Tulokset DMJ-K Piger
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane Piger |
|
Udskriftsdato |
03 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
17:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & GTI |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 december 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 10-12-2011 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 23-10-2011 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Stjernholm |
2004 |
|
757 |
1:00.12 |
2:05.58 |
3:11.32 |
|
4:16.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
|
752 |
1:00.43 |
2:05.74 |
3:11.69 |
|
4:17.12 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
|
695 |
1:01.33 |
2:08.70 |
3:16.82 |
|
4:24.07 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
|
687 |
1:01.92 |
2:09.32 |
3:17.29 |
|
4:25.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
668 |
1:02.21 |
2:09.91 |
3:18.01 |
|
4:27.59 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
667 |
1:03.58 |
2:11.00 |
3:19.42 |
|
4:27.70 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
652 |
1:03.45 |
2:10.99 |
3:19.41 |
|
4:29.68 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
|
639 |
1:03.74 |
2:12.87 |
3:22.02 |
|
4:31.46 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
|
636 |
1:04.59 |
2:13.86 |
3:24.09 |
|
4:31.87 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anna Varming |
2005 |
|
634 |
1:04.69 |
2:13.27 |
3:23.32 |
|
4:32.19 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
4:42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
SIF Bramm |
2006 |
|
625 |
1:04.21 |
2:14.97 |
3:25.57 |
|
4:33.56 |
|
|
A6 Jgi-Swim |
4:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
|
619 |
1:06.01 |
2:15.04 |
3:24.51 |
|
4:34.46 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:36.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
|
615 |
1:04.02 |
2:13.02 |
3:23.86 |
|
4:35.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
|
614 |
1:05.65 |
2:14.80 |
3:25.16 |
|
4:35.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
|
614 |
1:05.75 |
2:15.26 |
3:24.94 |
|
4:35.16 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
|
599 |
1:04.42 |
2:14.58 |
3:25.83 |
|
4:37.40 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:33.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
|
592 |
1:06.13 |
2:17.17 |
3:28.39 |
|
4:38.52 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maja Stamholt |
2005 |
|
590 |
1:07.10 |
2:17.85 |
3:28.66 |
|
4:38.77 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Søs Freund |
2004 |
|
587 |
1:04.14 |
2:14.34 |
3:27.95 |
|
4:39.35 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
|
586 |
1:07.62 |
2:19.71 |
3:30.13 |
|
4:39.49 |
|
|
Swim Team Taastrup |
4:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Silja Brage |
2005 |
|
580 |
1:05.24 |
2:15.86 |
3:28.30 |
|
4:40.47 |
|
|
A6 Jgi-Swim |
4:35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
|
572 |
1:06.74 |
2:16.43 |
3:28.18 |
|
4:41.72 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
568 |
1:07.19 |
2:19.55 |
3:30.86 |
|
4:42.44 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tilde Søe Bach |
2005 |
|
565 |
1:05.91 |
2:17.66 |
3:30.45 |
|
4:42.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
4:42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
|
564 |
1:05.31 |
2:16.52 |
3:29.19 |
|
4:42.97 |
|
|
H2Odense |
4:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Annika Køhn |
2005 |
|
546 |
1:07.11 |
2:20.47 |
3:33.12 |
|
4:46.04 |
|
|
Swim Team Taastrup |
4:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
535 |
1:07.30 |
2:20.10 |
3:34.80 |
|
4:48.13 |
|
|
Svømmeklubben Mk 31 |
4:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
|
533 |
1:07.25 |
2:20.49 |
3:34.79 |
|
4:48.41 |
|
|
Solrød Svømmeklub |
4:46.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Stella Demuth Andersen |
2006 |
|
525 |
1:06.16 |
2:18.70 |
3:34.49 |
|
4:49.82 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:49.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
|
524 |
1:07.47 |
2:21.09 |
3:36.21 |
|
4:49.97 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:47.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Maja Zastrojevic |
2006 |
|
497 |
1:08.13 |
2:22.85 |
3:39.32 |
|
4:55.15 |
|
|
Svømmeklubben Mk 31 |
4:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jaqueline Haack |
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
AKUT SYG |
|
Solrød Svømmeklub |
4:46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
03 december 2020 |
Licens til GTI |
Udskriftstidspunkt |
17:28 |
|