2021-06-17   19:21:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
NääsUinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 10, 2020 to loka 10, 2020
Event 2, 200m Vapaauinti N, T17-T14 14-17 years - Final
Sponsor: Pihlajalinna
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo 2:04.20 100,50 %
Entry time: 2:04.82 (-0.62)
50m: 29.10
100m: 1:00.46
(31.36)
150m: 1:32.46
(32.00)
200m: 2:04.20
(31.74)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.38 2:05.27 100,19 %
Entry time: 2:05.51 (-0.24)
50m: 29.25
100m: 1:00.83
(31.58)
150m: 1:33.16
(32.33)
200m: 2:05.27
(32.11)
3 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.67 2:07.99 98,65 %
Entry time: 2:06.28 (+1.71)
50m: 30.24
100m: 1:02.59
(32.35)
150m: 1:35.38
(32.79)
200m: 2:07.99
(32.61)
4 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo 2:08.10 100,38 %
Entry time: 2:08.59 (-0.49)
50m: 29.09
100m: 1:02.81
(33.72)
150m: 1:35.83
(33.02)
200m: 2:08.10
(32.27)
5 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere 2:11.68 99,40 %
Entry time: 2:10.89 (+0.79)
50m: 30.92
100m: 1:04.30
(33.38)
150m: 1:38.35
(34.05)
200m: 2:11.68
(33.33)
6 Senni Mattila 2003 Rauman Uimaseura +0.66 2:12.41 98,97 %
Entry time: 2:11.06 (+1.35)
50m: 31.36
100m: 1:04.59
(33.23)
150m: 1:38.42
(33.83)
200m: 2:12.41
(33.99)
7 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo 2:12.66 96,15 %
Entry time: 2:07.74 (+4.92)
50m: 31.21
100m: 1:05.24
(34.03)
150m: 1:39.27
(34.03)
200m: 2:12.66
(33.39)
8 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.52 2:15.53 95,46 %
Entry time: 2:09.64 (+5.89)
50m: 31.23
100m: 1:05.52
(34.29)
150m: 1:40.55
(35.03)
200m: 2:15.53
(34.98)
9 Anni Törmänen 2005 Rauman Uimaseura +0.78 2:17.18 98,22 %
Entry time: 2:14.78 (+2.40)
50m: 31.85
100m: 1:06.50
(34.65)
150m: 1:42.02
(35.52)
200m: 2:17.18
(35.16)
10 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 2:17.72 100,27 %
Entry time: 2:18.09 (-0.37)
50m: 31.87
100m: 1:06.91
(35.04)
150m: 1:42.78
(35.87)
200m: 2:17.72
(34.94)
11 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.78 2:18.12 100,73 %
Entry time: 2:19.14 (-1.02)
50m: 32.32
100m: 1:07.50
(35.18)
150m: 1:43.27
(35.77)
200m: 2:18.12
(34.85)
12 Silva Salonniemi 2006 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.74 2:18.94 107,68 %
Entry time: 2:30.50 (-11.56)
50m: 31.88
100m: 1:07.47
(35.59)
150m: 1:43.99
(36.52)
200m: 2:18.94
(34.95)
13 Ella Uusitalo 2003 Kampuksen Plaani +0.35 2:20.17 100,06 %
Entry time: 2:20.25 (-0.08)
50m: 31.06
100m: 1:06.34
(35.28)
150m: 1:43.20
(36.86)
200m: 2:20.17
(36.97)
14 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere 2:20.25 100,74 %
Entry time: 2:21.30 (-1.05)
50m: 32.15
100m: 1:08.05
(35.90)
150m: 1:44.02
(35.97)
200m: 2:20.25
(36.23)
15 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.53 2:20.42 98,42 %
Entry time: 2:18.24 (+2.18)
50m: 31.88
100m: 1:07.36
(35.48)
150m: 1:44.07
(36.71)
200m: 2:20.42
(36.35)
16 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere +0.55 2:20.58 99,77 %
Entry time: 2:20.26 (+0.32)
50m: 32.98
100m: 1:08.79
(35.81)
150m: 1:44.95
(36.16)
200m: 2:20.58
(35.63)
17 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo 2:20.63 98,75 %
Entry time: 2:18.90 (+1.73)
50m: 31.84
100m: 1:07.57
(35.73)
150m: 1:44.48
(36.91)
200m: 2:20.63
(36.15)
18 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo 2:20.97 99,56 %
Entry time: 2:20.35 (+0.62)
50m: 33.50
100m: 1:09.27
(35.77)
150m: 1:45.77
(36.50)
200m: 2:20.97
(35.20)
19 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo 2:21.08 102,34 %
Entry time: 2:24.46 (-3.38)
50m: 32.80
100m: 1:09.13
(36.33)
150m: 1:45.73
(36.60)
200m: 2:21.08
(35.35)
20 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.74 2:21.18 98,12 %
Entry time: 2:18.57 (+2.61)
50m: 33.13
100m: 1:09.00
(35.87)
150m: 1:45.52
(36.52)
200m: 2:21.18
(35.66)
21 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere 2:21.31 98,73 %
Entry time: 2:19.54 (+1.77)
50m: 32.05
100m: 1:07.94
(35.89)
150m: 1:45.39
(37.45)
200m: 2:21.31
(35.92)
22 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo +0.63 2:21.61 102,10 %
Entry time: 2:24.65 (-3.04)
50m: 31.93
100m: 1:07.98
(36.05)
150m: 1:45.45
(37.47)
200m: 2:21.61
(36.16)
23 Iina Rissanen 2005 Vanders +0.69 2:22.01 96,25 %
Entry time: 2:16.88 (+5.13)
50m: 31.65
100m: 1:07.79
(36.14)
150m: 1:45.62
(37.83)
200m: 2:22.01
(36.39)
24 Aada Viitamäki 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.68 2:22.57 98,30 %
Entry time: 2:20.19 (+2.38)
50m: 31.19
100m: 1:06.58
(35.39)
150m: 1:43.79
(37.21)
200m: 2:22.57
(38.78)
25 Veera Viskari 2005 Hämeenlinnan Uimaseura +0.76 2:23.80 100,32 %
Entry time: 2:24.26 (-0.46)
50m: 32.65
100m: 1:08.84
(36.19)
150m: 1:46.42
(37.58)
200m: 2:23.80
(37.38)
26 Saana Järvinen 2003 Kampuksen Plaani +0.59 2:24.21 100,82 %
Entry time: 2:25.40 (-1.19)
50m: 33.55
100m: 1:10.87
(37.32)
150m: 1:47.77
(36.90)
200m: 2:24.21
(36.44)
27 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo 2:28.47 105,59 %
Entry time: 2:37.26 (-8.79)
50m: 34.63
100m: 1:12.10
(37.47)
150m: 1:51.44
(39.34)
200m: 2:28.47
(37.03)
28 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 2:28.65 98,06 %
Entry time: 2:25.82 (+2.83)
50m: 33.54
100m: 1:11.26
(37.72)
150m: 1:50.22
(38.96)
200m: 2:28.65
(38.43)
29 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere 2:29.45 100,11 %
Entry time: 2:29.61 (-0.16)
50m: 33.24
100m: 1:11.12
(37.88)
150m: 1:50.47
(39.35)
200m: 2:29.45
(38.98)
30 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.72 2:29.75 99,91 %
Entry time: 2:29.61 (+0.14)
50m: 33.71
100m: 1:11.19
(37.48)
150m: 1:50.94
(39.75)
200m: 2:29.75
(38.81)
31 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo 2:29.80 99,94 %
Entry time: 2:29.71 (+0.09)
50m: 33.99
100m: 1:12.09
(38.10)
150m: 1:51.39
(39.30)
200m: 2:29.80
(38.41)
32 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo 2:31.92 95,06 %
Entry time: 2:24.77 (+7.15)
50m: 33.77
100m: 1:11.09
(37.32)
150m: 1:52.12
(41.03)
200m: 2:31.92
(39.80)
33 Vilja Rautell 2004 Octopus Lohja 2:33.34 99,79 %
Entry time: 2:33.02 (+0.32)
50m: 35.31
100m: 1:13.81
(38.50)
150m: 1:53.95
(40.14)
200m: 2:33.34
(39.39)
34 Siiri Päivärinta 2005 Cetus Espoo +0.73 2:33.57 95,55 %
Entry time: 2:27.03 (+6.54)
50m: 33.53
100m: 1:11.37
(37.84)
150m: 1:52.20
(40.83)
200m: 2:33.57
(41.37)
35 Ronja Rantanen 2005 Porin Uimaseura 2:35.27 102,76 %
Entry time: 2:39.68 (-4.41)
50m: 34.89
100m: 1:13.44
(38.55)
150m: 1:54.11
(40.67)
200m: 2:35.27
(41.16)
36 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere +0.56 2:35.34 98,55 %
Entry time: 2:33.12 (+2.22)
50m: 35.03
100m: 1:14.59
(39.56)
150m: 1:54.94
(40.35)
200m: 2:35.34
(40.40)
37 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura +0.85 2:38.62 100,06 %
Entry time: 2:38.72 (-0.10)
50m: 35.34
100m: 1:15.35
(40.01)
150m: 1:57.51
(42.16)
200m: 2:38.62
(41.11)
38 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.80 2:39.02 101,13 %
Entry time: 2:40.83 (-1.81)
50m: 36.05
100m: 1:15.88
(39.83)
150m: 1:58.01
(42.13)
200m: 2:39.02
(41.01)
39 Elviira Salminen 2006 Porin Uimaseura +0.76 2:49.77 102,86 %
Entry time: 2:54.77 (-5.00)
50m: 38.54
100m: 1:21.57
(43.03)
150m: 2:07.13
(45.56)
200m: 2:49.77
(42.64)
40 Saga Peltolehto 2003 Uinti Tampere 2:51.48 101,10 %
Entry time: 2:53.39 (-1.91)
50m: 39.51
100m: 1:23.48
(43.97)
150m: 2:07.73
(44.25)
200m: 2:51.48
(43.75)
41 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere 2:53.34
50m: 37.28
100m: 1:21.49
(44.21)
150m: 2:07.71
(46.22)
200m: 2:53.34
(45.63)
42 maisa savisto 2006 Uinti Tampere 2:55.82 98,06 %
Entry time: 2:52.48 (+3.34)
50m: 37.98
100m: 1:21.86
(43.88)
200m: 2:55.82
(2:55.82)
43 Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere +0.72 2:56.13
50m: 38.94
100m: 1:23.94
(45.00)
150m: 2:10.83
(46.89)
200m: 2:56.13
(45.30)
Event official at: 10.10.2020 11.48.41
Event 2, 200m Vapaauinti N, T17-T14 18 and older - Final
Sponsor: Pihlajalinna
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.67 2:08.39 98,14 %
Entry time: 2:06.04 (+2.35)
50m: 29.61
100m: 1:02.26
(32.65)
150m: 1:35.70
(33.44)
200m: 2:08.39
(32.69)
2 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere +0.61 2:11.31 98,47 %
Entry time: 2:09.33 (+1.98)
50m: 30.99
100m: 1:04.82
(33.83)
150m: 1:38.74
(33.92)
200m: 2:11.31
(32.57)
3 Jenni Lampi 2000 Uinti Tampere +0.58 2:11.79 97,22 %
Entry time: 2:08.23 (+3.56)
50m: 30.75
100m: 1:03.86
(33.11)
150m: 1:37.74
(33.88)
200m: 2:11.79
(34.05)
4 Nea Reunanen 2001 Hämeenlinnan Uimaseura 2:14.30 100,10 %
Entry time: 2:14.44 (-0.14)
50m: 29.58
100m: 1:03.53
(33.95)
150m: 1:38.64
(35.11)
200m: 2:14.30
(35.66)
5 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.58 2:15.11 92,85 %
Entry time: 2:06.09 (+9.02)
50m: 30.91
100m: 1:04.90
(33.99)
150m: 1:40.08
(35.18)
200m: 2:15.11
(35.03)
6 Emma von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.80 2:16.10 93,83 %
Entry time: 2:08.19 (+7.91)
50m: 31.72
100m: 1:06.34
(34.62)
150m: 1:41.44
(35.10)
200m: 2:16.10
(34.66)
7 Anna Rantanen 2001 TaTu Tampere +0.56 2:16.24 99,69 %
Entry time: 2:15.82 (+0.42)
50m: 30.95
100m: 1:05.47
(34.52)
150m: 1:40.93
(35.46)
200m: 2:16.24
(35.31)
8 Helmi Viitasalo 2002 Rauman Uimaseura +0.81 2:21.19 99,84 %
Entry time: 2:20.96 (+0.23)
50m: 32.72
100m: 1:08.60
(35.88)
150m: 1:45.05
(36.45)
200m: 2:21.19
(36.14)
9 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.77 2:23.44 96,22 %
Entry time: 2:18.21 (+5.23)
50m: 32.80
100m: 1:09.74
(36.94)
150m: 1:46.93
(37.19)
200m: 2:23.44
(36.51)
10 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo 2:43.46 102,45 %
Entry time: 2:47.56 (-4.10)
50m: 36.37
100m: 1:17.81
(41.44)
150m: 2:00.85
(43.04)
200m: 2:43.46
(42.61)
Event official at: 10.10.2020 11.48.41
2020-10-10 11.48.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner