Tulokset MM Kranj 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Predtekmovanje 1. dan
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mednarodno prvenstvo Kranja 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
POB Kranj |
Organizer: |
PK Triglav Kranj |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 5, 2021 to Jun 6, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Butterfly Men - Heat |
|
|
OQT-A |
51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OQT-B |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51.24 |
|
|
|
Peter Mankoč |
1978 |
(SLO) |
Peking/Beijing (CHN) |
|
|
|
|
|
Mladinci |
54.73 |
|
|
|
Matjaž Rozman |
1999 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
1. 07. 2017 |
|
|
|
|
Kadeti |
55.42 |
|
|
|
Gašper Štih |
2001 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
6. 08. 2017 |
|
|
|
|
Dečki |
58.51 |
|
|
|
Gašper Štih |
2001 |
(SLO) |
Maribor (SLO) |
|
|
|
|
|
Ml. dečki |
1:05.25 |
|
|
|
Filip Podobnik |
2008 |
(SLO) |
Koper (SLO) |
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vid Lovšin |
2003 |
Plavalni klub Ribnica |
|
660 |
56.84 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robert Djukić |
2004 |
Plavalni klub Olimpija |
|
633 |
57.65 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Žiga Cunk |
1999 |
Plavalni klub Branik Maribor |
|
582 |
59.26 |
+2.42 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matic Turk |
2004 |
Plavalni klub Biser Piran - Nuoto |
|
560 |
1:00.02 |
+3.18 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Črt Perme Modrijančič |
2003 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
556 |
1:00.17 |
+3.33 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arne Furlan Štular |
2005 |
Športno društvo Riba |
|
552 |
1:00.32 |
+3.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter John Stevens |
1995 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
546 |
1:00.55 |
+3.71 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matej Rađenović |
2004 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
529 |
1:01.18 |
+4.34 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tian Kosec |
2005 |
Plavalno društvo Maribor |
|
523 |
1:01.43 |
+4.59 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tai Novak |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
506 |
1:02.11 |
+5.27 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Timotej Belšak |
2005 |
Plavalni klub Branik Maribor |
|
504 |
1:02.17 |
+5.33 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matic Bizjak Jambrović |
2006 |
Plavalni klub Velenje |
|
504 |
1:02.20 |
+5.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Krištof Razpotnik Vrtačnik |
2006 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
477 |
1:03.32 |
+6.48 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleš Zupanec |
2000 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
477 |
1:03.35 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liam Einar Matko Marcius |
2004 |
Društvo vodnih športov POSEJD |
|
466 |
1:03.83 |
+6.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Kos Lipušček |
2005 |
Plavalno društvo Maribor |
|
458 |
1:04.20 |
+7.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sven Štembal |
2007 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
440 |
1:05.04 |
+8.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dane Šibanc |
2006 |
Plavalni klub Velenje |
|
437 |
1:05.18 |
+8.34 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jošt Benedičič |
2004 |
Plavalni klub Ratitovec Železniki |
|
436 |
1:05.23 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Kustec |
2006 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
422 |
1:05.95 |
+9.11 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leopold Becker |
2008 |
SC Prinz Eugen München |
|
399 |
1:07.22 |
+10.38 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Luka Aćimović |
2005 |
Plavalni klub Velenje |
|
394 |
1:07.50 |
+10.66 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lovro Ćirović |
2008 |
Plavalni klub Ribnica |
|
383 |
1:08.12 |
+11.28 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Žan Podržavnik |
2006 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
379 |
1:08.37 |
+11.53 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Florijan Resnik |
2006 |
Plavalni klub Celulozar Krško |
|
308 |
1:13.26 |
+16.42 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Žiga Pfajfar |
2008 |
Plavalni klub Ratitovec Železniki |
|
287 |
1:15.01 |
+18.17 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maj Pribac |
2006 |
Plavalni klub Biser Piran - Nuoto |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaka Čelik |
2003 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5. 06. 2021 10:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-05 10:38:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licensed to: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|