Resultat för Nääs-Uinnit 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Jakso 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 10, 2020 to loka 10, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 47, 200m Perhosuinti M, P18-P15 15-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.48 |
|
2:05.78 |
101,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.13 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.55 |
|
2:09.27 |
101,27 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.93 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
|
2:10.44 |
99,31 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.55 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Lyytinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.64 |
|
2:19.97 |
96,72 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.53 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
|
|
2:30.75 |
100,05 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.82 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niilo Suhonen |
2004 |
Kampuksen Plaani |
+0.58 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10.10.2020 20.42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 47, 200m Perhosuinti M, P18-P15 19 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Varho |
1997 |
Uinti Tampere |
|
|
2:09.16 |
94,30 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.20 |
(+6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Werneri Koskinen |
1998 |
Uinti Tampere |
+0.61 |
|
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pirkka Perkola |
2001 |
TaTu Tampere |
+0.66 |
|
2:13.64 |
102,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.59 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Veijonen |
2001 |
Kampuksen Plaani |
|
|
2:18.00 |
98,20 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.56 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10.10.2020 20.42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 20.42.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|