2021-10-16   14:33:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Etelä-Suomi 2

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.89 382 1:25.87
50m: 40.06
100m: 1:25.87
(45.81)
2 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.70 380 1:26.02 +0.15
50m: 41.23
100m: 1:26.02
(44.79)
3 Alysa Saarelainen 2009 Vanders +0.61 342 1:29.15 +3.28
50m: 42.14
100m: 1:29.15
(47.01)
4 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.78 336 1:29.65 +3.78
50m: 42.25
100m: 1:29.65
(47.40)
5 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.80 336 1:29.70 +3.83
50m: 42.52
100m: 1:29.70
(47.18)
6 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.75 315 1:31.62 +5.75
50m: 42.77
100m: 1:31.62
(48.85)
7 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.68 285 1:34.70 +8.83
50m: 45.22
100m: 1:34.70
(49.48)
8 Aino Isrikki 2009 Vanders +0.82 264 1:37.11 +11.24
50m: 44.95
100m: 1:37.11
(52.16)
9 Unna Palaste 2009 Vanders +0.89 261 1:37.47 +11.60
50m: 44.57
100m: 1:37.47
(52.90)
10 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.98 240 1:40.30 +14.43
50m: 46.61
100m: 1:40.30
(53.69)
11 Lili Kannisto 2009 Vanders +0.97 234 1:41.16 +15.29
50m: 46.40
100m: 1:41.16
(54.76)
12 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry +0.89 231 1:41.51 +15.64
50m: 48.75
100m: 1:41.51
(52.76)
13 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.72 227 1:42.12 +16.25
50m: 48.22
100m: 1:42.12
(53.90)
14 ellen koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.93 212 1:44.48 +18.61
50m: 49.24
100m: 1:44.48
(55.24)
15 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.78 205 1:45.73 +19.86
50m: 51.02
100m: 1:45.73
(54.71)
16 Viivi Heikkinen 2009 Nurmijärven Uinti +0.81 193 1:47.85 +21.98
50m: 50.51
100m: 1:47.85
(57.34)
17 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti +0.84 188 1:48.71 +22.84
50m: 51.55
100m: 1:48.71
(57.16)
18 Lumi-Tuulikki Parkkonen 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.78 178 1:50.74 +24.87
50m: 50.20
100m: 1:50.74
(1:00.54)
19 Emma Ranta 2009 Nurmijärven Uinti +0.74 178 1:50.76 +24.89
50m: 52.46
100m: 1:50.76
(58.30)
20 Jenna Tuomainen 2009 Vanders +0.76 178 1:50.82 +24.95
50m: 50.81
100m: 1:50.82
(1:00.01)
21 Leonina Haapanen 2009 Vanders +0.80 174 1:51.60 +25.73
50m: 53.67
100m: 1:51.60
(57.93)
22 Ea Paajanen 2009 Vanders +0.84 158 1:55.15 +29.28
50m: 54.44
100m: 1:55.15
(1:00.71)
23 Venni Niemi 2009 Nurmijärven Uinti +0.76 147 1:58.14 +32.27
50m: 57.15
100m: 1:58.14
(1:00.99)
Event official at: 30.10.2020 18.24.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura +0.76 439 1:22.02
50m: 39.08
100m: 1:22.02
(42.94)
2 Helmi Kittelä 2008 Riihimäen Uimaseura +0.83 391 1:25.26 +3.24
50m: 39.72
100m: 1:25.26
(45.54)
3 Fiia Immonen 2008 Vanders +0.74 382 1:25.94 +3.92
50m: 40.62
100m: 1:25.94
(45.32)
4 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry +0.75 378 1:26.22 +4.20
50m: 40.72
100m: 1:26.22
(45.50)
5 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry +0.80 364 1:27.33 +5.31
50m: 41.31
100m: 1:27.33
(46.02)
6 Friida Prittinen 2008 Vanders +0.75 359 1:27.73 +5.71
50m: 41.22
100m: 1:27.73
(46.51)
7 Melissa Paukkunen 2008 Vanders +0.92 334 1:29.87 +7.85
50m: 42.09
100m: 1:29.87
(47.78)
8 Eedi Imppola 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.75 330 1:30.23 +8.21
50m: 42.70
100m: 1:30.23
(47.53)
9 Veera Ahvenainen 2008 Vanders +0.83 300 1:33.14 +11.12
50m: 43.55
100m: 1:33.14
(49.59)
10 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry +0.84 285 1:34.69 +12.67
50m: 45.00
100m: 1:34.69
(49.69)
11 Emma Palmos 2008 Vanders +0.72 265 1:36.97 +14.95
50m: 44.09
100m: 1:36.97
(52.88)
12 Viivi Vainoniemi 2008 Vanders +0.69 259 1:37.74 +15.72
50m: 46.22
100m: 1:37.74
(51.52)
13 Moona Anttila 2008 Riihimäen Uimaseura +0.81 259 1:37.75 +15.73
50m: 45.25
100m: 1:37.75
(52.50)
14 Maija Kuisma 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.64 246 1:39.43 +17.41
50m: 48.88
100m: 1:39.43
(50.55)
15 Diana Levchenko 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.80 238 1:40.60 +18.58
50m: 47.95
100m: 1:40.60
(52.65)
16 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry +0.79 224 1:42.65 +20.63
50m: 49.38
100m: 1:42.65
(53.27)
17 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.67 214 1:44.15 +22.13
50m: 48.06
100m: 1:44.15
(56.09)
18 Mea Ingram 2008 Simmis Wanda ry +0.91 206 1:45.57 +23.55
50m: 49.96
100m: 1:45.57
(55.61)
19 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry +0.83 192 1:47.91 +25.89
50m: 51.23
100m: 1:47.91
(56.68)
20 Lotta Juvonen 2008 Hyvinkään Uimaseura +1.00 179 1:50.57 +28.55
50m: 51.75
100m: 1:50.57
(58.82)
21 Ursula Tamminen 2008 Nurmijärven Uinti +0.85 171 1:52.19 +30.17
50m: 52.27
100m: 1:52.19
(59.92)
- Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti +0.72 DSQ sw 7.1
Event official at: 30.10.2020 18.24.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Oila 2007 Vanders +0.74 435 1:22.27
50m: 38.57
100m: 1:22.27
(43.70)
2 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat +0.78 407 1:24.11 +1.84
50m: 39.38
100m: 1:24.11
(44.73)
3 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti +0.76 348 1:28.65 +6.38
50m: 41.56
100m: 1:28.65
(47.09)
4 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry +0.83 347 1:28.69 +6.42
50m: 41.05
100m: 1:28.69
(47.64)
5 Emma Pellikka 2007 Riihimäen Uimaseura +0.82 317 1:31.44 +9.17
50m: 42.94
100m: 1:31.44
(48.50)
6 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry +0.68 293 1:33.80 +11.53
50m: 44.13
100m: 1:33.80
(49.67)
7 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry +0.77 270 1:36.40 +14.13
50m: 45.56
100m: 1:36.40
(50.84)
8 Kiti Nurmi 2007 Octopus Lohja +0.72 251 1:38.82 +16.55
50m: 45.76
100m: 1:38.82
(53.06)
- Elin Louise Taipale 2007 Octopus Lohja DNS
Event official at: 30.10.2020 18.24.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.73 599 1:13.95
50m: 34.47
100m: 1:13.95
(39.48)
2 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 550 1:16.07 +2.12
50m: 35.99
100m: 1:16.07
(40.08)
3 Elli Lenkkeri 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.70 543 1:16.40 +2.45
50m: 35.34
100m: 1:16.40
(41.06)
4 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.67 462 1:20.66 +6.71
50m: 37.91
100m: 1:20.66
(42.75)
5 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry +0.83 445 1:21.66 +7.71
50m: 39.08
100m: 1:21.66
(42.58)
6 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry +0.75 410 1:23.88 +9.93
50m: 39.27
100m: 1:23.88
(44.61)
7 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.75 406 1:24.18 +10.23
50m: 39.37
100m: 1:24.18
(44.81)
8 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.74 383 1:25.83 +11.88
50m: 40.13
100m: 1:25.83
(45.70)
9 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry +0.84 376 1:26.36 +12.41
50m: 40.41
100m: 1:26.36
(45.95)
10 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry +0.65 362 1:27.47 +13.52
50m: 41.29
100m: 1:27.47
(46.18)
11 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry +0.82 350 1:28.46 +14.51
50m: 41.77
100m: 1:28.46
(46.69)
12 Matilda Hirvonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.81 261 1:37.50 +23.55
50m: 46.72
100m: 1:37.50
(50.78)
13 Nea Mäkelä 2006 Nurmijärven Uinti +0.82 190 1:48.41 +34.46
50m: 50.54
100m: 1:48.41
(57.87)
- Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.75 DSQ sw 7.1
- Olga Tarasova 2006 Simmis Wanda ry DNS
- Anna Tarasova 2006 Simmis Wanda ry DNS
Event official at: 30.10.2020 18.24.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.71 577 1:14.87
50m: 34.92
100m: 1:14.87
(39.95)
2 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders +0.74 532 1:16.92 +2.05
50m: 35.56
100m: 1:16.92
(41.36)
3 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura ry +0.71 462 1:20.66 +5.79
50m: 37.76
100m: 1:20.66
(42.90)
4 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry +0.78 444 1:21.70 +6.83
50m: 37.90
100m: 1:21.70
(43.80)
5 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry +0.64 440 1:21.96 +7.09
50m: 38.23
100m: 1:21.96
(43.73)
6 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.72 433 1:22.41 +7.54
50m: 37.92
100m: 1:22.41
(44.49)
7 Elizabete Naumcika 2005 Race Club Sveitsi +0.68 383 1:25.86 +10.99
50m: 39.45
100m: 1:25.86
(46.41)
8 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.82 380 1:26.05 +11.18
50m: 39.84
100m: 1:26.05
(46.21)
9 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry +0.72 305 1:32.59 +17.72
50m: 43.08
100m: 1:32.59
(49.51)
Event official at: 30.10.2020 18.24.38
2020-10-31 12.11.13 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry +0.67 338 1:19.80
50m: 37.85
100m: 1:19.80
(41.95)
2 Niklas Ugolnikov 2008 Vanders +0.62 228 1:30.96 +11.16
50m: 41.57
100m: 1:30.96
(49.39)
3 Veeti Tuulensuu 2008 Nurmijärven Uinti +0.82 201 1:34.83 +15.03
50m: 46.12
100m: 1:34.83
(48.71)
4 Max Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.97 194 1:35.97 +16.17
50m: 45.94
100m: 1:35.97
(50.03)
5 Alex Wiksten 2008 Nurmijärven Uinti +0.94 192 1:36.29 +16.49
50m: 45.77
100m: 1:36.29
(50.52)
6 Joel Wahlman 2008 Vanders +0.76 182 1:38.04 +18.24
50m: 45.78
100m: 1:38.04
(52.26)
7 Esa Währn 2008 Vanders +0.72 169 1:40.49 +20.69
50m: 45.81
100m: 1:40.49
(54.68)
8 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 168 1:40.68 +20.88
50m: 47.47
100m: 1:40.68
(53.21)
9 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 166 1:41.06 +21.26
50m: 47.62
100m: 1:41.06
(53.44)
10 Samuli Liikamaa 2008 Vanders 162 1:41.89 +22.09
50m: 48.49
100m: 1:41.89
(53.40)
11 Onni Tuohino 2008 Vanders 160 1:42.23 +22.43
50m: 47.58
100m: 1:42.23
(54.65)
12 Kasperi Kenttä 2008 Hyvinkään Uimaseura 158 1:42.66 +22.86
50m: 48.57
100m: 1:42.66
(54.09)
13 Lauri Rantsi 2008 Vanders 155 1:43.41 +23.61
50m: 48.89
100m: 1:43.41
(54.52)
14 Jere Pasanen 2008 Vanders 147 1:45.29 +25.49
50m: 49.69
100m: 1:45.29
(55.60)
15 Oliver Autero 2008 Hyvinkään Uimaseura 127 1:50.41 +30.61
50m: 50.49
100m: 1:50.41
(59.92)
16 Ohto Heikkinen 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.87 108 1:56.65 +36.85
50m: 52.68
100m: 1:56.65
(1:03.97)
- Johannes Leisti 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.29 DSQ sw 4.4
- Daniel Mõsko 2008 Hyvinkään Uimaseura +0.86 DSQ sw 7.2
Event official at: 30.10.2020 18.42.46
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oiva Koppelmäki 2007 Nurmijärven Uinti +0.76 355 1:18.51
50m: 36.27
100m: 1:18.51
(42.24)
2 Eetu Niemi 2007 Octopus Lohja +0.85 319 1:21.36 +2.85
50m: 37.88
100m: 1:21.36
(43.48)
3 Miika Toivonen 2007 Riihimäen Uimaseura +0.75 239 1:29.54 +11.03
50m: 41.30
100m: 1:29.54
(48.24)
4 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry +0.80 210 1:33.51 +15.00
50m: 43.88
100m: 1:33.51
(49.63)
5 Henri Varsamäki 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.77 191 1:36.54 +18.03
50m: 44.20
100m: 1:36.54
(52.34)
- Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry DSQ sw 4.4
Event official at: 30.10.2020 18.42.46
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura +0.78 360 1:18.12
50m: 36.65
100m: 1:18.12
(41.47)
2 Aaron Tikkanen 2006 Nurmijärven Uinti +0.81 313 1:21.85 +3.73
50m: 38.21
100m: 1:21.85
(43.64)
3 Joona Jakoaho 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.66 294 1:23.57 +5.45
50m: 38.52
100m: 1:23.57
(45.05)
4 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.89 285 1:24.49 +6.37
50m: 39.51
100m: 1:24.49
(44.98)
5 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti +0.79 219 1:32.24 +14.12
50m: 43.27
100m: 1:32.24
(48.97)
Event official at: 30.10.2020 18.42.46
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Leo Währn 2005 Vanders +0.71 533 1:08.55
50m: 31.76
100m: 1:08.55
(36.79)
2 Antti Musikka 2005 Vanders +0.76 508 1:09.68 +1.13
50m: 32.59
100m: 1:09.68
(37.09)
3 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura +0.77 404 1:15.22 +6.67
50m: 35.13
100m: 1:15.22
(40.09)
4 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.67 402 1:15.30 +6.75
50m: 35.59
100m: 1:15.30
(39.71)
5 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.66 342 1:19.47 +10.92
50m: 37.46
100m: 1:19.47
(42.01)
6 Mio Heinola 2005 Nummelan Kisaajat +0.72 335 1:20.00 +11.45
50m: 37.22
100m: 1:20.00
(42.78)
7 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry +0.74 326 1:20.80 +12.25
50m: 37.98
100m: 1:20.80
(42.82)
8 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry +0.86 325 1:20.82 +12.27
50m: 37.80
100m: 1:20.82
(43.02)
9 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry +0.66 258 1:27.34 +18.79
50m: 40.83
100m: 1:27.34
(46.51)
- Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.68 DSQ sw 7.1
Event official at: 30.10.2020 18.42.46
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.76 570 1:07.06
50m: 31.59
100m: 1:07.06
(35.47)
2 Akseli Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.77 530 1:08.68 +1.62
50m: 31.37
100m: 1:08.68
(37.31)
3 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 436 1:13.33 +6.27
50m: 34.37
100m: 1:13.33
(38.96)
4 Joona Saarnio 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.73 422 1:14.09 +7.03
50m: 34.31
100m: 1:14.09
(39.78)
5 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.74 376 1:16.99 +9.93
50m: 36.29
100m: 1:16.99
(40.70)
6 Martti Karesjoki 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.66 371 1:17.34 +10.28
50m: 34.83
100m: 1:17.34
(42.51)
7 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.71 357 1:18.33 +11.27
50m: 36.84
100m: 1:18.33
(41.49)
8 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry +0.71 337 1:19.87 +12.81
50m: 36.19
100m: 1:19.87
(43.68)
9 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry +0.73 307 1:22.36 +15.30
50m: 38.02
100m: 1:22.36
(44.34)
10 Eemi Niininen 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.73 300 1:22.99 +15.93
50m: 38.05
100m: 1:22.99
(44.94)
11 Joonas Salo 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.75 293 1:23.69 +16.63
50m: 39.08
100m: 1:23.69
(44.61)
Event official at: 30.10.2020 18.42.46
2020-10-31 12.48.19 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat +0.70 439 10:30.47
50m: 33.29
100m: 1:09.90
(36.61)
150m: 1:47.78
(37.88)
200m: 2:26.70
(38.92)
250m: 3:06.65
(39.95)
300m: 3:46.91
(40.26)
350m: 4:27.71
(40.80)
400m: 5:08.98
(41.27)
450m: 5:50.42
(41.44)
500m: 6:30.48
(40.06)
550m: 7:10.37
(39.89)
600m: 7:50.69
(40.32)
650m: 8:31.44
(40.75)
700m: 9:12.19
(40.75)
750m: 9:52.40
(40.21)
800m: 10:30.47
(38.07)
Event official at: 30.10.2020 19.09.26
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.78 569 9:38.20
50m: 31.33
100m: 1:06.93
(35.60)
150m: 1:43.15
(36.22)
200m: 2:19.50
(36.35)
250m: 2:56.03
(36.53)
300m: 3:32.94
(36.91)
350m: 4:08.39
(35.45)
400m: 4:44.33
(35.94)
450m: 5:20.68
(36.35)
500m: 5:57.39
(36.71)
550m: 6:33.19
(35.80)
600m: 7:10.05
(36.86)
650m: 7:47.60
(37.55)
700m: 8:25.91
(38.31)
750m: 9:02.98
(37.07)
800m: 9:38.20
(35.22)
2 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti +0.88 551 9:44.38 +6.18
50m: 32.37
100m: 1:07.96
(35.59)
150m: 1:44.65
(36.69)
200m: 2:21.68
(37.03)
250m: 2:58.54
(36.86)
300m: 3:35.61
(37.07)
350m: 4:12.48
(36.87)
400m: 4:49.69
(37.21)
450m: 5:26.79
(37.10)
500m: 6:03.94
(37.15)
550m: 6:41.20
(37.26)
600m: 7:18.37
(37.17)
650m: 7:55.59
(37.22)
700m: 8:32.39
(36.80)
750m: 9:08.99
(36.60)
800m: 9:44.38
(35.39)
3 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.73 459 10:21.24 +43.04
50m: 35.37
100m: 1:13.89
(38.52)
150m: 1:53.34
(39.45)
200m: 2:32.94
(39.60)
250m: 3:12.80
(39.86)
300m: 3:52.56
(39.76)
350m: 4:32.30
(39.74)
400m: 5:12.42
(40.12)
450m: 5:52.09
(39.67)
500m: 6:31.54
(39.45)
550m: 7:10.84
(39.30)
600m: 7:50.16
(39.32)
650m: 8:29.09
(38.93)
700m: 9:07.62
(38.53)
750m: 9:45.78
(38.16)
800m: 10:21.24
(35.46)
4 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.73 437 10:31.19 +52.99
50m: 33.94
100m: 1:11.63
(37.69)
150m: 1:49.87
(38.24)
200m: 2:28.52
(38.65)
250m: 3:07.67
(39.15)
300m: 3:47.47
(39.80)
350m: 4:27.72
(40.25)
400m: 5:08.77
(41.05)
450m: 5:48.68
(39.91)
500m: 6:28.99
(40.31)
550m: 7:09.87
(40.88)
600m: 7:50.49
(40.62)
650m: 8:31.41
(40.92)
700m: 9:11.90
(40.49)
750m: 9:52.49
(40.59)
800m: 10:31.19
(38.70)
5 Susanna Ryynänen 2006 Simmis Wanda ry +0.94 391 10:55.44 +1:17.24
50m: 34.26
100m: 1:13.43
(39.17)
150m: 1:54.25
(40.82)
200m: 2:35.12
(40.87)
250m: 3:16.05
(40.93)
300m: 3:57.46
(41.41)
350m: 4:39.46
(42.00)
400m: 5:21.05
(41.59)
450m: 6:03.17
(42.12)
500m: 6:45.29
(42.12)
550m: 7:27.96
(42.67)
600m: 8:10.89
(42.93)
650m: 8:52.61
(41.72)
700m: 9:34.21
(41.60)
750m: 10:15.87
(41.66)
800m: 10:55.44
(39.57)
Event official at: 30.10.2020 19.09.26
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry +0.76 567 9:38.89
50m: 31.74
100m: 1:06.59
(34.85)
150m: 1:42.69
(36.10)
200m: 2:18.72
(36.03)
250m: 2:54.97
(36.25)
300m: 3:31.30
(36.33)
350m: 4:07.81
(36.51)
400m: 4:44.48
(36.67)
450m: 5:21.38
(36.90)
500m: 5:58.30
(36.92)
550m: 6:35.32
(37.02)
600m: 7:12.38
(37.06)
650m: 7:49.68
(37.30)
700m: 8:27.17
(37.49)
750m: 9:04.33
(37.16)
800m: 9:38.89
(34.56)
2 Ada Oila 2005 Vanders +0.83 501 10:03.21 +24.32
50m: 32.68
100m: 1:09.11
(36.43)
150m: 1:46.29
(37.18)
200m: 2:23.52
(37.23)
250m: 3:01.07
(37.55)
300m: 3:38.55
(37.48)
350m: 4:16.55
(38.00)
400m: 4:54.59
(38.04)
450m: 5:33.05
(38.46)
500m: 6:11.40
(38.35)
550m: 6:50.53
(39.13)
600m: 7:29.37
(38.84)
650m: 8:08.08
(38.71)
700m: 8:47.66
(39.58)
750m: 9:25.91
(38.25)
800m: 10:03.21
(37.30)
3 Inka Poikolainen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.95 452 10:24.58 +45.69
50m: 35.25
100m: 1:13.56
(38.31)
150m: 1:52.26
(38.70)
200m: 2:32.09
(39.83)
250m: 3:11.68
(39.59)
300m: 3:51.48
(39.80)
350m: 4:31.50
(40.02)
400m: 5:11.29
(39.79)
450m: 5:50.99
(39.70)
500m: 6:31.04
(40.05)
550m: 7:11.08
(40.04)
600m: 7:50.78
(39.70)
650m: 8:30.52
(39.74)
700m: 9:09.39
(38.87)
750m: 9:47.65
(38.26)
800m: 10:24.58
(36.93)
4 Siiri Ruponen 2005 Riihimäen Uimaseura +0.98 435 10:32.49 +53.60
50m: 33.71
100m: 1:11.80
(38.09)
150m: 1:50.89
(39.09)
200m: 2:30.26
(39.37)
250m: 3:10.31
(40.05)
300m: 3:49.94
(39.63)
350m: 4:29.53
(39.59)
400m: 5:10.10
(40.57)
450m: 5:50.02
(39.92)
500m: 6:28.98
(38.96)
550m: 7:09.78
(40.80)
600m: 7:50.23
(40.45)
650m: 8:31.00
(40.77)
700m: 9:12.75
(41.75)
750m: 9:53.20
(40.45)
800m: 10:32.49
(39.29)
5 Janna Flinkman 2005 Octopus Lohja +0.79 388 10:56.76 +1:17.87
50m: 35.84
100m: 1:16.71
(40.87)
150m: 1:58.98
(42.27)
200m: 2:40.86
(41.88)
250m: 3:22.89
(42.03)
300m: 4:05.09
(42.20)
350m: 4:47.47
(42.38)
400m: 5:28.37
(40.90)
450m: 6:11.07
(42.70)
500m: 6:53.36
(42.29)
550m: 7:34.76
(41.40)
600m: 8:16.04
(41.28)
650m: 8:57.59
(41.55)
700m: 9:38.51
(40.92)
750m: 10:18.97
(40.46)
800m: 10:56.76
(37.79)
6 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.87 333 11:31.27 +1:52.38
50m: 38.19
100m: 1:20.29
(42.10)
150m: 2:02.58
(42.29)
200m: 2:46.23
(43.65)
250m: 3:29.96
(43.73)
300m: 4:13.79
(43.83)
350m: 4:57.67
(43.88)
400m: 5:41.52
(43.85)
450m: 6:26.03
(44.51)
500m: 7:10.22
(44.19)
550m: 7:54.41
(44.19)
600m: 8:38.15
(43.74)
650m: 9:22.01
(43.86)
700m: 10:05.89
(43.88)
750m: 10:49.33
(43.44)
800m: 11:31.27
(41.94)
7 Wilma Wallenius 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.78 300 11:55.79 +2:16.90
50m: 38.28
100m: 1:20.59
(42.31)
150m: 2:04.10
(43.51)
200m: 2:48.75
(44.65)
250m: 3:34.19
(45.44)
300m: 4:19.57
(45.38)
350m: 5:05.42
(45.85)
400m: 5:51.47
(46.05)
450m: 6:37.49
(46.02)
500m: 7:23.64
(46.15)
550m: 8:09.75
(46.11)
600m: 8:55.58
(45.83)
650m: 9:41.91
(46.33)
700m: 10:27.56
(45.65)
750m: 11:12.58
(45.02)
800m: 11:55.79
(43.21)
Event official at: 30.10.2020 19.09.26
2020-10-30 19.11.49 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nico Kulju 2006 Vanders +0.68 556 8:59.12
50m: 29.29
100m: 1:02.68
(33.39)
150m: 1:36.18
(33.50)
200m: 2:09.85
(33.67)
250m: 2:43.83
(33.98)
300m: 3:17.57
(33.74)
350m: 3:51.78
(34.21)
400m: 4:26.01
(34.23)
450m: 5:00.22
(34.21)
500m: 5:34.53
(34.31)
550m: 6:09.13
(34.60)
600m: 6:43.68
(34.55)
650m: 7:17.89
(34.21)
700m: 7:52.81
(34.92)
750m: 8:27.39
(34.58)
800m: 8:59.12
(31.73)
2 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura +0.65 460 9:34.26 +35.14
50m: 30.53
100m: 1:05.83
(35.30)
150m: 1:42.40
(36.57)
200m: 2:18.81
(36.41)
250m: 2:55.27
(36.46)
300m: 3:31.64
(36.37)
350m: 4:08.05
(36.41)
400m: 4:44.48
(36.43)
450m: 5:21.88
(37.40)
500m: 5:58.46
(36.58)
550m: 6:35.69
(37.23)
600m: 7:12.08
(36.39)
650m: 7:48.85
(36.77)
700m: 8:25.06
(36.21)
750m: 9:00.26
(35.20)
800m: 9:34.26
(34.00)
3 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi +0.88 431 9:46.72 +47.60
50m: 31.10
100m: 1:06.59
(35.49)
150m: 1:42.50
(35.91)
200m: 2:20.20
(37.70)
250m: 2:58.05
(37.85)
300m: 3:35.94
(37.89)
350m: 4:13.36
(37.42)
400m: 4:50.90
(37.54)
450m: 5:28.11
(37.21)
500m: 6:05.55
(37.44)
550m: 6:43.35
(37.80)
600m: 7:20.24
(36.89)
650m: 7:56.73
(36.49)
700m: 8:34.80
(38.07)
750m: 9:11.96
(37.16)
800m: 9:46.72
(34.76)
4 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat +0.93 413 9:55.38 +56.26
50m: 33.47
100m: 1:10.05
(36.58)
150m: 1:47.20
(37.15)
200m: 2:24.93
(37.73)
250m: 3:02.85
(37.92)
300m: 3:40.89
(38.04)
350m: 4:18.87
(37.98)
400m: 4:56.48
(37.61)
450m: 5:34.88
(38.40)
500m: 6:12.98
(38.10)
550m: 6:50.97
(37.99)
600m: 7:29.33
(38.36)
650m: 8:07.31
(37.98)
700m: 8:45.04
(37.73)
750m: 9:21.57
(36.53)
800m: 9:55.38
(33.81)
Event official at: 30.10.2020 19.30.43
Event 4, P14,15,16 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.79 569 8:55.09
50m: 30.47
100m: 1:04.17
(33.70)
150m: 1:37.49
(33.32)
200m: 2:11.43
(33.94)
250m: 2:44.77
(33.34)
300m: 3:18.27
(33.50)
350m: 3:51.30
(33.03)
400m: 4:24.90
(33.60)
450m: 4:58.82
(33.92)
500m: 5:32.85
(34.03)
550m: 6:06.75
(33.90)
600m: 6:40.43
(33.68)
650m: 7:14.41
(33.98)
700m: 7:48.52
(34.11)
750m: 8:22.31
(33.79)
800m: 8:55.09
(32.78)
2 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura +0.70 489 9:22.52 +27.43
50m: 31.73
100m: 1:06.43
(34.70)
150m: 1:42.07
(35.64)
200m: 2:17.84
(35.77)
250m: 2:53.83
(35.99)
300m: 3:29.34
(35.51)
350m: 4:05.13
(35.79)
400m: 4:41.21
(36.08)
450m: 5:17.02
(35.81)
500m: 5:52.37
(35.35)
550m: 6:28.16
(35.79)
600m: 7:03.97
(35.81)
650m: 7:39.63
(35.66)
700m: 8:15.33
(35.70)
750m: 8:49.41
(34.08)
800m: 9:22.52
(33.11)
3 Samuli Seger 2005 Octopus Lohja +0.73 402 10:00.78 +1:05.69
50m: 31.14
100m: 1:06.89
(35.75)
150m: 1:43.58
(36.69)
200m: 2:21.29
(37.71)
250m: 2:59.65
(38.36)
300m: 3:38.00
(38.35)
350m: 4:16.37
(38.37)
400m: 4:54.54
(38.17)
450m: 5:33.35
(38.81)
500m: 6:12.16
(38.81)
550m: 6:50.68
(38.52)
600m: 7:29.29
(38.61)
650m: 8:07.57
(38.28)
700m: 8:46.50
(38.93)
750m: 9:24.81
(38.31)
800m: 10:00.78
(35.97)
Event official at: 30.10.2020 19.30.43
Event 4, P14,15,16 800m VU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joona Kuitu 2004 Simmis Wanda ry +0.78 600 8:45.47
50m: 30.03
100m: 1:02.18
(32.15)
150m: 1:35.31
(33.13)
200m: 2:08.55
(33.24)
250m: 2:41.70
(33.15)
300m: 3:15.13
(33.43)
350m: 3:48.69
(33.56)
400m: 4:21.90
(33.21)
450m: 4:55.32
(33.42)
500m: 5:28.60
(33.28)
550m: 6:01.86
(33.26)
600m: 6:35.15
(33.29)
650m: 7:08.65
(33.50)
700m: 7:42.00
(33.35)
750m: 8:14.36
(32.36)
800m: 8:45.47
(31.11)
2 Linus Rutanen 2004 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.76 421 9:51.31 +1:05.84
50m: 31.06
100m: 1:07.36
(36.30)
150m: 1:43.90
(36.54)
200m: 2:22.27
(38.37)
250m: 2:58.02
(35.75)
300m: 3:37.12
(39.10)
350m: 4:15.42
(38.30)
400m: 4:54.31
(38.89)
450m: 5:30.60
(36.29)
500m: 6:07.04
(36.44)
550m: 6:44.65
(37.61)
600m: 7:22.88
(38.23)
650m: 8:00.36
(37.48)
700m: 8:37.60
(37.24)
750m: 9:15.53
(37.93)
800m: 9:51.31
(35.78)
Event official at: 30.10.2020 19.30.43
2020-10-30 19.33.03 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 5, 4X100m T15 SKU 12-15 years - Finaali
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Vanders 1 15 Vanders 598 4:27.17
Iina Rissanen 2005 05A102 +0.70 32.47 1:07.14 1:07.14
Milla Strandberg 2005 05A006 +0.38 34.17 1:14.74 2:21.88
Essi Ahvenainen 2005 05A073 +0.16 28.78 1:02.92 3:24.80
Mea Melissa Miettinen 2005 05A199 +0.30 28.54 1:02.37 4:27.17
2 Simmis Wanda 15 Simmis Wanda ry 548 4:35.17 +8.00
Aino Hankala 2005 05A553 +0.64 31.85 1:07.42 1:07.42
Jenni Kurki 2005 05A227 +0.21 36.72 1:20.02 2:27.44
Maria Karvonen 2006 06A517 +0.11 31.01 1:06.86 3:34.30
Elina Ryynänen 2005 05A067 +0.46 28.67 1:00.87 4:35.17
3 Vanders 2 14 Vanders 473 4:48.92 +21.75
Emmi Halonen 2006 06A312 +0.60 34.88 1:13.14 1:13.14
Milla Kiviranta 2006 06A135 +0.24 34.84 1:17.00 2:30.14
Hilda Kupila 2006 06A704 +0.37 33.85 1:13.24 3:43.38
Veera Oila 2007 07A056 +0.00 30.61 1:05.54 4:48.92
4 Hyvinkään Uimaseura N 1 14 Hyvinkään Uimaseura 395 5:06.84 +39.67
Kaisla-Kerttu Parkkonen 2006 06A855 +0.74 38.76 1:22.38 1:22.38
Elli Lenkkeri 2006 06A782 +0.24 35.71 1:16.38 2:38.76
Nella Honkanen 2007 07A539 +0.49 35.85 1:20.53 3:59.29
Venla Karialho 2007 07A730 +0.57 32.62 1:07.55 5:06.84
5 Vanders 3 12 Vanders 392 5:07.60 +40.43
Viivi Vainoniemi 2008 08A450 +0.58 36.96 1:16.41 1:16.41
Fiia Immonen 2008 08A181 +0.49 38.86 1:24.11 2:40.52
Mona Laiho 2008 08A687 +0.52 33.37 1:17.12 3:57.64
Armi Hakkarainen 2008 08A064 +0.68 33.08 1:09.96 5:07.60
6 Vanders 4 12 Vanders 365 5:14.91 +47.74
Veera Ahvenainen 2008 08A784 +0.75 37.43 1:17.60 1:17.60
Friida Prittinen 2008 08A366 +0.22 40.20 1:26.64 2:44.24
Melissa Paukkunen 2008 08A449 +0.77 36.37 1:19.78 4:04.02
Emma Palmos 2008 08A747 +0.10 33.07 1:10.89 5:14.91
Event official at: 30.10.2020 19.58.34
2020-10-30 19.59.43 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 6, 4X100m P16 SKU 13-16 years - Finaali
Rank Name Age Team FINA Time Diff
1 Vanders 1 16 Vanders 573 3:59.77
Jesse Lintusalo 2004 04A272 +0.65 29.34 1:01.69 1:01.69
Antti Musikka 2005 05A015 +0.26 31.04 1:08.29 2:09.98
Danil Seksenov 2004 04A126 +0.23 26.14 56.48 3:06.46
Leo Währn 2005 05A103 +0.34 25.55 53.31 3:59.77
2 Hyvinkään Uimaseura M 1 16 Hyvinkään Uimaseura 488 4:12.81 +13.04
Aaro Imppola 2006 06A298 +0.65 33.08 1:09.89 1:09.89
Akseli Maaranen 2004 04A834 30.12 1:07.28 2:17.17
Nico Peltonen 2005 05A046 +0.11 29.06 1:02.49 3:19.66
Joonas Maaranen 2004 04A835 +0.28 24.87 53.15 4:12.81
- Borgå simmare - Porvoon uim 16 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit DSQ sw 7.1
Joakim Kuhlberg 2004 04A072 +0.56
Aron Forslund 2005 05A526
William Fagerstedt 2005 05A803 +0.07
Linus Rutanen 2004 04B131 +0.24
Event official at: 30.10.2020 20.08.14
2020-10-30 20.13.39 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Vanders
Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 2
Place: Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 7, T10,11,12,13,14,15 100m VU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elina Malinen 2009 Riihimäen Uimaseura +0.71 412 1:07.53
50m: 32.57
100m: 1:07.53
(34.96)
2 Erica Kovanen 2009 Vanders +0.81 365 1:10.28 +2.75
50m: 33.17
100m: 1:10.28
(37.11)
3 Ilona Kallio 2009 Vanders +0.75 361 1:10.57 +3.04
50m: 33.28
100m: 1:10.57
(37.29)
4 Alisa Myllykoski 2009 Vanders +0.68 342 1:11.80 +4.27
50m: 34.68
100m: 1:11.80
(37.12)
5 Siiri Attola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.89 330 1:12.65 +5.12
50m: 34.38
100m: 1:12.65
(38.27)
6 Alysa Saarelainen 2009 Vanders +0.75 321 1:13.32 +5.79
50m: 34.99
100m: 1:13.32
(38.33)
7 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry +0.70 316 1:13.73 +6.20
50m: 35.33
100m: 1:13.73
(38.40)
8 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry +0.75 315 1:13.81 +6.28
50m: 35.91
100m: 1:13.81
(37.90)
9 Senni Sevenius 2009 Hyvinkään Uimaseura +0.73 308 1:14.36 +6.83
50m: 35.66
100m: 1:14.36
(38.70)
10 kirke nurmist 2009 Simmis Wanda ry +0.91 300 1:15.05 +7.52
50m: 35.78
100m: 1:15.05
(39.27)
11 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat +0.91 280 1:16.74 +9.21
50m: 36.15
100m: 1:16.74
(40.59)
12 Emma Kaivola 2009 Riihimäen Uimaseura +0.91 278 1:16.98 +9.45
50m: 36.36
100m: 1:16.98
(40.62)
13 Auli Hakkarainen 2009 Vanders +0.74 256 1:19.12 +11.59
50m: 38.37
100m: 1:19.12
(40.75)
14 Lilia Jyvä 2009 Vanders +0.75 251 1:19.58 +12.05
50m: 37.00
100m: 1:19.58
(42.58)
15 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.68 247 1:20.02 +12.49
50m: 38.05
100m: 1:20.02
(41.97)
16 Aino Isrikki 2009 Vanders +0.85 240 1:20.80