2021-10-26   04:06:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Alesimmarna Microtävling Oktober 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 1, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Frövén 2006 Föreningen Alesimmarna 33.50
2 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 36.64 +3.14
3 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna 39.25 +5.75
4 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 40.84 +7.34
5 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna 43.56 +10.06
6 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 44.80 +11.30
7 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 46.43 +12.93
8 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 48.33 +14.83
9 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 1:01.29 +27.79
10 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:02.11 +28.61
- Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-10-25 16:39:10
2020-10-25 16:39:14 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna
Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 36.76
2 Axel Westman 2006 Föreningen Alesimmarna 36.92 +0.16
3 Wilmer Erixon 2005 Föreningen Alesimmarna 40.69 +3.93
4 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna 41.10 +4.34
5 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 41.32 +4.56
6 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 44.46 +7.70
7 Emil Wahlqvist 2007 Föreningen Alesimmarna 44.52 +7.76
8 Ebba Westman 2009 Föreningen Alesimmarna 45.54 +8.78
9 Ebba Berggren 2010 Föreningen Alesimmarna 45.64 +8.88
10 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 45.72 +8.96
11 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 46.50 +9.74
12 Elias Johansson 2009 Föreningen Alesimmarna 46.79 +10.03
13 Lucas Sundberg 2008 Föreningen Alesimmarna 47.31 +10.55
14 Arvid Olsson 2008 Kungälvs Simsällskap 47.68 +10.92
15 Amanda Ottersten 2009 Föreningen Alesimmarna 48.87 +12.11
16 Tindra Skog 2009 Föreningen Alesimmarna 49.86 +13.10
17 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 50.60 +13.84
18 Viktor Anderström 2007 Kungälvs Simsällskap 51.65 +14.89
19 Anton Ottersten 2008 Föreningen Alesimmarna 51.70 +14.94
20 Julia Andersson 2010 Föreningen Alesimmarna 54.17 +17.41
21 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 56.54 +19.78
22 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 57.27 +20.51
23 Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap 59.03 +22.27
24 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 1:02.14 +25.38
- Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna DSQ
Grenen officiell:  2020-10-25 16:49:20
2020-10-25 17:01:56 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna
Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Lakkala 2006 Föreningen Alesimmarna 42.46
2 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 43.41 +0.95
3 Wilmer Erixon 2005 Föreningen Alesimmarna 45.17 +2.71
4 Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna 46.14 +3.68
5 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 46.57 +4.11
6 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna 47.49 +5.03
7 Axel Westman 2006 Föreningen Alesimmarna 47.74 +5.28
8 Ebba Berggren 2010 Föreningen Alesimmarna 48.93 +6.47
9 Clara Källefjärd 2009 Föreningen Alesimmarna 49.86 +7.40
10 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 51.22 +8.76
11 Tindra Skog 2009 Föreningen Alesimmarna 51.46 +9.00
12 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 53.39 +10.93
12 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 53.39 +10.93
14 Ebba Westman 2009 Föreningen Alesimmarna 55.97 +13.51
15 Linn Holmqvist 2010 Föreningen Alesimmarna 56.99 +14.53
16 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 57.66 +15.20
17 Elias Johansson 2009 Föreningen Alesimmarna 1:00.08 +17.62
18 Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap 1:00.27 +17.81
19 Julia Andersson 2010 Föreningen Alesimmarna 1:01.85 +19.39
20 Anton Ottersten 2008 Föreningen Alesimmarna 1:01.95 +19.49
21 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 1:04.72 +22.26
22 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 1:06.85 +24.39
23 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 1:07.90 +25.44
- Viktor Anderström 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-10-25 17:02:05
2020-10-25 17:02:13 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna
Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 4, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Frövén 2006 Föreningen Alesimmarna 31.60
2 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 31.61 +0.01
3 Axel Westman 2006 Föreningen Alesimmarna 32.07 +0.47
4 Wilmer Erixon 2005 Föreningen Alesimmarna 32.32 +0.72
5 Emilia Lakkala 2006 Föreningen Alesimmarna 32.76 +1.16
6 Theo Berglund Bokedal 2005 Föreningen Alesimmarna 34.09 +2.49
7 Emil Wahlqvist 2007 Föreningen Alesimmarna 34.17 +2.57
8 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna 34.39 +2.79
9 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna 34.60 +3.00
10 Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna 34.98 +3.38
11 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 37.05 +5.45
12 Lucas Sundberg 2008 Föreningen Alesimmarna 39.02 +7.42
13 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 39.17 +7.57
14 Ebba Westman 2009 Föreningen Alesimmarna 40.01 +8.41
15 Ebba Berggren 2010 Föreningen Alesimmarna 42.43 +10.83
16 Tindra Skog 2009 Föreningen Alesimmarna 42.65 +11.05
17 Linn Holmqvist 2010 Föreningen Alesimmarna 42.82 +11.22
18 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 43.63 +12.03
19 Amanda Ottersten 2009 Föreningen Alesimmarna 43.70 +12.10
20 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 43.97 +12.37
21 Anton Ottersten 2008 Föreningen Alesimmarna 44.83 +13.23
22 Elias Johansson 2009 Föreningen Alesimmarna 44.98 +13.38
23 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap 45.03 +13.43
24 Viktor Anderström 2007 Kungälvs Simsällskap 45.48 +13.88
25 Julia Andersson 2010 Föreningen Alesimmarna 47.06 +15.46
26 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap 48.64 +17.04
27 Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap 50.78 +19.18
28 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 55.36 +23.76
29 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 56.13 +24.53
- Clara Källefjärd 2009 Föreningen Alesimmarna DNS
Grenen officiell:  2020-10-25 17:19:19
2020-10-25 17:19:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna
Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 8, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Westman 2006 Föreningen Alesimmarna 1:09.49
50m: 33.51
100m: 1:09.49
(35.98)
2 Wilmer Erixon 2005 Föreningen Alesimmarna 1:13.61 +4.12
100m: 1:13.61
(1:13.61)
3 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna 1:16.86 +7.37
100m: 1:16.86
(1:16.86)
4 Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna 1:17.62 +8.13
50m: 37.92
100m: 1:17.62
(39.70)
5 Emil Wahlqvist 2007 Föreningen Alesimmarna 1:17.78 +8.29
50m: 38.68
100m: 1:17.78
(39.10)
6 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna 1:18.67 +9.18
50m: 37.59
100m: 1:18.67
(41.08)
7 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 1:27.10 +17.61
100m: 1:27.10
(1:27.10)
8 Arvid Olsson 2008 Kungälvs Simsällskap 1:28.80 +19.31
50m: 41.38
100m: 1:28.80
(47.42)
9 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 1:29.59 +20.10
100m: 1:29.59
(1:29.59)
10 Ebba Berggren 2010 Föreningen Alesimmarna 1:34.14 +24.65
100m: 1:34.14
(1:34.14)
11 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap 1:34.77 +25.28
100m: 1:34.77
(1:34.77)
12 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 1:36.50 +27.01
100m: 1:36.50
(1:36.50)
13 Julia Andersson 2010 Föreningen Alesimmarna 1:43.40 +33.91
100m: 1:43.40
(1:43.40)
14 Anton Ottersten 2008 Föreningen Alesimmarna 1:43.66 +34.17
50m: 1:43.66
100m: 1:43.66
()
15 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 2:00.09 +50.60
100m: 2:00.09
(2:00.09)
16 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 2:05.28 +55.79
100m: 2:05.28
(2:05.28)
- Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ
- Dunia Ayad 2008 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-10-25 17:33:24
2020-10-25 17:33:27 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna
Document
Resultat
Alesimmarna Microtävling Oktober 2020
Plats: Skepplandahallen Arrangör: Alesimmarna
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 okt 2020 till den 25 okt 2020
Gren 9, 100m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Klerfors 2007 Föreningen Alesimmarna 1:21.48
50m: 38.53
100m: 1:21.48
(42.95)
2 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Alesimmarna 1:28.40 +6.92
50m: 42.49
100m: 1:28.40
(45.91)
3 Minella Jacksson 2006 Föreningen Alesimmarna 1:28.78 +7.30
50m: 41.70
100m: 1:28.78
(47.08)
4 Wilmer Erixon 2005 Föreningen Alesimmarna 1:30.39 +8.91
50m: 43.12
100m: 1:30.39
(47.27)
5 Luke Morolok Baeckstrom 2010 Kungälvs Simsällskap 1:36.45 +14.97
50m: 44.79
100m: 1:36.45
(51.66)
6 Elsa Erixon 2007 Föreningen Alesimmarna 1:36.49 +15.01
50m: 47.39
100m: 1:36.49
(49.10)
7 Elias Kobel 2010 Kungälvs Simsällskap 1:37.08 +15.60
50m: 42.35
100m: 1:37.08
(54.73)
8 Ebba Berggren 2010 Föreningen Alesimmarna 1:44.33 +22.85
50m: 52.50
100m: 1:44.33
(51.83)
9 Julia Rosman 2010 Kungälvs Simsällskap 1:45.38 +23.90
50m: 50.80
100m: 1:45.38
(54.58)
10 Viktor Anderström 2007 Kungälvs Simsällskap 1:50.48 +29.00
50m: 52.72
100m: 1:50.48
(57.76)
11 Elias Johansson 2009 Föreningen Alesimmarna 1:57.56 +36.08
100m: 1:57.56
(1:57.56)
12 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 2:01.92 +40.44
50m: 54.62
100m: 2:01.92
(1:07.30)
13 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap 2:10.11 +48.63
50m: 1:00.60
100m: 2:10.11
(1:09.51)
14 Rahim Debis 2008 Kungälvs Simsällskap 2:17.99 +56.51
50m: 1:09.83
100m: 2:17.99
(1:08.16)
- Axel Westman 2006 Föreningen Alesimmarna DSQ Fel. simsätt
- Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap DSQ Felaktig vä fj-ry
- Lukas Stajminger 2007 Kungälvs Simsällskap DSQ Fel sims. fj
- Dunia Ayad 2008 Kungälvs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-10-25 17:50:09
2020-10-25 17:50:11 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Föreningen Alesimmarna

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner