2021-06-25   13:07:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Pikkujoulukisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
Pikkujoulukisat
Place: Tampereen uintikeskus Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: marras 21, 2020 to marras 21, 2020
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leo Tuomainen 2008 Cetus Espoo +0.76 1:20.03
Entry time: 1:29.96 (-9.93)
50m: 38.90
100m: 1:20.03
(41.13)
2 Otso Johansson 2008 Cetus Espoo +0.83 1:21.80 +1.77
Entry time: 1:23.34 (-1.54)
50m: 39.95
100m: 1:21.80
(41.85)
3 Erik Lillandt 2008 Cetus Espoo +0.79 1:22.31 +2.28
Entry time: 1:24.69 (-2.38)
50m: 40.89
100m: 1:22.31
(41.42)
4 Nikita Zuravljov 2008 TaTu Tampere +0.85 1:23.88 +3.85
Entry time: 1:29.46 (-5.58)
50m: 40.16
100m: 1:23.88
(43.72)
5 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.74 1:27.22 +7.19
Entry time: 1:29.41 (-2.19)
50m: 42.55
100m: 1:27.22
(44.67)
6 Daniil Tirronen 2008 TaTu Tampere +0.75 1:30.50 +10.47
Entry time: 1:32.86 (-2.36)
50m: 44.30
100m: 1:30.50
(46.20)
7 Elias Eironen 2008 Uinti Tampere +0.72 1:33.72 +13.69
Entry time: 1:35.52 (-1.80)
50m: 44.76
100m: 1:33.72
(48.96)
8 Eeli Lehtinen 2009 Uinti Tampere +0.82 1:38.20 +18.17
Entry time: 1:37.41 (+0.79)
50m: 48.33
100m: 1:38.20
(49.87)
9 Atte Katajisto 2009 Uinti Tampere +0.81 1:41.41 +21.38
Entry time: 1:41.16 (+0.25)
50m: 49.35
100m: 1:41.41
(52.06)
10 Eemeli Kuusisto 2009 Nurmijärven Uinti +0.84 1:42.69 +22.66
Entry time: 1:42.53 (+0.16)
50m: 51.41
100m: 1:42.69
(51.28)
11 Alex Isotalo 2009 Uinti Tampere +0.77 1:43.55 +23.52
Entry time: 1:46.27 (-2.72)
50m: 50.62
100m: 1:43.55
(52.93)
12 Matias Haapala 2009 Uinti Tampere +0.68 1:43.59 +23.56
Entry time: 1:39.43 (+4.16)
50m: 50.90
100m: 1:43.59
(52.69)
13 Eemeli Pennanen 2009 TaTu Tampere +0.65 1:44.22 +24.19
Entry time: 1:54.81 (-10.59)
50m: 51.73
100m: 1:44.22
(52.49)
14 Tuomas Lumme 2008 Loimaan Uimaseura +0.76 1:58.66 +38.63
Entry time: 1:53.60 (+5.06)
50m: 59.06
100m: 1:58.66
(59.60)
- Timi Niemi 2012 TaTu Tampere +0.57 DSQ SW6.2
- Justus Tikkanen 2010 TaTu Tampere +0.74 DSQ SW6.4
- Rasmus Kautto 2009 TaTu Tampere +0.74 DSQ SW6.2
Event official at: 21.11.2020 17.01.41
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.68 1:23.69
Entry time: 1:22.15 (+1.54)
50m: 40.80
100m: 1:23.69
(42.89)
2 Niklas Kallio 2007 TaTu Tampere +0.76 1:29.30 +5.61
Entry time: 1:30.50 (-1.20)
50m: 43.15
100m: 1:29.30
(46.15)
3 Leo Lehtonen 2006 TaTu Tampere +0.74 1:30.25 +6.56
Entry time: 1:29.19 (+1.06)
50m: 42.78
100m: 1:30.25
(47.47)
4 Pyry Nieminen 2007 TaTu Tampere +0.77 1:32.78 +9.09
Entry time: 1:33.28 (-0.50)
50m: 44.32
100m: 1:32.78
(48.46)
5 Veeti Heittokangas 2006 Uinti Tampere +0.82 1:33.30 +9.61
Entry time: 1:33.87 (-0.57)
50m: 45.63
100m: 1:33.30
(47.67)
6 Taavi Mattila 2006 Loimaan Uimaseura +0.78 1:34.84 +11.15
Entry time: 1:51.57 (-16.73)
50m: 46.42
100m: 1:34.84
(48.42)
- Elmeri Lajolinna 2007 Cetus Espoo DNS
Event official at: 21.11.2020 17.01.41
Event 13, 100m Selkäuinti Miehet 15 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Petja Yritys 1993 TaTu Tampere +0.64 57.82
Entry time: 55.53 (+2.29)
50m: 28.08
100m: 57.82
(29.74)
2 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.70 1:06.54 +8.72
Entry time: 1:07.15 (-0.61)
50m: 32.42
100m: 1:06.54
(34.12)
3 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani +0.64 1:08.66 +10.84
Entry time: 1:11.10 (-2.44)
50m: 33.00
100m: 1:08.66
(35.66)
- Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere +0.22 DSQ SW4.4
Event official at: 21.11.2020 17.01.41
2020-11-21 17.01.52 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner