2021-06-24   01:56:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
NääsUinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 10, 2020 to loka 10, 2020
Event 12, 200m Rintauinti N, T17-14 14-17 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä +0.57 2:29.23 100,84 %
Entry time: 2:30.49 (-1.26)
50m: 33.36
100m: 1:11.05
(37.69)
150m: 1:49.93
(38.88)
200m: 2:29.23
(39.30)
2 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere +0.56 2:36.70 99,26 %
Entry time: 2:35.55 (+1.15)
50m: 35.59
100m: 1:15.33
(39.74)
150m: 1:55.74
(40.41)
200m: 2:36.70
(40.96)
3 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere +0.55 2:38.51 100,10 %
Entry time: 2:38.67 (-0.16)
50m: 36.44
100m: 1:16.76
(40.32)
150m: 1:57.31
(40.55)
200m: 2:38.51
(41.20)
4 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.68 2:40.33 99,63 %
Entry time: 2:39.74 (+0.59)
50m: 36.03
100m: 1:17.26
(41.23)
150m: 1:59.11
(41.85)
200m: 2:40.33
(41.22)
5 Alina Talja 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 2:42.21 104,39 %
Entry time: 2:49.66 (-7.45)
50m: 35.30
100m: 1:15.51
(40.21)
150m: 1:58.82
(43.31)
200m: 2:42.21
(43.39)
6 Frida Ekman 2004 Uinti Tampere +0.58 2:42.83 103,63 %
Entry time: 2:48.96 (-6.13)
50m: 35.39
100m: 1:16.22
(40.83)
150m: 1:58.86
(42.64)
200m: 2:42.83
(43.97)
7 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders 2:43.52 101,99 %
Entry time: 2:46.84 (-3.32)
50m: 35.99
100m: 1:17.08
(41.09)
150m: 1:59.75
(42.67)
200m: 2:43.52
(43.77)
8 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.56 2:44.75 102,57 %
Entry time: 2:49.09 (-4.34)
50m: 37.31
100m: 1:19.39
(42.08)
150m: 2:02.59
(43.20)
200m: 2:44.75
(42.16)
9 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere 2:45.79 103,79 %
Entry time: 2:52.32 (-6.53)
50m: 35.94
100m: 1:17.63
(41.69)
150m: 2:01.62
(43.99)
200m: 2:45.79
(44.17)
10 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.57 2:47.47 97,98 %
Entry time: 2:44.16 (+3.31)
50m: 36.64
100m: 1:19.52
(42.88)
150m: 2:03.21
(43.69)
200m: 2:47.47
(44.26)
11 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere 2:53.61 100,17 %
Entry time: 2:53.90 (-0.29)
50m: 37.61
100m: 1:21.59
(43.98)
150m: 2:08.22
(46.63)
200m: 2:53.61
(45.39)
12 Jenna Luoma 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.86 2:55.43 97,36 %
Entry time: 2:50.91 (+4.52)
50m: 38.00
100m: 1:21.85
(43.85)
150m: 2:07.99
(46.14)
200m: 2:55.43
(47.44)
13 Jessika Lampinen 2006 Kampuksen Plaani +0.61 2:57.18 102,85 %
Entry time: 3:02.38 (-5.20)
50m: 39.23
100m: 1:25.15
(45.92)
150m: 2:11.86
(46.71)
200m: 2:57.18
(45.32)
14 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere 2:59.03 101,49 %
Entry time: 3:01.73 (-2.70)
50m: 40.79
100m: 1:27.02
(46.23)
150m: 2:13.39
(46.37)
200m: 2:59.03
(45.64)
15 Veera Laakkonen 2003 Kampuksen Plaani +0.73 3:01.61 99,74 %
Entry time: 3:01.14 (+0.47)
50m: 39.69
100m: 1:25.15
(45.46)
150m: 2:13.28
(48.13)
200m: 3:01.61
(48.33)
16 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere 3:07.25 97,87 %
Entry time: 3:03.34 (+3.91)
50m: 40.95
100m: 1:27.24
(46.29)
150m: 2:16.08
(48.84)
200m: 3:07.25
(51.17)
17 Enni Huttunen 2005 Rauman Uimaseura +0.57 3:08.39 101,94 %
Entry time: 3:12.12 (-3.73)
50m: 40.97
100m: 1:27.96
(46.99)
150m: 2:17.44
(49.48)
200m: 3:08.39
(50.95)
18 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere +0.77 3:11.42 99,59 %
Entry time: 3:10.63 (+0.79)
50m: 41.99
100m: 1:31.36
(49.37)
150m: 2:22.11
(50.75)
200m: 3:11.42
(49.31)
19 Aino Kallio 2003 Loimaan Uimaseura +0.80 3:18.41 103,56 %
Entry time: 3:25.73 (-7.32)
50m: 43.27
100m: 1:32.96
(49.69)
150m: 2:25.42
(52.46)
200m: 3:18.41
(52.99)
20 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.50 3:26.68 102,68 %
Entry time: 3:32.37 (-5.69)
50m: 44.34
100m: 1:35.06
(50.72)
150m: 2:30.34
(55.28)
200m: 3:26.68
(56.34)
21 Tytti Soininen 2005 TaTu Tampere +0.93 3:33.34
50m: 48.04
100m: 1:42.16
(54.12)
150m: 2:37.40
(55.24)
200m: 3:33.34
(55.94)
- Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere DSQ SW4.4
Event official at: 10.10.2020 13.07.37
Event 12, 200m Rintauinti N, T17-14 18 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.34 2:31.37 99,33 %
Entry time: 2:30.36 (+1.01)
50m: 33.91
100m: 1:12.07
(38.16)
150m: 1:50.57
(38.50)
200m: 2:31.37
(40.80)
2 Enni Lahtinen 2002 TaTu Tampere +0.69 2:41.00 100,68 %
Entry time: 2:42.10 (-1.10)
50m: 36.15
100m: 1:17.33
(41.18)
150m: 1:58.95
(41.62)
200m: 2:41.00
(42.05)
3 Mila Manner 2001 Uinti Tampere 2:42.95
50m: 36.54
100m: 1:17.82
(41.28)
150m: 2:00.43
(42.61)
200m: 2:42.95
(42.52)
4 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura +0.74 2:52.71 95,72 %
Entry time: 2:45.62 (+7.09)
50m: 38.20
100m: 1:21.87
(43.67)
150m: 2:06.78
(44.91)
200m: 2:52.71
(45.93)
5 Tuisku Grundström 2002 Vanders 2:52.98 97,48 %
Entry time: 2:48.72 (+4.26)
50m: 37.95
100m: 1:20.99
(43.04)
150m: 2:05.93
(44.94)
200m: 2:52.98
(47.05)
6 Ella Nore 2002 Rauman Uimaseura 3:02.62 97,96 %
Entry time: 2:58.97 (+3.65)
50m: 40.79
100m: 1:27.24
(46.45)
150m: 2:14.46
(47.22)
200m: 3:02.62
(48.16)
7 Jenna Rajahalme 2002 Uinti Tampere 3:06.20 99,49 %
Entry time: 3:05.25 (+0.95)
50m: 41.47
100m: 1:29.10
(47.63)
150m: 2:17.83
(48.73)
200m: 3:06.20
(48.37)
8 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo +0.70 3:10.33 96,26 %
Entry time: 3:03.47 (+6.86)
50m: 42.96
100m: 1:31.41
(48.45)
150m: 2:21.20
(49.79)
200m: 3:10.33
(49.13)
Event official at: 10.10.2020 13.07.37
2020-10-10 13.07.50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner