2021-06-24   02:33:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nääs-Uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Jakso 1

Document
Results
NääsUinnit
Place: Organizer: Uinti Tampere
Pool: 25m Competition Date: loka 10, 2020 to loka 10, 2020
Event 1, 200m Vapaauinti M, P18-P15 15-18 years - Final
Sponsor: Pihlajalinna
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.64 1:50.39 101,62 %
Entry time: 1:52.21 (-1.82)
50m: 25.30
100m: 53.37
(28.07)
150m: 1:21.93
(28.56)
200m: 1:50.39
(28.46)
2 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura 1:56.10 101,18 %
Entry time: 1:57.49 (-1.39)
50m: 26.87
100m: 56.86
(29.99)
150m: 1:26.42
(29.56)
200m: 1:56.10
(29.68)
3 Niklas Hatakka 2003 Cetus Espoo 1:57.52 100,67 %
Entry time: 1:58.31 (-0.79)
50m: 27.07
100m: 56.76
(29.69)
150m: 1:27.18
(30.42)
200m: 1:57.52
(30.34)
4 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.57 1:58.08 97,65 %
Entry time: 1:55.37 (+2.71)
50m: 25.87
100m: 55.08
(29.21)
150m: 1:26.15
(31.07)
200m: 1:58.08
(31.93)
5 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.42 1:58.11 100,09 %
Entry time: 1:58.22 (-0.11)
50m: 26.38
100m: 56.01
(29.63)
150m: 1:26.85
(30.84)
200m: 1:58.11
(31.26)
6 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.69 1:58.92 98,86 %
Entry time: 1:57.58 (+1.34)
50m: 27.92
100m: 58.89
(30.97)
150m: 1:29.28
(30.39)
200m: 1:58.92
(29.64)
7 Markus Veckman 2004 Swimming Jyväskylä +0.64 1:59.04 101,01 %
Entry time: 2:00.26 (-1.22)
50m: 27.48
100m: 57.82
(30.34)
150m: 1:28.55
(30.73)
200m: 1:59.04
(30.49)
8 Jere Broman 2002 Uinti Tampere +0.58 1:59.08 99,54 %
Entry time: 1:58.53 (+0.55)
50m: 27.24
100m: 57.09
(29.85)
150m: 1:28.11
(31.02)
200m: 1:59.08
(30.97)
9 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo 2:03.05 100,23 %
Entry time: 2:03.33 (-0.28)
50m: 29.00
100m: 59.55
(30.55)
150m: 1:31.02
(31.47)
200m: 2:03.05
(32.03)
10 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.65 2:04.07 98,96 %
Entry time: 2:02.79 (+1.28)
50m: 28.32
100m: 59.51
(31.19)
150m: 1:31.95
(32.44)
200m: 2:04.07
(32.12)
11 Touko Riipinen 2004 Swimming Jyväskylä +0.55 2:04.62 104,14 %
Entry time: 2:10.00 (-5.38)
50m: 27.81
100m: 58.46
(30.65)
150m: 1:31.22
(32.76)
200m: 2:04.62
(33.40)
12 Oliver Priimägi 2005 Uinti Tampere +0.75 2:06.00 102,33 %
Entry time: 2:09.00 (-3.00)
50m: 28.90
100m: 1:01.13
(32.23)
150m: 1:33.35
(32.22)
200m: 2:06.00
(32.65)
13 Arttu Venemies 2005 Swimming Jyväskylä 2:06.66 99,83 %
Entry time: 2:06.44 (+0.22)
50m: 28.32
100m: 1:00.29
(31.97)
150m: 1:33.64
(33.35)
200m: 2:06.66
(33.02)
14 Mikko Sihvo 2004 Swimming Jyväskylä +0.63 2:07.31 100,76 %
Entry time: 2:08.28 (-0.97)
50m: 28.66
100m: 1:01.21
(32.55)
150m: 1:34.53
(33.32)
200m: 2:07.31
(32.78)
15 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.52 2:08.48 98,33 %
Entry time: 2:06.37 (+2.11)
50m: 29.47
100m: 1:01.68
(32.21)
150m: 1:35.21
(33.53)
200m: 2:08.48
(33.27)
16 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.75 2:11.09 100,76 %
Entry time: 2:12.10 (-1.01)
50m: 29.99
100m: 1:02.68
(32.69)
150m: 1:37.11
(34.43)
200m: 2:11.09
(33.98)
17 Niilo Suhonen 2004 Kampuksen Plaani +0.71 2:11.88 102,80 %
Entry time: 2:15.68 (-3.80)
50m: 29.59
100m: 1:02.89
(33.30)
150m: 1:37.84
(34.95)
200m: 2:11.88
(34.04)
18 Sisu Sorri 2005 Kampuksen Plaani 2:18.12 96,13 %
Entry time: 2:12.97 (+5.15)
50m: 28.93
100m: 1:03.84
(34.91)
150m: 1:40.60
(36.76)
200m: 2:18.12
(37.52)
19 Severi Muje 2005 TaTu Tampere +0.76 2:24.26 104,62 %
Entry time: 2:31.25 (-6.99)
50m: 30.99
100m: 1:06.32
(35.33)
150m: 1:45.04
(38.72)
200m: 2:24.26
(39.22)
20 Kasper Kytö 2005 Nokian Pyry +0.82 2:24.96 109,11 %
Entry time: 2:39.49 (-14.53)
50m: 31.02
100m: 1:06.63
(35.61)
150m: 1:46.16
(39.53)
200m: 2:24.96
(38.80)
21 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo 2:25.20 95,34 %
Entry time: 2:18.73 (+6.47)
50m: 31.57
100m: 1:09.12
(37.55)
150m: 1:47.59
(38.47)
200m: 2:25.20
(37.61)
22 Luka Pykälistö 2004 Hämeenlinnan Uimaseura +0.46 2:27.35 103,99 %
Entry time: 2:33.47 (-6.12)
50m: 31.80
100m: 1:08.97
(37.17)
150m: 1:48.71
(39.74)
200m: 2:27.35
(38.64)
23 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere 2:30.95 97,01 %
Entry time: 2:26.57 (+4.38)
50m: 33.15
100m: 1:10.62
(37.47)
150m: 1:50.88
(40.26)
200m: 2:30.95
(40.07)
24 Iliad Sioofy Khojine 2004 Uinti Tampere +0.75 2:32.29 109,00 %
Entry time: 2:47.35 (-15.06)
50m: 32.20
100m: 1:08.22
(36.02)
150m: 1:49.52
(41.30)
200m: 2:32.29
(42.77)
25 Joonas Nieminen 2003 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 2:57.80 104,26 %
Entry time: 3:05.71 (-7.91)
50m: 39.46
100m: 1:23.86
(44.40)
150m: 2:11.34
(47.48)
200m: 2:57.80
(46.46)
Event official at: 10.10.2020 11.30.11
Event 1, 200m Vapaauinti M, P18-P15 19 and older - Final
Sponsor: Pihlajalinna
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.60 1:49.13 101,71 %
Entry time: 1:51.03 (-1.90)
50m: 25.15
100m: 52.68
(27.53)
150m: 1:20.79
(28.11)
200m: 1:49.13
(28.34)
2 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere +0.59 1:56.99 96,56 %
Entry time: 1:53.10 (+3.89)
50m: 26.13
100m: 55.38
(29.25)
150m: 1:25.74
(30.36)
200m: 1:56.99
(31.25)
3 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.50 1:59.22 101,87 %
Entry time: 2:01.49 (-2.27)
50m: 27.92
100m: 58.12
(30.20)
150m: 1:28.49
(30.37)
200m: 1:59.22
(30.73)
4 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.67 1:59.57 104,06 %
Entry time: 2:04.63 (-5.06)
50m: 27.43
100m: 57.98
(30.55)
150m: 1:29.00
(31.02)
200m: 1:59.57
(30.57)
5 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.69 2:03.77 94,49 %
Entry time: 1:57.31 (+6.46)
50m: 27.36
100m: 58.40
(31.04)
150m: 1:30.46
(32.06)
200m: 2:03.77
(33.31)
6 Mikko Wiren 1972 Uinti Tampere 2:17.34 103,34 %
Entry time: 2:22.08 (-4.74)
50m: 30.49
100m: 1:04.17
(33.68)
150m: 1:40.26
(36.09)
200m: 2:17.34
(37.08)
7 Perttu Ylä-Sahra 1994 Kampuksen Plaani 2:59.34 89,38 %
Entry time: 2:42.12 (+17.22)
50m: 40.29
100m: 1:25.52
(45.23)
150m: 2:15.28
(49.76)
200m: 2:59.34
(44.06)
Event official at: 10.10.2020 11.30.11
2020-10-10 11.31.03 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner