2021-06-24   07:37:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset IKM 2020 Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Etelä-Suomi 1
Place: Organizer: Cetus
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Kiiski 2009 Cetus Espoo +0.72 1:29.58
Entry time: 1:37.21 (-7.63)
50m: 41.77
100m: 1:29.58
(47.81)
2 Liinu Nevalainen 2009 Cetus Espoo +0.74 1:30.07 +0.49
Entry time: 1:35.62 (-5.55)
50m: 42.11
100m: 1:30.07
(47.96)
3 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo +0.50 1:32.21 +2.63
Entry time: 1:37.57 (-5.36)
50m: 43.32
100m: 1:32.21
(48.89)
4 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:33.20 +3.62
Entry time: 1:39.94 (-6.74)
50m: 43.86
100m: 1:33.20
(49.34)
5 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.66 1:33.79 +4.21
Entry time: 1:35.99 (-2.20)
50m: 43.67
100m: 1:33.79
(50.12)
6 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo +0.83 1:37.68 +8.10
Entry time: 1:47.53 (-9.85)
50m: 45.74
100m: 1:37.68
(51.94)
7 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.76 1:38.00 +8.42
Entry time: 1:41.59 (-3.59)
50m: 45.62
100m: 1:38.00
(52.38)
8 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo +0.82 1:38.36 +8.78
Entry time: 1:44.66 (-6.30)
50m: 47.80
100m: 1:38.36
(50.56)
9 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 1:38.54 +8.96
Entry time: 1:45.37 (-6.83)
50m: 46.22
100m: 1:38.54
(52.32)
10 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo +0.74 1:38.84 +9.26
Entry time: 1:44.11 (-5.27)
50m: 46.94
100m: 1:38.84
(51.90)
11 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo 1:39.32 +9.74
Entry time: 1:40.47 (-1.15)
50m: 46.86
100m: 1:39.32
(52.46)
12 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 1:39.77 +10.19
Entry time: 1:44.46 (-4.69)
50m: 48.28
100m: 1:39.77
(51.49)
13 Veera Tawast 2009 Simmis Grani 1:42.91 +13.33
Entry time: 1:41.60 (+1.31)
50m: 48.49
100m: 1:42.91
(54.42)
14 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo 1:43.13 +13.55
Entry time: 1:43.82 (-0.69)
50m: 48.55
100m: 1:43.13
(54.58)
15 Vanessa Nylund 2009 Simmis Grani 1:43.85 +14.27
Entry time: 1:49.36 (-5.51)
50m: 49.87
100m: 1:43.85
(53.98)
16 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 1:44.85 +15.27
Entry time: 1:50.15 (-5.30)
50m: 49.64
100m: 1:44.85
(55.21)
17 Isabel Meriläinen 2009 Cetus Espoo 1:45.50 +15.92
Entry time: 1:45.58 (-0.08)
50m: 51.14
100m: 1:45.50
(54.36)
18 Elsa Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.71 1:46.18 +16.60
Entry time: 1:53.16 (-6.98)
50m: 52.02
100m: 1:46.18
(54.16)
19 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo 1:46.38 +16.80
Entry time: 1:49.06 (-2.68)
50m: 51.74
100m: 1:46.38
(54.64)
20 Ellen Marjamaa 2009 Cetus Espoo 1:47.02 +17.44
50m: 52.09
100m: 1:47.02
(54.93)
21 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.60 1:47.59 +18.01
Entry time: 1:52.95 (-5.36)
50m: 49.26
100m: 1:47.59
(58.33)
22 Aada Tuononen 2009 Cetus Espoo 1:47.89 +18.31
Entry time: 1:54.55 (-6.66)
50m: 50.89
100m: 1:47.89
(57.00)
23 Alma Mänttäri 2009 Cetus Espoo +0.86 1:48.77 +19.19
Entry time: 1:46.43 (+2.34)
50m: 52.16
100m: 1:48.77
(56.61)
24 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 1:52.92 +23.34
Entry time: 1:54.74 (-1.82)
50m: 53.08
100m: 1:52.92
(59.84)
25 Emmi Sintonen 2009 Simmis Grani +0.85 1:53.48 +23.90
50m: 54.16
100m: 1:53.48
(59.32)
26 Cassandra Most 2009 ORCA Helsinki +0.69 1:55.33 +25.75
50m: 54.29
100m: 1:55.33
(1:01.04)
27 Sofia Lam 2009 Cetus Espoo +0.90 1:57.88 +28.30
50m: 56.08
100m: 1:57.88
(1:01.80)
28 Aura Kouri 2009 Cetus Espoo 1:59.25 +29.67
50m: 56.00
100m: 1:59.25
(1:03.25)
- Sofiia Titova 2009 ORCA Helsinki +0.57 DSQ SW 7.5
- Eden Maoz 2009 Cetus Espoo DSQ SW 7.2
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani +0.73 1:16.37
Entry time: 1:17.82 (-1.45)
50m: 36.05
100m: 1:16.37
(40.32)
2 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 1:24.65 +8.28
Entry time: 1:24.24 (+0.41)
50m: 40.00
100m: 1:24.65
(44.65)
3 Anni Kahlos 2008 Gladius Kirkkonummi +0.80 1:28.05 +11.68
Entry time: 1:30.11 (-2.06)
50m: 41.09
100m: 1:28.05
(46.96)
4 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo +0.73 1:29.22 +12.85
Entry time: 1:31.31 (-2.09)
50m: 41.15
100m: 1:29.22
(48.07)
5 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.66 1:29.74 +13.37
Entry time: 1:34.93 (-5.19)
50m: 42.12
100m: 1:29.74
(47.62)
6 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo +0.92 1:30.50 +14.13
Entry time: 1:32.14 (-1.64)
50m: 42.00
100m: 1:30.50
(48.50)
7 Anna Ryhänen 2008 Cetus Espoo 1:30.52 +14.15
Entry time: 1:33.83 (-3.31)
50m: 43.24
100m: 1:30.52
(47.28)
8 Kea-Erin Saarinen 2008 ORCA Helsinki +0.59 1:31.03 +14.66
Entry time: 1:34.58 (-3.55)
50m: 43.13
100m: 1:31.03
(47.90)
9 Riinu Hotulainen 2008 Cetus Espoo 1:32.62 +16.25
Entry time: 1:40.02 (-7.40)
50m: 44.01
100m: 1:32.62
(48.61)
10 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.70 1:33.29 +16.92
Entry time: 1:41.61 (-8.32)
50m: 44.18
100m: 1:33.29
(49.11)
11 Iiris Myllymäki 2008 Cetus Espoo 1:33.38 +17.01
Entry time: 1:35.95 (-2.57)
50m: 45.33
100m: 1:33.38
(48.05)
12 Lotta Martikainen 2008 Cetus Espoo 1:33.88 +17.51
Entry time: 1:34.70 (-0.82)
50m: 43.86
100m: 1:33.88
(50.02)
13 Jade Brelo 2008 Cetus Espoo 1:34.64 +18.27
Entry time: 1:33.40 (+1.24)
50m: 44.15
100m: 1:34.64
(50.49)
14 Ronja Pyrhönen 2008 Cetus Espoo +0.75 1:34.66 +18.29
Entry time: 1:39.72 (-5.06)
50m: 45.56
100m: 1:34.66
(49.10)
15 Luisa  Zurban 2008 Cetus Espoo 1:35.97 +19.60
Entry time: 1:39.81 (-3.84)
50m: 45.48
100m: 1:35.97
(50.49)
16 Hilla Niemi 2008 Cetus Espoo +0.90 1:37.80 +21.43
50m: 45.77
100m: 1:37.80
(52.03)
17 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo +0.93 1:37.84 +21.47
Entry time: 1:39.92 (-2.08)
50m: 46.75
100m: 1:37.84
(51.09)
18 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo +0.55 1:39.21 +22.84
Entry time: 1:40.86 (-1.65)
50m: 47.02
100m: 1:39.21
(52.19)
19 Shreshta Balajee 2008 Cetus Espoo +0.62 1:39.46 +23.09
Entry time: 1:47.83 (-8.37)
50m: 47.98
100m: 1:39.46
(51.48)
20 Iina Hakulinen 2008 Cetus Espoo 1:39.87 +23.50
Entry time: 1:43.06 (-3.19)
50m: 47.49
100m: 1:39.87
(52.38)
21 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.78 1:41.44 +25.07
Entry time: 1:45.17 (-3.73)
50m: 48.32
100m: 1:41.44
(53.12)
22 Jenna Rantanen 2008 Cetus Espoo +0.90 1:41.87 +25.50
Entry time: 1:42.02 (-0.15)
50m: 47.24
100m: 1:41.87
(54.63)
23 Adela Sundberg 2008 Cetus Espoo 1:42.57 +26.20
Entry time: 1:42.21 (+0.36)
50m: 48.62
100m: 1:42.57
(53.95)
24 Emmi Pernaa 2008 Cetus Espoo +0.91 1:42.65 +26.28
Entry time: 1:42.44 (+0.21)
50m: 48.48
100m: 1:42.65
(54.17)
25 Alisa Nyman 2008 Cetus Espoo 1:42.82 +26.45
50m: 50.39
100m: 1:42.82
(52.43)
26 Sanni Hakulinen 2008 Cetus Espoo 1:43.19 +26.82
Entry time: 1:42.95 (+0.24)
50m: 47.09
100m: 1:43.19
(56.10)
27 Emilia  Karulina 2008 Cetus Espoo +0.68 1:43.86 +27.49
Entry time: 1:45.65 (-1.79)
50m: 48.67
100m: 1:43.86
(55.19)
28 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.79 1:44.41 +28.04
Entry time: 1:43.98 (+0.43)
50m: 47.79
100m: 1:44.41
(56.62)
29 Sarisha Agarwal 2008 Cetus Espoo +0.80 1:44.97 +28.60
Entry time: 1:51.67 (-6.70)
50m: 49.04
100m: 1:44.97
(55.93)
30 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo +0.75 1:47.15 +30.78
Entry time: 2:03.53 (-16.38)
50m: 50.92
100m: 1:47.15
(56.23)
31 Pinja Kotakoski 2008 Cetus Espoo +0.83 1:47.20 +30.83
Entry time: 1:45.71 (+1.49)
50m: 49.08
100m: 1:47.20
(58.12)
32 Emma Hakanen 2008 Gladius Kirkkonummi +0.81 1:50.96 +34.59
Entry time: 2:24.10 (-33.14)
50m: 52.19
100m: 1:50.96
(58.77)
33 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.82 1:51.06 +34.69
50m: 51.79
100m: 1:51.06
(59.27)
34 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo +0.82 1:52.27 +35.90
Entry time: 2:04.51 (-12.24)
50m: 53.16
100m: 1:52.27
(59.11)
35 Louna Kiuru 2008 Cetus Espoo +0.69 1:53.07 +36.70
50m: 53.06
100m: 1:53.07
(1:00.01)
36 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap 1:56.98 +40.61
50m: 53.75
100m: 1:56.98
(1:03.23)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo +0.73 1:15.65
Entry time: 1:14.61 (+1.04)
50m: 35.49
100m: 1:15.65
(40.16)
2 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo +0.72 1:16.49 +0.84
Entry time: 1:19.63 (-3.14)
50m: 36.43
100m: 1:16.49
(40.06)
3 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo +0.71 1:18.44 +2.79
Entry time: 1:22.21 (-3.77)
50m: 36.48
100m: 1:18.44
(41.96)
4 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo +0.79 1:18.59 +2.94
Entry time: 1:20.26 (-1.67)
50m: 36.88
100m: 1:18.59
(41.71)
5 IIda Tawast 2007 Simmis Grani +0.73 1:20.00 +4.35
Entry time: 1:20.29 (-0.29)
50m: 37.63
100m: 1:20.00
(42.37)
6 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:24.45 +8.80
Entry time: 1:25.75 (-1.30)
50m: 39.11
100m: 1:24.45
(45.34)
7 Eine Idman 2007 Cetus Espoo +0.72 1:25.36 +9.71
Entry time: 1:34.65 (-9.29)
50m: 40.39
100m: 1:25.36
(44.97)
8 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 1:29.94 +14.29
Entry time: 1:33.32 (-3.38)
50m: 41.97
100m: 1:29.94
(47.97)
9 Anjelica Sood 2007 Cetus Espoo +0.53 1:30.39 +14.74
Entry time: 1:41.23 (-10.84)
50m: 42.33
100m: 1:30.39
(48.06)
10 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 1:30.89 +15.24
Entry time: 1:32.68 (-1.79)
50m: 42.48
100m: 1:30.89
(48.41)
11 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi +0.63 1:36.21 +20.56
Entry time: 1:50.06 (-13.85)
50m: 45.10
100m: 1:36.21
(51.11)
12 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit +0.74 1:36.46 +20.81
Entry time: 1:41.00 (-4.54)
50m: 44.71
100m: 1:36.46
(51.75)
13 Katja Jääskeläinen 2007 Helsingfors Simsällskap +0.63 1:39.52 +23.87
Entry time: 1:37.01 (+2.51)
50m: 46.28
100m: 1:39.52
(53.24)
14 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 1:41.53 +25.88
Entry time: 1:42.75 (-1.22)
50m: 47.21
100m: 1:41.53
(54.32)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.73 1:11.82
Entry time: 1:12.59 (-0.77)
50m: 33.80
100m: 1:11.82
(38.02)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.62 1:12.43 +0.61
Entry time: 1:11.90 (+0.53)
50m: 34.42
100m: 1:12.43
(38.01)
3 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.71 1:13.29 +1.47
Entry time: 1:14.87 (-1.58)
50m: 34.40
100m: 1:13.29
(38.89)
4 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.62 1:13.33 +1.51
Entry time: 1:13.41 (-0.08)
50m: 35.00
100m: 1:13.33
(38.33)
5 Sofie Nauklér 2006 Simmis Grani +0.65 1:14.24 +2.42
Entry time: 1:16.42 (-2.18)
50m: 34.82
100m: 1:14.24
(39.42)
6 Venla Almira 2006 Simmis Grani +0.75 1:20.51 +8.69
Entry time: 1:23.39 (-2.88)
50m: 37.93
100m: 1:20.51
(42.58)
7 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.82 1:22.57 +10.75
Entry time: 1:24.76 (-2.19)
50m: 39.07
100m: 1:22.57
(43.50)
8 Unna Korja 2006 Helsingfors Simsällskap 1:23.38 +11.56
Entry time: 1:23.58 (-0.20)
50m: 38.42
100m: 1:23.38
(44.96)
9 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.87 1:24.47 +12.65
Entry time: 1:25.63 (-1.16)
50m: 39.07
100m: 1:24.47
(45.40)
10 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo +0.68 1:25.37 +13.55
Entry time: 1:28.17 (-2.80)
50m: 39.69
100m: 1:25.37
(45.68)
11 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.77 1:27.10 +15.28
Entry time: 1:25.95 (+1.15)
50m: 40.42
100m: 1:27.10
(46.68)
12 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo +0.65 1:28.60 +16.78
Entry time: 1:29.05 (-0.45)
50m: 41.87
100m: 1:28.60
(46.73)
13 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo +0.80 1:29.52 +17.70
Entry time: 1:33.25 (-3.73)
50m: 42.80
100m: 1:29.52
(46.72)
14 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo 1:29.81 +17.99
Entry time: 1:56.13 (-26.32)
50m: 42.62
100m: 1:29.81
(47.19)
15 Amanda Nilsson 2006 Cetus Espoo +0.61 1:29.91 +18.09
Entry time: 1:34.66 (-4.75)
50m: 42.54
100m: 1:29.91
(47.37)
16 Milla Liimatainen 2006 ORCA Helsinki +0.81 1:30.91 +19.09
Entry time: 1:30.09 (+0.82)
50m: 42.93
100m: 1:30.91
(47.98)
17 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.65 1:31.29 +19.47
Entry time: 1:33.00 (-1.71)
50m: 42.86
100m: 1:31.29
(48.43)
18 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 1:31.91 +20.09
Entry time: 1:29.93 (+1.98)
50m: 43.23
100m: 1:31.91
(48.68)
19 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit 1:33.80 +21.98
Entry time: 1:44.91 (-11.11)
50m: 44.30
100m: 1:33.80
(49.50)
20 Tua Iivanainen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.59 1:37.52 +25.70
Entry time: 1:29.86 (+7.66)
50m: 46.61
100m: 1:37.52
(50.91)
- Ariel  Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap DSQ 7.5
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.73 1:12.03
Entry time: 1:13.33 (-1.30)
50m: 33.53
100m: 1:12.03
(38.50)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.71 1:14.54 +2.51
Entry time: 1:11.59 (+2.95)
50m: 35.01
100m: 1:14.54
(39.53)
3 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.62 1:15.19 +3.16
Entry time: 1:15.60 (-0.41)
50m: 35.93
100m: 1:15.19
(39.26)
4 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki +0.71 1:16.51 +4.48
Entry time: 1:16.92 (-0.41)
50m: 36.10
100m: 1:16.51
(40.41)
5 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.69 1:17.09 +5.06
Entry time: 1:18.86 (-1.77)
50m: 36.52
100m: 1:17.09
(40.57)
6 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.59 1:19.95 +7.92
Entry time: 1:20.20 (-0.25)
50m: 37.38
100m: 1:19.95
(42.57)
7 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.71 1:21.88 +9.85
Entry time: 1:25.28 (-3.40)
50m: 38.57
100m: 1:21.88
(43.31)
8 Lotta Nevalainen 2005 Cetus Espoo +0.73 1:26.25 +14.22
Entry time: 1:21.52 (+4.73)
50m: 40.52
100m: 1:26.25
(45.73)
9 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo +0.60 1:26.37 +14.34
50m: 40.31
100m: 1:26.37
(46.06)
10 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo 1:26.49 +14.46
Entry time: 1:27.76 (-1.27)
50m: 40.23
100m: 1:26.49
(46.26)
11 Anna Bernards 2005 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:27.94 +15.91
Entry time: 1:30.59 (-2.65)
50m: 41.55
100m: 1:27.94
(46.39)
12 Saara Turunen 2005 HTU Stadi +0.80 1:33.20 +21.17
50m: 43.54
100m: 1:33.20
(49.66)
Event official at: 30/10/2020 19.01.38
2020-10-31 12.09.30 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner