2022-05-22   22:17:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for SK Laxens Hallandsrace

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 1, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.69 2:21.50
50m: 28.17
100m: 1:05.48
(37.31)
150m: 1:48.64
(43.16)
200m: 2:21.50
(32.86)
2 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim 0.65 2:22.18 +0.68
50m: 27.57
100m: 1:04.06
(36.49)
150m: 1:50.27
(46.21)
200m: 2:22.18
(31.91)
3 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.70 2:23.40 +1.90
50m: 30.80
100m: 1:09.91
(39.11)
150m: 1:49.90
(39.99)
200m: 2:23.40
(33.50)
4 Gustav Freiholtz 2006 Kungsbacka Simsällskap 0.68 2:30.49 +8.99
50m: 31.84
100m: 1:12.66
(40.82)
150m: 1:55.81
(43.15)
200m: 2:30.49
(34.68)
5 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 0.69 2:31.16 +9.66
50m: 30.70
100m: 1:10.88
(40.18)
150m: 1:57.57
(46.69)
200m: 2:31.16
(33.59)
6 Hampus Rosdahl 2005 Simklubben Laxen 0.65 2:31.26 +9.76
50m: 30.68
100m: 1:12.07
(41.39)
150m: 1:55.52
(43.45)
200m: 2:31.26
(35.74)
7 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 0.67 2:33.77 +12.27
50m: 31.24
100m: 1:11.51
(40.27)
150m: 1:59.61
(48.10)
200m: 2:33.77
(34.16)
8 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.72 2:34.36 +12.86
50m: 33.51
100m: 1:13.26
(39.75)
150m: 1:57.60
(44.34)
200m: 2:34.36
(36.76)
9 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.72 2:35.80 +14.30
50m: 32.86
100m: 1:12.44
(39.58)
150m: 2:00.56
(48.12)
200m: 2:35.80
(35.24)
10 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.74 2:37.17 +15.67
50m: 30.92
100m: 1:11.92
(41.00)
150m: 2:02.19
(50.27)
200m: 2:37.17
(34.98)
11 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 0.48 2:40.58 +19.08
50m: 32.77
100m: 1:15.37
(42.60)
150m: 2:05.59
(50.22)
200m: 2:40.58
(34.99)
12 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 0.72 2:41.12 +19.62
50m: 32.28
100m: 1:15.01
(42.73)
150m: 2:05.46
(50.45)
200m: 2:41.12
(35.66)
13 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 0.67 2:41.76 +20.26
50m: 32.96
100m: 1:18.24
(45.28)
150m: 2:07.10
(48.86)
200m: 2:41.76
(34.66)
14 Filip Carlqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 0.72 2:44.30 +22.80
50m: 32.88
100m: 1:15.73
(42.85)
150m: 2:07.16
(51.43)
200m: 2:44.30
(37.14)
15 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 0.50 2:44.40 +22.90
50m: 36.56
100m: 1:19.55
(42.99)
150m: 2:08.39
(48.84)
200m: 2:44.40
(36.01)
16 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.75 2:45.35 +23.85
50m: 35.44
100m: 1:14.04
(38.60)
150m: 2:04.83
(50.79)
200m: 2:45.35
(40.52)
17 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.71 2:48.08 +26.58
50m: 32.97
100m: 1:16.40
(43.43)
150m: 2:07.57
(51.17)
200m: 2:48.08
(40.51)
18 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.68 2:48.11 +26.61
50m: 33.54
100m: 1:17.94
(44.40)
150m: 2:10.67
(52.73)
200m: 2:48.11
(37.44)
19 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen 0.58 2:50.48 +28.98
50m: 37.94
100m: 1:22.79
(44.85)
150m: 2:13.63
(50.84)
200m: 2:50.48
(36.85)
20 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.64 2:57.10 +35.60
50m: 35.64
100m: 1:20.25
(44.61)
150m: 2:19.35
(59.10)
200m: 2:57.10
(37.75)
21 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 0.83 2:58.17 +36.67
50m: 33.57
100m: 1:19.84
(46.27)
150m: 2:15.83
(55.99)
200m: 2:58.17
(42.34)
22 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 0.67 3:07.35 +45.85
50m: 41.94
100m: 1:27.32
(45.38)
150m: 2:27.03
(59.71)
200m: 3:07.35
(40.32)
23 Lucas Ottosson 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.94 3:15.61 +54.11
50m: 46.24
100m: 1:34.11
(47.87)
150m: 2:35.54
(1:01.43)
200m: 3:15.61
(40.07)
- Malte Öhlen 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.61 DSQ
- Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2021-05-22 09:20:31
2021-05-22 09:20:37 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 2, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen 0.72 1:00.49
50m: 28.99
100m: 1:00.49
(31.50)
2 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 0.76 1:00.68 +0.19
50m: 29.29
100m: 1:00.68
(31.39)
3 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 0.73 1:00.70 +0.21
50m: 29.33
100m: 1:00.70
(31.37)
4 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 0.73 1:00.76 +0.27
50m: 29.29
100m: 1:00.76
(31.47)
5 Hannah Fritz 2003 Simklubben Laxen 0.76 1:01.70 +1.21
50m: 29.10
100m: 1:01.70
(32.60)
6 Rebecka Berlin 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.72 1:03.28 +2.79
50m: 29.69
100m: 1:03.28
(33.59)
7 Filippa Sjögren 2006 Föreningen Varbergs Sim 0.74 1:04.03 +3.54
50m: 29.81
100m: 1:04.03
(34.22)
8 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen 0.72 1:04.07 +3.58
50m: 30.02
100m: 1:04.07
(34.05)
9 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 0.63 1:04.12 +3.63
50m: 30.73
100m: 1:04.12
(33.39)
10 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.77 1:04.28 +3.79
50m: 31.35
100m: 1:04.28
(32.93)
11 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Simklubben Laxen 0.64 1:04.33 +3.84
50m: 30.52
100m: 1:04.33
(33.81)
12 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.68 1:05.10 +4.61
50m: 31.08
100m: 1:05.10
(34.02)
13 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 0.71 1:05.35 +4.86
50m: 30.66
100m: 1:05.35
(34.69)
14 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 0.82 1:05.83 +5.34
50m: 31.73
100m: 1:05.83
(34.10)
15 Tilda Hilbert 2004 Föreningen Varbergs Sim 0.82 1:06.29 +5.80
50m: 30.79
100m: 1:06.29
(35.50)
16 Thura Snorradottir 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.65 1:06.67 +6.18
50m: 31.52
100m: 1:06.67
(35.15)
17 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 0.66 1:06.69 +6.20
50m: 31.63
100m: 1:06.69
(35.06)
18 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen 0.60 1:06.98 +6.49
50m: 32.08
100m: 1:06.98
(34.90)
19 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 0.81 1:07.02 +6.53
50m: 32.26
100m: 1:07.02
(34.76)
20 Hanne Nielsen 2006 Simklubben Laxen 0.72 1:07.48 +6.99
50m: 31.89
100m: 1:07.48
(35.59)
21 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 0.71 1:08.02 +7.53
50m: 32.51
100m: 1:08.02
(35.51)
22 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim 0.71 1:08.29 +7.80
50m: 32.30
100m: 1:08.29
(35.99)
23 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 0.67 1:09.02 +8.53
50m: 32.51
100m: 1:09.02
(36.51)
24 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 0.71 1:09.22 +8.73
50m: 31.34
100m: 1:09.22
(37.88)
25 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet 0.74 1:09.41 +8.92
50m: 33.92
100m: 1:09.41
(35.49)
26 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 0.70 1:10.01 +9.52
50m: 33.49
100m: 1:10.01
(36.52)
27 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.69 1:10.36 +9.87
50m: 33.65
100m: 1:10.36
(36.71)
28 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 0.69 1:10.59 +10.10
50m: 33.99
100m: 1:10.59
(36.60)
29 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.81 1:10.60 +10.11
50m: 33.98
100m: 1:10.60
(36.62)
30 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 0.75 1:12.03 +11.54
50m: 33.78
100m: 1:12.03
(38.25)
31 Emma Curlow 2005 Falkenbergs Simklubb 0.60 1:12.73 +12.24
50m: 34.97
100m: 1:12.73
(37.76)
32 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.74 1:13.27 +12.78
50m: 34.29
100m: 1:13.27
(38.98)
33 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.80 1:15.16 +14.67
50m: 35.84
100m: 1:15.16
(39.32)
34 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen 0.80 1:17.11 +16.62
50m: 35.31
100m: 1:17.11
(41.80)
35 Moa Bengtsson 2006 Falkenbergs Simklubb 0.75 1:17.65 +17.16
50m: 36.60
100m: 1:17.65
(41.05)
36 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.62 1:17.68 +17.19
50m: 37.07
100m: 1:17.68
(40.61)
37 Stella Brofelth 2007 Simklubben Laxen 0.77 1:21.98 +21.49
50m: 39.15
100m: 1:21.98
(42.83)
38 Fanny Niklasson 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.89 1:22.27 +21.78
50m: 38.68
100m: 1:22.27
(43.59)
39 Freja Borgkvist 2006 Falkenbergs Simklubb 0.64 1:23.09 +22.60
50m: 39.24
100m: 1:23.09
(43.85)
40 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 0.73 1:23.37 +22.88
50m: 38.98
100m: 1:23.37
(44.39)
41 Mira Arvidsson 2007 Simklubben Laxen 1:32.71 +32.22
50m: 41.53
100m: 1:32.71
(51.18)
- Emmi Engström 2005 Föreningen Varbergs Sim DNS
Grenen officiell:  2021-05-22 09:33:32
2021-05-22 09:33:41 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim 30.17
2 Lucas Nilsson 2003 Simklubben Laxen 30.89 +0.72
3 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 31.49 +1.32
4 Julius Andersson 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.41 +2.24
5 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 32.66 +2.49
6 Kailan Jimenez 2005 Föreningen Varbergs Sim 32.91 +2.74
7 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 33.23 +3.06
8 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 33.84 +3.67
9 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 34.60 +4.43
10 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen 35.91 +5.74
11 Viggo Johnsson 2006 Kungsbacka Simsällskap 35.94 +5.77
12 Carl Sundqvist 2005 Kungsbacka Simsällskap 36.20 +6.03
13 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap 36.57 +6.40
14 Ludvig Henriksson 2007 Kungsbacka Simsällskap 36.95 +6.78
15 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb 38.02 +7.85
16 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 38.71 +8.54
17 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 39.24 +9.07
18 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 39.46 +9.29
19 Erik Nilsson 2007 Simklubben Laxen 40.01 +9.84
20 Jonatan Mattiasson 2006 Kungsbacka Simsällskap 40.50 +10.33
21 Emil Magnusson 2006 Kungsbacka Simsällskap 41.31 +11.14
22 Lucas Ottosson 2007 Föreningen Varbergs Sim 41.55 +11.38
23 Malte Öhlen 2007 Föreningen Varbergs Sim 41.85 +11.68
24 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap 42.42 +12.25
Grenen officiell:  2021-05-22 09:49:46
2021-05-22 09:50:02 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 4, 200m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim 0.73 2:44.11
50m: 37.41
100m: 1:18.83
(41.42)
150m: 2:01.23
(42.40)
200m: 2:44.11
(42.88)
2 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.79 2:50.46 +6.35
50m: 37.75
100m: 1:22.29
(44.54)
150m: 2:07.29
(45.00)
200m: 2:50.46
(43.17)
3 Thindra Hackwitz 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.72 2:51.06 +6.95
50m: 36.95
100m: 1:19.19
(42.24)
150m: 2:04.40
(45.21)
200m: 2:51.06
(46.66)
4 Cornelia Almqvist 2002 Föreningen Varbergs Sim 0.67 2:51.64 +7.53
50m: 38.09
100m: 1:21.91
(43.82)
150m: 2:06.58
(44.67)
200m: 2:51.64
(45.06)
5 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.66 2:53.87 +9.76
50m: 37.72
100m: 1:21.69
(43.97)
150m: 2:07.14
(45.45)
200m: 2:53.87
(46.73)
6 Zoe Kanen 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.68 2:54.98 +10.87
50m: 40.58
100m: 1:25.39
(44.81)
150m: 2:11.90
(46.51)
200m: 2:54.98
(43.08)
7 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.74 2:56.24 +12.13
50m: 38.86
100m: 1:23.24
(44.38)
150m: 2:09.41
(46.17)
200m: 2:56.24
(46.83)
8 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen 0.78 2:56.84 +12.73
50m: 39.26
100m: 1:23.79
(44.53)
150m: 2:09.99
(46.20)
200m: 2:56.84
(46.85)
9 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim 0.76 2:57.31 +13.20
50m: 39.01
100m: 1:23.64
(44.63)
150m: 2:09.88
(46.24)
200m: 2:57.31
(47.43)
10 Julia Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.68 2:58.32 +14.21
50m: 39.37
100m: 1:24.39
(45.02)
150m: 2:10.51
(46.12)
200m: 2:58.32
(47.81)
11 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 0.70 3:04.40 +20.29
50m: 40.57
100m: 1:28.45
(47.88)
150m: 2:17.27
(48.82)
200m: 3:04.40
(47.13)
12 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.75 3:12.11 +28.00
50m: 42.59
100m: 1:31.72
(49.13)
150m: 2:22.31
(50.59)
200m: 3:12.11
(49.80)
13 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.69 3:26.84 +42.73
50m: 46.56
100m: 1:40.28
(53.72)
150m: 2:33.79
(53.51)
200m: 3:26.84
(53.05)
14 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet 0.77 3:29.33 +45.22
50m: 46.46
100m: 1:40.10
(53.64)
150m: 2:35.01
(54.91)
200m: 3:29.33
(54.32)
15 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.60 3:34.32 +50.21
50m: 47.84
100m: 1:43.08
(55.24)
150m: 2:40.63
(57.55)
200m: 3:34.32
(53.69)
16 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 0.74 3:42.39 +58.28
50m: 49.61
100m: 1:46.39
(56.78)
150m: 2:44.95
(58.56)
200m: 3:42.39
(57.44)
17 Stella Förstberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.76 3:42.67 +58.56
50m: 50.11
100m: 1:46.58
(56.47)
150m: 2:45.03
(58.45)
200m: 3:42.67
(57.64)
18 Alice Carlqvist 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.87 4:11.75 +1:27.64
50m: 53.60
100m: 1:59.04
(1:05.44)
150m: 3:06.44
(1:07.40)
200m: 4:11.75
(1:05.31)
Grenen officiell:  2021-05-22 10:05:14
2021-05-22 10:05:27 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 5, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap 0.61 1:08.67
50m: 32.34
100m: 1:08.67
(36.33)
2 Pelle Huldén 2002 Föreningen Varbergs Sim 0.74 1:13.51 +4.84
50m: 33.70
100m: 1:13.51
(39.81)
3 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.67 1:14.84 +6.17
50m: 35.19
100m: 1:14.84
(39.65)
4 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap 0.63 1:18.22 +9.55
50m: 36.36
100m: 1:18.22
(41.86)
5 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 0.71 1:19.85 +11.18
50m: 36.52
100m: 1:19.85
(43.33)
6 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 0.70 1:20.09 +11.42
50m: 36.98
100m: 1:20.09
(43.11)
7 Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen 0.74 1:21.21 +12.54
50m: 36.19
100m: 1:21.21
(45.02)
8 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.73 1:25.89 +17.22
50m: 40.08
100m: 1:25.89
(45.81)
9 Daniel Nurislamov 2007 Falkenbergs Simklubb 0.75 1:32.87 +24.20
50m: 42.55
100m: 1:32.87
(50.32)
10 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen 0.79 1:34.47 +25.80
50m: 45.51
100m: 1:34.47
(48.96)
11 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb 0.83 1:38.56 +29.89
50m: 44.29
100m: 1:38.56
(54.27)
12 Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.60 1:40.95 +32.28
50m: 45.93
100m: 1:40.95
(55.02)
Grenen officiell:  2021-05-22 10:07:21
2021-05-22 10:07:28 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Morin 2002 Simklubben Laxen 0.70 30.09
2 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 0.74 30.40 +0.31
3 Edith Axelsson-Wiesel 2002 Simklubben Laxen 0.64 30.81 +0.72
4 Sofie Persson 2004 Föreningen Varbergs Sim 0.68 30.98 +0.89
5 Sigrid Hildebrand 2006 Kungsbacka Simsällskap 0.61 31.41 +1.32
6 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 0.77 31.45 +1.36
7 Petronella Ottosson 2002 Simklubben Laxen 0.70 31.95 +1.86
8 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap 0.55 32.01 +1.92
9 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.41 32.33 +2.24
10 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 0.70 32.44 +2.35
11 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 0.80 32.56 +2.47
12 Elise Dalberg 2006 Föreningen Varbergs Sim 0.67 32.76 +2.67
13 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 0.69 32.96 +2.87
14 Nicol Bertic 2006 Simklubben Laxen 0.77 33.08 +2.99
15 Simona Gunnarsson 2007 Simklubben Stimmet 0.77 33.42 +3.33
16 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen 0.79 34.08 +3.99
17 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 0.68 34.20 +4.11
18 Annalie Rutter 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.52 34.23 +4.14
19 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet 0.67 34.96 +4.87
20 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 0.76 35.03 +4.94
21 Bianca Havner 2005 Falkenbergs Simklubb 0.70 35.31 +5.22
22 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen 0.58 35.64 +5.55
23 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.70 36.59 +6.50
24 Nova Niemi 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.67 37.36 +7.27
25 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 0.72 37.39 +7.30
26 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.74 39.28 +9.19
27 Olivia Lund 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.75 39.61 +9.52
28 Vida Eriksson 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.64 41.73 +11.64
29 Stella Brofelth 2007 Simklubben Laxen 0.77 42.58 +12.49
30 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen 0.90 44.05 +13.96
31 Nora Levin 2005 Simklubben Stimmet 0.71 46.63 +16.54
32 Maja Duzman 2006 Falkenbergs Simklubb 0.82 58.78 +28.69
- Cornelia Ek 2006 Falkenbergs Simklubb 0.93 DSQ
- Mira Arvidsson 2007 Simklubben Laxen DSQ
- Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2021-05-22 10:19:08
2021-05-22 10:19:15 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 7, 800m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnéa Fabian 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.74 10:31.32
50m: 32.73
100m: 1:09.85
(37.12)
150m: 1:48.09
(38.24)
200m: 2:27.36
(39.27)
250m: 3:07.97
(40.61)
300m: 3:48.34
(40.37)
350m: 4:29.65
(41.31)
400m: 5:10.31
(40.66)
450m: 5:51.62
(41.31)
500m: 6:32.40
(40.78)
550m: 7:12.94
(40.54)
600m: 7:53.66
(40.72)
650m: 8:34.59
(40.93)
700m: 9:14.45
(39.86)
750m: 9:53.95
(39.50)
800m: 10:31.32
(37.37)
2 Alicia Fredriksson 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.72 10:33.52 +2.20
50m: 36.39
100m: 1:16.38
(39.99)
150m: 1:56.59
(40.21)
200m: 2:37.15
(40.56)
250m: 3:17.63
(40.48)
300m: 3:58.26
(40.63)
350m: 4:38.78
(40.52)
400m: 5:19.10
(40.32)
450m: 5:58.88
(39.78)
500m: 6:38.95
(40.07)
550m: 7:18.82
(39.87)
600m: 7:58.69
(39.87)
650m: 8:38.64
(39.95)
700m: 9:17.85
(39.21)
750m: 9:56.66
(38.81)
800m: 10:33.52
(36.86)
3 Beatrice Andersson 2005 Simklubben Laxen 0.70 10:51.69 +20.37
50m: 35.02
100m: 1:15.02
(40.00)
150m: 1:55.62
(40.60)
200m: 2:36.29
(40.67)
250m: 3:17.40
(41.11)
300m: 3:58.50
(41.10)
350m: 4:39.46
(40.96)
400m: 5:20.94
(41.48)
450m: 6:02.55
(41.61)
500m: 6:44.19
(41.64)
550m: 7:26.00
(41.81)
600m: 8:07.48
(41.48)
650m: 8:48.00
(40.52)
700m: 9:29.81
(41.81)
750m: 10:10.43
(40.62)
800m: 10:51.69
(41.26)
4 Maja Gustafsson 2007 Falkenbergs Simklubb 0.52 11:44.47 +1:13.15
50m: 36.80
100m: 1:18.14
(41.34)
150m: 2:01.48
(43.34)
200m: 2:44.37
(42.89)
250m: 3:28.53
(44.16)
300m: 4:12.77
(44.24)
350m: 4:57.55
(44.78)
400m: 5:42.58
(45.03)
450m: 6:27.97
(45.39)
500m: 7:14.03
(46.06)
550m: 7:59.35
(45.32)
600m: 8:44.65
(45.30)
650m: 9:30.87
(46.22)
700m: 10:15.63
(44.76)
750m: 11:00.96
(45.33)
800m: 11:44.47
(43.51)
Grenen officiell:  2021-05-22 10:37:39
2021-05-22 10:37:42 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 8, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 0.72 2:04.09
50m: 28.91
100m: 1:01.03
(32.12)
150m: 1:33.69
(32.66)
200m: 2:04.09
(30.40)
2 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen 0.82 2:04.19 +0.10
50m: 28.77
100m: 1:00.89
(32.12)
150m: 1:33.55
(32.66)
200m: 2:04.19
(30.64)
3 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.69 2:04.88 +0.79
50m: 28.37
100m: 1:00.23
(31.86)
150m: 1:33.19
(32.96)
200m: 2:04.88
(31.69)
4 Alexander Johansson 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.67 2:07.36 +3.27
50m: 29.77
100m: 1:01.83
(32.06)
150m: 1:34.75
(32.92)
200m: 2:07.36
(32.61)
5 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 0.71 2:08.32 +4.23
50m: 28.92
100m: 1:01.85
(32.93)
150m: 1:35.28
(33.43)
200m: 2:08.32
(33.04)
6 Lucas Nilsson 2003 Simklubben Laxen 0.77 2:08.75 +4.66
50m: 29.08
100m: 1:02.49
(33.41)
150m: 1:36.28
(33.79)
200m: 2:08.75
(32.47)
7 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.74 2:14.00 +9.91
50m: 28.78
100m: 1:03.33
(34.55)
150m: 1:38.58
(35.25)
200m: 2:14.00
(35.42)
8 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.69 2:15.66 +11.57
50m: 30.11
100m: 1:03.82
(33.71)
150m: 1:39.51
(35.69)
200m: 2:15.66
(36.15)
9 Julius Andersson 2005 Föreningen Varbergs Sim 0.78 2:18.45 +14.36
50m: 31.23
100m: 1:05.56
(34.33)
150m: 1:41.96
(36.40)
200m: 2:18.45
(36.49)
10 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 0.88 2:19.46 +15.37
50m: 31.62
100m: 1:07.21
(35.59)
150m: 1:44.28
(37.07)
200m: 2:19.46
(35.18)
11 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 0.72 2:21.32 +17.23
50m: 31.32
100m: 1:06.00
(34.68)
150m: 1:44.00
(38.00)
200m: 2:21.32
(37.32)
12 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen 0.68 2:21.70 +17.61
50m: 32.32
100m: 1:09.16
(36.84)
150m: 1:46.15
(36.99)
200m: 2:21.70
(35.55)
13 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 0.38 2:23.34 +19.25
50m: 32.60
100m: 1:08.87
(36.27)
150m: 1:46.59
(37.72)
200m: 2:23.34
(36.75)
14 Lukas Hedberg 2007 Föreningen Varbergs Sim 0.73 2:28.30 +24.21
50m: 32.79
100m: 1:09.27
(36.48)
150m: 1:48.59
(39.32)
200m: 2:28.30
(39.71)
15 Samuel Nilsson 2006 Simklubben Stimmet 0.83 2:41.69 +37.60
50m: 34.00
100m: 1:16.41
(42.41)
150m: 1:59.69
(43.28)
200m: 2:41.69
(42.00)
16 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 0.60 2:41.81 +37.72
50m: 37.01
100m: 1:18.12
(41.11)
150m: 2:00.91
(42.79)
200m: 2:41.81
(40.90)
17 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.73 2:43.48 +39.39
50m: 35.68
100m: 1:17.73
(42.05)
150m: 2:02.72
(44.99)
200m: 2:43.48
(40.76)
18 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.86 2:46.76 +42.67
50m: 36.91
100m: 1:21.37
(44.46)
150m: 2:05.20
(43.83)
200m: 2:46.76
(41.56)
Grenen officiell:  2021-05-22 11:05:09
2021-05-22 11:05:14 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 9, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen 1:07.88
50m: 32.65
100m: 1:07.88
(35.23)
2 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen 1:11.01 +3.13
50m: 34.57
100m: 1:11.01
(36.44)
3 Sofie Persson 2004 Föreningen Varbergs Sim 1:12.40 +4.52
50m: 34.78
100m: 1:12.40
(37.62)
4 Karin Widerberg 2003 Simklubben Laxen 1:14.36 +6.48
50m: 36.66
100m: 1:14.36
(37.70)
5 Olivia Staafgård 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:15.71 +7.83
50m: 35.73
100m: 1:15.71
(39.98)
6 Thura Snorradottir 2003 Kungsbacka Simsällskap 1:17.42 +9.54
50m: 36.31
100m: 1:17.42
(41.11)
7 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:17.74 +9.86
50m: 36.91
100m: 1:17.74
(40.83)
8 Febe Westerdahl 2006 Kungsbacka Simsällskap 1:17.77 +9.89
50m: 36.75
100m: 1:17.77
(41.02)
9 Freja Håkansson 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:18.28 +10.40
50m: 38.04
100m: 1:18.28
(40.24)
10 Emmie Dahlgren 2004 Föreningen Varbergs Sim 1:18.78 +10.90
50m: 37.36
100m: 1:18.78
(41.42)
11 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 1:19.01 +11.13
50m: 37.35
100m: 1:19.01
(41.66)
12 Elise Dalberg 2006 Föreningen Varbergs Sim 1:19.59 +11.71
50m: 38.13
100m: 1:19.59
(41.46)
13 Elsa Pettersson 2005 Simklubben Stimmet 1:20.04 +12.16
50m: 37.96
100m: 1:20.04
(42.08)
14 Maya Möllborn 2007 Simklubben Laxen 1:20.75 +12.87
50m: 38.70
100m: 1:20.75
(42.05)
15 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 1:21.25 +13.37
50m: 39.34
100m: 1:21.25
(41.91)
16 Alice Öberg 2005 Simklubben Stimmet 1:21.46 +13.58
50m: 39.31
100m: 1:21.46
(42.15)
17 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 1:23.38 +15.50
50m: 40.60
100m: 1:23.38
(42.78)
18 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 1:24.25 +16.37
50m: 41.02
100m: 1:24.25
(43.23)
19 Ronja Gustafsson 2006 Föreningen Varbergs Sim 1:24.27 +16.39
50m: 40.48
100m: 1:24.27
(43.79)
20 Clara Lövenkjaer 2006 Simklubben Stimmet 1:27.91 +20.03
50m: 42.10
100m: 1:27.91
(45.81)
21 Tilja Wennesjö 2007 Kungsbacka Simsällskap 1:30.24 +22.36
50m: 43.42
100m: 1:30.24
(46.82)
- Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2021-05-22 11:14:41
2021-05-22 11:14:45 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap 0.60 30.55
2 Fredrik Ekholm 2004 Kungsbacka Simsällskap 0.60 32.10 +1.55
3 Pelle Huldén 2002 Föreningen Varbergs Sim 0.74 32.30 +1.75
4 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 0.73 34.65 +4.10
5 Hampus Rosdahl 2005 Simklubben Laxen 0.64 35.34 +4.79
6 Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen 0.69 35.98 +5.43
7 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 0.70 36.00 +5.45
8 Gustav Freiholtz 2006 Kungsbacka Simsällskap 0.68 36.27 +5.72
9 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 0.67 36.71 +6.16
10 Daniel Nurislamov 2007 Falkenbergs Simklubb 0.71 41.43 +10.88
11 Carl Sundqvist 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.63 41.92 +11.37
12 John Åhlund 2005 Falkenbergs Simklubb 0.75 43.17 +12.62
13 Vilgot Andersson 2007 Falkenbergs Simklubb 0.63 43.65 +13.10
14 Erik Nilsson 2007 Simklubben Laxen 0.85 44.81 +14.26
Grenen officiell:  2021-05-22 11:26:45
2021-05-22 11:26:50 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Nyqvist 2003 Kungsbacka Simsällskap 0.78 2:29.48
50m: 33.35
100m: 1:09.31
(35.96)
150m: 1:48.68
(39.37)
200m: 2:29.48
(40.80)
2 Nikki Berggren 2005 Föreningen Varbergs Sim 0.76 2:45.57 +16.09
50m: 33.99
100m: 1:14.25
(40.26)
150m: 1:58.88
(44.63)
200m: 2:45.57
(46.69)
3 Gaëlle Ovise 2005 Kungsbacka Simsällskap 0.64 2:53.90 +24.42
50m: 35.54
100m: 1:18.45
(42.91)
150m: 2:06.67
(48.22)
200m: 2:53.90
(47.23)
Grenen officiell:  2021-05-22 11:32:35
2021-05-22 11:32:43 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
SK Laxens Hallandsrace
Plats: Arrangör: SK Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 22 maj 2021 till den 23 maj 2021
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim 1:00.36
50m: 28.09
100m: 1:00.36
(32.27)
2 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 1:04.52 +4.16
50m: 29.74
100m: 1:04.52
(34.78)
3 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 0.69 1:04.90 +4.54
50m: 30.30
100m: 1:04.90
(34.60)
4 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 1:05.76 +5.40
50m: 30.08
100m: 1:05.76
(35.68)
5 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 1:05.98 +5.62
50m: 30.30
100m: 1:05.98
(35.68)
6 Hampus Rosdahl 2005 Simklubben Laxen 0.69 1:06.52 +6.16
50m: 30.46
100m: 1:06.52
(36.06)
7 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 1:06.71 +6.35
50m: 31.59
100m: 1:06.71
(35.12)
8 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap 1:07.44 +7.08
50m: 30.86
100m: 1:07.44
(36.58)
9 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 0.69 1:09.04 +8.68
50m: 32.44
100m: 1:09.04
(36.60)
10 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 0.69 1:11.17 +10.81
50m: 32.18
100m: 1:11.17
(38.99)
11 Emrik Hammar 2007 Kungsbacka Simsällskap 0.58 1:12.57 +12.21
50m: 32.55
100m: 1:12.57
(40.02)
12 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 0.58 1:12.78 +12.42
50m: 33.05
100m: 1:12.78
(39.73)
13 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 0.42 1:13.87 +13.51
50m: 34.15
100m: 1:13.87
(39.72)
14 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen 0.65 1:14.91 +14.55
50m: 34.39
100m: 1:14.91
(40.52)
15 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 0.64 1:15.40 +15.04
50m: 34.86
100m: 1:15.40
(40.54)
16 Emil Magnusson 2006