2021-06-22   01:19:40
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 1:19.29
50m: 38.42
100m: 1:19.29
(40.87)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:20.40 +1.11
50m: 38.67
100m: 1:20.40
(41.73)
3 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 1:29.48 +10.19
50m: 41.26
100m: 1:29.48
(48.22)
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 1:31.73 +12.44
50m: 44.69
100m: 1:31.73
(47.04)
5 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 1:34.77 +15.48
50m: 45.53
100m: 1:34.77
(49.24)
6 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 1:39.69 +20.40
50m: 47.30
100m: 1:39.69
(52.39)
7 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:42.60 +23.31
50m: 50.32
100m: 1:42.60
(52.28)
8 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 1:43.63 +24.34
50m: 50.05
100m: 1:43.63
(53.58)
9 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 1:44.02 +24.73
50m: 48.73
100m: 1:44.02
(55.29)
10 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 1:46.32 +27.03
50m: 49.60
100m: 1:46.32
(56.72)
11 Okko-Pekka Häkkinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:46.76 +27.47
50m: 52.06
100m: 1:46.76
(54.70)
12 Paavo Haukilehto 2008 Oulun Uinti 1906 1:48.37 +29.08
50m: 52.07
100m: 1:48.37
(56.30)
13 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 1:49.76 +30.47
50m: 51.67
100m: 1:49.76
(58.09)
14 Matias Väänänen 2008 Oulun Lohet 1:54.67 +35.38
50m: 55.41
100m: 1:54.67
(59.26)
15 Matias Koivuranta 2008 Oulun Lohet 2:11.48 +52.19
50m: 1:01.45
100m: 2:11.48
(1:10.03)
- German Voronin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ SW7.2
- Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW7.2
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:16.62
50m: 36.89
100m: 1:16.62
(39.73)
2 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 1:18.37 +1.75
50m: 36.78
100m: 1:18.37
(41.59)
3 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 1:22.12 +5.50
50m: 39.70
100m: 1:22.12
(42.42)
4 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.55 +6.93
50m: 40.32
100m: 1:23.55
(43.23)
5 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 1:27.27 +10.65
50m: 41.94
100m: 1:27.27
(45.33)
6 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 1:28.33 +11.71
50m: 41.30
100m: 1:28.33
(47.03)
7 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:29.97 +13.35
50m: 42.10
100m: 1:29.97
(47.87)
8 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:31.05 +14.43
50m: 42.79
100m: 1:31.05
(48.26)
9 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:32.79 +16.17
50m: 45.51
100m: 1:32.79
(47.28)
10 Shengzhe Yin 2007 Oulun Lohet 1:36.46 +19.84
50m: 45.68
100m: 1:36.46
(50.78)
11 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 1:36.68 +20.06
50m: 44.10
100m: 1:36.68
(52.58)
12 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 1:39.59 +22.97
50m: 47.06
100m: 1:39.59
(52.53)
13 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 1:45.12 +28.50
50m: 48.54
100m: 1:45.12
(56.58)
14 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 1:47.05 +30.43
50m: 50.59
100m: 1:47.05
(56.46)
15 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:50.16 +33.54
50m: 52.99
100m: 1:50.16
(57.17)
- Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW7.5
- Viljo Soini 2007 Oulun Lohet DSQ SW4.4
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 1:09.41
50m: 33.82
100m: 1:09.41
(35.59)
2 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:18.58 +9.17
50m: 37.41
100m: 1:18.58
(41.17)
3 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:19.42 +10.01
50m: 38.14
100m: 1:19.42
(41.28)
4 Veikko Korpipää 2006 Oulun Lohet 1:26.84 +17.43
50m: 41.41
100m: 1:26.84
(45.43)
5 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:27.70 +18.29
50m: 41.88
100m: 1:27.70
(45.82)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.65
50m: 33.90
100m: 1:11.65
(37.75)
2 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.86 +0.21
50m: 34.07
100m: 1:11.86
(37.79)
3 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 1:25.53 +13.88
50m: 40.99
100m: 1:25.53
(44.54)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.55
50m: 34.00
100m: 1:11.55
(37.55)
2 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.61 +0.06
50m: 34.19
100m: 1:11.61
(37.42)
3 Vili Rantasuo 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.97 +0.42
50m: 35.15
100m: 1:11.97
(36.82)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
2020-10-31 12:22:50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner