2021-06-24   02:39:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
NääsUinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 10, 2020 to loka 10, 2020
Event 6, 100m Perhosuinti N, T17-T14 14-17 years - Final
Sponsor: CM Hiustalo
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.73 1:04.25 104,02 %
Entry time: 1:06.94 (-2.69)
50m: 30.19
100m: 1:04.25
(34.06)
2 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo 1:05.12 99,24 %
Entry time: 1:04.63 (+0.49)
50m: 30.51
100m: 1:05.12
(34.61)
3 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.57 1:06.06 101,31 %
Entry time: 1:06.94 (-0.88)
50m: 31.04
100m: 1:06.06
(35.02)
4 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä +0.67 1:06.71 110,99 %
Entry time: 1:14.95 (-8.24)
50m: 30.41
100m: 1:06.71
(36.30)
5 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo 1:07.28 98,11 %
Entry time: 1:06.03 (+1.25)
50m: 31.16
100m: 1:07.28
(36.12)
6 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.72 1:07.84 97,75 %
Entry time: 1:06.35 (+1.49)
50m: 31.56
100m: 1:07.84
(36.28)
7 Taiga Yritys 2003 Hyvinkään Uimaseura 1:07.98 100,44 %
Entry time: 1:08.28 (-0.30)
50m: 32.20
100m: 1:07.98
(35.78)
8 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere +0.50 1:09.81 97,70 %
Entry time: 1:08.24 (+1.57)
50m: 31.23
100m: 1:09.81
(38.58)
9 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.68 1:10.21 98,29 %
Entry time: 1:09.03 (+1.18)
50m: 32.77
100m: 1:10.21
(37.44)
10 Anni-Maria Laakso 2003 Kampuksen Plaani 1:10.73 100,32 %
Entry time: 1:10.96 (-0.23)
50m: 32.82
100m: 1:10.73
(37.91)
11 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap +0.69 1:11.46 100,97 %
Entry time: 1:12.16 (-0.70)
50m: 32.55
100m: 1:11.46
(38.91)
12 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 1:12.82 94,86 %
Entry time: 1:09.26 (+3.56)
50m: 33.38
100m: 1:12.82
(39.44)
13 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.69 1:13.10 99,60 %
Entry time: 1:12.81 (+0.29)
50m: 32.96
100m: 1:13.10
(40.14)
14 Kiona Amelia Inkilä 2004 Uinti Tampere 1:14.44 93,14 %
Entry time: 1:09.66 (+4.78)
50m: 34.71
100m: 1:14.44
(39.73)
15 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere 1:14.79 99,37 %
Entry time: 1:14.32 (+0.47)
50m: 33.68
100m: 1:14.79
(41.11)
16 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.68 1:16.09 95,19 %
Entry time: 1:12.60 (+3.49)
50m: 34.50
100m: 1:16.09
(41.59)
17 Siiri Reinonen 2004 Hämeenlinnan Uimaseura 1:16.13 97,23 %
Entry time: 1:14.08 (+2.05)
50m: 34.07
100m: 1:16.13
(42.06)
18 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura 1:16.86 97,96 %
Entry time: 1:15.32 (+1.54)
50m: 36.87
100m: 1:16.86
(39.99)
19 Veera Tall 2005 Rauman Uimaseura +0.61 1:17.36 95,63 %
Entry time: 1:14.12 (+3.24)
50m: 34.21
100m: 1:17.36
(43.15)
20 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 1:20.09 97,71 %
Entry time: 1:18.30 (+1.79)
50m: 37.92
100m: 1:20.09
(42.17)
21 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.59 1:21.75 102,55 %
Entry time: 1:23.89 (-2.14)
50m: 37.86
100m: 1:21.75
(43.89)
22 Viivi Kiiveri 2006 Uinti Tampere 1:23.08 98,72 %
Entry time: 1:22.03 (+1.05)
50m: 37.06
100m: 1:23.08
(46.02)
23 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.72 1:24.67 97,93 %
Entry time: 1:22.95 (+1.72)
50m: 38.65
100m: 1:24.67
(46.02)
24 Hilma Husari 2004 Nokian Pyry +0.64 1:25.95 102,00 %
Entry time: 1:27.70 (-1.75)
50m: 39.16
100m: 1:25.95
(46.79)
25 Milja Prepula 2006 Uinti Tampere +0.75 1:26.49 100,08 %
Entry time: 1:26.56 (-0.07)
50m: 38.46
100m: 1:26.49
(48.03)
26 Minea Wiren 2003 Uinti Tampere +0.68 1:26.77 91,79 %
Entry time: 1:20.19 (+6.58)
50m: 38.67
100m: 1:26.77
(48.10)
- Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo DNF
Event official at: 10.10.2020 12.15.15
Event 6, 100m Perhosuinti N, T17-T14 18 and older - Final
Sponsor: CM Hiustalo
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nea Norismaa 1995 Uinti Tampere +0.71 1:01.88 97,36 %
Entry time: 1:00.29 (+1.59)
50m: 29.06
100m: 1:01.88
(32.82)
2 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere +0.71 1:04.19 99,97 %
Entry time: 1:04.17 (+0.02)
50m: 29.98
100m: 1:04.19
(34.21)
3 Claudia Åvist 1997 TaTu Tampere +0.57 1:04.31 99,66 %
Entry time: 1:04.09 (+0.22)
50m: 29.75
100m: 1:04.31
(34.56)
4 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere +0.53 1:05.47
50m: 30.50
100m: 1:05.47
(34.97)
5 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.57 1:05.61 101,47 %
Entry time: 1:06.59 (-0.98)
50m: 30.42
100m: 1:05.61
(35.19)
6 Mette Konttila 2001 Octopus Lohja +0.63 1:06.69 102,29 %
Entry time: 1:08.25 (-1.56)
50m: 30.97
100m: 1:06.69
(35.72)
7 Venla Sofia Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.62 1:07.68 98,91 %
Entry time: 1:06.95 (+0.73)
50m: 31.40
100m: 1:07.68
(36.28)
8 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.68 1:09.15 94,09 %
Entry time: 1:05.29 (+3.86)
50m: 31.86
100m: 1:09.15
(37.29)
9 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.75 1:16.35 99,99 %
Entry time: 1:16.34 (+0.01)
50m: 34.60
100m: 1:16.35
(41.75)
Event official at: 10.10.2020 12.15.15
2020-10-10 12.15.25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner