2021-06-22   00:56:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Pohjois-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:23.97
50m: 38.86
100m: 1:23.97
(45.11)
2 Nevia Viuhkola 2009 Oulun Lohet 1:31.85 +7.88
50m: 43.04
100m: 1:31.85
(48.81)
3 Minja Yli-Tainio 2009 Oulun Lohet 1:33.12 +9.15
50m: 44.58
100m: 1:33.12
(48.54)
4 Saimi Lylander 2009 Oulun Uinti 1906 1:34.30 +10.33
50m: 45.78
100m: 1:34.30
(48.52)
5 Neela Poropudas 2009 Kempeleen Pyrintö 1:35.16 +11.19
50m: 45.22
100m: 1:35.16
(49.94)
6 Mira Marttila 2009 Kempeleen Pyrintö 1:35.26 +11.29
50m: 45.27
100m: 1:35.26
(49.99)
7 Saana Kalasniemi 2009 Kemin Uimaseura 1:35.43 +11.46
50m: 45.09
100m: 1:35.43
(50.34)
8 Netta Moilanen 2009 Oulun Uinti 1906 1:35.58 +11.61
50m: 46.15
100m: 1:35.58
(49.43)
9 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 1:37.44 +13.47
50m: 47.46
100m: 1:37.44
(49.98)
10 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 1:38.68 +14.71
50m: 48.15
100m: 1:38.68
(50.53)
11 Sara Laukkanen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.94 +15.97
50m: 47.18
100m: 1:39.94
(52.76)
12 Milla Säkkinen 2009 Oulun Uinti 1906 1:41.15 +17.18
50m: 49.45
100m: 1:41.15
(51.70)
13 Ulpu Nissi 2009 Oulun Lohet 1:44.02 +20.05
50m: 50.76
100m: 1:44.02
(53.26)
14 Aurora Känsälä 2009 Oulun Uinti 1906 1:44.11 +20.14
50m: 47.73
100m: 1:44.11
(56.38)
15 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 1:44.21 +20.24
50m: 50.23
100m: 1:44.21
(53.98)
16 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 1:44.72 +20.75
50m: 48.87
100m: 1:44.72
(55.85)
17 Sanni Pellikainen 2009 Kempeleen Pyrintö 1:45.15 +21.18
50m: 49.79
100m: 1:45.15
(55.36)
18 Aino-Tuulia Ponto 2009 Oulun Uinti 1906 1:45.73 +21.76
50m: 50.29
100m: 1:45.73
(55.44)
19 Pinja Kärkkäinen 2009 Oulun Lohet 1:51.84 +27.87
50m: 53.97
100m: 1:51.84
(57.87)
20 Enni Kyntömaa 2009 Oulun Uinti 1906 1:54.47 +30.50
50m: 56.25
100m: 1:54.47
(58.22)
21 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:54.54 +30.57
50m: 54.34
100m: 1:54.54
(1:00.20)
22 Enna Alasuutari 2009 Oulun Lohet 1:55.48 +31.51
50m: 56.21
100m: 1:55.48
(59.27)
23 Elsa Myllyniemi 2009 Oulun Uinti 1906 1:58.23 +34.26
50m: 56.28
100m: 1:58.23
(1:01.95)
24 Aino Ritola 2009 Oulun Uinti 1906 2:02.67 +38.70
50m: 57.11
100m: 2:02.67
(1:05.56)
25 Ania Höttönen 2009 Oulun Lohet 2:05.09 +41.12
50m: 57.81
100m: 2:05.09
(1:07.28)
26 Sunná-Maaria Jomppanen 2009 Swimming Club Rovaniemi 2:06.99 +43.02
50m: 56.73
100m: 2:06.99
(1:10.26)
27 Minja Kelloniemi 2009 Oulun Lohet 2:08.25 +44.28
50m: 1:01.14
100m: 2:08.25
(1:07.11)
28 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Lohet 2:15.10 +51.13
50m: 1:04.21
100m: 2:15.10
(1:10.89)
Event official at: 31.10.2020 9:09:24
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 1:23.21
50m: 40.51
100m: 1:23.21
(42.70)
2 Lotta Torppa 2008 Oulun Uinti 1906 1:24.29 +1.08
50m: 41.16
100m: 1:24.29
(43.13)
3 Olivia Riekki 2008 Oulun Uinti 1906 1:30.26 +7.05
50m: 42.85
100m: 1:30.26
(47.41)
4 Anna  Rajakangas 2008 Oulun Uinti 1906 1:30.41 +7.20
50m: 43.24
100m: 1:30.41
(47.17)
5 Amaya Luukkonen 2008 Oulun Uinti 1906 1:31.37 +8.16
50m: 42.93
100m: 1:31.37
(48.44)
6 Laura Rytilahti 2008 Oulun Uinti 1906 1:31.45 +8.24
50m: 45.20
100m: 1:31.45
(46.25)
7 Minea Mäentausta 2008 Oulun Uinti 1906 1:35.10 +11.89
50m: 47.27
100m: 1:35.10
(47.83)
8 Moona Leinonen 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:36.57 +13.36
50m: 47.52
100m: 1:36.57
(49.05)
9 Milla Mikkonen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:38.93 +15.72
50m: 47.61
100m: 1:38.93
(51.32)
10 Iiris Lukkariniemi 2008 Kempeleen Pyrintö 1:39.45 +16.24
50m: 47.99
100m: 1:39.45
(51.46)
11 Auroora Kurttila 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:39.81 +16.60
50m: 46.97
100m: 1:39.81
(52.84)
12 Eerika Häcklin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:42.34 +19.13
50m: 48.35
100m: 1:42.34
(53.99)
13 Ada-Sofia Juntunen 2008 Kempeleen Pyrintö 1:48.81 +25.60
50m: 50.61
100m: 1:48.81
(58.20)
14 Verna Haapalainen 2008 Kajaanin Uimaseura 1:55.15 +31.94
50m: 52.73
100m: 1:55.15
(1:02.42)
15 Anni Jylhä 2008 Oulun Uinti 1906 2:02.85 +39.64
50m: 1:00.88
100m: 2:02.85
(1:01.97)
16 Ilona Kokko 2008 Oulun Uinti 1906 2:04.87 +41.66
50m: 58.42
100m: 2:04.87
(1:06.45)
- Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura DSQ SW4.4
Event official at: 31.10.2020 9:09:24
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 1:16.43
50m: 35.69
100m: 1:16.43
(40.74)
2 Sofia Palojärvi 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:17.30 +0.87
50m: 36.87
100m: 1:17.30
(40.43)
3 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 1:17.69 +1.26
50m: 36.50
100m: 1:17.69
(41.19)
4 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 1:18.20 +1.77
50m: 37.85
100m: 1:18.20
(40.35)
5 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 1:18.85 +2.42
50m: 37.13
100m: 1:18.85
(41.72)
6 Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 1:21.51 +5.08
50m: 39.04
100m: 1:21.51
(42.47)
7 Noora Tuominen 2007 Oulun Lohet 1:22.14 +5.71
50m: 37.61
100m: 1:22.14
(44.53)
8 Iita Kimpimäki 2007 Oulun Lohet 1:24.41 +7.98
50m: 41.09
100m: 1:24.41
(43.32)
9 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 1:24.69 +8.26
50m: 40.33
100m: 1:24.69
(44.36)
10 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:24.80 +8.37
50m: 41.69
100m: 1:24.80
(43.11)
11 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:25.14 +8.71
50m: 40.97
100m: 1:25.14
(44.17)
12 Olivia Loukkola 2007 Oulun Uinti 1906 1:26.08 +9.65
50m: 40.46
100m: 1:26.08
(45.62)
13 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 1:28.65 +12.22
50m: 42.98
100m: 1:28.65
(45.67)
14 Lotta Janhunen 2007 Oulun Lohet 1:29.09 +12.66
50m: 41.31
100m: 1:29.09
(47.78)
15 Emma Autio 2007 Oulun Lohet 1:30.01 +13.58
50m: 42.10
100m: 1:30.01
(47.91)
16 Riia Aho 2007 Oulun Lohet 1:32.57 +16.14
50m: 43.12
100m: 1:32.57
(49.45)
17 Kiia Ärväs 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:34.77 +18.34
50m: 45.66
100m: 1:34.77
(49.11)
18 Aada Vanhanarkaus 2007 Swimming Club Rovaniemi 1:39.29 +22.86
50m: 45.98
100m: 1:39.29
(53.31)
19 Ronja Hautamäki 2007 Oulun Uinti 1906 1:41.10 +24.67
50m: 47.20
100m: 1:41.10
(53.90)
20 Veera Laurila 2007 Swimming Club Rovaniemi 2:00.71 +44.28
50m: 57.80
100m: 2:00.71
(1:02.91)
- Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet DSQ SW4.4
- Gabriela Pisano 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW7.4
- Venla Halmetoja 2007 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW7.4
Event official at: 31.10.2020 9:09:24
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 1:09.77
50m: 33.79
100m: 1:09.77
(35.98)
2 Miina Torvikoski 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:17.59 +7.82
50m: 36.19
100m: 1:17.59
(41.40)
3 Pinja Junttari 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:20.66 +10.89
50m: 37.75
100m: 1:20.66
(42.91)
4 Iina Tapaninen 2006 Oulun Uinti 1906 1:23.42 +13.65
50m: 39.68
100m: 1:23.42
(43.74)
5 Fanni Törmänen 2006 Kempeleen Pyrintö 1:30.63 +20.86
50m: 42.92
100m: 1:30.63
(47.71)
6 Iida Häcklin 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:33.19 +23.42
50m: 44.32
100m: 1:33.19
(48.87)
7 Viivi Häikiö 2006 Oulun Uinti 1906 1:36.37 +26.60
50m: 45.40
100m: 1:36.37
(50.97)
- Anni Backman 2006 Oulun Uinti 1906 DSQ SW4.4
- Noona Hyrkäs 2006 Kajaanin Uimaseura DNS
Event official at: 31.10.2020 9:09:24
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 1:10.64
50m: 32.99
100m: 1:10.64
(37.65)
2 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.22 +0.58
50m: 33.50
100m: 1:11.22
(37.72)
3 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 1:15.83 +5.19
50m: 36.46
100m: 1:15.83
(39.37)
4 Jutta Mört 2005 Kemin Työväen Uimarit 1:19.88 +9.24
50m: 37.12
100m: 1:19.88
(42.76)
5 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 1:21.92 +11.28
50m: 39.39
100m: 1:21.92
(42.53)
6 Lotta Kaarre 2005 Kempeleen Pyrintö 1:24.77 +14.13
50m: 39.49
100m: 1:24.77
(45.28)
7 Roosa Hautamäki 2005 Oulun Uinti 1906 1:26.71 +16.07
50m: 40.71
100m: 1:26.71
(46.00)
8 Sofia Kivelä 2005 Kempeleen Pyrintö 1:29.14 +18.50
50m: 42.65
100m: 1:29.14
(46.49)
9 Milena Autti 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:29.44 +18.80
50m: 40.91
100m: 1:29.44
(48.53)
10 Pinja Lohiniva 2005 Oulun Uinti 1906 1:30.84 +20.20
50m: 42.41
100m: 1:30.84
(48.43)
11 Erika Ruotsalainen 2005 Kajaanin Uimaseura 1:31.72 +21.08
50m: 43.99
100m: 1:31.72
(47.73)
12 Saana Lauhava 2005 Swimming Club Rovaniemi 1:31.73 +21.09
50m: 41.97
100m: 1:31.73
(49.76)
13 Sofia Kilpeläinen 2005 Oulun Uinti 1906 1:32.87 +22.23
50m: 43.84
100m: 1:32.87
(49.03)
14 Tiina Alatalo 2005 Oulun Uinti 1906 1:35.42 +24.78
50m: 45.73
100m: 1:35.42
(49.69)
15 Pihla Louhela 2005 Oulun Uinti 1906 1:38.16 +27.52
50m: 45.26
100m: 1:38.16
(52.90)
Event official at: 31.10.2020 9:09:24
2020-10-31 12:00:35 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nikita Maximov 2008 Oulun Uinti 1906 1:19.29
50m: 38.42
100m: 1:19.29
(40.87)
2 Jeriko Helanen 2008 Oulun Lohet 1:20.40 +1.11
50m: 38.67
100m: 1:20.40
(41.73)
3 Ahti Kotila 2008 Oulun Lohet 1:29.48 +10.19
50m: 41.26
100m: 1:29.48
(48.22)
4 Simon Hiltunen 2008 Oulun Lohet 1:31.73 +12.44
50m: 44.69
100m: 1:31.73
(47.04)
5 Tiitus Nygård 2008 Oulun Uinti 1906 1:34.77 +15.48
50m: 45.53
100m: 1:34.77
(49.24)
6 Kim Salonen 2008 Oulun Lohet 1:39.69 +20.40
50m: 47.30
100m: 1:39.69
(52.39)
7 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:42.60 +23.31
50m: 50.32
100m: 1:42.60
(52.28)
8 Jonne Rantakeisu 2008 Oulun Lohet 1:43.63 +24.34
50m: 50.05
100m: 1:43.63
(53.58)
9 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 1:44.02 +24.73
50m: 48.73
100m: 1:44.02
(55.29)
10 Oliver Rannanpää 2008 Oulun Lohet 1:46.32 +27.03
50m: 49.60
100m: 1:46.32
(56.72)
11 Okko-Pekka Häkkinen 2008 Oulun Uinti 1906 1:46.76 +27.47
50m: 52.06
100m: 1:46.76
(54.70)
12 Paavo Haukilehto 2008 Oulun Uinti 1906 1:48.37 +29.08
50m: 52.07
100m: 1:48.37
(56.30)
13 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 1:49.76 +30.47
50m: 51.67
100m: 1:49.76
(58.09)
14 Matias Väänänen 2008 Oulun Lohet 1:54.67 +35.38
50m: 55.41
100m: 1:54.67
(59.26)
15 Matias Koivuranta 2008 Oulun Lohet 2:11.48 +52.19
50m: 1:01.45
100m: 2:11.48
(1:10.03)
- German Voronin 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto DSQ SW7.2
- Veeti Polojärvi 2008 Swimming Club Rovaniemi DSQ SW7.2
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 1:16.62
50m: 36.89
100m: 1:16.62
(39.73)
2 Tuukka Orre 2007 Kajaanin Uimaseura 1:18.37 +1.75
50m: 36.78
100m: 1:18.37
(41.59)
3 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö 1:22.12 +5.50
50m: 39.70
100m: 1:22.12
(42.42)
4 Joonas Keränen 2007 Oulun Uinti 1906 1:23.55 +6.93
50m: 40.32
100m: 1:23.55
(43.23)
5 Iiro Tapaninen 2007 Oulun Lohet 1:27.27 +10.65
50m: 41.94
100m: 1:27.27
(45.33)
6 Nooa Kaunisto 2007 Kemin Uimaseura 1:28.33 +11.71
50m: 41.30
100m: 1:28.33
(47.03)
7 Aapo Alaniska 2007 Oulun Uinti 1906 1:29.97 +13.35
50m: 42.10
100m: 1:29.97
(47.87)
8 Tuomo Strömmer 2007 Kempeleen Pyrintö 1:31.05 +14.43
50m: 42.79
100m: 1:31.05
(48.26)
9 Oskari Hakkarainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:32.79 +16.17
50m: 45.51
100m: 1:32.79
(47.28)
10 Shengzhe Yin 2007 Oulun Lohet 1:36.46 +19.84
50m: 45.68
100m: 1:36.46
(50.78)
11 Lauri Junttari 2007 Kemin Työväen Uimarit 1:36.68 +20.06
50m: 44.10
100m: 1:36.68
(52.58)
12 Petrus Bergman 2007 Oulun Lohet 1:39.59 +22.97
50m: 47.06
100m: 1:39.59
(52.53)
13 Antti Turunen 2007 Oulun Uinti 1906 1:45.12 +28.50
50m: 48.54
100m: 1:45.12
(56.58)
14 Artem Teryaev 2007 Oulun Uinti 1906 1:47.05 +30.43
50m: 50.59
100m: 1:47.05
(56.46)
15 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:50.16 +33.54
50m: 52.99
100m: 1:50.16
(57.17)
- Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ SW7.5
- Viljo Soini 2007 Oulun Lohet DSQ SW4.4
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 1:09.41
50m: 33.82
100m: 1:09.41
(35.59)
2 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:18.58 +9.17
50m: 37.41
100m: 1:18.58
(41.17)
3 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 1:19.42 +10.01
50m: 38.14
100m: 1:19.42
(41.28)
4 Veikko Korpipää 2006 Oulun Lohet 1:26.84 +17.43
50m: 41.41
100m: 1:26.84
(45.43)
5 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:27.70 +18.29
50m: 41.88
100m: 1:27.70
(45.82)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Siurua 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.65
50m: 33.90
100m: 1:11.65
(37.75)
2 Roni Heikkinen 2005 Oulun Uinti 1906 1:11.86 +0.21
50m: 34.07
100m: 1:11.86
(37.79)
3 Paavo Lyly-Yrjänäinen 2005 Oulun Lohet 1:25.53 +13.88
50m: 40.99
100m: 1:25.53
(44.54)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Heikkilä 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.55
50m: 34.00
100m: 1:11.55
(37.55)
2 Atte Leinonen 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.61 +0.06
50m: 34.19
100m: 1:11.61
(37.42)
3 Vili Rantasuo 2004 Oulun Uinti 1906 1:11.97 +0.42
50m: 35.15
100m: 1:11.97
(36.82)
Event official at: 31.10.2020 9:09:35
2020-10-31 12:22:50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 9:34.89
50m: 32.66
100m: 1:08.95
(36.29)
150m: 1:45.56
(36.61)
200m: 2:21.79
(36.23)
250m: 2:58.28
(36.49)
300m: 3:34.74
(36.46)
350m: 4:11.39
(36.65)
400m: 4:48.02
(36.63)
450m: 5:24.51
(36.49)
500m: 6:01.25
(36.74)
550m: 6:37.57
(36.32)
600m: 7:13.76
(36.19)
650m: 7:49.71
(35.95)
700m: 8:25.43
(35.72)
750m: 9:00.75
(35.32)
800m: 9:34.89
(34.14)
2 Eevi Hirvasoja 2007 Oulun Uinti 1906 9:53.89 +19.00
50m: 33.37
100m: 1:10.22
(36.85)
150m: 1:47.65
(37.43)
200m: 2:24.71
(37.06)
250m: 3:01.69
(36.98)
300m: 3:39.56
(37.87)
350m: 4:16.67
(37.11)
400m: 4:54.34
(37.67)
450m: 5:32.27
(37.93)
500m: 6:10.68
(38.41)
550m: 6:48.05
(37.37)
600m: 7:25.81
(37.76)
650m: 8:03.91
(38.10)
700m: 8:41.60
(37.69)
750m: 9:19.56
(37.96)
800m: 9:53.89
(34.33)
3 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 10:05.59 +30.70
50m: 33.32
100m: 1:10.00
(36.68)
150m: 1:47.45
(37.45)
200m: 2:24.56
(37.11)
250m: 3:02.16
(37.60)
300m: 3:40.74
(38.58)
350m: 4:19.58
(38.84)
400m: 4:58.05
(38.47)
450m: 5:36.72
(38.67)
500m: 6:15.21
(38.49)
550m: 6:54.07
(38.86)
600m: 7:33.12
(39.05)
650m: 8:11.75
(38.63)
700m: 8:50.72
(38.97)
750m: 9:28.99
(38.27)
800m: 10:05.59
(36.60)
4 Aava Näykki 2007 Oulun Lohet 10:20.31 +45.42
50m: 34.01
100m: 1:12.56
(38.55)
150m: 1:51.09
(38.53)
200m: 2:30.99
(39.90)
250m: 3:10.46
(39.47)
300m: 3:49.81
(39.35)
350m: 4:29.28
(39.47)
400m: 5:08.67
(39.39)
450m: 5:47.80
(39.13)
500m: 6:27.39
(39.59)
550m: 7:06.88
(39.49)
600m: 7:45.99
(39.11)
650m: 8:25.00
(39.01)
700m: 9:04.41
(39.41)
750m: 9:42.75
(38.34)
800m: 10:20.31
(37.56)
5 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 10:22.59 +47.70
50m: 33.64
100m: 1:11.34
(37.70)
150m: 1:49.40
(38.06)
200m: 2:28.30
(38.90)
250m: 3:07.88
(39.58)
300m: 3:47.56
(39.68)
350m: 4:27.82
(40.26)
400m: 5:07.88
(40.06)
450m: 5:48.12
(40.24)
500m: 6:28.29
(40.17)
550m: 7:08.28
(39.99)
600m: 7:47.70
(39.42)
650m: 8:27.79
(40.09)
700m: 9:07.52
(39.73)
750m: 9:46.49
(38.97)
800m: 10:22.59
(36.10)
6 Elina Jaako 2007 Oulun Uinti 1906 10:24.40 +49.51
50m: 35.43
100m: 1:13.45
(38.02)
150m: 1:52.48
(39.03)
200m: 2:32.07
(39.59)
250m: 3:11.40
(39.33)
300m: 3:51.23
(39.83)
350m: 4:30.86
(39.63)
400m: 5:10.46
(39.60)
450m: 5:50.30
(39.84)
500m: 6:29.96
(39.66)
550m: 7:09.54
(39.58)
600m: 7:49.17
(39.63)
650m: 8:28.30
(39.13)
700m: 9:07.69
(39.39)
750m: 9:47.01
(39.32)
800m: 10:24.40
(37.39)
7 Sara Lappalainen 2007 Swimming Club Rovaniemi 10:32.46 +57.57
50m: 35.45
100m: 1:15.04
(39.59)
150m: 1:54.80
(39.76)
200m: 2:35.39
(40.59)
250m: 3:16.01
(40.62)
300m: 3:56.59
(40.58)
350m: 4:37.29
(40.70)
400m: 5:17.62
(40.33)
450m: 5:57.70
(40.08)
500m: 6:38.23
(40.53)
550m: 7:18.36
(40.13)
600m: 7:59.37
(41.01)
650m: 8:38.57
(39.20)
700m: 9:17.16
(38.59)
750m: 9:56.49
(39.33)
800m: 10:32.46
(35.97)
8 Nelli Vilppola 2007 Oulun Lohet 10:48.03 +1:13.14
50m: 37.81
100m: 1:18.34
(40.53)
150m: 2:00.08
(41.74)
200m: 2:41.87
(41.79)
250m: 3:23.01
(41.14)
300m: 4:04.25
(41.24)
350m: 4:45.74
(41.49)
400m: 5:26.06
(40.32)
450m: 6:06.59
(40.53)
500m: 6:47.08
(40.49)
550m: 7:28.06
(40.98)
600m: 8:08.73
(40.67)
650m: 8:49.15
(40.42)
700m: 9:30.29
(41.14)
750m: 10:10.92
(40.63)
800m: 10:48.03
(37.11)
9 Aino Leinonen 2007 Oulun Uinti 1906 10:59.59 +1:24.70
50m: 37.37
100m: 1:17.92
(40.55)
150m: 1:58.91
(40.99)
200m: 2:40.74
(41.83)
250m: 3:22.24
(41.50)
300m: 4:04.18
(41.94)
350m: 4:45.79
(41.61)
400m: 5:27.27
(41.48)
450m: 6:08.56
(41.29)
500m: 6:50.09
(41.53)
550m: 7:31.83
(41.74)
600m: 8:13.52
(41.69)
650m: 8:55.19
(41.67)
700m: 9:36.95
(41.76)
750m: 10:18.59
(41.64)
800m: 10:59.59
(41.00)
10 Enni Alatalo 2007 Oulun Lohet 11:01.67 +1:26.78
50m: 37.63
100m: 1:18.97
(41.34)
150m: 2:00.81
(41.84)
200m: 2:42.73
(41.92)
250m: 3:24.97
(42.24)
300m: 4:06.00
(41.03)
350m: 4:49.49
(43.49)
400m: 5:31.54
(42.05)
450m: 6:13.86
(42.32)
500m: 6:56.27
(42.41)
550m: 7:39.05
(42.78)
600m: 8:20.71
(41.66)
650m: 9:01.92
(41.21)
700m: 9:42.82
(40.90)
750m: 10:23.35
(40.53)
800m: 11:01.67
(38.32)
11 Hanna Saarenpää 2007 Oulun Uinti 1906 11:24.78 +1:49.89
50m: 35.49
100m: 1:16.56
(41.07)
150m: 1:59.36
(42.80)
200m: 2:43.27
(43.91)
250m: 3:25.93
(42.66)
300m: 4:09.62
(43.69)
350m: 4:54.06
(44.44)
400m: 5:37.85
(43.79)
450m: 6:22.34
(44.49)
500m: 7:06.49
(44.15)
550m: 7:51.01
(44.52)
600m: 8:35.19
(44.18)
650m: 9:19.59
(44.40)
700m: 10:03.45
(43.86)
750m: 10:46.46
(43.01)
800m: 11:24.78
(38.32)
12 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 11:25.04 +1:50.15
50m: 38.29
100m: 1:20.97
(42.68)
150m: 2:04.01
(43.04)
200m: 2:47.51
(43.50)
250m: 3:31.33
(43.82)
300m: 4:14.26
(42.93)
350m: 4:57.37
(43.11)
400m: 5:40.71
(43.34)
450m: 6:24.13
(43.42)
500m: 7:07.47
(43.34)
550m: 7:50.39
(42.92)
600m: 8:34.03
(43.64)
650m: 9:18.47
(44.44)
700m: 10:02.08
(43.61)
750m: 10:45.23
(43.15)
800m: 11:25.04
(39.81)
13 Selja Tiensuu 2007 Oulun Lohet 11:27.71 +1:52.82
50m: 37.66
100m: 1:20.62
(42.96)
150m: 2:04.26
(43.64)
200m: 2:47.84
(43.58)
250m: 3:31.68
(43.84)
300m: 4:16.00
(44.32)
350m: 5:00.08
(44.08)
400m: 5:44.02
(43.94)
450m: 6:27.71
(43.69)
500m: 7:12.28
(44.57)
550m: 7:56.39
(44.11)
600m: 8:40.86
(44.47)
650m: 9:22.92
(42.06)
700m: 10:06.18
(43.26)
750m: 10:48.42
(42.24)
800m: 11:27.71
(39.29)
- Maiju Hautala 2007 Oulun Uinti 1906 DNF
Event official at: 30.10.2020 20:33:15
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sara Seppänen 2006 Oulun Uinti 1906 9:42.32
50m: 33.10
100m: 1:09.88
(36.78)
150m: 1:46.87
(36.99)
200m: 2:23.65
(36.78)
250m: 3:00.14
(36.49)
300m: 3:36.66
(36.52)
350m: 4:13.19
(36.53)
400m: 4:50.36
(37.17)
450m: 5:27.32
(36.96)
500m: 6:04.60
(37.28)
550m: 6:41.28
(36.68)
600m: 7:18.37
(37.09)
650m: 7:55.43
(37.06)
700m: 8:32.56
(37.13)
750m: 9:07.78
(35.22)
800m: 9:42.32
(34.54)
2 Milla Haapamäki 2006 Oulun Uinti 1906 10:22.18 +39.86
50m: 33.92
100m: 1:12.31
(38.39)
150m: 1:51.69
(39.38)
200m: 2:31.82
(40.13)
250m: 3:11.89
(40.07)
300m: 3:51.30
(39.41)
350m: 4:31.49
(40.19)
400m: 5:11.08
(39.59)
450m: 5:51.33
(40.25)
500m: 6:30.30
(38.97)
550m: 7:10.39
(40.09)
600m: 7:49.83
(39.44)
650m: 8:28.60
(38.77)
700m: 9:07.39
(38.79)
750m: 9:45.80
(38.41)
800m: 10:22.18
(36.38)
3 Oona Lipponen 2006 Kemin Työväen Uimarit 10:32.39 +50.07
50m: 33.62
100m: 1:11.88
(38.26)
150m: 1:51.68
(39.80)
200m: 2:31.30
(39.62)
250m: 3:11.77
(40.47)
300m: 3:51.71
(39.94)
350m: 4:31.62
(39.91)
400m: 5:11.77
(40.15)
450m: 5:52.15
(40.38)
500m: 6:32.39
(40.24)
550m: 7:12.89
(40.50)
600m: 7:54.04
(41.15)
650m: 8:34.12
(40.08)
700m: 9:15.09
(40.97)
750m: 9:55.29
(40.20)
800m: 10:32.39
(37.10)
4 Anni Moilanen 2006 Kempeleen Pyrintö 10:37.32 +55.00
50m: 35.25
100m: 1:13.93
(38.68)
150m: 1:53.68
(39.75)
200m: 2:33.51
(39.83)
250m: 3:13.56
(40.05)
300m: 3:54.27
(40.71)
350m: 4:35.40
(41.13)
400m: 5:17.14
(41.74)
450m: 5:58.05
(40.91)
500m: 6:38.67
(40.62)
550m: 7:19.41
(40.74)
600m: 7:59.77
(40.36)
650m: 8:39.89
(40.12)
700m: 9:20.21
(40.32)
750m: 9:59.97
(39.76)
800m: 10:37.32
(37.35)
Event official at: 30.10.2020 20:33:15
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aada Hirvasoja 2005 Oulun Uinti 1906 9:41.63
50m: 32.29
100m: 1:08.55
(36.26)
150m: 1:45.30
(36.75)
200m: 2:22.28
(36.98)
250m: 2:58.96
(36.68)
300m: 3:36.20
(37.24)
350m: 4:13.13
(36.93)
400m: 4:49.72
(36.59)
450m: 5:26.52
(36.80)
500m: 6:02.84
(36.32)
550m: 6:40.06
(37.22)
600m: 7:16.98
(36.92)
650m: 7:53.63
(36.65)
700m: 8:30.69
(37.06)
750m: 9:07.16
(36.47)
800m: 9:41.63
(34.47)
2 Elina Turunen 2005 Oulun Uinti 1906 9:45.56 +3.93
50m: 32.55
100m: 1:09.13
(36.58)
150m: 1:45.97
(36.84)
200m: 2:22.82
(36.85)
250m: 2:59.60
(36.78)
300m: 3:36.49
(36.89)
350m: 4:13.58
(37.09)
400m: 4:50.70
(37.12)
450m: 5:27.60
(36.90)
500m: 6:04.59
(36.99)
550m: 6:41.67
(37.08)
600m: 7:18.62
(36.95)
650m: 7:55.69
(37.07)
700m: 8:32.49
(36.80)
750m: 9:09.68
(37.19)
800m: 9:45.56
(35.88)
3 Riina Niemi 2005 Rovaniemen Uimaseura 9:47.17 +5.54
50m: 32.13
100m: 1:07.92
(35.79)
150m: 1:45.02
(37.10)
200m: 2:21.72
(36.70)
250m: 2:58.72
(37.00)
300m: 3:35.88
(37.16)
350m: 4:13.19
(37.31)
400m: 4:50.28
(37.09)
450m: 5:27.73
(37.45)
500m: 6:05.18
(37.45)
550m: 6:42.59
(37.41)
600m: 7:20.31
(37.72)
650m: 7:57.94
(37.63)
700m: 8:35.59
(37.65)
750m: 9:12.44
(36.85)
800m: 9:47.17
(34.73)
4 Mandi Vuoristo 2005 Oulun Uinti 1906 10:37.79 +56.16
50m: 33.78
100m: 1:11.63
(37.85)
150m: 1:50.02
(38.39)
200m: 2:29.28
(39.26)
250m: 3:08.92
(39.64)
300m: 3:48.61
(39.69)
350m: 4:29.05
(40.44)
400m: 5:09.76
(40.71)
450m: 5:50.39
(40.63)
500m: 6:31.31
(40.92)
550m: 7:12.62
(41.31)
600m: 7:53.82
(41.20)
650m: 8:35.38
(41.56)
700m: 9:17.16
(41.78)
750m: 9:57.92
(40.76)
800m: 10:37.79
(39.87)
5 Martta Ryynänen 2005 Oulun Lohet 10:48.09 +1:06.46
50m: 35.66
100m: 1:16.12
(40.46)
150m: 1:57.61
(41.49)
200m: 2:39.83
(42.22)
250m: 3:21.39
(41.56)
300m: 4:02.47
(41.08)
350m: 4:44.40
(41.93)
400m: 5:25.43
(41.03)
450m: 6:06.03
(40.60)
500m: 6:46.50
(40.47)
550m: 7:27.22
(40.72)
600m: 8:07.71
(40.49)
650m: 8:48.28
(40.57)
700m: 9:28.92
(40.64)
750m: 10:08.78
(39.86)
800m: 10:48.09
(39.31)
6 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 11:08.48 +1:26.85
50m: 36.60
100m: 1:17.16
(40.56)
150m: 1:58.07
(40.91)
200m: 2:40.21
(42.14)
250m: 3:22.52
(42.31)
300m: 4:04.82
(42.30)
350m: 4:47.18
(42.36)
400m: 5:29.35
(42.17)
450m: 6:11.98
(42.63)
500m: 6:54.39
(42.41)
550m: 7:37.28
(42.89)
600m: 8:19.54
(42.26)
650m: 9:01.85
(42.31)
700m: 9:44.32
(42.47)
750m: 10:27.16
(42.84)
800m: 11:08.48
(41.32)
Event official at: 30.10.2020 20:33:15
2020-10-30 22:59:56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906
Document
Results
IKM 2020 Pohjois-Suomi
Place: Organizer: Oulu
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 9:05.36
50m: 31.03
100m: 1:05.24
(34.21)
150m: 1:39.38
(34.14)
200m: 2:13.60
(34.22)
250m: 2:47.61
(34.01)
300m: 3:21.72
(34.11)
350m: 3:55.93
(34.21)
400m: 4:30.35
(34.42)
450m: 5:04.96
(34.61)
500m: 5:39.21
(34.25)
550m: 6:14.15
(34.94)
600m: 6:48.85
(34.70)
650m: 7:22.94
(34.09)
700m: 7:57.81
(34.87)
750m: 8:32.63
(34.82)
800m: 9:05.36
(32.73)
2 Onni Tarkiainen 2006 Oulun Uinti 1906 9:46.23 +40.87
50m: 31.76
100m: 1:07.15
(35.39)
150m: 1:43.79
(36.64)
200m: 2:20.37
(36.58)
250m: 2:57.69
(37.32)
300m: 3:34.69
(37.00)
350m: 4:12.64
(37.95)
400m: 4:50.20
(37.56)
450m: 5:27.61
(37.41)
500m: 6:05.00
(37.39)
550m: 6:42.96
(37.96)
600m: 7:20.09
(37.13)
650m: 7:57.50
(37.41)
700m: 8:34.62
(37.12)
750m: 9:11.50
(36.88)
800m: 9:46.23
(34.73)
3 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 9:54.39 +49.03
50m: 31.36
100m: 1:06.83
(35.47)
150m: 1:43.15
(36.32)
200m: 2:21.00
(37.85)
250m: 2:58.47
(37.47)
300m: 3:36.50
(38.03)
350m: 4:14.20
(37.70)
400m: 4:52.17
(37.97)
450m: 5:30.25
(38.08)
500m: 6:08.05
(37.80)
550m: 6:46.19
(38.14)
600m: 7:24.79
(38.60)
650m: 8:03.46
(38.67)
700m: 8:41.24
(37.78)
750m: 9:18.86
(37.62)
800m: 9:54.39
(35.53)
4 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 10:13.45 +1:08.09
50m: 33.43
100m: 1:10.59
(37.16)
150m: 1:48.34
(37.75)
200m: 2:26.32
(37.98)
250m: 3:04.95
(38.63)
300m: 3:43.59
(38.64)
350m: 4:22.58
(38.99)
400m: 5:01.31
(38.73)
450m: 5:40.44
(39.13)
500m: 6:19.45
(39.01)
550m: 6:58.72
(39.27)
600m: 7:38.16
(39.44)
650m: 8:17.52
(39.36)
700m: 8:56.58
(39.06)
750m: 9:36.59
(40.01)
800m: 10:13.45
(36.86)
5 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 10:20.30 +1:14.94
50m: 34.23
100m: 1:11.85
(37.62)
150m: 1:50.04
(38.19)
200m: 2:28.42
(38.38)
250m: 3:07.01
(38.59)
300m: 3:46.47
(39.46)
350m: 4:25.65
(39.18)
400m: 5:05.10
(39.45)
450m: 5:44.39
(39.29)
500m: 6:23.87
(39.48)
550m: 7:03.61
(39.74)
600m: 7:43.30
(39.69)
650m: 8:23.14
(39.84)
700m: 9:02.60
(39.46)
750m: 9:41.79
(39.19)
800m: 10:20.30
(38.51)
6 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 10:24.24 +1:18.88
50m: 34.73
100m: 1:13.53
(38.80)
150m: 1:52.59
(39.06)
200m: 2:31.97
(39.38)
250m: 3:11.78
(39.81)
300m: 3:51.12
(39.34)
350m: 4:31.15
(40.03)
400m: 5:11.08
(39.93)
450m: 5:50.99
(39.91)
500m: 6:30.88
(39.89)
550m: 7:10.89
(40.01)
600m: 7:50.13
(39.24)
650m: 8:29.36
(39.23)
700m: 9:08.34
(38.98)
750m: 9:47.63
(39.29)
800m: 10:24.24
(36.61)
7 Samuli Koskela 2006 Oulun Uinti 1906 11:19.17 +2:13.81
50m: 34.21
100m: 1:13.61
(39.40)
150m: 1:55.57
(41.96)
200m: 2:37.40
(41.83)
250m: 3:21.09
(43.69)
300m: 4:05.33
(44.24)
350m: 4:49.05
(43.72)
400m: 5:32.89
(43.84)
450m: 6:16.99
(44.10)
500m: 7:00.92
(43.93)
550m: 7:44.66
(43.74)
600m: 8:29.36
(44.70)
650m: 9:14.12
(44.76)
700m: 9:58.09
(43.97)
750m: 10:39.97
(41.88)
800m: 11:19.17
(39.20)
8 Aaro Kyntömaa 2006 Oulun Uinti 1906 11:50.28 +2:44.92
50m: 36.37
100m: 1:18.26
(41.89)
150m: 2:03.04
(44.78)
200m: 2:48.31
(45.27)
250m: 3:33.13
(44.82)
300m: 4:18.40
(45.27)
350m: 5:03.48
(45.08)
400m: 5:48.52
(45.04)
450m: 6:34.59
(46.07)
500m: 7:21.42
(46.83)
550m: 8:06.84
(45.42)
600m: 8:52.70
(45.86)
650m: 9:38.10
(45.40)
700m: 10:23.32
(45.22)
750m: 11:07.24
(43.92)
800m: 11:50.28
(43.04)
Event official at: 30.10.2020 20:33:21
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jere Hannuksela 2004 Oulun Uinti 1906 8:54.45
50m: 29.51
100m: 1:02.81
(33.30)
150m: 1:36.15
(33.34)
200m: 2:09.72
(33.57)
250m: 2:42.80
(33.08)
300m: 3:16.50
(33.70)
350m: 3:50.67
(34.17)
400m: 4:24.09
(33.42)
450m: 4:58.17
(34.08)
500m: 5:32.21
(34.04)
550m: 6:06.57
(34.36)
600m: 6:40.49
(33.92)
650m: 7:14.83
(34.34)
700m: 7:49.05
(34.22)
750m: 8:23.04
(33.99)
800m: 8:54.45
(31.41)
2 Jami Kenttälä 2004 Oulun Uinti 1906 9:36.54 +42.09
50m: 30.59
100m: 1:05.39
(34.80)
150m: 1:41.05
(35.66)
200m: 2:17.13
(36.08)
250m: 2:54.12
(36.99)
300m: 3:30.55
(36.43)
350m: 4:07.56
(37.01)
400m: 4:44.43