2021-06-21   18:03:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Tensta cup extra 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Tensta cup extra 2020
Plats: Tensta simhall Arrangör: Spårägen Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 okt 2020 till den 22 okt 2020
Gren 2, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 231 2:58.50 200m Medley
50m: 36.63
100m: 1:25.39
(48.76)
150m: 2:17.19
(51.80)
200m: 2:58.50
(41.31)
Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 407 2:42.06 200m Bröstsim
50m: 35.59
100m: 1:16.38
(40.79)
150m: 1:58.71
(42.33)
200m: 2:42.06
(43.35)
Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening 446 2:21.59 200m Fjärilsim
50m: 31.66
100m: 1:07.65
(35.99)
150m: 1:45.02
(37.37)
200m: 2:21.59
(36.57)
Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 239 2:40.04 200m Frisim
50m: 35.90
100m: 1:18.18
(42.28)
150m: 2:01.07
(42.89)
200m: 2:40.04
(38.97)
Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening 237 2:40.52 200m Frisim
50m: 37.04
100m: 1:18.03
(40.99)
150m: 2:00.68
(42.65)
200m: 2:40.52
(39.84)
William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening 383 2:30.95 200m Medley
50m: 31.35
100m: 1:10.40
(39.05)
150m: 1:54.04
(43.64)
200m: 2:30.95
(36.91)
Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening 303 2:43.12 200m Medley
50m: 34.09
100m: 1:15.42
(41.33)
150m: 2:06.57
(51.15)
200m: 2:43.12
(36.55)
Oscar Gustafson 2005 Spårvägen Simförening 290 2:39.44 200m Ryggsim
50m: 37.81
100m: 1:18.11
(40.30)
150m: 1:59.62
(41.51)
200m: 2:39.44
(39.82)
Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 554 2:00.94 200m Frisim
50m: 30.63
100m: 1:03.00
(32.37)
150m: 1:31.76
(28.76)
200m: 2:00.94
(29.18)
Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening 617 1:56.72 200m Frisim
50m: 27.58
100m: 57.39
(29.81)
150m: 1:27.94
(30.55)
200m: 1:56.72
(28.78)
Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 416 2:13.07 200m Frisim
50m: 30.23
100m: 1:03.75
(33.52)
150m: 1:38.25
(34.50)
200m: 2:13.07
(34.82)
Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 212 3:03.68 200m Medley
50m: 40.86
100m: 1:28.03
(47.17)
150m: 2:23.60
(55.57)
200m: 3:03.68
(40.08)
Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening 497 2:05.37 200m Frisim
50m: 29.19
100m: 1:01.66
(32.47)
150m: 1:33.72
(32.06)
200m: 2:05.37
(31.65)
Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening 433 2:22.97 200m Fjärilsim
50m: 31.44
100m: 1:07.88
(36.44)
150m: 1:45.89
(38.01)
200m: 2:22.97
(37.08)
Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening 315 2:41.02 200m Medley
50m: 32.93
100m: 1:14.54
(41.61)
150m: 2:04.21
(49.67)
200m: 2:41.02
(36.81)
2020-10-22 18:21:16 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Spårvägen Simförening

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner