2021-06-21   19:30:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Neppan Micro II

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 11, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Annahi Barrera Mondaca 2002 Simklubben Neptun 39.21 50m Fjärilsim
50m: 39.21
Agnes Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 40.13 50m Bröstsim
50m: 40.13
Alexandra Berggren 2002 Simklubben Neptun 34.29 50m Frisim
50m: 34.29
Ebba Bjerstedt 2005 Simklubben Neptun 44.67 50m Fjärilsim
50m: 44.67
Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun 1:25.96 100m Bröstsim
50m: 40.42
100m: 1:25.96
(45.54)
Doga Calik 2009 Simklubben Neptun 43.84 50m Ryggsim
50m: 43.84
Isa Carlsund 2006 Simklubben Neptun 1:44.82 100m Bröstsim
50m: 48.76
100m: 1:44.82
(56.06)
Ester Demir 2007 Simklubben Neptun 1:26.15 100m Frisim
50m: 39.48
100m: 1:26.15
(46.67)
Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 1:25.47 100m Bröstsim
50m: 40.46
100m: 1:25.47
(45.01)
Erika Gullberg 2003 Simklubben Neptun 31.70 50m Frisim
50m: 31.70
Gry Hellgren Möller 2003 Simklubben Neptun 1:10.28 100m Frisim
50m: 33.65
100m: 1:10.28
(36.63)
Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 1:35.35 100m Bröstsim SR-SB6
50m: 44.39
100m: 1:35.35
(50.96)
Sofia Lofter 2008 Simklubben Neptun 47.41 50m Bröstsim
50m: 47.41
Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 1:27.27 100m Bröstsim
50m: 41.45
100m: 1:27.27
(45.82)
Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 1:17.50 100m Ryggsim
50m: 37.49
100m: 1:17.50
(40.01)
2020-10-10 18:15:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 12, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun 33.27 50m Frisim
50m: 33.27
Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun 56.75 100m Frisim
50m: 27.17
100m: 56.75
(29.58)
Alexander Jansson 2002 Simklubben Neptun 28.82 50m Fjärilsim
50m: 28.82
Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 1:27.97 100m Bröstsim
50m: 40.31
100m: 1:27.97
(47.66)
Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun 33.89 50m Bröstsim
50m: 33.89
Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 39.83 50m Fjärilsim
50m: 39.83
Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 1:02.37 100m Frisim
50m: 29.12
100m: 1:02.37
(33.25)
2020-10-10 18:15:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 13, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Annahi Barrera Mondaca 2002 Simklubben Neptun 35.33 50m Frisim
50m: 35.33
Agnes Behrenfeldt 2004 Simklubben Neptun 1:26.18 100m Bröstsim
50m: 40.58
100m: 1:26.18
(45.60)
Alexandra Berggren 2002 Simklubben Neptun 44.58 50m Bröstsim
50m: 44.58
Ebba Bjerstedt 2005 Simklubben Neptun 47.91 50m Bröstsim
50m: 47.91
Engla Blanco 2006 Simklubben Neptun 1:09.92 100m Frisim
50m: 33.86
100m: 1:09.92
(36.06)
Doga Calik 2009 Simklubben Neptun DSQ 100m Medley
Isa Carlsund 2006 Simklubben Neptun 38.35 50m Frisim
50m: 38.35
Ester Demir 2007 Simklubben Neptun 51.60 50m Bröstsim
50m: 51.60
Li Elveskog 2004 Simklubben Neptun 3:05.68 200m Bröstsim
50m: 42.23
200m: 3:05.68
(3:05.68)
Erika Gullberg 2003 Simklubben Neptun 35.16 50m Fjärilsim
50m: 35.16
Gry Hellgren Möller 2003 Simklubben Neptun 35.38 50m Fjärilsim
50m: 35.38
Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 1:13.92 100m Frisim SR-S7
50m: 35.42
100m: 1:13.92
(38.50)
Sofia Lofter 2008 Simklubben Neptun 41.38 50m Frisim
50m: 41.38
Saga Lööf 2005 Simklubben Neptun 38.68 50m Ryggsim
50m: 38.68
Ines Wijk 2006 Simklubben Neptun 1:10.08 100m Frisim
50m: 34.41
100m: 1:10.08
(35.67)
2020-10-10 18:15:42 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 14, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Aiden Gijsen 2007 Simklubben Neptun 40.71 50m Ryggsim
50m: 40.71
Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun 1:14.71 100m Bröstsim
50m: 35.36
100m: 1:14.71
(39.35)
Alexander Jansson 2002 Simklubben Neptun 26.71 50m Frisim
50m: 26.71
Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 1:04.32 100m Frisim
50m: 30.39
100m: 1:04.32
(33.93)
Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun 1:05.32 100m Medley
50m: 30.06
100m: 1:05.32
(35.26)
Martin Prochazka 2006 Simklubben Neptun 33.58 50m Frisim
50m: 33.58
Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 28.83 50m Frisim
50m: 28.83
2020-10-10 18:15:43 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 15, 400m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 4:48.59 400m Frisim
50m: 33.04
100m: 1:09.51
(36.47)
150m: 1:45.81
(36.30)
200m: 2:22.53
(36.72)
250m: 2:59.31
(36.78)
300m: 3:36.11
(36.80)
350m: 4:13.07
(36.96)
400m: 4:48.59
(35.52)
Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 5:28.47 400m Medley
50m: 35.13
100m: 1:17.85
(42.72)
150m: 1:58.56
(40.71)
200m: 2:39.61
(41.05)
250m: 3:25.42
(45.81)
300m: 4:11.95
(46.53)
350m: 4:50.72
(38.77)
400m: 5:28.47
(37.75)
Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 5:05.90 400m Frisim
50m: 35.48
100m: 1:14.91
(39.43)
150m: 1:54.21
(39.30)
200m: 2:33.27
(39.06)
250m: 3:12.00
(38.73)
300m: 3:50.52
(38.52)
350m: 4:27.97
(37.45)
400m: 5:05.90
(37.93)
Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 5:40.10 400m Frisim SR-S7
50m: 37.07
100m: 1:17.85
(40.78)
150m: 2:01.26
(43.41)
200m: 2:46.09
(44.83)
250m: 3:30.19
(44.10)
300m: 4:15.21
(45.02)
350m: 4:58.92
(43.71)
400m: 5:40.10
(41.18)
2020-10-10 18:15:46 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 16, 400m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun 5:29.42 400m Frisim
50m: 38.34
100m: 1:19.96
(41.62)
150m: 2:02.55
(42.59)
200m: 2:44.92
(42.37)
250m: 3:25.99
(41.07)
300m: 4:09.28
(43.29)
350m: 4:50.83
(41.55)
400m: 5:29.42
(38.59)
Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun 7:44.78 400m Frisim
50m: 47.04
100m: 1:41.29
(54.25)
150m: 2:39.45
(58.16)
200m: 3:39.77
(1:00.32)
250m: 4:40.77
(1:01.00)
300m: 5:41.47
(1:00.70)
350m: 6:42.00
(1:00.53)
400m: 7:44.78
(1:02.78)
Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun DSQ 400m Frisim
Malte Haargaard 2003 Simklubben Neptun DNS 400m Frisim
Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 4:41.07 400m Frisim
50m: 30.34
100m: 1:04.86
(34.52)
150m: 1:40.76
(35.90)
200m: 2:17.17
(36.41)
250m: 2:53.75
(36.58)
300m: 3:30.09
(36.34)
350m: 4:05.80
(35.71)
400m: 4:41.07
(35.27)
2020-10-10 18:15:48 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 21, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 31.13
2 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 31.35 +0.22
3 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 31.53 +0.40
4 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 31.58 +0.45
5 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 31.61 +0.48
6 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 31.63 +0.50
7 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 31.64 +0.51
8 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 31.90 +0.77
9 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 32.09 +0.96
10 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 32.10 +0.97
11 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 32.31 +1.18
12 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 32.51 +1.38
13 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun 32.73 +1.60
14 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 33.65 +2.52
15 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun 33.71 +2.58
16 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 33.78 +2.65
17 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 33.83 +2.70
18 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun 34.00 +2.87
19 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 34.21 +3.08
20 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun 34.34 +3.21
21 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun 34.52 +3.39
22 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 35.31 +4.18
23 Tove Eriksson 2009 Simklubben Neptun 35.44 +4.31
24 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 35.72 +4.59
25 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun 36.13 +5.00
26 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun 36.79 +5.66
27 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun 37.41 +6.28
28 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun 38.51 +7.38
29 Alma Lundströmer 2008 Simklubben Neptun 38.59 +7.46
30 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun 38.72 +7.59
31 Alice Berg 2009 Simklubben Neptun 40.23 +9.10
- Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 15:40:00
2020-10-10 18:15:33 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 22, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 1:16.70
50m: 36.87
100m: 1:16.70
(39.83)
2 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 1:19.68 +2.98
50m: 38.97
100m: 1:19.68
(40.71)
3 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun 1:21.82 +5.12
50m: 38.95
100m: 1:21.82
(42.87)
4 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 1:23.50 +6.80
50m: 40.39
100m: 1:23.50
(43.11)
5 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun 1:24.61 +7.91
50m: 40.38
100m: 1:24.61
(44.23)
6 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 1:29.23 +12.53
50m: 42.11
100m: 1:29.23
(47.12)
7 Tove Eriksson 2009 Simklubben Neptun 1:31.07 +14.37
50m: 44.56
100m: 1:31.07
(46.51)
8 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun 1:43.52 +26.82
50m: 49.88
100m: 1:43.52
(53.64)
9 Alma Lundströmer 2008 Simklubben Neptun 1:50.09 +33.39
50m: 53.00
100m: 1:50.09
(57.09)
- Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2020-10-10 15:57:58
2020-10-10 18:15:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 23, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 1:27.77
50m: 41.90
100m: 1:27.77
(45.87)
2 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 1:28.02 +0.25
50m: 41.68
100m: 1:28.02
(46.34)
3 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 1:29.16 +1.39
50m: 41.67
100m: 1:29.16
(47.49)
4 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 1:30.96 +3.19
50m: 43.29
100m: 1:30.96
(47.67)
5 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun 1:32.42 +4.65
50m: 43.32
100m: 1:32.42
(49.10)
6 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 1:32.60 +4.83
50m: 43.05
100m: 1:32.60
(49.55)
7 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun 1:32.61 +4.84
50m: 43.90
100m: 1:32.61
(48.71)
8 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 1:32.85 +5.08
50m: 42.52
100m: 1:32.85
(50.33)
9 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 1:33.45 +5.68
50m: 44.12
100m: 1:33.45
(49.33)
10 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 1:33.97 +6.20
50m: 44.11
100m: 1:33.97
(49.86)
11 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 1:34.06 +6.29
50m: 44.55
100m: 1:34.06
(49.51)
12 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 1:37.07 +9.30
50m: 45.83
100m: 1:37.07
(51.24)
13 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 1:39.20 +11.43
50m: 47.71
100m: 1:39.20
(51.49)
14 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun 1:41.42 +13.65
50m: 48.97
100m: 1:41.42
(52.45)
15 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun 1:41.55 +13.78
50m: 47.51
100m: 1:41.55
(54.04)
16 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 1:42.20 +14.43
50m: 49.23
100m: 1:42.20
(52.97)
17 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun 1:43.27 +15.50
50m: 48.29
100m: 1:43.27
(54.98)
18 Alice Berg 2009 Simklubben Neptun 1:44.74 +16.97
50m: 49.56
100m: 1:44.74
(55.18)
19 Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun 1:44.99 +17.22
50m: 50.87
100m: 1:44.99
(54.12)
20 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun 1:48.03 +20.26
50m: 52.12
100m: 1:48.03
(55.91)
21 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun 1:52.64 +24.87
50m: 54.20
100m: 1:52.64
(58.44)
Grenen officiell:  2020-10-10 16:12:51
2020-10-10 18:15:28 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 24, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 2:53.33
50m: 37.43
100m: 1:19.52
(42.09)
150m: 2:12.77
(53.25)
200m: 2:53.33
(40.56)
2 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 2:53.83 +0.50
50m: 37.08
100m: 1:23.21
(46.13)
150m: 2:14.27
(51.06)
200m: 2:53.83
(39.56)
3 Lea Rodin 2006 Simklubben Neptun 2:54.08 +0.75
50m: 37.30
100m: 1:21.04
(43.74)
150m: 2:15.18
(54.14)
200m: 2:54.08
(38.90)
4 Felicia Berg 2007 Simklubben Neptun 2:54.46 +1.13
50m: 37.82
100m: 1:21.45
(43.63)
150m: 2:13.07
(51.62)
200m: 2:54.46
(41.39)
5 Agnes Harlin Emanuelson 2008 Simklubben Neptun 2:54.64 +1.31
50m: 37.36
100m: 1:23.40
(46.04)
150m: 2:16.20
(52.80)
200m: 2:54.64
(38.44)
6 Sheila Hedman 2006 Simklubben Neptun 2:55.30 +1.97
50m: 37.23
100m: 1:23.57
(46.34)
150m: 2:14.75
(51.18)
200m: 2:55.30
(40.55)
7 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun 2:57.57 +4.24
50m: 38.79
100m: 1:22.67
(43.88)
150m: 2:16.46
(53.79)
200m: 2:57.57
(41.11)
8 Molly Brodd 2008 Simklubben Neptun 2:58.81 +5.48
50m: 40.82
100m: 1:23.25
(42.43)
150m: 2:16.70
(53.45)
200m: 2:58.81
(42.11)
9 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 3:01.05 +7.72
50m: 38.90
100m: 1:22.93
(44.03)
150m: 2:21.34
(58.41)
200m: 3:01.05
(39.71)
10 Felicia Forss 2009 Simklubben Neptun 3:01.76 +8.43
50m: 39.15
100m: 1:27.53
(48.38)
150m: 2:17.47
(49.94)
200m: 3:01.76
(44.29)
11 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 3:02.86 +9.53
50m: 39.73
100m: 1:27.39
(47.66)
150m: 2:21.00
(53.61)
200m: 3:02.86
(41.86)
12 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 3:08.82 +15.49
50m: 43.37
100m: 1:32.69
(49.32)
150m: 2:26.17
(53.48)
200m: 3:08.82
(42.65)
13 Amy Sterby 2008 Simklubben Neptun 3:09.95 +16.62
50m: 42.02
100m: 1:30.94
(48.92)
150m: 2:24.43
(53.49)
200m: 3:09.95
(45.52)
14 Vivyan Wallqvist 2007 Simklubben Neptun 3:12.18 +18.85
50m: 46.53
100m: 1:37.60
(51.07)
150m: 2:29.45
(51.85)
200m: 3:12.18
(42.73)
15 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 3:12.28 +18.95
50m: 44.75
100m: 1:34.65
(49.90)
150m: 2:27.88
(53.23)
200m: 3:12.28
(44.40)
16 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 3:15.94 +22.61
50m: 48.04
100m: 1:37.31
(49.27)
150m: 2:33.53
(56.22)
200m: 3:15.94
(42.41)
17 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun 3:16.62 +23.29
50m: 45.76
100m: 1:33.81
(48.05)
150m: 2:34.23
(1:00.42)
200m: 3:16.62
(42.39)
18 Tove Eriksson 2009 Simklubben Neptun 3:18.68 +25.35
50m: 47.77
100m: 1:38.03
(50.26)
150m: 2:35.70
(57.67)
200m: 3:18.68
(42.98)
19 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 3:19.03 +25.70
50m: 46.70
100m: 1:37.85
(51.15)
150m: 2:36.58
(58.73)
200m: 3:19.03
(42.45)
20 Elly Skalin 2008 Simklubben Neptun 3:20.09 +26.76
50m: 47.49
100m: 1:40.02
(52.53)
150m: 2:38.39
(58.37)
200m: 3:20.09
(41.70)
21 Louise Löfström 2008 Simklubben Neptun 3:24.36 +31.03
50m: 49.65
100m: 1:40.01
(50.36)
150m: 2:41.29
(1:01.28)
200m: 3:24.36
(43.07)
22 Elsa Ericsson 2008 Simklubben Neptun 3:24.71 +31.38
50m: 46.73
100m: 1:38.39
(51.66)
150m: 2:36.95
(58.56)
200m: 3:24.71
(47.76)
23 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun 3:28.28 +34.95
50m: 51.61
100m: 1:46.04
(54.43)
150m: 2:44.10
(58.06)
200m: 3:28.28
(44.18)
24 Frida Pernbrandt 2008 Simklubben Neptun 3:29.28 +35.95
50m: 52.05
100m: 1:47.56
(55.51)
150m: 2:42.57
(55.01)
200m: 3:29.28
(46.71)
- Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun DSQ
- Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 17:02:02
2020-10-10 18:15:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 31, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun 27.73
2 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 28.09 +0.36
3 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 29.68 +1.95
4 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 30.08 +2.35
5 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 30.09 +2.36
6 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 30.16 +2.43
7 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun 30.17 +2.44
8 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 31.23 +3.50
9 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 31.75 +4.02
10 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 31.89 +4.16
11 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 32.68 +4.95
12 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 32.72 +4.99
13 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 33.14 +5.41
14 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun 33.46 +5.73
15 Oskar Eriksson 2007 Simklubben Neptun 33.87 +6.14
16 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun 33.99 +6.26
17 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun 35.05 +7.32
18 Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun 37.95 +10.22
19 Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun 38.83 +11.10
20 Eije Kindgren 2009 Simklubben Neptun 39.55 +11.82
21 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 42.38 +14.65
- Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 17:57:19
2020-10-10 18:46:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 32, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 1:09.48
50m: 33.75
100m: 1:09.48
(35.73)
2 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun 1:14.82 +5.34
50m: 37.32
100m: 1:14.82
(37.50)
3 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 1:17.63 +8.15
50m: 37.26
100m: 1:17.63
(40.37)
4 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 1:20.91 +11.43
50m: 38.13
100m: 1:20.91
(42.78)
5 Eije Kindgren 2009 Simklubben Neptun 1:44.92 +35.44
50m: 50.79
100m: 1:44.92
(54.13)
Grenen officiell:  2020-10-10 18:05:38
2020-10-10 18:46:07 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun 1:21.85
50m: 38.37
100m: 1:21.85
(43.48)
2 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 1:22.22 +0.37
50m: 39.78
100m: 1:22.22
(42.44)
3 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 1:27.39 +5.54
50m: 40.14
100m: 1:27.39
(47.25)
4 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 1:28.70 +6.85
50m: 42.48
100m: 1:28.70
(46.22)
5 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 1:29.86 +8.01
50m: 41.53
100m: 1:29.86
(48.33)
6 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 1:29.96 +8.11
50m: 42.55
100m: 1:29.96
(47.41)
7 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 1:30.34 +8.49
50m: 42.48
100m: 1:30.34
(47.86)
8 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun 1:35.20 +13.35
50m: 45.20
100m: 1:35.20
(50.00)
9 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun 1:35.67 +13.82
50m: 45.41
100m: 1:35.67
(50.26)
10 Oskar Eriksson 2007 Simklubben Neptun 1:39.81 +17.96
50m: 46.93
100m: 1:39.81
(52.88)
11 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 1:41.25 +19.40
50m: 48.60
100m: 1:41.25
(52.65)
12 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun 1:43.11 +21.26
50m: 49.40
100m: 1:43.11
(53.71)
13 Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun 1:46.43 +24.58
50m: 50.73
100m: 1:46.43
(55.70)
14 Lorenzo De Petris 2008 Simklubben Neptun 1:49.57 +27.72
50m: 51.96
100m: 1:49.57
(57.61)
15 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 1:56.45 +34.60
50m: 56.07
100m: 1:56.45
(1:00.38)
- Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun DSQ
- Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 18:19:19
2020-10-10 18:46:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 34, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Forss 2007 Simklubben Neptun 2:36.04
50m: 32.60
100m: 1:11.69
(39.09)
150m: 1:59.52
(47.83)
200m: 2:36.04
(36.52)
2 Tee Thern 2006 Simklubben Neptun 2:39.16 +3.12
50m: 35.12
100m: 1:16.58
(41.46)
150m: 2:05.20
(48.62)
200m: 2:39.16
(33.96)
3 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 2:40.86 +4.82
50m: 37.13
100m: 1:17.01
(39.88)
150m: 2:04.47
(47.46)
200m: 2:40.86
(36.39)
4 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun 2:43.09 +7.05
50m: 36.44
100m: 1:17.98
(41.54)
150m: 2:05.00
(47.02)
200m: 2:43.09
(38.09)
5 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 2:44.61 +8.57
50m: 36.66
100m: 1:20.41
(43.75)
150m: 2:08.24
(47.83)
200m: 2:44.61
(36.37)
6 Vincent Nordlander 2007 Simklubben Neptun 2:47.29 +11.25
50m: 37.79
100m: 1:21.74
(43.95)
150m: 2:09.90
(48.16)
200m: 2:47.29
(37.39)
7 Kasper Lee 2008 Simklubben Neptun 2:48.04 +12.00
50m: 38.40
100m: 1:20.26
(41.86)
150m: 2:10.38
(50.12)
200m: 2:48.04
(37.66)
8 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun 2:49.36 +13.32
50m: 38.18
100m: 1:20.75
(42.57)
150m: 2:11.68
(50.93)
200m: 2:49.36
(37.68)
9 Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun 2:49.56 +13.52
50m: 36.98
100m: 1:23.84
(46.86)
150m: 2:10.00
(46.16)
200m: 2:49.56
(39.56)
10 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 2:53.55 +17.51
50m: 38.23
100m: 1:22.70
(44.47)
150m: 2:13.17
(50.47)
200m: 2:53.55
(40.38)
11 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun 2:54.61 +18.57
50m: 37.53
100m: 1:22.89
(45.36)
150m: 2:13.86
(50.97)
200m: 2:54.61
(40.75)
12 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 2:59.47 +23.43
50m: 40.13
100m: 1:27.79
(47.66)
150m: 2:17.95
(50.16)
200m: 2:59.47
(41.52)
13 Felix Bang 2009 Simklubben Neptun 3:00.02 +23.98
50m: 39.82
100m: 1:27.85
(48.03)
150m: 2:18.78
(50.93)
200m: 3:00.02
(41.24)
14 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 3:07.76 +31.72
50m: 40.76
100m: 1:29.71
(48.95)
150m: 2:26.30
(56.59)
200m: 3:07.76
(41.46)
15 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun 3:08.97 +32.93
50m: 43.48
100m: 1:33.61
(50.13)
150m: 2:25.87
(52.26)
200m: 3:08.97
(43.10)
16 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun 3:09.15 +33.11
50m: 41.51
100m: 1:32.42
(50.91)
150m: 2:24.37
(51.95)
200m: 3:09.15
(44.78)
17 Oskar Eriksson 2007 Simklubben Neptun 3:16.81 +40.77
50m: 43.71
100m: 1:37.13
(53.42)
150m: 2:32.75
(55.62)
200m: 3:16.81
(44.06)
18 Alexander Yegane 2008 Simklubben Neptun 3:21.05 +45.01
50m: 44.50
100m: 1:36.99
(52.49)
150m: 2:35.52
(58.53)
200m: 3:21.05
(45.53)
19 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 3:46.42 +1:10.38
50m: 52.68
100m: 1:49.25
(56.57)
150m: 2:54.08
(1:04.83)
200m: 3:46.42
(52.34)
- Hugo Vallin 2010 Simklubben Neptun DSQ
- Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2020-10-10 19:00:18
2020-10-10 19:00:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 41, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun 2:35.76 200m Medley
50m: 34.76
100m: 1:13.93
(39.17)
150m: 2:00.49
(46.56)
200m: 2:35.76
(35.27)
Ebba Eneroth 2003 Simklubben Neptun 41.05 50m Bröstsim
50m: 41.05
Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 2:53.03 200m Bröstsim
50m: 39.14
100m: 1:22.87
(43.73)
150m: 2:07.66
(44.79)
200m: 2:53.03
(45.37)
Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 1:24.54 100m Bröstsim
50m: 39.73
100m: 1:24.54
(44.81)
Tilda Hägbom 2005 Simklubben Neptun 37.37 50m Ryggsim
50m: 37.37
Maja Lindberg 2005 Simklubben Neptun 35.14 50m Fjärilsim
50m: 35.14
2020-10-11 13:18:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 42, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun 2:36.22 200m Frisim
50m: 34.84
100m: 1:14.86
(40.02)
150m: 1:56.32
(41.46)
200m: 2:36.22
(39.90)
Lucas Berg 2008 Simklubben Neptun 38.96 50m Frisim
50m: 38.96
Daniel Fridliand 2007 Simklubben Neptun 32.69 50m Frisim
50m: 32.69
Jonathan Fridliand 2005 Simklubben Neptun 40.21 50m Bröstsim
50m: 40.21
Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 36.96 50m Frisim
50m: 36.96
Jonathan Hörberg 2004 Simklubben Neptun 2:25.10 200m Ryggsim
50m: 33.48
100m: 1:10.40
(36.92)
150m: 1:48.43
(38.03)
200m: 2:25.10
(36.67)
Nicolas Jernberg 2001 Simklubben Neptun 30.83 50m Fjärilsim
50m: 30.83
Felix Lindström 2002 Simklubben Neptun 30.47 50m Frisim
50m: 30.47
Ludvig Rasmuson 2001 Simklubben Neptun 26.22 50m Frisim
50m: 26.22
Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun 2:29.69 200m Medley
50m: 31.46
100m: 1:12.33
(40.87)
150m: 1:56.07
(43.74)
200m: 2:29.69
(33.62)
Georgios Theodosiadis 2005 Simklubben Neptun 30.47 50m Frisim
50m: 30.47
Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun DSQ 50m Bröstsim
2020-10-11 13:25:18 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun
Document
Resultat
Neppan Micro II
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 okt 2020 till den 11 okt 2020
Gren 44, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun 1:22.79 100m Bröstsim
50m: 38.86
100m: 1:22.79
(43.93)
Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun 31.03 50m Frisim
50m: 31.03
Elin Grähs 2004 Simklubben Neptun 29.17 50m Frisim
50m: 29.17
Tilda Hägbom 2005 Simklubben Neptun 33.28 50m Frisim
50m: 33.28
2020-10-11 13:46:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Simklubben Neptun