simon Nyhus | 2009 | 297 | 36.17 | 1:12.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
6 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 292 | 34.95 | 1:12.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.83 | |||||||||
7 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 291 | 34.26 | 1:12.94 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.28 | |||||||||
8 | Mathias Hald | 2009 | 289 | 34.85 | 1:13.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.85 | |||||||||
9 | Marco Leang | 2009 | 282 | 35.45 | 1:13.74 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.99 | |||||||||
10 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 281 | 36.35 | 1:13.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.89 | |||||||||
11 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 277 | 35.46 | 1:14.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.27 | |||||||||
12 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 277 | 36.38 | 1:14.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.88 | |||||||||
13 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 269 | 36.42 | 1:14.83 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:15.76 | |||||||||
14 | Sophus Fosbøl | 2009 | 265 | 35.53 | 1:15.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
15 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | 264 | 36.10 | 1:15.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.55 | |||||||||
16 | Kalle Grydgaard | 2009 | 256 | 35.74 | 1:16.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.19 | |||||||||
17 | Carl Hertel | 2009 | 244 | 38.16 | 1:17.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.80 | |||||||||
18 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 240 | 36.12 | 1:17.77 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
19 | Aksel Danielsen | 2009 | 236 | 36.98 | 1:18.22 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.21 | |||||||||
20 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 232 | 35.38 | 1:18.61 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:15.49 | |||||||||
21 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 224 | 37.25 | 1:19.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.94 | |||||||||
22 | Dominic Torkamani | 2009 | 223 | 38.44 | 1:19.70 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.05 | |||||||||
23 | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | 209 | 36.19 | 1:21.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.90 | |||||||||
24 | William Moe Sørensen | 2009 | 179 | 38.76 | 1:25.75 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.85 | |||||||||
- | August Drucker | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:05 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 8, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl August Scheel | 2009 | 343 | 36.76 | 1:18.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.99 | |||||||||
2 | Conrad Buhl | 2009 | 336 | 36.64 | 1:19.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
3 | Frederik Salling | 2009 | 320 | 38.00 | 1:20.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.35 | |||||||||
4 | Oliver Ogstrup | 2009 | 304 | 35.63 | 1:21.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.44 | |||||||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 296 | 38.86 | 1:22.45 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
6 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 293 | 38.45 | 1:22.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.85 | |||||||||
7 | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | 292 | 37.06 | 1:22.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.50 | |||||||||
8 | Simon Nyhus | 2009 | 280 | 37.96 | 1:24.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.15 | |||||||||
9 | Mathias Hald | 2009 | 277 | 40.36 | 1:24.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
10 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 272 | 38.97 | 1:24.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.88 | |||||||||
11 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 269 | 40.74 | 1:25.18 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:28.18 | |||||||||
12 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 263 | 40.08 | 1:25.83 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:24.54 | |||||||||
13 | Aksel Danielsen | 2009 | 258 | 41.47 | 1:26.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.24 | |||||||||
14 | Carl Hertel | 2009 | 254 | 40.47 | 1:26.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.00 | |||||||||
15 | Sophus Fosbøl | 2009 | 253 | 39.90 | 1:26.91 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.61 | |||||||||
16 | Kalle Grydgaard | 2009 | 251 | 40.57 | 1:27.19 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.27 | |||||||||
17 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 248 | 40.23 | 1:27.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.72 | |||||||||
18 | Marco Leang | 2009 | 233 | 43.25 | 1:29.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.16 | |||||||||
19 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 228 | 42.03 | 1:29.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:27.82 | |||||||||
20 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 224 | 40.68 | 1:30.53 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:30.96 | |||||||||
21 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | 222 | 41.14 | 1:30.79 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.13 | |||||||||
22 | Dominic Torkamani | 2009 | 219 | 42.85 | 1:31.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.93 | |||||||||
23 | William Moe Sørensen | 2009 | 201 | 42.95 | 1:33.88 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.47 | |||||||||
24 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 188 | 44.11 | 1:35.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.24 | |||||||||
- | August Drucker | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Ogstrup | 2009 | 345 | 33.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
2 | Carl August Scheel | 2009 | 328 | 34.00 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 34.84 | |||||||||
3 | Simon Nyhus | 2009 | 320 | 34.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.31 | |||||||||
4 | Frederik Salling | 2009 | 274 | 36.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.78 | |||||||||
5 | Conrad Buhl | 2009 | 258 | 36.82 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
6 | Mathias Hald | 2009 | 243 | 37.54 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.63 | |||||||||
7 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 225 | 38.55 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
8 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 224 | 38.56 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 55.47 | |||||||||
9 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 221 | 38.78 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 37.62 | |||||||||
10 | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | 216 | 39.04 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.26 | |||||||||
11 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 210 | 39.45 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 41.12 | |||||||||
12 | Kalle Grydgaard | 2009 | 200 | 40.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.70 | |||||||||
13 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 200 | 40.09 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 41.11 | |||||||||
14 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 196 | 40.31 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.43 | |||||||||
15 | Aksel Danielsen | 2009 | 195 | 40.40 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 40.27 | |||||||||
16 | Carl Hertel | 2009 | 194 | 40.44 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.18 | |||||||||
17 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 185 | 41.10 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 41.99 | |||||||||
18 | Sophus Fosbøl | 2009 | 183 | 41.23 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.48 | |||||||||
19 | Marco Leang | 2009 | 173 | 42.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 42.68 | |||||||||
20 | Dominic Torkamani | 2009 | 164 | 42.77 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 43.18 | |||||||||
21 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 153 | 43.75 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.91 | |||||||||
22 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 134 | 45.72 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.89 | |||||||||
23 | William Moe Sørensen | 2009 | 130 | 46.25 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
- | August Drucker | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 39.64 | |||||||||
- | Anton Wichmann Christensen | 2009 | DSQ | SW 8.3 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 41.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 516 | 28.53 | 1:00.28 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.11 | |||||||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 499 | 29.07 | 1:00.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
3 | Damjan Kruc | 2008 | 479 | 29.85 | 1:01.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
4 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 462 | 29.57 | 1:02.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:03.49 | |||||||||
5 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 440 | 29.77 | 1:03.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.25 | |||||||||
6 | Anders Christensen | 2008 | 438 | 29.46 | 1:03.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.06 | |||||||||
7 | Aksel Møllenbach | 2008 | 414 | 31.33 | 1:04.85 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.46 | |||||||||
8 | Emil Mandsberg | 2008 | 409 | 30.80 | 1:05.13 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.43 | |||||||||
9 | Bertram Wagner | 2008 | 407 | 31.00 | 1:05.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
10 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 397 | 31.51 | 1:05.79 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:07.69 | |||||||||
11 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 387 | 31.85 | 1:06.34 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:07.85 | |||||||||
12 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 377 | 32.27 | 1:06.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.43 | |||||||||
13 | Nicklas Hiort | 2008 | 375 | 32.57 | 1:07.01 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.24 | |||||||||
14 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 372 | 32.42 | 1:07.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
15 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 350 | 34.20 | 1:08.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.11 | |||||||||
16 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 349 | 32.76 | 1:08.64 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:10.90 | |||||||||
17 | Tristan Nygaard | 2008 | 349 | 33.56 | 1:08.68 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.05 | |||||||||
18 | Joe Hargreaves | 2008 | 344 | 33.14 | 1:08.96 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.17 | |||||||||
19 | Villads Moefelt | 2008 | 330 | 33.03 | 1:09.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.17 | |||||||||
20 | Vincent W. Takla | 2008 | 328 | 33.00 | 1:10.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.38 | |||||||||
21 | Johan Schrøder | 2008 | 318 | 33.59 | 1:10.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.69 | |||||||||
22 | Anders Koch Jensen | 2008 | 291 | 34.49 | 1:12.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:16.13 | |||||||||
23 | Lukas Højfeldt | 2008 | 289 | 35.36 | 1:13.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:06 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 11, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 513 | 31.09 | 1:08.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.53 | |||||||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | 454 | 33.23 | 1:11.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.95 | |||||||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 445 | 32.14 | 1:12.01 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.64 | |||||||||
4 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 415 | 34.10 | 1:13.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.64 | |||||||||
5 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 401 | 33.63 | 1:14.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.95 | |||||||||
6 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 397 | 36.30 | 1:14.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.28 | |||||||||
7 | Anders Christensen | 2008 | 393 | 33.50 | 1:15.04 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.72 | |||||||||
8 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 393 | 34.35 | 1:15.05 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:17.67 | |||||||||
9 | Emil Mandsberg | 2008 | 393 | 34.37 | 1:15.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.54 | |||||||||
10 | Bertram Wagner | 2008 | 378 | 35.16 | 1:16.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.60 | |||||||||
11 | Villads Moefelt | 2008 | 364 | 33.84 | 1:17.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
12 | Vincent W. Takla | 2008 | 352 | 35.64 | 1:17.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.73 | |||||||||
13 | Tristan Nygaard | 2008 | 345 | 36.22 | 1:18.40 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.55 | |||||||||
14 | Joe Hargreaves | 2008 | 343 | 36.68 | 1:18.56 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.09 | |||||||||
15 | Nicklas Hiort | 2008 | 342 | 35.61 | 1:18.60 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
16 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 341 | 36.07 | 1:18.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.49 | |||||||||
17 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 324 | 36.52 | 1:20.06 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:19.97 | |||||||||
18 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 312 | 37.87 | 1:21.03 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.57 | |||||||||
19 | Johan Schrøder | 2008 | 293 | 38.51 | 1:22.81 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.84 | |||||||||
20 | Anders Koch Jensen | 2008 | 277 | 39.40 | 1:24.31 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:23.81 | |||||||||
21 | Lukas Højfeldt | 2008 | 270 | 38.94 | 1:25.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.12 | |||||||||
- | Nicolai Molter Petersen | 2008 | DNF | |||||||
Næstved Svømmeklub | 1:23.18 | |||||||||
- | Damjan Kruc | 2008 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 08:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 12, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 500 | 29.54 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.11 | |||||||||
2 | Damjan Kruc | 2008 | 472 | 30.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 464 | 30.28 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.87 | |||||||||
4 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 404 | 31.70 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.10 | |||||||||
5 | Emil Mandsberg | 2008 | 377 | 32.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.13 | |||||||||
6 | Aksel Møllenbach | 2008 | 374 | 32.53 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.40 | |||||||||
7 | Villads Moefelt | 2008 | 367 | 32.74 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
8 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 362 | 32.90 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 33.43 | |||||||||
9 | Anders Christensen | 2008 | 360 | 32.96 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
10 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 352 | 33.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
11 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 347 | 33.37 | ||||||
A6 JGI-Swim | 34.24 | |||||||||
12 | Nicklas Hiort | 2008 | 333 | 33.83 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 35.09 | |||||||||
13 | Bertram Wagner | 2008 | 330 | 33.92 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
14 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 326 | 34.07 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 35.60 | |||||||||
15 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 296 | 35.17 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 40.45 | |||||||||
16 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 294 | 35.24 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
17 | Vincent W. Takla | 2008 | 291 | 35.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.08 | |||||||||
18 | Tristan Nygaard | 2008 | 279 | 35.88 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 36.19 | |||||||||
19 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 275 | 36.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.11 | |||||||||
20 | Johan Schrøder | 2008 | 269 | 36.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.90 | |||||||||
21 | Joe Hargreaves | 2008 | 256 | 36.93 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.15 | |||||||||
22 | Lukas Højfeldt | 2008 | 220 | 38.83 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.46 | |||||||||
- | Anders Koch Jensen | 2008 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 08:06 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 420 | 37.74 | 1:25.37 | 2:19.35 | 2:58.51 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 412 | 38.47 | 1:23.95 | 2:18.06 | 2:59.68 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.73 | |||||||||
3 | Ida Langseth | 2010 | 396 | 41.20 | 1:26.35 | 2:19.69 | 3:02.08 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:35.06 | |||||||||
4 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 389 | 42.16 | 1:28.57 | 2:21.12 | 3:03.16 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:06.54 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 361 | 39.12 | 1:26.11 | 2:23.17 | 3:07.75 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:19.96 | |||||||||
6 | Asta Lukowski | 2010 | 358 | 39.40 | 1:26.18 | 2:25.51 | 3:08.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.87 | |||||||||
7 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 345 | 44.48 | 1:33.96 | 2:27.35 | 3:10.69 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
8 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 333 | 45.49 | 1:33.41 | 2:31.51 | 3:12.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:17.36 | |||||||||
9 | Frida Lund Kilen | 2010 | 325 | 45.25 | 1:38.21 | 2:33.89 | 3:14.48 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
10 | Victoria Dolling | 2010 | 322 | 44.86 | 1:34.19 | 2:30.41 | 3:14.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Emilie Jakobsen | 2010 | 322 | 42.57 | 1:33.88 | 2:30.11 | 3:15.05 | |||
Næstved Svømmeklub | 3:26.45 | |||||||||
12 | Nia Sommer | 2010 | 316 | 42.60 | 1:33.27 | 2:31.62 | 3:16.34 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Madicken Markussen | 2010 | 313 | 41.37 | 1:31.33 | 2:32.69 | 3:16.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:27.02 | |||||||||
14 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 309 | 42.31 | 1:33.40 | 2:31.15 | 3:17.66 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
15 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 308 | 44.48 | 1:32.49 | 2:28.19 | 3:17.89 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 307 | 44.16 | 1:36.52 | 2:31.99 | 3:18.20 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:24.53 | |||||||||
17 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 300 | 43.89 | 1:33.13 | 2:31.87 | 3:19.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:29.41 | |||||||||
18 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 296 | 47.07 | 1:38.53 | 2:36.16 | 3:20.51 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:12.76 | |||||||||
19 | Annika Skovgren | 2010 | 294 | 46.16 | 1:34.84 | 2:33.39 | 3:20.99 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
20 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 294 | 42.64 | 1:33.46 | 2:36.91 | 3:21.13 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:45.32 | |||||||||
21 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 287 | 47.70 | 1:37.85 | 2:37.27 | 3:22.59 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 284 | 44.64 | 1:34.52 | 2:35.33 | 3:23.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
23 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 283 | 44.27 | 1:38.61 | 2:36.79 | 3:23.66 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:28.54 | |||||||||
24 | Josephine Esther Glad | 2010 | 281 | 45.00 | 1:37.06 | 2:39.42 | 3:24.19 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:42.47 | |||||||||
25 | Nora Stølsgård | 2010 | 280 | 44.88 | 1:34.44 | 2:39.87 | 3:24.33 | |||
Køge Svømmeklub | 3:28.70 | |||||||||
26 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 275 | 44.42 | 1:33.99 | 2:38.63 | 3:25.69 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:28.88 | |||||||||
27 | Nicoline Svarrer | 2010 | 268 | 45.26 | 1:37.68 | 2:38.01 | 3:27.28 | |||
Svømmeklubben MK31 | ||||||||||
28 | Kristina Dragieva | 2010 | 259 | 44.17 | 1:36.55 | 2:43.01 | 3:29.73 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:55.03 | |||||||||
29 | Silke Holtz | 2010 | 254 | 46.89 | 1:42.08 | 2:44.02 | 3:31.00 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 235 | 50.81 | 1:42.34 | 2:48.83 | 3:36.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Cecilie Grave | 2010 | DSQ | SW9.1 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
- | Ella Wolffbrandt | 2010 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Victoria Nørgaard | 2010 | DSQ | SW 7.6 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:05.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 449 | 38.35 | 1:20.00 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.95 | |||||||||
2 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 447 | 39.24 | 1:20.13 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.01 | |||||||||
3 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 425 | 40.11 | 1:21.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.23 | |||||||||
4 | Ida Langseth | 2010 | 405 | 40.55 | 1:22.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.43 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 361 | 41.34 | 1:26.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.14 | |||||||||
6 | Asta Lukowski | 2010 | 348 | 42.28 | 1:27.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.28 | |||||||||
7 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 336 | 1:28.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.76 | |||||||||
8 | Annika Skovgren | 2010 | 325 | 44.07 | 1:29.10 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:29.54 | |||||||||
9 | Victoria Dolling | 2010 | 318 | 44.44 | 1:29.69 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.28 | |||||||||
10 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 315 | 45.82 | 1:30.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.21 | |||||||||
11 | Madicken Markussen | 2010 | 305 | 45.08 | 1:30.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:33.10 | |||||||||
12 | Emilie Jakobsen | 2010 | 301 | 43.32 | 1:31.37 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:26.13 | |||||||||
13 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 300 | 44.13 | 1:31.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:31.75 | |||||||||
14 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 296 | 45.04 | 1:31.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
15 | Kristina Dragieva | 2010 | 293 | 45.43 | 1:32.16 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.01 | |||||||||
16 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 291 | 45.65 | 1:32.37 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:35.28 | |||||||||
17 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 291 | 44.81 | 1:32.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:30.85 | |||||||||
18 | Nia Sommer | 2010 | 286 | 46.04 | 1:32.94 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.67 | |||||||||
19 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 280 | 45.42 | 1:33.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:31.87 | |||||||||
20 | Frida Lund Kilen | 2010 | 278 | 44.40 | 1:33.81 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:34.00 | |||||||||
21 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 273 | 46.03 | 1:34.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
22 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 269 | 47.14 | 1:34.84 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:32.96 | |||||||||
23 | Nora Stølsgård | 2010 | 265 | 48.22 | 1:35.36 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.48 | |||||||||
24 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 259 | 46.66 | 1:36.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
25 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 255 | 46.92 | 1:36.53 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:54.70 | |||||||||
26 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 255 | 47.45 | 1:36.60 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:36.63 | |||||||||
27 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 255 | 46.90 | 1:36.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.82 | |||||||||
28 | Josephine Esther Glad | 2010 | 252 | 45.79 | 1:36.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.83 | |||||||||
29 | Victoria Nørgaard | 2010 | 252 | 49.44 | 1:36.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.79 | |||||||||
30 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 239 | 47.46 | 1:38.61 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:50.71 | |||||||||
31 | Silke Holtz | 2010 | 238 | 47.89 | 1:38.88 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:38.25 | |||||||||
32 | Cecilie Grave | 2010 | 227 | 49.24 | 1:40.33 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.44 | |||||||||
33 | Nicoline Svarrer | 2010 | 223 | 49.44 | 1:41.03 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:40.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Leander Søltoft | 2010 | 408 | 41.82 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 51.46 | |||||||||
2 | Ida Langseth | 2010 | 371 | 43.17 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 49.05 | |||||||||
3 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | 337 | 44.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.95 | |||||||||
4 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 322 | 45.25 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.49 | |||||||||
5 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 315 | 45.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.16 | |||||||||
6 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 311 | 45.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.97 | |||||||||
6 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 311 | 45.76 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.03 | |||||||||
8 | Karla S Enevoldsen | 2010 | 308 | 45.90 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 48.36 | |||||||||
9 | Annika Skovgren | 2010 | 303 | 46.14 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 56.92 | |||||||||
10 | Frida Lund Kilen | 2010 | 302 | 46.20 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
11 | Victoria Dolling | 2010 | 289 | 46.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Nicoline Svarrer | 2010 | 281 | 47.33 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 47.71 | |||||||||
13 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 268 | 48.11 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.28 | |||||||||
14 | Asta Lukowski | 2010 | 267 | 48.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 51.42 | |||||||||
15 | Emilie Jakobsen | 2010 | 266 | 48.19 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 53.07 | |||||||||
16 | Nia Sommer | 2010 | 264 | 48.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 51.64 | |||||||||
17 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | 259 | 48.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
18 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 255 | 48.89 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.99 | |||||||||
19 | Josephine Esther Glad | 2010 | 251 | 49.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.43 | |||||||||
20 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | 248 | 49.36 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 47.68 | |||||||||
21 | Siri Egholm Høgh | 2010 | 246 | 49.44 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.08 | |||||||||
22 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | 240 | 49.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 53.57 | |||||||||
23 | Caroline Marie Rosenmejer | 2010 | 236 | 50.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.44 | |||||||||
24 | Ella Wolffbrandt | 2010 | 236 | 50.18 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | |||||||||
25 | Silke Holtz | 2010 | 232 | 50.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 55.18 | |||||||||
26 | Nora Rosenkrantz | 2010 | 230 | 50.58 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 55.11 | |||||||||
27 | Cecilie Grave | 2010 | 226 | 50.92 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 58.50 | |||||||||
28 | Kristina Dragieva | 2010 | 221 | 51.29 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.49 | |||||||||
29 | Aleksandra Dragieva | 2010 | 212 | 51.98 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 58.40 | |||||||||
30 | Madicken Markussen | 2010 | 209 | 52.22 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 49.39 | |||||||||
31 | Nora Stølsgård | 2010 | 200 | 52.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 50.33 | |||||||||
32 | Mai Ellen Frederiksen | 2010 | 188 | 54.08 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 53.59 | |||||||||
- | Victoria Nørgaard | 2010 | DSQ | SW 7.1 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 508 | 36.59 | 1:17.78 | 2:09.14 | 2:47.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:50.48 | |||||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | 505 | 37.12 | 1:20.46 | 2:09.08 | 2:47.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.28 | |||||||||
3 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 494 | 37.89 | 1:22.95 | 2:10.05 | 2:49.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.11 | |||||||||
4 | Emma Nørskov | 2009 | 491 | 34.36 | 1:15.34 | 2:11.71 | 2:49.55 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:51.41 | |||||||||
5 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 440 | 39.61 | 1:24.25 | 2:15.02 | 2:55.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:02.95 | |||||||||
6 | Anna Staal | 2009 | 439 | 40.02 | 1:27.55 | 2:17.30 | 2:55.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:19.71 | |||||||||
7 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 431 | 36.98 | 1:21.41 | 2:16.06 | 2:56.96 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.57 | |||||||||
8 | Andrea Lage | 2009 | 419 | 36.66 | 1:20.82 | 2:17.87 | 2:58.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.82 | |||||||||
9 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 418 | 41.61 | 1:25.99 | 2:20.48 | 2:58.82 | |||
A6 JGI-Swim | 3:06.83 | |||||||||
10 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 417 | 37.47 | 1:21.36 | 2:18.48 | 2:58.96 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:55.67 | |||||||||
11 | Emma Mcpherran | 2009 | 408 | 40.22 | 1:27.42 | 2:19.58 | 3:00.21 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:18.27 | |||||||||
12 | Emma Mollerup | 2009 | 408 | 38.89 | 1:27.42 | 2:18.17 | 3:00.31 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.39 | |||||||||
13 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 406 | 40.68 | 1:23.91 | 2:19.07 | 3:00.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:57.57 | |||||||||
14 | Esther Bang Laursen | 2009 | 391 | 39.31 | 1:27.04 | 2:22.59 | 3:02.86 | |||
Vest-Brøndby | 3:07.53 | |||||||||
15 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 387 | 37.40 | 1:25.29 | 2:23.42 | 3:03.40 | |||
Næstved Svømmeklub | 3:11.39 | |||||||||
16 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 377 | 38.98 | 1:25.94 | 2:21.91 | 3:05.08 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.44 | |||||||||
17 | Rosa Toft | 2009 | 375 | 40.71 | 1:25.83 | 2:23.18 | 3:05.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:26.65 | |||||||||
18 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 369 | 39.73 | 1:30.34 | 2:24.93 | 3:06.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.56 | |||||||||
19 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 360 | 40.12 | 1:29.49 | 2:25.21 | 3:07.95 | |||
Vest-Brøndby | 3:12.03 | |||||||||
20 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 352 | 39.09 | 1:28.04 | 2:25.74 | 3:09.38 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:09.39 | |||||||||
21 | Ella Strange | 2009 | 348 | 39.70 | 1:26.40 | 2:25.66 | 3:10.10 | |||
Hvidovre Svømmeklub | 3:46.25 | |||||||||
22 | Vega Deneke Kure | 2009 | 348 | 43.80 | 1:29.82 | 2:30.94 | 3:10.13 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:10.92 | |||||||||
23 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 340 | 39.91 | 1:31.74 | 2:26.18 | 3:11.52 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 336 | 38.60 | 1:26.05 | 2:24.63 | 3:12.28 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:10.80 | |||||||||
25 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 335 | 38.04 | 1:28.01 | 2:28.05 | 3:12.49 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
26 | Signe Grynnerup | 2009 | 330 | 42.11 | 1:31.79 | 2:28.74 | 3:13.49 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 3:41.20 | |||||||||
27 | Caroline Stefansen | 2009 | 319 | 42.43 | 1:35.81 | 2:31.07 | 3:15.60 | |||
Vest-Brøndby | 3:19.67 | |||||||||
28 | Josephine S. Christensen | 2009 | 304 | 47.22 | 1:36.73 | 2:31.28 | 3:18.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.47 | |||||||||
29 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | 301 | 42.64 | 1:30.38 | 2:31.64 | 3:19.53 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:35.63 | |||||||||
- | Augusta Bollmann | 2009 | 36.99 | 1:20.63 | 2:16.19 | 2:56.16 | EXTRA | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Alberte Hansen | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | DSQ | SW 9.1 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 12:34 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 509 | 37.39 | 1:16.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 474 | 38.75 | 1:18.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.98 | |||||||||
3 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 467 | 38.62 | 1:18.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.16 | |||||||||
4 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 464 | 38.41 | 1:19.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.35 | |||||||||
5 | Andrea Lage | 2009 | 453 | 39.91 | 1:19.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.01 | |||||||||
6 | Augusta Bollmann | 2009 | 432 | 38.52 | 1:21.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
7 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 427 | 39.79 | 1:21.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
8 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 425 | 39.01 | 1:21.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.06 | |||||||||
9 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 403 | 40.28 | 1:22.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.23 | |||||||||
10 | Mia Halskov | 2009 | 393 | 40.55 | 1:23.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.14 | |||||||||
11 | Rosa Toft | 2009 | 391 | 41.00 | 1:23.80 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.30 | |||||||||
12 | Esther Bang Laursen | 2009 | 390 | 40.97 | 1:23.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.57 | |||||||||
13 | Emma Mcpherran | 2009 | 382 | 40.61 | 1:24.42 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
14 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | 368 | 40.84 | 1:25.44 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:22.70 | |||||||||
15 | Anna Staal | 2009 | 368 | 40.84 | 1:25.51 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.17 | |||||||||
16 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 367 | 42.22 | 1:25.53 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:24.69 | |||||||||
17 | Emma Mollerup | 2009 | 363 | 41.23 | 1:25.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.74 | |||||||||
18 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 360 | 42.64 | 1:26.14 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:25.82 | |||||||||
19 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 352 | 40.98 | 1:26.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.10 | |||||||||
20 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 348 | 41.88 | 1:27.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
21 | Ella Strange | 2009 | 329 | 42.46 | 1:28.75 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:33.77 | |||||||||
22 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 314 | 44.82 | 1:30.11 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
23 | Vega Deneke Kure | 2009 | 313 | 43.63 | 1:30.19 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.72 | |||||||||
24 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 311 | 43.53 | 1:30.42 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.09 | |||||||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | 308 | 43.70 | 1:30.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.36 | |||||||||
26 | Signe Grynnerup | 2009 | 299 | 44.57 | 1:31.57 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:30.55 | |||||||||
27 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 299 | 45.82 | 1:31.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.76 | |||||||||
28 | Josephine S. Christensen | 2009 | 293 | 45.04 | 1:32.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.57 | |||||||||
29 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 291 | 44.75 | 1:32.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.90 | |||||||||
30 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 278 | 45.49 | 1:33.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.93 | |||||||||
31 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 277 | 1:33.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:53.48 | |||||||||
32 | Alberte Hansen | 2009 | 272 | 45.63 | 1:34.51 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:46.40 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 12:34 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 499 | 39.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 43.45 | |||||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | 493 | 39.26 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
3 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 465 | 40.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.99 | |||||||||
4 | Anna Staal | 2009 | 417 | 41.51 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.27 | |||||||||
5 | Augusta Bollmann | 2009 | 417 | 41.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.97 | |||||||||
6 | Josephine S. Christensen | 2009 | 413 | 41.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.67 | |||||||||
7 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | 412 | 41.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.71 | |||||||||
8 | Emma Mollerup | 2009 | 404 | 41.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.29 | |||||||||
9 | Emma Mcpherran | 2009 | 353 | 43.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 49.21 | |||||||||
10 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 350 | 43.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 45.75 | |||||||||
11 | Caroline Stefansen | 2009 | 338 | 44.51 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.47 | |||||||||
12 | Alberte Hansen | 2009 | 330 | 44.87 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.97 | |||||||||
13 | Ella Strange | 2009 | 314 | 45.62 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.97 | |||||||||
14 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 313 | 45.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.57 | |||||||||
15 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 310 | 45.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.58 | |||||||||
15 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 310 | 45.81 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 51.24 | |||||||||
17 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 308 | 45.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 47.33 | |||||||||
18 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 305 | 46.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.33 | |||||||||
19 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | 304 | 46.09 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.17 | |||||||||
20 | Emma Nørskov | 2009 | 296 | 46.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 50.53 | |||||||||
21 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | 295 | 46.55 | ||||||
A6 JGI-Swim | 47.65 | |||||||||
22 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 295 | 46.56 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 52.66 | |||||||||
23 | Andrea Lage | 2009 | 292 | 46.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.74 | |||||||||
24 | Rosa Toft | 2009 | 291 | 46.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.99 | |||||||||
25 | Esther Bang Laursen | 2009 | 291 | 46.81 | ||||||
Vest-Brøndby | 46.82 | |||||||||
26 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | 290 | 46.85 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 50.21 | |||||||||
27 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 288 | 46.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.81 | |||||||||
28 | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | 284 | 47.16 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
29 | Signe Grynnerup | 2009 | 261 | 48.49 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 54.33 | |||||||||
30 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 251 | 49.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.27 | |||||||||
31 | Vega Deneke Kure | 2009 | 248 | 49.33 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 51.38 | |||||||||
32 | Sofie Weng Lind-Christensen | 2009 | 214 | 51.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 56.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Conrad Buhl | 2009 | 366 | 36.93 | 1:20.13 | 2:11.17 | 2:47.65 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.39 | |||||||||
2 | Carl August Scheel | 2009 | 364 | 35.54 | 1:20.68 | 2:11.16 | 2:48.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.59 | |||||||||
3 | Oliver Ogstrup | 2009 | 352 | 34.71 | 1:19.02 | 2:10.76 | 2:49.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:36.50 | |||||||||
4 | Frederik Salling | 2009 | 349 | 37.34 | 1:19.19 | 2:12.54 | 2:50.39 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.87 | |||||||||
5 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 306 | 39.96 | 1:25.75 | 2:18.73 | 2:57.90 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:59.97 | |||||||||
6 | Aksel Danielsen | 2009 | 301 | 40.25 | 1:25.92 | 2:17.86 | 2:58.99 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Simon Nyhus | 2009 | 299 | 36.57 | 1:22.74 | 2:19.70 | 2:59.30 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:14.18 | |||||||||
8 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 288 | 43.65 | 1:29.13 | 2:22.48 | 3:01.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:10.97 | |||||||||
9 | Mathias Hald | 2009 | 282 | 39.33 | 1:26.77 | 2:22.53 | 3:02.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:59.48 | |||||||||
10 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 277 | 43.21 | 1:27.63 | 2:23.27 | 3:03.97 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:29.19 | |||||||||
11 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 274 | 41.45 | 1:29.68 | 2:23.56 | 3:04.70 | |||
Svømmeklubben MK31 | 3:12.78 | |||||||||
12 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 272 | 39.28 | 1:26.83 | 2:22.94 | 3:05.06 | |||
Næstved Svømmeklub | 3:16.79 | |||||||||
13 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 272 | 40.34 | 1:27.12 | 2:24.74 | 3:05.07 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:28.47 | |||||||||
14 | Kalle Grydgaard | 2009 | 264 | 41.32 | 1:27.15 | 2:24.58 | 3:06.89 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:49.40 | |||||||||
15 | Carl Hertel | 2009 | 262 | 42.19 | 1:28.21 | 2:23.82 | 3:07.46 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.02 | |||||||||
16 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 253 | 42.10 | 1:27.22 | 2:25.39 | 3:09.68 | |||
A6 Slangerup Svømmeklub | 3:38.70 | |||||||||
17 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 244 | 47.62 | 1:36.15 | 2:32.09 | 3:11.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | 244 | 39.73 | 1:29.46 | 2:27.86 | 3:12.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:57.04 | |||||||||
19 | Marco Leang | 2009 | 243 | 43.15 | 1:33.56 | 2:30.43 | 3:12.04 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:24.32 | |||||||||
20 | Dominic Torkamani | 2009 | 229 | 43.96 | 1:34.26 | 2:31.90 | 3:15.89 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 217 | 42.49 | 1:36.16 | 2:35.20 | 3:19.39 | |||
Vest-Brøndby | 3:38.96 | |||||||||
22 | Lucas Ammons | 2009 | 217 | 46.47 | 1:38.16 | 2:33.26 | 3:19.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophus Fosbøl | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | William Moe Sørensen | 2009 | DSQ | SW 9.1 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Ogstrup | 2009 | 346 | 36.40 | 1:17.31 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
2 | Frederik Salling | 2009 | 346 | 38.07 | 1:17.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.15 | |||||||||
3 | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | 340 | 37.67 | 1:17.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.93 | |||||||||
4 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 329 | 37.41 | 1:18.65 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
5 | Conrad Buhl | 2009 | 309 | 39.62 | 1:20.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
6 | Simon Nyhus | 2009 | 300 | 41.17 | 1:21.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
7 | Carl August Scheel | 2009 | 291 | 40.62 | 1:21.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.53 | |||||||||
8 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 262 | 41.57 | 1:24.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.84 | |||||||||
9 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 262 | 41.12 | 1:24.85 | |||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:25.96 | |||||||||
10 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 257 | 41.82 | 1:25.37 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.67 | |||||||||
11 | Kalle Grydgaard | 2009 | 248 | 42.29 | 1:26.38 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.22 | |||||||||
12 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 244 | 42.90 | 1:26.81 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:25.12 | |||||||||
13 | Aksel Danielsen | 2009 | 241 | 42.51 | 1:27.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:28.40 | |||||||||
14 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 240 | 42.77 | 1:27.33 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:41.73 | |||||||||
15 | William Moe Sørensen | 2009 | 229 | 44.70 | 1:28.67 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.67 | |||||||||
16 | Mathias Hald | 2009 | 228 | 44.22 | 1:28.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
17 | Carl Hertel | 2009 | 226 | 43.77 | 1:29.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
18 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | 222 | 44.25 | 1:29.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:31.72 | |||||||||
19 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 218 | 43.64 | 1:30.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:31.86 | |||||||||
20 | Marco Leang | 2009 | 212 | 44.99 | 1:30.99 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.42 | |||||||||
21 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 199 | 45.78 | 1:32.99 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:54.10 | |||||||||
22 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 177 | 47.42 | 1:36.69 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.60 | |||||||||
23 | Lucas Ammons | 2009 | 175 | 46.78 | 1:36.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:44.41 | |||||||||
- | Sophus Fosbøl | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.16 | |||||||||
- | Dominic Torkamani | 2009 | DSQ | SW 6.2 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 290 | 41.62 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 43.04 | |||||||||
2 | Johan Damkjær Bartels | 2009 | 283 | 41.93 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 45.66 | |||||||||
3 | Simon Nyhus | 2009 | 268 | 42.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.82 | |||||||||
4 | Conrad Buhl | 2009 | 261 | 43.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.85 | |||||||||
5 | Theodor Lindhardt Delbing | 2009 | 256 | 43.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.62 | |||||||||
6 | Oliver Ogstrup | 2009 | 239 | 44.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik Salling | 2009 | 236 | 44.55 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.88 | |||||||||
8 | Emil Franck Kastrup | 2009 | 236 | 44.56 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 43.69 | |||||||||
9 | Carl August Scheel | 2009 | 235 | 44.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
10 | Lucas Ammons | 2009 | 233 | 44.74 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 48.99 | |||||||||
11 | Marco Leang | 2009 | 222 | 45.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 58.31 | |||||||||
12 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | 222 | 45.46 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 49.03 | |||||||||
13 | Aksel Danielsen | 2009 | 219 | 45.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 51.08 | |||||||||
14 | Kalle Grydgaard | 2009 | 213 | 46.06 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.88 | |||||||||
15 | Alfred J. R. Pedas | 2009 | 191 | 47.76 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.39 | |||||||||
16 | Carl Hertel | 2009 | 191 | 47.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 50.18 | |||||||||
17 | Mathias Hald | 2009 | 188 | 48.04 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.72 | |||||||||
18 | Dominic Torkamani | 2009 | 180 | 48.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.47 | |||||||||
19 | Axel Bonke Jensen | 2009 | 178 | 48.97 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 48.04 | |||||||||
20 | Oscar Kaiser Djørup | 2009 | 176 | 49.10 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 52.75 | |||||||||
21 | William Moe Sørensen | 2009 | 175 | 49.22 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.54 | |||||||||
22 | Silas Hammer Toftkær | 2009 | 169 | 49.79 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 52.98 | |||||||||
23 | Anton Wichmann Christensen | 2009 | 146 | 52.29 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 53.45 | |||||||||
24 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | 139 | 53.17 | ||||||
Vest-Brøndby | 56.46 | |||||||||
- | Sophus Fosbøl | 2009 | Akut syg | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 15:33 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 452 | 32.68 | 1:13.78 | 2:00.47 | 2:36.29 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:38.85 | |||||||||
2 | Tristan Houman | 2008 | 436 | 32.75 | 1:14.96 | 2:01.56 | 2:38.17 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:56.25 | |||||||||
3 | Aksel Møllenbach | 2008 | 430 | 34.23 | 1:15.76 | 2:02.33 | 2:38.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:47.69 | |||||||||
4 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 425 | 34.07 | 1:14.47 | 2:03.56 | 2:39.58 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.29 | |||||||||
5 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 417 | 34.61 | 1:15.81 | 2:04.19 | 2:40.59 | |||
A6 JGI-Swim | 2:45.81 | |||||||||
6 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 400 | 36.15 | 1:20.47 | 2:08.44 | 2:42.85 | |||
Køge Svømmeklub | 2:56.29 | |||||||||
7 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 396 | 34.06 | 1:15.66 | 2:04.06 | 2:43.41 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.27 | |||||||||
8 | Emil Mandsberg | 2008 | 390 | 32.50 | 1:13.21 | 2:02.61 | 2:44.19 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:09.48 | |||||||||
9 | Anders Christensen | 2008 | 373 | 34.51 | 1:16.03 | 2:08.80 | 2:46.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.63 | |||||||||
10 | Tristan Nygaard | 2008 | 370 | 37.15 | 1:18.77 | 2:10.21 | 2:47.02 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:51.09 | |||||||||
11 | Villads Moefelt | 2008 | 368 | 34.80 | 1:16.62 | 2:07.79 | 2:47.44 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.06 | |||||||||
12 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 365 | 36.44 | 1:20.31 | 2:09.76 | 2:47.76 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:02.19 | |||||||||
13 | Joe Hargreaves | 2008 | 358 | 36.60 | 1:20.56 | 2:09.82 | 2:48.93 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.34 | |||||||||
14 | Vincent W. Takla | 2008 | 358 | 36.42 | 1:18.72 | 2:10.41 | 2:48.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | 2:48.93 | |||||||||
15 | Bertram Wagner | 2008 | 350 | 34.87 | 1:17.33 | 2:10.65 | 2:50.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:03.14 | |||||||||
16 | Nicklas Hiort | 2008 | 342 | 34.80 | 1:18.38 | 2:11.78 | 2:51.51 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:09.40 | |||||||||
17 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 335 | 36.23 | 1:20.12 | 2:12.89 | 2:52.71 | |||
Svømmeklubben MK31 | 3:01.11 | |||||||||
18 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 329 | 37.93 | 1:22.52 | 2:16.61 | 2:53.72 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
19 | Lukas Højfeldt | 2008 | 303 | 38.75 | 1:24.81 | 2:18.26 | 2:58.50 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:06.13 | |||||||||
20 | Johan Schrøder | 2008 | 289 | 37.52 | 1:23.84 | 2:19.68 | 3:01.49 | |||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.04 | |||||||||
21 | Anders Koch Jensen | 2008 | 279 | 41.15 | 1:27.78 | 2:22.09 | 3:03.43 | |||
Glostrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Nicolai Molter Petersen | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved Svømmeklub | 2:54.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 15:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 426 | 35.14 | 1:12.15 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | 404 | 36.38 | 1:13.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.72 | |||||||||
3 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 401 | 35.36 | 1:13.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.61 | |||||||||
4 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 400 | 36.22 | 1:13.67 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:16.66 | |||||||||
5 | Nicklas Hiort | 2008 | 383 | 36.29 | 1:14.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.46 | |||||||||
6 | Villads Moefelt | 2008 | 367 | 36.21 | 1:15.78 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.96 | |||||||||
7 | Emil Mandsberg | 2008 | 366 | 37.08 | 1:15.91 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.91 | |||||||||
8 | Anders Christensen | 2008 | 365 | 36.24 | 1:15.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.09 | |||||||||
9 | Tristan Nygaard | 2008 | 351 | 38.19 | 1:16.95 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:19.12 | |||||||||
10 | Bertram Wagner | 2008 | 348 | 37.36 | 1:17.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.42 | |||||||||
11 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 336 | 38.56 | 1:18.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.45 | |||||||||
12 | Tristan Houman | 2008 | 333 | 38.24 | 1:18.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.51 | |||||||||
13 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 330 | 38.45 | 1:18.50 | |||||
Næstved Svømmeklub | 1:19.08 | |||||||||
14 | Vincent W. Takla | 2008 | 317 | 38.36 | 1:19.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:18.51 | |||||||||
15 | Joe Hargreaves | 2008 | 314 | 38.84 | 1:19.82 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.34 | |||||||||
16 | Johan Schrøder | 2008 | 311 | 39.19 | 1:20.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.80 | |||||||||
17 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 311 | 38.40 | 1:20.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
18 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 301 | 40.75 | 1:20.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.99 | |||||||||
19 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 298 | 38.84 | 1:21.23 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.48 | |||||||||
20 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 287 | 40.56 | 1:22.25 | |||||
Svømmeklubben MK31 | 1:47.04 | |||||||||
21 | Lukas Højfeldt | 2008 | 255 | 41.65 | 1:25.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:26.35 | |||||||||
22 | Anders Koch Jensen | 2008 | 239 | 42.17 | 1:27.41 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:35.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 15:08 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Børn Medley | Udskriftsdato | 20 juni 2021 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 juni 2021 |
Løb 24, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valther B. Wadstrøm | 2008 | 411 | 37.05 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.12 | |||||||||
2 | Aksel Møllenbach | 2008 | 402 | 37.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.53 | |||||||||
3 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 400 | 37.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.54 | |||||||||
4 | Emil Mandsberg | 2008 | 361 | 38.67 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.66 | |||||||||
5 | Valdemar Hoffmann Hyldig | 2008 | 357 | 38.80 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.67 | |||||||||
6 | Tristan Houman | 2008 | 340 | 39.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 48.80 | |||||||||
7 | Andreas Bartholin Bruhn | 2008 | 314 | 40.51 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
8 | Alexander Merl Larsen | 2008 | 306 | 40.87 | ||||||
A6 JGI-Swim | 46.58 | |||||||||
9 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | 303 | 41.00 | ||||||
Næstved Svømmeklub | 43.36 | |||||||||
10 | Laurits Radmer Nygaard | 2008 | 303 | 41.01 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 46.20 | |||||||||
11 | Villads Moefelt | 2008 | 295 | 41.36 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 44.85 | |||||||||
12 | Bertram Wagner | 2008 | 294 | 41.41 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.70 | |||||||||
13 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | 289 | 41.64 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 52.41 | |||||||||
14 | Anders Christensen | 2008 | 277 | 42.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.07 | |||||||||
15 | Johan Schrøder | 2008 | 270 | 42.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.05 | |||||||||
16 | Joe Hargreaves | 2008 | 269 | 42.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.91 | |||||||||
17 | Vincent W. Takla | 2008 | 267 | 42.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.66 | |||||||||
18 | Tristan Nygaard | 2008 | 262 | 43.05 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 45.90 | |||||||||
19 | Anders Koch Jensen | 2008 | 250 | 43.71 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 47.11 | |||||||||
20 | Frey Egholm Høgh | 2008 | 234 | 44.67 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 45.51 | |||||||||
21 | Nicklas Hiort | 2008 | 229 | 44.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
22 | Lukas Højfeldt | 2008 | 192 | 47.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 48.16 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 20 juni 2021 |
Licens til A6 JGI-Swim | Udskriftstidspunkt | 15:38 |